Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Czerwcóweczki 2016 ✌️

Zgłoś nadużycie #8471 1 marca 2016, 19:01

lubisia Gotowa na wszystko
Na pewno zapamięta! Dzieciom wszystko, czego słuchały w brzuszku, potem miło się kojarzy. Dlatego też te szumy tak działają, jak suszarka, bo przypominają plynącą krew. Albo klepanie po brzuszku przypomina dziecku bicie serca mamy. Prawie na każdego malucha to działa. Tatuś niech też dużo gada do brzucha, to tez będzie potem głosem uspokajał :)

A ja w przeciwieństwie do czasu sprzed ciąży, jem teraz dużo slodyczy. Przed ciążą bardzo rzadko, bo starałam się trzymać zdrowego odżywiania, w 1 trymestrze odrzucało. A teraz nie potrafię sobie odmówić :P Myślę, ze waga odpowiada mojemu jedzeniu niestety. Ale po poprzednim porodzie od razu spadło mi 8kg, potem 4kg w okresie połogu, a potem troche pobiegałam, nie jadłam slodyczy i spadlo pozostale 6 gdy maly mial pół roczku :) Więc można w miarę szybko wrócić. Są mamy co od razu mają na liczniku tyle co przed porodem. A skoro Ty mówisz, że wielu grzeszków nie popełniasz, to pewnie tez szybko Ci spadnie waga. Teraz nie powinnyśmy się tym martwić, najważniejsze zeby mama byla szczęśliwa ;)

Zgłoś nadużycie #8472 1 marca 2016, 19:13

Tauriel Fajna mama
Ja juz mam 7,5 kg do przodu.. A miało byc tak pięknie 😜

Zgłoś nadużycie #8473 2 marca 2016, 9:46

hermiona00 Zaprawiona w bojach
lubisia dziękuję :) no to super, słuchamy dalej w takim razie :) wczoraj w dzieńdobry tvn było żeby tatuś czytał bajki do brzuszka ale ta pani była bodajże 28-30 tydzień coś takiego :) PoCzytaj Mi Mamo można jak widać zacząć już teraz :) Ja planuję dzisiaj posprzątać w szafeczkach w kuchni, w przyprawach itd :)

Zgłoś nadużycie #8474 2 marca 2016, 11:30

Dziewczyny a curry w ciąży można czy nie? Robię mężowi dzisiaj bo on lubi :)

Zgłoś nadużycie #8475 2 marca 2016, 11:36

buka87 Supermama
Ja jadłam. Nigdzie nie czytalam przeciwskazan. Ja sie dzis kiepsko czuje;/ Niewyspana umordowana jakas. Słonce piekne na polu a wieczorem ide do dentysty. Jeszcze maz rano byl u lekarza bo ma wysokie cisnienie i mialam zawal jak przyszedl do domu bo myslalam ze cos sie stalo. Ale dostal jakies tabletki i musi lykac. Wiec razem mierzymy sobie teraz cisnienie.
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1UeMKsYzzKAMs_AVUDzd9h69QxFTsNDJbFrgZb0ef...

Zgłoś nadużycie #8476 2 marca 2016, 11:39

Dzięki Buka, to spokojności :) ja własnego aparatu nie mam, mierzę u mamy, u babci i położna mi mierzy :)

Zgłoś nadużycie #8477 2 marca 2016, 11:49

buka87 Supermama

hermiona00 napisał(a)

Dzięki Buka, to spokojności :) ja własnego aparatu nie mam, mierzę u mamy, u babci i położna mi mierzy :)

No my kupilismy wlasnie specjalnie na ciaze a tu kurde jeszcze maz biedny bedzie musial mierzyc.
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1UeMKsYzzKAMs_AVUDzd9h69QxFTsNDJbFrgZb0ef...

Zgłoś nadużycie #8478 2 marca 2016, 14:15

Mama_Ludzika Zaprawiona w bojach
Ja mam 8 kg na plusie. W pierwszej ciazy mialam 15 i teraz bedzie podobnie. U mnie latwo nie spadlo ale juz o tym pisalam i nie bede sie wiecej zalic :) wiedzialam, ze tak bedzie i trudno sie mowi -przez dluzszy czas bede grubaskiem :P mialam dzis miec dzien lenia ale przelamalam sie i wstalam z lozka :) przegladam klamoty w regale i szukam rzeczy do wywalenia :P

Zgłoś nadużycie #8479 2 marca 2016, 14:15

Ja mam 8 kg na plusie. W pierwszej ciazy mialam 15 i teraz bedzie podobnie. U mnie latwo nie spadlo ale juz o tym pisalam i nie bede sie wiecej zalic :) wiedzialam, ze tak bedzie i trudno sie mowi -przez dluzszy czas bede grubaskiem :P mialam dzis miec dzien lenia ale przelamalam sie i wstalam z lozka :) przegladam klamoty w regale i szukam rzeczy do wywalenia :P

Zgłoś nadużycie #8480 2 marca 2016, 15:11

gosiaUK Gotowa na wszystko
Ja dzisiaj kończę 25tc ❤ :-) . Samopoczucie bardzo dobre. Szukam miejsca gdzie zrobię 4D i wszędzie taaak drogo, że o matko... No ale cóż, czego się nie zrobi żeby się dowiedzieć, że moja dzidzia rośnie i rozwiaja się prawidłowo :-) . Ja nie wiem ile na plusie, jutro mam wizytę z położna i się dowiem. Mam już listę pytań przygotowana bo jak zwykle czegoś zapominam. I chyba powiem jej ze jeśli nie sprawdzi mi szyjki to nie wyjdę z gabinetu...

Zgłoś nadużycie #8481 2 marca 2016, 15:44

Gosia UK. Ja też dzis kończę 25tc :) Tylko w suwaczku podalam termin wg USG 12 czerwca. A tak mam 16 i Ty chyba tez ?? Tez się zastanawiam czy nie iść do poloznej na sprawdzenie szyjki, bo z tym pessatem jestem, lekarz na urlopie, a brzuch cos zaczął twardniec. Daj znac czego sie dowiedzialas.

Buka, a co jest mężowi dokladnie? I jak u niego z waga i odzywaniem? Bo musze przyznać ze mój tez miał problemy kardiologiczne, bo facet przy kości i obciążenie genetyczne. Ale teraz sie wziął za siebie, schudl na razie 10kg i wszystko minelo!! Troche ruchu i zdrowa dieta działają cuda. Tylko ja troche jestem przerażona ze nasza waga zbliża sie do siebie :P Najpierw bylo miedzy nami 34kg a teraz 14 :P Ale i tak jestem z niego baaardzo dumna. I wiem ze nie bede miała pokus po porodzie.

Ja z kolei mam tak dziwnie. Bo mam cisnienie idealne ale puls wysoki. 120 czasem. Dostałam jakies tabletki doraźnie i pomagają

Miałam tez dzis kontrole Zus czy siedzę na L4 w domu. Masakra. I tal nie wychodzę bo musze leżeć w większości. Ale u znajomej 5 miesięcy jeszcze nikt nie byl. A ja na zwolnieniu dopiero 1,5 tygodnia. Sie zestresowalam :P Na szczęście nie sprawdzali bo katach bo nie maja w sumie prawa..

Zgłoś nadużycie #8482 2 marca 2016, 15:48

No a czytać warto! To udowodnione! I do brzuszka i noworodkom. Cieply glos rodziców to najlepsze ukojenie. A potem najlepszy sposób na zaśniecie u starszaków :)

Zgłoś nadużycie #8483 2 marca 2016, 15:49

buka87 Supermama

lubisia napisał(a)

Gosia UK. Ja też dzis kończę 25tc :) Tylko w suwaczku podalam termin wg USG 12 czerwca. A tak mam 16 i Ty chyba tez ?? Tez się zastanawiam czy nie iść do poloznej na sprawdzenie szyjki, bo z tym pessatem jestem, lekarz na urlopie, a brzuch cos zaczął twardniec. Daj znac czego sie dowiedzialas.

Buka, a co jest mężowi dokladnie? I jak u niego z waga i odzywaniem? Bo musze przyznać ze mój tez miał problemy kardiologiczne, bo facet przy kości i obciążenie genetyczne. Ale teraz sie wziął za siebie, schudl na razie 10kg i wszystko minelo!! Troche ruchu i zdrowa dieta działają cuda. Tylko ja troche jestem przerażona ze nasza waga zbliża sie do siebie :P Najpierw bylo miedzy nami 34kg a teraz 14 :P Ale i tak jestem z niego baaardzo dumna. I wiem ze nie bede miała pokus po porodzie.

Ja z kolei mam tak dziwnie. Bo mam cisnienie idealne ale puls wysoki. 120 czasem. Dostałam jakies tabletki doraźnie i pomagają

Miałam tez dzis kontrole Zus czy siedzę na L4 w domu. Masakra. I tal nie wychodzę bo musze leżeć w większości. Ale u znajomej 5 miesięcy jeszcze nikt nie byl. A ja na zwolnieniu dopiero 1,5 tygodnia. Sie zestresowalam :P Na szczęście nie sprawdzali bo katach bo nie maja w sumie prawa..

No jest otyly i srednio sie odzywia ale mysle ze jak mała sie urodzi to oboje wezmiemy sie za siebie,spacerki, obiadki i bedze dobrze ;)
A jak wyglądała ta kontrola u Ciebie?Ja od listopada na zwolnieniu i nie mialam kontroli...

Zgłoś nadużycie #8484 2 marca 2016, 15:53

buka87 Supermama

gosiaUK napisał(a)

Ja dzisiaj kończę 25tc ❤ :-) . Samopoczucie bardzo dobre. Szukam miejsca gdzie zrobię 4D i wszędzie taaak drogo, że o matko... No ale cóż, czego się nie zrobi żeby się dowiedzieć, że moja dzidzia rośnie i rozwiaja się prawidłowo :-) . Ja nie wiem ile na plusie, jutro mam wizytę z położna i się dowiem. Mam już listę pytań przygotowana bo jak zwykle czegoś zapominam. I chyba powiem jej ze jeśli nie sprawdzi mi szyjki to nie wyjdę z gabinetu...

Gratuluje 25tc!! :) ) Mam nadzieje ze znajdziesz jakies USG 4d w przystepnej cenie :) ) Ja tez planuje liste pytan do poloznej srodowiskowej :) Na razie mam 2 i zupelnie nie wiem o co pytac :D Moze po szkole rodzenia bede miala wiecej pytań?

Zgłoś nadużycie #8485 2 marca 2016, 17:10

gosiaUK Gotowa na wszystko

lubisia napisał(a)

ja mam termin na 15.06, a co do szyjki to po prostu tutaj nikt tego nie bada i juz jestem wkurzona. moja cierpliwosc sie skonczyla i jak mi jutro powie ze to niekonieczne to ja pogryze !

Dzieki Buka ;)
Zalazlam najtansze za 100f;/ masakra, jakbym miala blizej na lotnisko to pewnie polecialabym do pl, a tak nie chce mi sie czasu tracic

Zgłoś nadużycie #8486 2 marca 2016, 17:19

Kontrola zusu po 1,5 tyg ?? ? ▪ a nie jestes na dzialalnosci albo masz jakiegos "zyczliwego" pracodawce? Dziwne to bo slyszalam, ze zwolnien ponizej 30 dni nie kontroluja. Nie znam tez nikogo u kogo byli/ kogo wzywali. Zastanawiam sie nawet czy mnie nie zawolaja bo mam teraz 31 dni zwolnienia. Opowiedz jak to wygladalo, co sprawdzali iczy sie zapowiedzieli.

Zgłoś nadużycie #8487 2 marca 2016, 17:25

Tauriel Fajna mama
ZUS często kontroluje na wniosek pracodawcy.. Sama ostatnio wysyłałam klientowi takie wnioski, bo podejrzewa, ze pracownik robi go w ciula..
Poza tym jak można chodzić to wcale nie trzeba w domu siedzieć, można do lekarza, apteki, sklepu itp. ja tez nie znam żadnej skontrolowanej ciężarówki 😊

Zgłoś nadużycie #8488 2 marca 2016, 17:57

buka87 Supermama
Moja kolezanka miala kontrole z ZUS ale jest na wlasnej dzialalnosci i podobno wtedy czesciej kontroluja. Ale byla w domu z dzieckiem wiec kontrola poszla ok,ale nie znam szczegolow jak to wygladalo.
Wróciłam od dentysty :( 3 zęby do robienia ale na szczęście tylko plomby. Ale dzis nie chciala zrobić żadnego bez zaświadczenia od gina że ciąża jest nie zagrożona i żeby wiedziała jakie znieczulenie moze podać.

Zgłoś nadużycie #8489 2 marca 2016, 19:16

Kinia7 Zadomowiona
A tak z innej beczki, czy któraś z Was odczuwa czasem taki dziwny dyskomfort w nogach? Mnie od jakiegoś czasu wieczorami nachodzi taki "niepokój ruchowy" - trudny do opisania. Niby nogi nie drętwieją i nie mrowią, ale uczucie jest co najmniej dziwne i nie wiadomo co z tym zrobić. Czytałam o zespole niespokojnych nóg, który u kobiet w ciąży może się pojawić (ze względu na niski poziom żelaza i magnezu), no ale do dreptania i nerwowego poruszania nogami to mi jeszcze daleko, więc może to zwyczajne zmęczenie... sama nie wiem...

Zgłoś nadużycie #8490 2 marca 2016, 20:02

buka87 Supermama
Ja czegos takiego nie mam, ale ciaza to taki dziwny stan ze rozne objawy moga jej towarzyszyć.