Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Czerwcóweczki 2016 ✌️

Zgłoś nadużycie #8291 18 lutego 2016, 16:27

Anika29 Zaprawiona w bojach
Mój na każdej wizycie ma tętno 140, lekarka mówi że bardzo dobre

Zgłoś nadużycie #8292 18 lutego 2016, 16:29

Tauriel Fajna mama
Mi wpisuje w kartę ciazy co wizytę, zazwyczaj ok 150-160 ale na początku to nawet 180 było 😳
Przyciśnij swoją lekarkę, moze cos zrobi albo niech chociaż ten papier napisze porządnie..

Zgłoś nadużycie #8293 18 lutego 2016, 19:23

dolphin Zadomowiona
Nie mam pojęcia o co chodzi z tymi lekarzami. Na mojej wizycie lekarka spojrzała tylko w wyniki badań krwi,moczu i cukru. Na tej podstawie stwierdziła że wszystko jest ok. Jak ją zapytałam o te moje wątpliwości związane z konfliktem serologicznym, z immunoglobuliną w 28 tygodniu , to odpowiedziała mi, że nie mam obecnie przeciwciał i żebym się nie przejmowała. Dodała, że mam się lepiej martwić tym, co mężowi na obiad zrobię a nie immunoglobuliną... Masakra jakaś...
No a wydaje mi sie, że jak już bedą przeciwciała, to bedzie pozamiatane. Ze to się podaje aby im zapobiec, a nie jak już są... i tak to sie można dogadać. Ile waży dziecko, jakie ma tętno, nic nie wiem, bo dawno nie miałam usg a połozna posłuchała tylko serduszka i bez komentarza sie obyło...

Zgłoś nadużycie #8294 18 lutego 2016, 22:29

gosiaUK Gotowa na wszystko
Buka, Kinia gratulacje 🎊! Mój synek miał ost 144puls, pewnie zależy od tego czy po jedzeniu czy przed. Najważniejsze, że w normie. Super, że są same dobre wiadomości :-)

Zgłoś nadużycie #8295 18 lutego 2016, 22:44

Jagoo Zaprawiona w bojach
A mój gin jeszcze ani razu nie badał tętna małego grrrrr.... No i położna znowu nie chciała mi dać skierowania na żelazo, chociaż mówiłam,że zawsze miałam niskie, a teraz jeszcze ciągle mi leci krew z nosa. Muszę iść i sama zrobić dla własnego spokoju. A jak miałam bakterie w moczu i dodatkowo infekcje, bo piekło to lekarz nie dał mi na posiew, tylko stwierdził ,że każdy ma bakterie i coby było, gdybyśmy ich nie mieli. I sama poszłam zrobić sobie posiew...
Buka, ale już duża twoja dziewczyna ;)

Zgłoś nadużycie #8296 18 lutego 2016, 23:04

gosiaUK Gotowa na wszystko
O matko co za ludzie!

Zgłoś nadużycie #8297 19 lutego 2016, 7:58

buka87 Supermama
Gosia dokładnie;/ Co z tymi lekarzami!? Masakra :( jagoo,Dolphin wspolczuje;/ człowiek sie musi odenerwowac a to w naszym stanie nie wskazane.
Wstałam o 7.30!! Cud! :) Pogoda paskudna i leje;/Juz tak mi brakuje słonca ze szok. Mówie to ja, córka młynarza chowająca się przed słońcem w lecie! :) ) Świat sie konczy ;) )
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1UeMKsYzzKAMs_AVUDzd9h69QxFTsNDJbFrgZb0ef...

Zgłoś nadużycie #8298 19 lutego 2016, 8:51

hermiona00 Zaprawiona w bojach
Hej. U mnie tez pada... Buka wpisz mi do tabelki dziewczynke :) ! U mnie tez nie jest zawsze podawane tętno...hmm.

Zgłoś nadużycie #8299 19 lutego 2016, 9:20

Ci lekarze to z NFZ czy prywatnie? Domyślam się, że z NFZ... dlatego niestety ja chodzę prywatnie ;/ Przynajmniej lekarz mnie słucha, odpowiada, nie czuje się olewana. Wiadomo, przykre jest że płacę miesięcznie 250 zł składki do ZUSu na ubezpieczenie zdrowotne i nie korzystam z NFZ, no ale.... Niestety często jest spora różnica między traktowaniem przez lekarza w prywatnym gabinecie a na nfz. (oczywicie nie zawsze, wierzę, że są lekarze z powołania, którzy wszystkich pacjentów traktują tak samo) :)

Zgłoś nadużycie #8300 19 lutego 2016, 9:25

Kasiek25 Fajna mama

Jagoo napisał(a)

A mój gin jeszcze ani razu nie badał tętna małego grrrrr.... No i położna znowu nie chciała mi dać skierowania na żelazo, chociaż mówiłam,że zawsze miałam niskie, a teraz jeszcze ciągle mi leci krew z nosa. Muszę iść i sama zrobić dla własnego spokoju. A jak miałam bakterie w moczu i dodatkowo infekcje, bo piekło to lekarz nie dał mi na posiew, tylko stwierdził ,że każdy ma bakterie i coby było, gdybyśmy ich nie mieli. I sama poszłam zrobić sobie posiew...
Buka, ale już duża twoja dziewczyna ;)

Mnie też codziennie leci krew z nosa..

Zgłoś nadużycie #8301 19 lutego 2016, 9:29

buka87 Supermama
Mi nie leci krew ale przy smarkaniu ze tak powem czasami jest krew. Podobno blony sluzowe sa przekrwione wiec to normalne. No chyba ze ktos ma anemie to czeste puszczanie sie krwi z nosa moze poglebiac anemie.
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1UeMKsYzzKAMs_AVUDzd9h69QxFTsNDJbFrgZb0ef...

Zgłoś nadużycie #8302 19 lutego 2016, 9:40

martuleq Zaprawiona w bojach
Mi tez leciała krew z nosa... Na ost wynikach miałam lekka anemię ale lekarz nic nie zalecił. Podobno to normalne j ciężarnych. Racze sie teraz pysznym sokiem z buraka 😖 zeby wyniki były lepsze.
Teraz doskwiera mi coraz bardziej bol pleców ... Jak poleże chwile to cierpię zeby sie podnieść

Zgłoś nadużycie #8303 19 lutego 2016, 9:41

Kasiek25 Fajna mama

buka87 napisał(a)

Mi nie leci krew ale przy smarkaniu ze tak powem czasami jest krew. Podobno blony sluzowe sa przekrwione wiec to normalne. No chyba ze ktos ma anemie to czeste puszczanie sie krwi z nosa moze poglebiac anemie.

Ja mam anemię, ale od miesiąca biorę żelazo, a krew dalej jest.

Zgłoś nadużycie #8304 19 lutego 2016, 9:42

buka87 Supermama
U mnie chyba troche lepiej jesli chodzi o bóle w nocy, jednak najlepiej moj organizm znosi spanie na plecach, ale ja nie lubie :( Ja czekam na moj blenderek i mam nadzieje na 2 sniadanie bedzie juz koktail :)
P.S Jak któras ma dosc sliwek na zaparcia, polecam kiwi. Ja sie zajadam ostatnio i chodze czesto do kibelka chociaz problemu z zaparciami nie mialam.

Zgłoś nadużycie #8305 19 lutego 2016, 9:53

Jagoo Zaprawiona w bojach
Mi jeszcze mój gin chciał powiedzieć, że będzie dziewczynka na tym swoim sprzęcie. Dobrze,że mam zdjęcie z jajkami i żadnych wątpliwości. A jak bym nie poszła prywatnie, to pewnie teraz by mi powiedział,że dziewczynka no i byśmy się rzucili na te róże i sukieneczki ;) A przy porodzie byłaby niespodzianka.
Na szczęście zdążyłam go wyprzedzić i powiedziałam, że mam przeczucie że będzie chłopak, ale po jego minie można było wywnioskować,że jemu się wydaje inaczej. Powiedział tylko,że zobaczymy na następnej wizycie.

Zgłoś nadużycie #8306 19 lutego 2016, 9:58

Mama_Ludzika Zaprawiona w bojach
Witam nowe kolezanki :)  Duzo bas sie zrobilo :) super :)
Ktoras z Was pytala sie o chusty. Ja polecam. Korzystalam przy corci i teraz tez na pewno bede. Wiecej korzystalam z chusty niz z wozka. Moja corcia byla dzieckie nie-wozkowym i nie-odkladalnym, miala siljy lek separacyjny i bez chusty nie dalabym rady. Zreszta ja tez bardzo lubilam to wieczne przytulenie ♡
Buka a gdzie Ty chodzisz z ta przegroda? Do jakiego lekarza? Masz skierownie? Cos jest nie tak ....

Zgłoś nadużycie #8307 19 lutego 2016, 9:59

Ja dostałam blender na urodzinki. Super sprawa :) a co do krwi w nosie to jak się wysmarkam to mam takie cos tez ale nie codziennie. Witaminy biorę jedna dziennie i jeszcze do tegobiore magnez bo w moich witaminach jest tylko 3% magnezu. Lepiej sie czuje jak biorę ten magnez mniej drazliwa jestem. Może w innych witaminach jest więcej magnezu ale ja mam pharmaton matruelle i tam jest tyle. Zaparc nie miałam też ale dwa razy bolaly mnie jelita.

Zgłoś nadużycie #8308 19 lutego 2016, 10:02

buka87 napisał(a)

U mnie chyba troche lepiej jesli chodzi o bóle w nocy, jednak najlepiej moj organizm znosi spanie na plecach, ale ja nie lubie :( Ja czekam na moj blenderek i mam nadzieje na 2 sniadanie bedzie juz koktail :)
P.S Jak któras ma dosc sliwek na zaparcia, polecam kiwi. Ja sie zajadam ostatnio i chodze czesto do kibelka chociaz problemu z zaparciami nie mialam.

Też mi się najlepiej śpi na plecach, no ale podobno nie powinno się... Więc śpię na tym lewym boku :/ Choć i tak budzę się na plecach co jakiś czas..

Zgłoś nadużycie #8309 19 lutego 2016, 10:42

buka87 Supermama

Mama_Ludzika napisał(a)

Witam nowe kolezanki :)  Duzo bas sie zrobilo :) super :)
Ktoras z Was pytala sie o chusty. Ja polecam. Korzystalam przy corci i teraz tez na pewno bede. Wiecej korzystalam z chusty niz z wozka. Moja corcia byla dzieckie nie-wozkowym i nie-odkladalnym, miala siljy lek separacyjny i bez chusty nie dalabym rady. Zreszta ja tez bardzo lubilam to wieczne przytulenie ♡
Buka a gdzie Ty chodzisz z ta przegroda? Do jakiego lekarza? Masz skierownie? Cos jest nie tak ....

Ja pytałam :D Ja mam skrajne opinie o hustach, jedni mowia ze super ale z drugiej strony nosimy caly czas dziecko i pozniej ciezko je odzwyczaic od tego noszenia jak juz jest klocuszkiem :) )
Ja dostalam od swojej prywatnej lekarki do Kliniki Kopernika w Krakowie na oddział patologii ciazy. 3 razy tam byłam i wszyscy zlali temat;/ ZObaczymy co moja lekarka na to;/ W łeb sobie strzelic tylko.

Przyszedl blender! Kocham go!! :) Szybko sie montuje do robota i koktail zrobil w 1minute nie hucząc jak szalony :) ) Marchewka+kiwi+banan+mleko! Pyyyyyyyyycha :) )

Zgłoś nadużycie #8310 19 lutego 2016, 11:48

pycha!
mniam :)