Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Czerwcóweczki 2016 ✌️

Zgłoś nadużycie #8311 19 lutego 2016, 12:27

calineczka90 Zaprawiona w bojach
buka ale narobiłaś smaka. Może i ja wyciągnę swój blender, którego użyłam może raz w życiu

Zgłoś nadużycie #8312 19 lutego 2016, 12:31

Mama_Ludzika Zaprawiona w bojach
Slabo z ta przegroda...juz tyle czasu i dalej nie wiadomo.... a ona nie przeszkadza Zosi rosnac?

Z tym przyzwyczajaniem to tez mi tak wszyscy mowili. Nie nos bo przyzwyczaisz i bedzie proble. Nue spij z dzieckiem bo prxyzwyczaisz i bedzie problem. Nosilam Zosie do roku. Jak zaczela sama chodzic to juz nie chciala byc noszona. Spalusmy razem 2,5 roku i jak staralismy sie o drugie dziecko to nadszedl czas dla Zosi na wlasne lozeczko. Dumna byla ze swojego lozeczka i nie bylo zadnych histerii. W mojej ocenie nie mozna dziecka przyzwyczaic do bliskosci poniewaz jest ona taka sama potrzeba dla maluszka jak jedzenie. Malenstwu nie zalezy na kolorowym pokoiku, karuzeli czy grzechotkach tylko na tym by byc blisko mamy :)

Zgłoś nadużycie #8313 19 lutego 2016, 12:48

buka87 Supermama
Ta przegroda jest w pochwie wiec jej nie przeszkadza, ale boje sie zeby przy porodzie o nia nie zahaczyła i nic sobie nie zrobiła, nie zaklinowała sie czy coś :( (
Co do noszenia to chyba każde dziecko jest inne i trzeba swoje wyczuc. Pewnie i tak bede nosic bo to pierwsze dziecko, człowiek chce sie nacieszyc miłością :) ) Ale spac z dzieckiem nie będę, nie uważam to za coś złego, ale bałabym sie ze je zgniote ja albo mąż, albo cos jej zrobimy. Czytałam o matce która karmiła "na śpiocha" dziecko i je udusiła własną piersią. Ja wiem, ze to skrajne przypadki ale na mnie to dziala strasznie. Pokoik bedzie miala ściane ściane z nami wiec mam nadzieje,ze jakos to będzie ;)
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1UeMKsYzzKAMs_AVUDzd9h69QxFTsNDJbFrgZb0ef...

Zgłoś nadużycie #8314 19 lutego 2016, 12:48

buka87 Supermama
Ta przegroda jest w pochwie wiec jej nie przeszkadza, ale boje sie zeby przy porodzie o nia nie zahaczyła i nic sobie nie zrobiła, nie zaklinowała sie czy coś :( (
Co do noszenia to chyba każde dziecko jest inne i trzeba swoje wyczuc. Pewnie i tak bede nosic bo to pierwsze dziecko, człowiek chce sie nacieszyc miłością :) ) Ale spac z dzieckiem nie będę, nie uważam to za coś złego, ale bałabym sie ze je zgniote ja albo mąż, albo cos jej zrobimy. Czytałam o matce która karmiła "na śpiocha" dziecko i je udusiła własną piersią. Ja wiem, ze to skrajne przypadki ale na mnie to dziala strasznie. Pokoik bedzie miala ściane ściane z nami wiec mam nadzieje,ze jakos to będzie ;)
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1UeMKsYzzKAMs_AVUDzd9h69QxFTsNDJbFrgZb0ef...

Zgłoś nadużycie #8315 19 lutego 2016, 14:05

martuleq Zaprawiona w bojach
Ja na pierwsze kilka miesięcy planuje mieć małego w sypialni w kołysce :) a potem juz bedzie w swoim pokoiku oczywiście pod okien elektronicznej niani :p

Zgłoś nadużycie #8316 19 lutego 2016, 14:16

Kasiek25 Fajna mama

martuleq napisał(a)

Ja na pierwsze kilka miesięcy planuje mieć małego w sypialni w kołysce :) a potem juz bedzie w swoim pokoiku oczywiście pod okien elektronicznej niani :p

Ja też mam zamiar tak zrobić i zastanawiam się nad kupnem monitora oddechu.

Zgłoś nadużycie #8317 19 lutego 2016, 14:17

Anika29 Zaprawiona w bojach
też kupiłam elektroniczną nianie , ale pewnie i tak bede dziecko obserwować 24h/dobe ;)

Zgłoś nadużycie #8318 19 lutego 2016, 16:09

martuleq Zaprawiona w bojach
Są nawet takie wypaśne, które do tego wszystkiego jeszcze mają kamerkę i monitorek haha

Zgłoś nadużycie #8319 19 lutego 2016, 18:04

dolphin Zadomowiona
Hej mamuśki, mi było najwygodniej mieć małego obok siebie. Jego łózeczko było dosunięte tuż obok mojego. Dzieki temu nie musiałam biegać w środku nocy co chwila. A do karmienia też miałam go tuż obok.
Doszłam do takiego rozwiazania po miesiącu biegania do pokoju obok.

Zgłoś nadużycie #8320 19 lutego 2016, 18:06

dolphin Zadomowiona
Aaaa, zapomniałam powiedzieć... moja kumpela odpowiedziała mi patent na monitor oddechu... Dwa telefony komórkowe. Jak ma się nielimitowane połączenia, to jeden tel leży obok dziecka, drugi mamy przy sobie, połączenie trwa i wszystko słychać... A te nianie działają na podobnej zasadzie i też emitują jakies fale elektromagnetyczne, wiec to jeden ciul, czy niania, czy telefon..

Zgłoś nadużycie #8321 19 lutego 2016, 18:30

Kinia7 Zadomowiona
Dziewczyny czy któraś z Was rozważa pobranie krwi pępowinowej maluszka? Patrząc na wszystkie zabiegi marketingowe komercyjnych banków krwi pępowinowej, zastanawiam się ile w tym wszystkim jest naciągania na sporą kasę...

Zgłoś nadużycie #8322 19 lutego 2016, 19:40

Tauriel Fajna mama
Ja łóżeczko miałam obok swojego łóżka i to wiele ułatwiło, w szczególności jak jedzenie było co 3 godziny, z czego spałam 1,5 bo reszta czasu na ograbianie. Czasami jak zombi wstawałam 😉 Teraz jeszcze przychodzi do nas w nocy ok 3-4 i śpi do rana, kiedyś sie zarzekałam, ze nie będę spać z dzieckiem ale mamy tak wielkie łóżko ze bez problemu sie w trójkę mieścimy, poza tym uwielbiam sie w nocy do niej przytulić 😊 Jak podrośnie to juz nie bedzie tak słodko 🙂

Zgłoś nadużycie #8323 20 lutego 2016, 11:35

Jagooda Gotowa na wszystko

Kinia7 napisał(a)

Dziewczyny czy któraś z Was rozważa pobranie krwi pępowinowej maluszka? Patrząc na wszystkie zabiegi marketingowe komercyjnych banków krwi pępowinowej, zastanawiam się ile w tym wszystkim jest naciągania na sporą kasę...

Dla osobiście to pic na wodę ale

polecam przeczytać :

http://rodzicielstworadosci.com/ciaza-i-porod/zanim-pozwolisz-pobrac-krew-pepowi...
Aniołek :* -27.01.2015 (*)

Zgłoś nadużycie #8324 20 lutego 2016, 12:07

i057 Fajna mama

Tauriel napisał(a)

Ja łóżeczko miałam obok swojego łóżka i to wiele ułatwiło, w szczególności jak jedzenie było co 3 godziny, z czego spałam 1,5 bo reszta czasu na ograbianie. Czasami jak zombi wstawałam 😉 Teraz jeszcze przychodzi do nas w nocy ok 3-4 i śpi do rana, kiedyś sie zarzekałam, ze nie będę spać z dzieckiem ale mamy tak wielkie łóżko ze bez problemu sie w trójkę mieścimy, poza tym uwielbiam sie w nocy do niej przytulić 😊 Jak podrośnie to juz nie bedzie tak słodko 🙂

U nas podobnienz tym że Dalia juz śpi sama w swoim pokoju ale do zaśnięcia z nią się kładę :D rano jak wstaje to woła i czeka aż się odezwę. W nocy chodzę ją przykryć jak się przebudzę.
Do roku myśle ze mały bedzie z nami w pokoju a jak zacznie chodzic to juz do swojego pokoju :)
aniołek (*) 29.07.2012               ♡♥♡                       Dalia  25.10.2013            ♡♥♡     Nikodem +/- 22.06.2016 :)

Zgłoś nadużycie #8325 20 lutego 2016, 19:59

hermiona00 Zaprawiona w bojach
Bylam dzisiaj na takim rozeznaniu zakupowym. Niektóre rzeczy z wyprawki może nie sa takie drogie ale jest tego na prawdę sporo wiec kwota uzbiera się niezla. Na pewno urządzenie pokoika zajmie sporo budżetu. Ja planuje zrobić calosciowa listę w Excelu co jest potrzebne i wtedy będę miała rozpiskę żeby po kolei wszystko kupować :) smoczek tez kupujecie? Wiem może głupie pytanie ale nikt nie mówił jeszcze. Ja jestem zieeelona xd na szkole rodzenia i tutaj się poducze. Kanapeczki dobre zrobiłam dzisiaj.

Zgłoś nadużycie #8326 20 lutego 2016, 20:33

Kasiek25 Fajna mama

hermiona00 napisał(a)

Bylam dzisiaj na takim rozeznaniu zakupowym. Niektóre rzeczy z wyprawki może nie sa takie drogie ale jest tego na prawdę sporo wiec kwota uzbiera się niezla. Na pewno urządzenie pokoika zajmie sporo budżetu. Ja planuje zrobić calosciowa listę w Excelu co jest potrzebne i wtedy będę miała rozpiskę żeby po kolei wszystko kupować :) smoczek tez kupujecie? Wiem może głupie pytanie ale nikt nie mówił jeszcze. Ja jestem zieeelona xd na szkole rodzenia i tutaj się poducze. Kanapeczki dobre zrobiłam dzisiaj.

Ja mam 2 smoczki, jeden z Aventu bo był w zestawie z kompletem butelek, a drugi ostatnio kupiłam w Pepco. Lepiej mieć w razie W ;D ja tam nie mam nic do smoczków, byle nie za długo bo potem wpływają na zgryz u dziecka.

Zgłoś nadużycie #8327 20 lutego 2016, 21:03

kk18 Początkująca
Witam wszystkie przyszłe mamusie. Czy mogę do Was dołączyć? Mam 26lat. Planowany termin porodu 16.06. Będzie córeczka- Nela. :) Pierwsze ruchy- 18tydz. :)

Zgłoś nadużycie #8328 20 lutego 2016, 21:27

Kasiek25 Fajna mama

kk18 napisał(a)

Witam wszystkie przyszłe mamusie. Czy mogę do Was dołączyć? Mam 26lat. Planowany termin porodu 16.06. Będzie córeczka- Nela. :) Pierwsze ruchy- 18tydz. :)

Witamy ;) w którym cyklu starań udało się Wam?

Zgłoś nadużycie #8329 20 lutego 2016, 22:11

kk18 Początkująca
Nie staraliśmy się o dzidziusia, to była wpadka. Ale bardzo się cieszymy :)

Zgłoś nadużycie #8330 21 lutego 2016, 5:08

stencel_ka Fajna mama
Witamy ☺