Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Czerwcóweczki 2016 ✌️

Zgłoś nadużycie #8511 4 marca 2016, 21:03

Kinia7 Zadomowiona
Właśnie stuknęło mi 6kg na plusie... a do tego dostałam po uszach od mojej pani doktor. Nie dość, że mi się przytyło, spadła mi morfologia, pogorszyło się ciśnienie to brzuch mi się ostatnio zaczął napinać.

Zalecenia: micha warzyw dziennie, odstawienie słodyczy, 3x kwas foliowy, 3 x żelazo, 4x po 2 tabletki magnezu.

Zgłoś nadużycie #8512 4 marca 2016, 21:55

Kasiek25 Fajna mama

Kinia7 napisał(a)

Właśnie stuknęło mi 6kg na plusie... a do tego dostałam po uszach od mojej pani doktor. Nie dość, że mi się przytyło, spadła mi morfologia, pogorszyło się ciśnienie to brzuch mi się ostatnio zaczął napinać.

Zalecenia: micha warzyw dziennie, odstawienie słodyczy, 3x kwas foliowy, 3 x żelazo, 4x po 2 tabletki magnezu.

6 kg na plusie od początku ciąży? Jeśli tak, to wcale nie jest dużo. Dziwi mnie jednak, że kazała Ci brać tak dużo tabletek.

Zgłoś nadużycie #8513 5 marca 2016, 0:08

Anika29 Zaprawiona w bojach

Kinia7 napisał(a)

a w jakim celu kwas foliowy? mi lekarz po pierwszym trymestrze kazał odstawić kwas. Magnez też biorę, bo też mi brzuch twardnieje.

Zgłoś nadużycie #8514 5 marca 2016, 8:24

buka87 Supermama
Kwas foliowy pomaga przy anemiach i jej zapobiega ;) W moich witaminach tez mam kwas foliowy.
Kasiek wszystko zalezy od wagi wyjsciowej, jak ktos duzo wazy to nie moze sobie pozwolic na przytycie 11-15kg w ciązy.
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1UeMKsYzzKAMs_AVUDzd9h69QxFTsNDJbFrgZb0ef...

Zgłoś nadużycie #8515 5 marca 2016, 10:18

Tauriel Fajna mama
Ja miałam ostatnio + 7,5 kg i lekarz nawet uwagi nie zwrócił.. Żelazo tak często ? Ja biorę 1 tabl. na czczo co drugi dzień, a jakie bierzesz ? Ja mam tardyferon
Magnez tez biorę 1-2 dziennie, miałam taki tez, na którym było napisane zeby zaspokoić dawkę dzienna to trzeba było 6-8 tabl jesc no bez jaj 😜 A czasem zapomnę i tez tragedi nie ma.
Jakaś tam dawkę kwasu foliowego tez mam w swoich witaminach ale ten to jest prawie wszędzie 😊

Zgłoś nadużycie #8516 5 marca 2016, 11:08

Monaluu Świeżo upieczona
Witam przyszłe mamy :) Jestem studentką fizjoterapii i przeprowadzam ankiety na temat wpływu ciąży na dolegliwości bólowe w obrębie narządu ruchu. Ankieta jest całkowicie anonimowa i dobrowolna. Zachęcam do pomocy. Z góry bardzo dziękuję :)

http://goo.gl/forms/zLzJXMzeO9

Zgłoś nadużycie #8517 5 marca 2016, 13:05

Kinia7 Zadomowiona
U mnie waga wyjściowa była w normie. Szkieletem nigdy co prawda nie byłam, ale myślę że do nadwagi było mi daleko. Podejrzewam, że chodziło po prostu o tempo przyrostu wagi (po 3 tygodniach przybyło mi 3 kg).

No a jeśli chodzi o wyniki, to rewelacyjnej morfologii nigdy nie miałam. (Niecały rok temu mój poziom żelaza był poniżej 18, witaminy D też miałam bardzo malutko). Przed ciążą się trochę "podreperowałam", ale jakoś na wynikach morfologii mi się to nie odbiło. A że teraz mi jeszcze spadła to dostałam po uszach :P

Na mnie tardyferon średnio działał (bóle głowy, żołądka, zaparcia). Teraz biorę co innego i jest OK, ale morfologia dalej mi spada, mimo że sam poziom żelaza mam na bardzo dobrym poziomie.

Zgłoś nadużycie #8518 5 marca 2016, 13:31

hermiona00 Zaprawiona w bojach
ja mam morfologię w porządku, biorę magnez, witaminy. Magnez będę musiała jeszcze zwiększyć bo mam napięcia dalej. Ale ja zawsze miałam mało magnezu, nawet jak nie byłam w ciąży musiałam brać jakieś suplementy. Taki mój typ, powiązałam to trochę z tym, że dużo nabiału jem a czytałam że wtedy magnez się nie wchłania tak bardzo i mało orzechów w życiu jadłam....
a jakie plany na dzisiaj macie?

Zgłoś nadużycie #8519 5 marca 2016, 14:16

buka87 Supermama

hermiona00 napisał(a)

ja mam morfologię w porządku, biorę magnez, witaminy. Magnez będę musiała jeszcze zwiększyć bo mam napięcia dalej. Ale ja zawsze miałam mało magnezu, nawet jak nie byłam w ciąży musiałam brać jakieś suplementy. Taki mój typ, powiązałam to trochę z tym, że dużo nabiału jem a czytałam że wtedy magnez się nie wchłania tak bardzo i mało orzechów w życiu jadłam....
a jakie plany na dzisiaj macie?

Mój mąż zapytal kolege czy pomoze mu wyniesc wielki narożnik bo chcemy sie go pozbyć i takim sposobem przychodza znajomi wynieść to cholerstwo i na małą impreze :) Mąż zrobi pizze domową a ja wstawiłam chlebek bananowy do piekarnika-pierwszy raz robie i to jeszcze nie w keksówce bo mało by bylo i sie stresuje czy dobrze wyjdzie bo takie "wylewańce" zawsze(!!) mi wychodzą zakalcowate;/;/ Trzymajcie kciuki! A na obiad maż zrobil hamburgery!! Pyyycha ;) )
Wczoraj sie zastanawialam czy jechac na pogotowie bo mala niby sie ruszala ale słabo, ale jednak zostałam i z rana mnie skopała. Zastanawiam sie czy ja nie zmulila melisa która ja wypiłam na dobry sen i obnizenie cisnienia. Dobrze ze dzis juz kopie ladnie ;) )
PS Wyszedl jak zwykle zakalec wiec podypalam cukrem pudrem i powiem ze ma byc taki wilgotny :P Mezowi smakuje ;) Wwyszlo jak zwykle;P
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1UeMKsYzzKAMs_AVUDzd9h69QxFTsNDJbFrgZb0ef...

Zgłoś nadużycie #8520 5 marca 2016, 16:23

Buka super! Ja mam z kolei smaka na gofra i mąż obiecał że mnie zabierze :) zobaczymy! U mnie dzidzia kopie jak ewidentnie odpocznę na kanapie, jak sobie pojem. Tak jak chodzę to czasami wyczuję tylko :) A ruchy liczymy od 28 tygodnia prawda? :) jedne ksiazki mowią 10 ruchów na dwie godzinki inne że 10 ruchów na godzinkę ? U mnie jeszcze do 28 tygodnia sporo zostało :) na wizytę idę w tym tygodniu...no zobaczymy ile dzidzia urosła :) ale czas leci w ciąży, mysłałam że się bardziej będzie dłużyc, na prawde. A tak na prawde czasami brakuje mi czasu tak jak normalnie :) lubię wypoczynek we dwoje więc weekendy tak na spokojnie zostają więc staram się korzystać. i tak leci od piątku do piątku a już zaraz połowa marca będzie :) nie ma co dziewczyny trzeba kupować wyprawkę, miałyście raaaaaaację! Kupię dzisiaj jakieś bodziaki na 56 :) )))))))) i będę sobie oglądać co wieczór :) oh yeah

Zgłoś nadużycie #8521 6 marca 2016, 9:52

buka87 Supermama
No kurde napisalam post i gdzies go wsysło. Wczoraj wszyscy pili a kaca mam ja...Jakos mnie muli i tak nie ciekawie sie czuje;/ Mam nadzieje, ze szybko przejdzie ;) )
Bylo bardzo fajnie, dobrze ze przyszli znajomi bo bysmy sobie nie poradzili z tym naroznikiem sami. Znajomi kazali nam juz wybrac wózek zeby mogli nam kupic wiec pewnie w tyg pojdziemy wybrac kolory wozka i bo taki z kolorami na zamowienie to trzeba czekac miesiac to w sumie akurat.
Kurcze ja tez mam wrazenie, ze mloda sie rusza tylko jak odpoczywam na kanapie albo przykladm rękę zeby ją pomacac.
A co do ruchów to ja czytalam ze obserwuje sie ze od 30 tyg ciazy a o szczegoly zapytam ginekolozki.

Hermiona udanych zakupów! :) pochwal sie koniecznie co upolowalas :) )

Zgłoś nadużycie #8522 6 marca 2016, 17:42

Anika29 Zaprawiona w bojach
Jak w 24 tc powiedziałam gonekolozce ze raz czuje ruchy, innego dnia sporo mniej powiedziała, ze na tym etapie to normalnie i ze dopiero po 30tc bedziemy sie zajmować ruchami.

Zgłoś nadużycie #8523 6 marca 2016, 19:17

buka87 Supermama
No tak tylko ja za tydzien mam 30 tc, mam nadzieje, ze młoda nie będzie płatała mi figli i przyprawiała o zawał serca swoim lenistwem :) )
Ale weekend zlecial :( I mąż do pracy. W tym tyg mam plan zrobic badania, kupic pizamy do karmienia, może biustonosz, zamówimy mebelki, sprzatanie, pranie :) A Wy macie jakies plany na ten tydzien?

Zgłoś nadużycie #8524 6 marca 2016, 19:50

gosiaUK Gotowa na wszystko
Weekend zlecial jak każdy inny dzień ostatnio, ale bardzo dobrze :-) . Brak planów, też plan ;-) . Nic szczególnego nie planuje w tym tygodniu. Jutro do dentysty na kontrol, mam nadzieję że nic nie mam do robienia, no i muszę do rodzinnego jeszcze się wybrać, a tak po za tym, pranie, gotowanie, sprzątanie ;-)

Zgłoś nadużycie #8525 6 marca 2016, 21:51

Tauriel Fajna mama
Ja mam w planie nadrobić papierkowe zaległości, bo maz bedzie miał 2 zmianę w pracy a jak go nie ma to zawsze potrafię sie bardziej zmobilizować do pracy 😉

Zgłoś nadużycie #8526 7 marca 2016, 11:35

Hejo :)
Buka ja bede chyba jakaś niezdecydowana - nie kupiłam nic ;p ale za to obejrzałam sporo mebelków i jakoś to sobie w głowie rozplanowałam - pokoik mamy mały ale zamierzać z niego wszystko wykrzesać :) pokój wysprzątany i pusty, czeka tylko na nową aranżację :) też trochę spraw organizacyjnych załatwiłam w ten weekend, czas leci...a jutro czekam na morze kwiatów ;p ;p

Anika29 ja też tak odczuwam czasami, myślę że tak na razie może być, chociaż ostatnio miałam codziennie ruchy mocne a teraz dwa dni ostatnio faktycznie jakby kopniaczki w pęcherz? :) któraś z Was miała coś takiego?

Co tam dzisiaj porabiacie? Ja posprzątam co tam zostało i właśnie projektować pokoik ;)

Zgłoś nadużycie #8527 7 marca 2016, 11:57

buka87 Supermama
Hermiona jak mąż wróci to podesle Ci nazwę programu w którym on zaprojektowal pokoik dla młodej :) Tez mamy malenki wiec musielismy to przemyslec :) ) My zdecydowalismy sie na takie mebelki: http://www.klups.pl/amelia/ mam nadzieje ze sie nam nie odmieni :D W tym tyg bedziemy pewnie zamawiac bo czeka sie miesiac.

Ja wstawilam pranie, posprzatalam, na obiad ku mojej uciesze i tragedii męża bedzie makaron z truskawkami :D Zrobilam sobie peeling, maseczke na ryjek i na włosy ;)
Jutro ide na badania :) Nie chcialam tak od razu w poniedzialek :P
A mloda bardzo szalala w nocy :) Caly brzuch sie ruszal :D Chcialam ja wczoraj nagrac, ale sie wstydzi :P

Zgłoś nadużycie #8528 7 marca 2016, 12:31

Super! To czekam na ten program :) A mebelki świetne! Ile wyboruu! Szook! I tak jak chciałam, że szafa komódka! bomba! :) może zgapię ale cenniku nie ma na tej stronce czy dobrze widzę? :) ) mm makaronik pyycha! ja mam z wczoraj obiad jeszcze :) ja też raz próbowałam nagrać ale jakoś nie widać było na nagraniu... :)

Zgłoś nadużycie #8529 7 marca 2016, 12:41

Tauriel Fajna mama
Witajcie 😊 Jak samopoczucie w ten szary poniedziałkowy dzień ? Czekam na wiosnę ! I więcej słońca 😆😎

Zgłoś nadużycie #8530 7 marca 2016, 12:51

buka87 Supermama

hermiona00 napisał(a)

Super! To czekam na ten program :) A mebelki świetne! Ile wyboruu! Szook! I tak jak chciałam, że szafa komódka! bomba! :) może zgapię ale cenniku nie ma na tej stronce czy dobrze widzę? :) ) mm makaronik pyycha! ja mam z wczoraj obiad jeszcze :) ja też raz próbowałam nagrać ale jakoś nie widać było na nagraniu... :)

Cennik zalezy od sklepu chyba. Ale moze jak wpiszesz meble klups na allegro albo w googlach to wyskoczą ceny? Nie sa jakies super tanie jak w IKEI ale jakościowo są lepsze i mam nadzieje, ze posłużą nie tylko dla jednego dziecka ;) )

Tauriel ja tez chce wiosne, śpiewajace ptaki, słońce ;) ) Na razie nam wykorzeniło się avocado :) ) Dobry początek :P