Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Czerwcóweczki 2016 ✌️

Zgłoś nadużycie #8031 10 lutego 2016, 14:35

calineczka90 Zaprawiona w bojach

Anika29 napisał(a)

Też mam skurcze,moja lekarka powiedziała, że to normalne, ewnetualnie mogę sobie magnez brać. I już kilka razy natknęłam się na artykuły w czasopismach dla mam i w internecie: " Pojawiają się po 20. tygodniu ciąży. Są skurczami fizjologicznymi, charakterystycznymi dla prawidłowego przebiegu ciąży, ale nie wszystkie ciężarne je odczuwają. Ich zadaniem jest przygotowanie macicy do skurczów porodowych. Mięsień macicy napina się, twardnieje w różnych miejscach. Nie jest to bolesne, ale może być nieprzyjemne. Skurcze pojawiają się nagle i szybko mijają." I ja właśnie coś takiego mam. Z tego co się orientuję niebezpiecznie jest jak skurcze wiążą się z bólem lub występują regularnie. Jak często masz takie skurcze? Ja czasem nawet 10 razy dziennie, no i mam nadzieje, że tak jak mówi lekarka to nic groźnego :)

no właśnie ja też często. Myśle że ok 10 razy na dobę. Spróbuje brać magnez.. jeśli nic nie pomoże to dopiero wtedy przejdę na nospę. Boję się że biorąc nospę w razie jakichś komplikacji przeoczę ewentualne bóle bo nie będe ich czuła

Zgłoś nadużycie #8032 10 lutego 2016, 14:38

calineczka90 Zaprawiona w bojach
u mnie dziś ogórkowa. Tak mnie jakoś na nią naszło :) zjadłam dwa talerze mmm pycha :) a wieczorem może zrobię jakąś sałatkę

Zgłoś nadużycie #8033 10 lutego 2016, 14:55

Anika29 Zaprawiona w bojach

calineczka90 napisał(a)

u mnie dziś ogórkowa. Tak mnie jakoś na nią naszło :) zjadłam dwa talerze mmm pycha :) a wieczorem może zrobię jakąś sałatkę

To są pewnie skurcze Alvareza - wygoogluj sobie ;)

Zgłoś nadużycie #8034 10 lutego 2016, 14:57

buka87 Supermama
Bigoooosik mniam :D
Ej dziewczyny czy na szkole rodzenia dostaje sie jakis konspekt czy cos? Może głupie pytanie :P Tak sobie mysle ze fajnie by bylo pare rzeczy sobie odswiezyc przed samym porodem jak sie idzie wczesniej na szkole rodzenia ;)
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1UeMKsYzzKAMs_AVUDzd9h69QxFTsNDJbFrgZb0ef...

Zgłoś nadużycie #8035 10 lutego 2016, 15:21

dolphin Zadomowiona

buka87 napisał(a)

Bigoooosik mniam :D
Ej dziewczyny czy na szkole rodzenia dostaje sie jakis konspekt czy cos? Może głupie pytanie :P Tak sobie mysle ze fajnie by bylo pare rzeczy sobie odswiezyc przed samym porodem jak sie idzie wczesniej na szkole rodzenia ;)

myslę,że to zalezy od szkoły. ja nic oprócz gratisów i próbek nie otrzymałam.

Zgłoś nadużycie #8036 10 lutego 2016, 16:39

gosiaUK Gotowa na wszystko
Aż mi wstyd, że tak dawno mnie tu nie było! Witam serdecznie nowe mamusie i życzę wszystkiego dobrego :-) .
Umarlabym z ciekawości i z szału że nie mogę nic kupić dla dziecka do ubranka gdybym chciała niespodzianki plciowej ;-) .
U nas wszystko dobrze, synek pięknie mamusie kopie i wszyscy jesteśmy szczęśliwi. W sobotę tatuś też kopniaczka dostał, jego mina bezcenna :-) ❤.
Ost coś cera mi się psuje, jakaś kaszka mnie zasypala :-/

Pozdrawiam serdecznie i obiecuję, że będę częściej :-)

Zgłoś nadużycie #8037 10 lutego 2016, 17:10

buka87 Supermama
Gosia no to teraz tatuś pewnie ciągle na brzuchu ręce trzyma ;) Moja wyczuwa chyba ja mąż sie czai na jej kopniaki i sie uspokaja :P Taka zlośnica :D

Czy któraś z Was kupiła/ma/będzie kupować wózek marki bebetto ?? Zastanawiam sie nad bebetto holland 3in1 :)
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1UeMKsYzzKAMs_AVUDzd9h69QxFTsNDJbFrgZb0ef...

Zgłoś nadużycie #8038 10 lutego 2016, 17:34

stokrotka88 Zaprawiona w bojach

buka87 napisał(a)

Gosia no to teraz tatuś pewnie ciągle na brzuchu ręce trzyma ;) Moja wyczuwa chyba ja mąż sie czai na jej kopniaki i sie uspokaja :P Taka zlośnica :D
Czy któraś z Was kupiła/ma/będzie kupować wózek marki bebetto ?? Zastanawiam sie nad bebetto holland 3in1 :)

Ja planuję kupić wózek bebetto. Myślałam o Luca S-line, albo właśnie Holland. Oglądałam je na żywo i są bardzo fajne. Holland trochę cięższy, ale ma ładniejsze kolory.
Zamówiłam właśnie łóżeczko.

Zgłoś nadużycie #8039 10 lutego 2016, 17:47

buka87 Supermama

stokrotka88 napisał(a)

Ja planuję kupić wózek bebetto. Myślałam o Luca S-line, albo właśnie Holland. Oglądałam je na żywo i są bardzo fajne. Holland trochę cięższy, ale ma ładniejsze kolory.
Zamówiłam właśnie łóżeczko.

My pojedziemy w weekend do sklepu ktory sie deklaruje ze ma wózki bebetto,to przetestuje na zywo :) ) Pochwal sie jakie zamowias? :)

Zgłoś nadużycie #8040 10 lutego 2016, 18:27

mokajka Świeżo upieczona
Witam dziewczyny, dziś byłam u gina na badaniu, wszystko jest dobrze, dzidzia rośnie, fajnie dziś się odkręciła (dzidzia) że piękny profil buźki było widać :) Każde usg to przeżycie :)
Ja też muszę brać magnez i żelazo... Mam trochę braków...

Zgłoś nadużycie #8041 10 lutego 2016, 18:28

mokajka Świeżo upieczona
Gosia my ubranka kupimy :) kolory uniwersalne :D żółte, zielone, białe :) nie ma dramatu :D i nie będzie monotonnie :)

Zgłoś nadużycie #8042 10 lutego 2016, 18:29

buka87 Supermama

mokajka napisał(a)

Witam dziewczyny, dziś byłam u gina na badaniu, wszystko jest dobrze, dzidzia rośnie, fajnie dziś się odkręciła (dzidzia) że piękny profil buźki było widać :) Każde usg to przeżycie :)
Ja też muszę brać magnez i żelazo... Mam trochę braków...

Fajnie że udana wizyta za Tobą :) Mnie najbardziej wzrusza wlasnie profil glowki i bijące serduszko dziecinki. Zajadaj sie burakami one dobrze dzialaja na żelazo.

Zgłoś nadużycie #8043 10 lutego 2016, 18:40

dolphin Zadomowiona

buka87 napisał(a)

Ja mam bebetto Luca. Wózek jest super, zarówno spacerówka, jak i gondola. Ma jednak jeden mankament..kosz. JAk jest gondola, to powiedzmy ze jest ok. Ale w wersji spacerowej, szczególnie przodem do kierunku jazdy dostać sie do niej to koszmar. Wybrałabym teraz bebetto torino, właśnie we względu na dostep do kosza, gdzie ja np ładowałam zakupyi gadżety.
Gdzieś już pisałam cały post o wózkach, które przetestowałam... spróbuje poszukac i wkleić jeszcze raz

Zgłoś nadużycie #8044 10 lutego 2016, 18:51

buka87 Supermama

dolphin napisał(a)

Ja mam bebetto Luca. Wózek jest super, zarówno spacerówka, jak i gondola. Ma jednak jeden mankament..kosz. JAk jest gondola, to powiedzmy ze jest ok. Ale w wersji spacerowej, szczególnie przodem do kierunku jazdy dostać sie do niej to koszmar. Wybrałabym teraz bebetto torino, właśnie we względu na dostep do kosza, gdzie ja np ładowałam zakupyi gadżety.
Gdzieś już pisałam cały post o wózkach, które przetestowałam... spróbuje poszukac i wkleić jeszcze raz

Dziękuje bardzo! Niby taki szczegół ze kosz niedostepny ale wobrazam sobie jakie to musi byc upierdliwe! Jakbys odnalazla ten post bylabym wdzieczna. Czyli jednym slowem bebetto sie u Was sprawdza tylko trzeba dobrac model odpowiedni :)
Widze ze ten torino nie ma "możliwość złożenia z wersją spacerową" nie bardzo rozumiem o co chodzi :D

Zgłoś nadużycie #8045 10 lutego 2016, 19:08

dolphin Zadomowiona
O, mam

o do wózków, to przetestowałam ich trochę bo kupowałam używane. Nasz pierwszy to Jedo Bartatina..2 w 1 Super wózek jesli chodzi o gondolę - duża i wygodna. Koła pompowane, zawieszenie na pasach - super amortyzacja i opcja kołysania. Jak przyszedł czas na opcje spacerową to czym predzej do sprzedalam - dla mnie dramat - dziecko zzuwało się i plecki miało wygięte w pałąk, pasy zupełnie nie dostosowane, szczególnie ten krokowy, no i wygląd nie powalał. Kupiłam używanego Xlandera XA. 2 w 1.(Planowałam x move ale naczytałam sie opinii ze rączka stelarza potrafi się odłamać, że wypadki się zdarzają..) Gondola bardzo mała! Ale spacerówka za to spoko. Tylko ciężka dość. Ten tez dość szybko sprzedałam, bo w moim egzemplarzu nieziemsko terkotały kółka, co mnie wkurzało strasznie. Jak sie dowiedziałm później to nie tylko moj egzemplarz terkotał... po jakims czasie używania tak sie dzieje i nic z tym sie nie da zrobic...
Ostatnim zakupem dla Kacpra bym Camarelo eos..Ten model to tylko spacerówka, ale jesteśmy z niej mega zadowoleni... Co ważne - Lekki, pompowwane kółka, duża buda, która rozkłada się na kilka poziomów i w sumie to w calości przykrywa dziecko, niedrogi.
Teraz dla Zośki mąż kupił Bebetto Luca i powiem szczerze ze woził w nim już Kacpra i też jest spoko.. Jesteśmy zadowoleni bardzo. Jak przyjdzie czas na spacerówę to bede musiała eybierać, bo obecnie mamy dwie :)

A wiecie co, kobietki.. jesli jeździcie samochodem, to pomyślcie koniecznie o bazie isofix do nosidełka. Super sprawa bo wpinanie to tylko jedno kliknięcie i nie szamoczecie sie za każdym razem z pasami. Warto zainwestować..

Zgłoś nadużycie #8046 10 lutego 2016, 19:11

buka87 Supermama

dolphin napisał(a)

O, mam

o do wózków, to przetestowałam ich trochę bo kupowałam używane. Nasz pierwszy to Jedo Bartatina..2 w 1 Super wózek jesli chodzi o gondolę - duża i wygodna. Koła pompowane, zawieszenie na pasach - super amortyzacja i opcja kołysania. Jak przyszedł czas na opcje spacerową to czym predzej do sprzedalam - dla mnie dramat - dziecko zzuwało się i plecki miało wygięte w pałąk, pasy zupełnie nie dostosowane, szczególnie ten krokowy, no i wygląd nie powalał. Kupiłam używanego Xlandera XA. 2 w 1.(Planowałam x move ale naczytałam sie opinii ze rączka stelarza potrafi się odłamać, że wypadki się zdarzają..) Gondola bardzo mała! Ale spacerówka za to spoko. Tylko ciężka dość. Ten tez dość szybko sprzedałam, bo w moim egzemplarzu nieziemsko terkotały kółka, co mnie wkurzało strasznie. Jak sie dowiedziałm później to nie tylko moj egzemplarz terkotał... po jakims czasie używania tak sie dzieje i nic z tym sie nie da zrobic...
Ostatnim zakupem dla Kacpra bym Camarelo eos..Ten model to tylko spacerówka, ale jesteśmy z niej mega zadowoleni... Co ważne - Lekki, pompowwane kółka, duża buda, która rozkłada się na kilka poziomów i w sumie to w calości przykrywa dziecko, niedrogi.
Teraz dla Zośki mąż kupił Bebetto Luca i powiem szczerze ze woził w nim już Kacpra i też jest spoko.. Jesteśmy zadowoleni bardzo. Jak przyjdzie czas na spacerówę to bede musiała eybierać, bo obecnie mamy dwie :)

A wiecie co, kobietki.. jesli jeździcie samochodem, to pomyślcie koniecznie o bazie isofix do nosidełka. Super sprawa bo wpinanie to tylko jedno kliknięcie i nie szamoczecie sie za każdym razem z pasami. Warto zainwestować..

Ja własnie myslalam o tej bazie. Widzialam nawet opcje zakupu wózka 4 w 1 wlasnie z tą bazą :) Tez wydaje mi sie to praktyczne ;)

Zgłoś nadużycie #8047 10 lutego 2016, 19:12

anieska1988 Początkująca
Witam wszystkiem mamusie , pare dni mnie nie było i takie zaleglosci mam hehe . Wczoraj malam wizyte u gin i w końcu się dowiedziałam ze będzie dziewczynka !! :) a caly czas bylam przekonana ze chłopczyk hehe

Zgłoś nadużycie #8048 10 lutego 2016, 19:15

buka87 Supermama

anieska1988 napisał(a)

Witam wszystkiem mamusie , pare dni mnie nie było i takie zaleglosci mam hehe . Wczoraj malam wizyte u gin i w końcu się dowiedziałam ze będzie dziewczynka !! :) a caly czas bylam przekonana ze chłopczyk hehe

Gratulacje! :) SUper! :) I znowu remis w tabelce dzięki Twojej córeczce :) )

Zgłoś nadużycie #8049 10 lutego 2016, 19:18

anieska1988 Początkująca
Dziekuje !! bardzo się ciesze i mój maz tez chociaż taki był nastawiony na chłopczyka to jak się dowiedział i trochę przetrawil to stwierdził ze fajnie mieć coreczke :)

Zgłoś nadużycie #8050 10 lutego 2016, 19:23

anieska1988 Początkująca
kurcze chyba musze się zabrać za wyprawke bo jak czytam ile już macie rzeczy to az wstyd ze jeszcze nic nie mam , tym bardzie teraz jak już wiem ze będzie dziewczynka chyba ze jeszcze się cos zmieni , ale mam nadzieje ze nie ;P