Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Czerwcóweczki 2016 ✌️

Zgłoś nadużycie #8451 29 lutego 2016, 17:36

stencel_ka Fajna mama
Ale ten który Gosia wrzuciła ma chyba lekko usztywniane miseczki a ten Buka z allegro pewnie taki cienki materiałowy jest...

Zgłoś nadużycie #8452 29 lutego 2016, 20:16

buka87 Supermama

stencel_ka napisał(a)

Ale ten który Gosia wrzuciła ma chyba lekko usztywniane miseczki a ten Buka z allegro pewnie taki cienki materiałowy jest...

Racja, bede szukac dalej :)
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1UeMKsYzzKAMs_AVUDzd9h69QxFTsNDJbFrgZb0ef...

Zgłoś nadużycie #8453 29 lutego 2016, 22:28

lubisia Gotowa na wszystko
Cześć Mamusie! Chciałam się przywitać. Jestem w 25 tygodniu, termin na 12 czerwca. Mam już synka 3 latka i 3 miesiące, a teraz będzie córeczka. Aktualnie mam założony pessar i trzeba dużo leżeć, więc mam nadzieję, że tak jak w poprzedniej ciąży, forum pomoże mi przetrwać ten wolno płynący czas ;)
Buka87 w poprzedniej ciąży kupiłam sobie parę zwykłych bawełnianych biustonoszy, ale potem poszłam z siostrą do porządnego sklepu z bielizną. Tam brafitterka doradziła mi, żeby nie kupować właśnie bawełnianych, bo się rozciągają i nie trzymają biustu. Kazała przyjść w 9 miesiącu ciąży, żeby dobrać odpowiedni rozmiar. I dobrała! Genialny stanik. Materiał - chyba poliester (żadnych usztywnianych miseczek, powodują zastój pokarmu! Chyba że potem, gdy się już unormuje). Ale jak trzymał biust! Kosztował mnie 50zł i ciągle w nim chodziłam. No chyba, że prałam, to wtedy słuzyly mi te bawełniane :P Gdy kończyłam karmić, poszłam do tego samego sklepu po kolejny biustonosz. I znowu dobrany tak, ze mój piersi po porodzie zwalczyły grawitację ;) Także polecam udanie się do fajnego sklepu z bielizną. 50zł to chyba nie jest tak wiele w zamian za ładny biust ;)
A co do koszuli, to ja sobie kupiłam takie z guzikami po środku, bo te typowe do karmienia, to mi się nie podobały, takie pstrokate :P I nie odczułam jakiego problemu z guzikami, bo... cały czas były odpięte :P Przynajmniej piersi się wietrzyły ;)

Zgłoś nadużycie #8454 1 marca 2016, 8:00

Tauriel Fajna mama
Witaj lubisia, współczuje leżenia..
Mi zaraz po porodzie tak cyce wyskoczyły chyba o 2 rozmiary, wiec nie wiem czy dobrym pomysłem jest kupić stanik dobry w 9 miesiącu, bo jak sie wypełnia mlekiem to zwiększa swoją objętość..

Zgłoś nadużycie #8455 1 marca 2016, 9:24

Bo to chyba chodzi o to żeby ten stanik byl elastyczny, a nie usztywniany i wtedy się pięknie dopasuje. Te babeczki wiedza co robią. Mi tez cycki urosly a stanik idealnie trzymal.

A co do leżenia to nie jest zle. Mąż mi duzo pomaga. Najgorsze bylo nagle pojscie na zwolnienie bo mam swoja działalność. A to się tak nie da po prostu. Klienci poumawiani. Nie jest łatwo odmówić tak, żeby kiedys wrócili. Ale teraz zdrowie najważniejsze, bede sie martwic potem :)

Chciałam sie Was jeszcze zapytać. Po czym Wy poznajecie to twardnienie brzucha? Czasem mi się wydaje ze mi twardnieje ale stwierdzam ze to mala pewnie sie wypiela. Nigdy nie wiem czy to to :P Moze po prostu mnie to nie dotyczy. Moja szyjka sie rozwierala bezobjawowo i nie znam przyczyny.

Zgłoś nadużycie #8456 1 marca 2016, 9:41

buka87 Supermama
Lubisia witaj,
Faktycznie stanik od braffitierki musi obłędnie leżeć, ale u mnie taka przyjemnosc ze stanikiem kosztuje 200zł bo kiedys sie interesowałam wiec...dla mnie troche duzo. Moze uda mi sie znalezc jaki fajny dla siebe.No i tez nie wiem jak z rozmiarem bo kolezanka mowila ze jej tez piersi nie urosly i dopiero w 3 dobie urosly o rozmiar ale za 2 tyg zmalaly znowu i mowila zeby kupic swoj rozmiar i jeden wiekszy. Mysle ze ze staikiem poczekam jeszcze.
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1UeMKsYzzKAMs_AVUDzd9h69QxFTsNDJbFrgZb0ef...

Zgłoś nadużycie #8457 1 marca 2016, 11:51

calineczka90 Zaprawiona w bojach
Kurcze ja już przed ciążą miałam problem w znalezieniu odpowiedniego stanika więc nie mam pojęcia co będzie jak mi jeszcze przy karmieniu urosną :-/ Boję się tego strasznie. Teraz noszę 65 H :-/

Zgłoś nadużycie #8458 1 marca 2016, 12:01

buka87 Supermama

calineczka90 napisał(a)

Kurcze ja już przed ciążą miałam problem w znalezieniu odpowiedniego stanika więc nie mam pojęcia co będzie jak mi jeszcze przy karmieniu urosną :-/ Boję się tego strasznie. Teraz noszę 65 H :-/

Ja tez mam problem, ale z obwodem :( ( Ciekawe czy i o ile mi urosną piersi.

Zgłoś nadużycie #8459 1 marca 2016, 12:21

calineczka90 Zaprawiona w bojach
Buka to obie będziemy płakać jak urosną :(

Zgłoś nadużycie #8460 1 marca 2016, 13:11

hermiona00 Zaprawiona w bojach
Ja tak samo. Biustonosz który kupiłam jest jest mały a zostawiłam trochę luzu jak kupowałam...w niektórych sklepach sieciowych nie ma takich rozmiarów nawet :( może w tym tygodniu się wybiorę na jakieś stanikowe zakupy... :/ co tam na obiadek dzisiaj u Was? ja mam rosołek, kaszę z sosem z buraczkami i surówką białą.

Zgłoś nadużycie #8461 1 marca 2016, 13:23

buka87 Supermama

hermiona00 napisał(a)

Ja tak samo. Biustonosz który kupiłam jest jest mały a zostawiłam trochę luzu jak kupowałam...w niektórych sklepach sieciowych nie ma takich rozmiarów nawet :( może w tym tygodniu się wybiorę na jakieś stanikowe zakupy... :/ co tam na obiadek dzisiaj u Was? ja mam rosołek, kaszę z sosem z buraczkami i surówką białą.

Ja wlasnie zjadlam rosolek ze szczęśliwej kurki od rodziców :D I dzis tyle na obiad. Mąż ma catering w pracy wiec gotuje codziennie jedno danie a ze mam dosyc mięcha a mój bez niego żyć nie może to kompromisem jest rosół :) On zje mięso z rosolu i bedzie happy ;)

Zgłoś nadużycie #8462 1 marca 2016, 13:37

hihi ja też mężowi mieso z rosołu wcisnę zawsze :) dzisiaj o 5 rano musiałam już jakieś wstępne śniadanie zjeść a potem znowu poszłam spać... masakra xD też tak macie? a na wieczór nie jadłam jakoś wcześnie...

Zgłoś nadużycie #8463 1 marca 2016, 14:24

Kasiek25 Fajna mama
Ja dziś mam buraczkową i spaghetti jeszcze od wczoraj :) Ja rano wstaje z tak wielkim głodem, że pierwsze co, to biegnę do lodówki ;) chociaż staram się jeść dosyć regularnie.

Zgłoś nadużycie #8464 1 marca 2016, 14:28

buka87 Supermama
Jak sie obudze w nocy i nie moge spac to przewaznie mnie głód bierze. Ja wstaje potwornie glodna ale musze czekac 30min od wziecia tabletki zanim cos zjem. to katorga.

Zgłoś nadużycie #8465 1 marca 2016, 16:09

gosiaUK Gotowa na wszystko
W takim razie i ja sie wstrzymam od kupowania stanika. Na obiad dzisiaj schabowe, mizeria i ziemnaczki, nie chcialo mi sie wymyslac wiec tradycyjnie :)
Co do glodu to ja nie mam tak, ze mnie budzi, nawet rano jak wstane to i tak pierwsze co biore prysznic i dopiero herbatka i cos jem

Zgłoś nadużycie #8466 1 marca 2016, 16:24

buka87 Supermama
Jejku pierwszy raz udalo mi sie poglaskac małą! :) )) Wypiela sie rączka albo nozka i zatrzymala i zdazylam ja poglaskac :) ) Cudnie! :)

Zgłoś nadużycie #8467 1 marca 2016, 16:34

Wow super! No Buka u Ciebie juz 27 tydzien i 2 dzien wiec moze im pozniej tym takie doznania! Super! Ja też chcę, teraz mam takie właśnie odczucia, że odczuwam, że brzuch się poruszył, niekoniecznie wszystkie widać ale taki efekt uczuciowy :) zaraz idę się zważyc :)

Zgłoś nadużycie #8468 1 marca 2016, 16:49

buka87 Supermama
U mnie tez brzuch skacze, fajnie to ogladac jak siedze w wannie :D Im dzidzior starszy tym bedzimy mialy wiecej doznan :) ) Oby jak najwiecej, najczęściej! :) ) I jak waga?

Zgłoś nadużycie #8469 1 marca 2016, 17:00

Hej! Jesli chodzi o cenę takiego fajnego stanika to u braffiterki te do karmienia na pewno będą tańsze. Zawsze można spróbować pogadać, skoro macie takie nietypowe "przypadki" ;) Ja w każdym razie muszę takie zakupy zrobić przed porodem, bo mieszkamy na odludziu. W pięknym miejscu nad jeziorem, ale niestety wypad do miasta trwa kilka godzin, czyli dla matki karmiącej koszmar.

A co do tego czy biust zmaleje czy urośnie, to powiem jak u mnie było. Zawsze miałam większy biust, którego nie lubiłam. Gdy karmiłam urósł jeszcze bardziej, a po karmieniu zmalał! O jeden rozmiar w porównaniu do tego sprzed porodu. Więc byłam przeszczęśliwa, bo wreszcie mi było wygodnie i jeszcze nic nie opadło :P Tylko, żeby teraz już nie malało :P Ale calineczka, może u Ciebie będzie podobnie, że będziesz bardziej lubiła swoje cycki po porodzie ;)

Dziś chyba taki dzień na spanie. Też zaraz po śniadaniu sobie podrzemałam, po obiedzie znowu, teraz dopiero kawka i jakoś mogę popracowac przy komputerze. A niby leżę i nic nie robię :P

Zgadzam się, że taki kontakt przez brzuszek to mega uczucie :) Wydaje się, że ten maluch już tyle rozumie, że rozpoznaje głos i dotyk mamy i na taki inaczej reaguje. Gdy z synkiem śpiewamy piosenki, to zauwazylam, ze mala na niektore reaguje radosnymi kopniakami, a przy innych się na nas wypina ;) Tylko brat jakos nie ma cierpliwosci i jeszcze jej nie poczuł, ale próbujemy.

hermiona, i jak waga? hehe Ja już 10kg przytyłam, a tu jeszcze 3 miesiace na leżaco.. Ale trudno, potem się zrzuci ;) W poprzedniej ciąży przytyłam 18kg i jakoś szybko się pozbyłam, więc oby i teraz tak było :) A jak u Was z wagą?

Zgłoś nadużycie #8470 1 marca 2016, 17:45

a więc troszkę za dużo chyba mam już, do wagi sprzed ciąży :/ też mam tyle kilo do przodu już :) też planuję potem zrzucić, na pewno odżywiam się zdrowo - nie mam zachcianek typu zjem pudełko lodów albo całego torta. Jem w zasadzie całe obiady, przed ciaza to czasami nie mogłam zjeść całego obiadu od razu dwóch dań pełnych no i dodaję sobie jakieś przerywniki, czyt drugie śniadanie i podwieczorek (bo jestem głodna!) :)
ja mam jedną zabaweczkę grającą już, i tam są pioseneczki to słuchamy razem :) ciekawe czy zapamięta :)