Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Czerwcóweczki 2016 ✌️

Zgłoś nadużycie #8571 9 marca 2016, 16:02

Jagoo Zaprawiona w bojach
Ja właśnie chodzę do szkoły rodzenia przy szpitalu, darmowa. Byliśmy na dwóch zajęciach już i bardzo mi się podobało. Ostatnio było o bodźca u malucha, jak uspokoić noworodka, jak bujać, jak trzymać przy kolkach. No i przeszło też na temat chust iii postanowiłam,że kupię ;)
Mężuś dzielnie wszystko słucha, także cieszę się że ze mną chodzi. Dla kogoś, kto nie ma styczności z takimi maluchami to naprawdę polecam. W poniedziałek mamy zacząć ćwiczenia. No i na ostatnich zajęciach będziemy zwiedzać porodówkę.

Zgłoś nadużycie #8572 9 marca 2016, 16:05

buka87 Supermama
Ja sie jeszcze mieszcze, ale mam jeszcze jedna kurtke która jest jeszcze wieksza i typowo ciazowa-kupilam kiedys , byla troche duza ale zostawilam :) Teraz bedzie akurat. Na wiosne mam takie jakby ponczo, jak na buke przystalo fioletowe :D A jak to nie wytarczy mam zamiar szukac po szmtexach bo zal wydac duzo kasy na kurtke w ktorej nie wiadomo ile bede chodzic.

Kinia wspolczuje poszukiwan sukienki. Ale mam nadzieje ze cos znajdziesz. Moze faktycznie na tym FB i wątku ubraniowym dla mam w ciazy cos Ci sie uda znaleźć? :) Trzymam kciuki.

My w tym roku chrzciny i parapetówy tylko :D Na szczescie! Mielismy fale slubow, ale juz minela na szczescie bo nie chcialabym sie kulac po parkiecie ;)
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1UeMKsYzzKAMs_AVUDzd9h69QxFTsNDJbFrgZb0ef...

Zgłoś nadużycie #8573 9 marca 2016, 16:10

buka87 Supermama

Jagoo napisał(a)

Ja właśnie chodzę do szkoły rodzenia przy szpitalu, darmowa. Byliśmy na dwóch zajęciach już i bardzo mi się podobało. Ostatnio było o bodźca u malucha, jak uspokoić noworodka, jak bujać, jak trzymać przy kolkach. No i przeszło też na temat chust iii postanowiłam,że kupię ;)
Mężuś dzielnie wszystko słucha, także cieszę się że ze mną chodzi. Dla kogoś, kto nie ma styczności z takimi maluchami to naprawdę polecam. W poniedziałek mamy zacząć ćwiczenia. No i na ostatnich zajęciach będziemy zwiedzać porodówkę.

Brzmi super! Tez licze na takie zajęcia bo to mnie interesuje :) ) A jakies broszurki masz, czy skrypty? Chętnie bym zobaczyla ;) )
Mi kuzynka przyslala nosidelko, jeszcze nie widzialam go. Wiem, ze opinie sa rozne odnosnie noszenia w nosidelkach ale zapytam o opinie polozna :) Sama chcialam kupic nosidlo Tula bo bardzo przypomina mi chuusty i jest zachwalane wszedzie no ale jak juz jakies dostalam, to chyba sobie daruje :)
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1UeMKsYzzKAMs_AVUDzd9h69QxFTsNDJbFrgZb0ef...

Zgłoś nadużycie #8574 9 marca 2016, 16:14

Kasiek25 Fajna mama

buka87 napisał(a)

Ja sie jeszcze mieszcze, ale mam jeszcze jedna kurtke która jest jeszcze wieksza i typowo ciazowa-kupilam kiedys , byla troche duza ale zostawilam :) Teraz bedzie akurat. Na wiosne mam takie jakby ponczo, jak na buke przystalo fioletowe :D A jak to nie wytarczy mam zamiar szukac po szmtexach bo zal wydac duzo kasy na kurtke w ktorej nie wiadomo ile bede chodzic.

Kinia wspolczuje poszukiwan sukienki. Ale mam nadzieje ze cos znajdziesz. Moze faktycznie na tym FB i wątku ubraniowym dla mam w ciazy cos Ci sie uda znaleźć? :) Trzymam kciuki.

My w tym roku chrzciny i parapetówy tylko :D Na szczescie! Mielismy fale slubow, ale juz minela na szczescie bo nie chcialabym sie kulac po parkiecie ;)

Mnie czeka wesele pod koniec maja, potem koleżanka ma 2 lipca, ale nie idziemy bo to okolice mojego terminu porodu ;p później kolega ma w sierpniu i koleżanka we wrześniu, więc gorący okres.

Zgłoś nadużycie #8575 9 marca 2016, 16:21

Tauriel Fajna mama
Ja z córcia e ciazy byłam na weselu pod koniec 8 miesiąca. Sukienkę kupiłam taka odcięta pod biustem i długa aż do ziemi, cos typu greckiego, wygladała bajecznie 😊
Ostatnio tez kupiłam sobie płaszczyk wiosenny, wejdę w niego spokojnie do końca ciazy a i bez brzuszka swietnie wyglada, wiec zostanie.

Zgłoś nadużycie #8576 9 marca 2016, 17:17

BedeMama Zaprawiona w bojach
Buka chyba mozna rodzic sn ale jest duże prawdopodobieństwo, że się nie odwróci główką do dołu. Moja obecnie siedzi sobie po prawej stronie i jeżeli nie fiknie to wtedy cc.
Kasiek moj brzuch jest tyci. Zrobię fotkę jak trochę ogarnę remontowy bejzel bo się przestraszycie.
Ja liczę, że już będzie wiosna i kurtka nie potrzebna będzie. Poki co jakoś mieszczę się we wiosenny płaszczyk :)
A ja mam wesele u szwagierki 25.06 i mam nadzieje wyglądać do tego czasu już zjawiskowo :) może dodatkowe kg już spadną :)

Zgłoś nadużycie #8577 9 marca 2016, 17:29

buka87 Supermama
A do mnie przyszedl szlafrok i dwie koszule do karmienia i są bardzo dopasowane :( ((( A co bedzie pozniej :( (( Ale wiekszych pewnie nie znajdę :( (

Zgłoś nadużycie #8578 9 marca 2016, 17:39

Tauriel Fajna mama
Buka o koszule do karmienia sie nie martw, jak sie mała urodzi to juz brzuszek nie bedzie taki duży, tylko taki mniejszy, dziwnie pusty.. Na pewno wleziesz 😜

Zgłoś nadużycie #8579 9 marca 2016, 18:02

Kasiek25 Fajna mama

BedeMama napisał(a)

Buka chyba mozna rodzic sn ale jest duże prawdopodobieństwo, że się nie odwróci główką do dołu. Moja obecnie siedzi sobie po prawej stronie i jeżeli nie fiknie to wtedy cc.
Kasiek moj brzuch jest tyci. Zrobię fotkę jak trochę ogarnę remontowy bejzel bo się przestraszycie.
Ja liczę, że już będzie wiosna i kurtka nie potrzebna będzie. Poki co jakoś mieszczę się we wiosenny płaszczyk :)
A ja mam wesele u szwagierki 25.06 i mam nadzieje wyglądać do tego czasu już zjawiskowo :) może dodatkowe kg już spadną :)

A na kiedy masz termin?

Zgłoś nadużycie #8580 9 marca 2016, 18:53

Kasiek na 15 maja, ale naczytałam się, ze przy mojej wadzie macicy zdarzają się porody przedwszesne.
Mam teraz stresujące tygodnie, bo moj brat urodził się w 31 tc a mąż w 32 tc. Mam nadzieję, że moja mała aż tak nie będzie się pchała na ten świat :) tak w ostafnim tyg kwiegnia mogę już rodzić bo skończę 37 tc :)

Zgłoś nadużycie #8581 9 marca 2016, 19:00

Kasiek25 Fajna mama

BedeMama napisał(a)

Kasiek na 15 maja, ale naczytałam się, ze przy mojej wadzie macicy zdarzają się porody przedwszesne.
Mam teraz stresujące tygodnie, bo moj brat urodził się w 31 tc a mąż w 32 tc. Mam nadzieję, że moja mała aż tak nie będzie się pchała na ten świat :) tak w ostafnim tyg kwiegnia mogę już rodzić bo skończę 37 tc :)

To teraz spokojnie odpoczywaj, żebyś się nie przemęczała. Coś czuję, że jako pierwsza będziesz się chwaliła swoim skarbem :)

Zgłoś nadużycie #8582 9 marca 2016, 19:03

buka87 Supermama

Tauriel napisał(a)

Buka o koszule do karmienia sie nie martw, jak sie mała urodzi to juz brzuszek nie bedzie taki duży, tylko taki mniejszy, dziwnie pusty.. Na pewno wleziesz 😜

Licze na to bo bedzie masakra :( (

Zgłoś nadużycie #8583 9 marca 2016, 19:32

gosiaUK Gotowa na wszystko
Wszystkie wytrzymamy do momentu, aż dzieciaczki będą w stanie przeżyć bez żadnych lekarskich ingerencji, ja w to wierzę i tak będzie :-) . Ja też mam w tym roku wesela i to trzy, sierpień, wrzesień, październik ale pewnie na żadne nie polecimy, nie będę stresować maluszka. Co jak co, dziecko ważniejsze niż zabawa.

Zgłoś nadużycie #8584 10 marca 2016, 8:53

buka87 Supermama
Dzień dobry :) Jak Wam mija poranek? Wyspane? Ja dzis miałam 4 sny :D Mega zakręcone :) Krew pobrana, czekam na wyniki :) Tym razem bez problemów :) U mnie szaro, buro i ponuro:/ Ale wybieram sie do Rossmana na zakupy dzieciowo-kosmetyczne to moze mi sie humor poprawi :D
Wstawiam Wam mój brzuchol w 7,5 miesiaca :) )

Zgłoś nadużycie #8585 10 marca 2016, 9:30

Buka ładny brzuchol :)
A mi się dziś sniło, że urodziłam dwóch chłopaków, mieli tak ze 3 lata od razu :) a ja im zapomniałam dać jeść w nocy :)

Zgłoś nadużycie #8586 10 marca 2016, 11:43

buka87 Supermama
BYlam w rossmanie, wrócilam mokra i zziajana. Masakra :P Kupilam mydlo bialy jelen, poejmniki z pompka zeby przelac sobie szampon i zel do mycia ciala, gumki do wlosow, spinki, wsuwki jakies pierdoly generalnie. Mam nadzieje ze w piatek pojedziemy do Entliczka i kupie jakies wkladki laktacyjne, podklady, staniki itd. Bede powoli pakowac torbe :)
Mam juz wyniki morfologii, wygląda że ok, lekko podwyzszone limfocyty ale ostatnio tez mialam i mowila ze ok. Natomiast hemoglobina i hematokryt w dolnej granicy normy mam wiec musze podgonic żelazo burakami, herbatą z pokrzywą.

Zgłoś nadużycie #8587 10 marca 2016, 12:36

No i super Buka. Ja na badanie idę w pon a we czwartek mam wizytę u gin. Ciekawe czy każe mi teraz częściej przychodzić. Ja osobiście nie widzę takiej potrzeby bo ona obrocz wpisania do karty wyników nie robi nic. 
Ja trochę sprzątam po remoncie. Muszę jescze zmyć podłogę i koniec :) od rana sprzatam po 10 min  a godzinę odpoczywam :) mąż jak wróci to mi da za to sprzatanie :) ale chciałam mu trochę pomóc bo sam robił remont i sam praktycznie sprzatał.

Zgłoś nadużycie #8588 10 marca 2016, 14:49

hermiona00 Zaprawiona w bojach
Hej! Co tam u Was na obiadki? U mnie zupka z wczoraj i domowe zdrowe kebaby (napakowane warzywami) - pycha! A jutro rybka będzie, chyba dorsz :) dzidzia kopie, ułożona jest główką do góry... a Wasze maleństwa? co do badań, będę robiła w przyszłym tygodniu i glukozę też :) jest taka cytrynowa do kupienia już w aptece więc mam kupić taką - zalecenie od położnej :) też mnie ciągnie na zakupy baaardzo. Ale te kosmetyczne dla bobasa jescze się wstrzymam bo nie wyczytałam jeszcze o wszytskim... i taka zielona jestem :) czekam na informację o tej szkole rodzenia, bardzo bym chciała zacząć trochę wcześniej bo już ciężko mi jest, zadyszki często dostaję :( kurtkę musze kupić jakąś w takim razie, nie ma wyboru...poszukam czegoś w miarę taniego bo masakra..
kupiłam termometr bezkontaktowy baardzo fajny :) i miał dobre opinie :) ale taki zwykły tez kupię, widziałam że w takich przybornikach dla niemowląt też są w zestawie więc zobacze :)

Buka pamiętam, że w takie drobne rzeczy zaopatrywalyscie się w jakims sklepie na Allegro? Podrzuci ktoś nazwę? :)

Zgłoś nadużycie #8589 10 marca 2016, 15:31

buka87 Supermama
U mnie dzis udko z kurczaka, frytki i salaka wiosenna z pomidorow i ogorkow ;) CO do malenstwa nie mam pojecia jak jest ulozone;/ Okaze sie 25.03.
Jaki kupilas termometr? Ja jeszcze go nie mam i nie wiem jaki kupic najlepszyy :) Chcialam taki do ucha bo podobno najlepsze.
Ja te drbne rzeczy kupilam u użytkownika HubiWorld maja sporo roznych rzeczy i przy zamawianiu nie bylo zadnych problemow ;)

Zgłoś nadużycie #8590 10 marca 2016, 15:34

Kinia7 Zadomowiona
Hermiona na jaki dokładnie termometr się zdecydowałaś? Ja zaczęłam wgryzać się w ten temat, ale zwątpiłam z uwagi na całe mnóstwo modeli i podzielone opinie :P