Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Czerwcóweczki 2016 ✌️

Zgłoś nadużycie #8011 10 lutego 2016, 9:25

dolphin Zadomowiona
A ja nie liczę kilogramow, ale zerkne z ciekawości w książeczkę. W poprzedniej ciaży tylko 12, ale za to przybrałam jak skończyłam karmić. Do swojej wagi wróciłam dopiero po 2 latach.

Zgłoś nadużycie #8012 10 lutego 2016, 9:27

mokajka Świeżo upieczona
Buka fajnie że taka fajna kobietka się trafiła i super że takie małe gratisy dostaliście dla malutkiej :) To chyba ważne żeby wypróbować co będzie dla takiej małej istotki dobre. No ale na to też jeszcze troszkę musimy poczekać :D

Zgłoś nadużycie #8013 10 lutego 2016, 9:29

dolphin Zadomowiona
Na szkołach rodzenia dają takie gratiski. Ja też dostałam smoczki, śliniaczki, butelkę avent, sudocrem, próbkę lovelli i jeszcze kilka próbek dla siebie.

Zgłoś nadużycie #8014 10 lutego 2016, 9:37

mokajka Świeżo upieczona
uciekam dziewczyny wziąć prysznic i idę coś zjeść, później do sklepu, może zajrzę do jakiegoś dzieciowego? :)
Napiszcie mi mamusie które już kupiły wyprawki dla swoich brzdąców, co tam już macie :) ułatwi mi to mocno zakupy :) ile ciuszków, ile pieluch tetrowych, jakie szampony/ olejki/ balsamy.. co dla nas do szpitala? ehhh sporo tego wszystkiego...

Zgłoś nadużycie #8015 10 lutego 2016, 9:47

Kinia7 Zadomowiona
OOO widzę, że na swojej szkole rodzenia dostałam dokładnie te same gratisy! :)

Buka, proszę o dopisanie mnie do tabelki: 28 lat, termin porodu: 26.06.2016, I ruchy: 18 tydz. , pierwsze dziecko, chłopczyk - Szymon, woj. śląskie :)

Zgłoś nadużycie #8016 10 lutego 2016, 9:57

dolphin Zadomowiona
Mokajka, na pewno na poczatek będą potrzebne Ci bodziaki z długim rękawkiem. Najbardziej praktyczne sa takie rozpinane "kopertówki" w H&M takie mają.
To możesz mieć w nieograniczonych ilościach, bo niemowlaczki to "ulewaczki" i pewnie będziesz przebierała maleństwo kilka razy w ciagu doby. Na pewno czapeczki bawełniane, skarpetki.
A powiedz czy jesteś zwolenniczką kupowania nowych rzeczy, czy lubisz zaglądać do ciucholandów? Ja kupowałam dla swojego malucha większość w ciuchach, wyprałam po swojemu w płynie dla dzieci i wszystko zawsze było super.

Jeśli chodzi o smoczki, butelki, to ja nie kupowalam od razu. Nastawiłam sie na karmienie naturalne i nie było mi to potrzebne. Później dopiero kupiłam butelke Tomme Tippee, taką z anatomicznym smoczkiem, bezkolkową. Rewelacja - mój mały nigdy nie płakał z powodu kolki czy brzuszka.

Na poczatek każda młoda mama powinna najpierw zainwestować w laktator - Elektryczny. Mi był bardzo potrzebny. Jako niedoświadczona mama kupiłam reczny. Dla mnie masakra. Najpierw siedzialam z dzieckiem przy karmeniu ze dwie godziny a później kolejne dwie ze skrzypiącym laktatorem. A za kolejna godzinę znów dziecko wstawało... I noce nieprzespane, bolące ręce, o sutkach ie wspomnę.
Odetchnęła dopiero jak kupiłm elektryczny laktator. Pół godziny i po wszytskim, bezboleśnie i cicho....

Ale sie rozpisałam! To sa takie moje osobiste spostrzeżenia, może któraś ma inne... Piszcie

Zgłoś nadużycie #8017 10 lutego 2016, 10:25

buka87 Supermama
Mi kolezanka polecila na poczatek laktator reczny akuku- jej wystarczalo, nie meczyla sie przy nim a jednak elektryczny to spory koszt i zawsze mozna dokupc jak ten okaze sie nie trafiony :) 30zł nie majątek a moze akurat mi spasuje jak jej :) )
Wstawiam zdjecie ulotki ze smyka. X zaznacyzlam co juz mam a - czego nie bede kupowac raczej :) Mam nadzieje, ze komus pomoze ;)
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1UeMKsYzzKAMs_AVUDzd9h69QxFTsNDJbFrgZb0ef...

Zgłoś nadużycie #8018 10 lutego 2016, 10:33

dolphin Zadomowiona
Spoko takie zestawienie. Pomaga. Ale tez cale mnostwo gadzetow ktore niekoniecznie trzeba miec, nie mowiac ze sie tego nie uzywa np przewijak, poduszka do karmienia, podgrzewacz do butelek czy sterylizator...

Zgłoś nadużycie #8019 10 lutego 2016, 10:37

buka87 Supermama

dolphin napisał(a)

Spoko takie zestawienie. Pomaga. Ale tez cale mnostwo gadzetow ktore niekoniecznie trzeba miec, nie mowiac ze sie tego nie uzywa np przewijak, poduszka do karmienia, podgrzewacz do butelek czy sterylizator...

Moja kolezanka mowila ze poduszka do karmienia jest super i sobie zamówiłam,przewijak tez mam zamiar uzywac, natomiast podgrzewacz do butelek dostalisy a czy sie przyda wyjdzie w praniu :) Każda musi dobrać pod siebie co uważa za stosowane. Nam niania nie potrzebna bo w mieszkaniu mieszkamy ale dla kogos kto mieszka w domu pewnie sie przyda ;)
Wiadomo do wyprawki z głowa trzeba podejsc :D Ja jestem zdania ze najwyzej sie dokupi jak braknie/okaze sie niezbędne ;) Nie mieszkamy w jaskini zeby nie bylo gdzie kupic ;)
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1UeMKsYzzKAMs_AVUDzd9h69QxFTsNDJbFrgZb0ef...

Zgłoś nadużycie #8020 10 lutego 2016, 11:17

i057 Fajna mama
Ja chcę karmic piersią tak żeby nie bawic się w odciąganie. Miałam elektryczny w poprzedniej ciąży i był jak dla mnie poprostu do d... No i teraz kupię ręczny jak bedę musiała.
aniołek (*) 29.07.2012               ♡♥♡                       Dalia  25.10.2013            ♡♥♡     Nikodem +/- 22.06.2016 :)

Zgłoś nadużycie #8021 10 lutego 2016, 11:17

calineczka90 Zaprawiona w bojach
hej :) ja już po wizycie u moich lekarzy. Jestem troszkę zawiedziona bo nie wiem co robić. Spina mi się brzuch, nie mam przy tym żadnych bóli tylko często mam taki twardy. Jedna Pani doktor stwierdziła, że może być to bardzo niebezpieczne bo to mogą być lekkie skurcze, które wywołają przedwczesny porób, zaleciła mi brać no spe 2 razy dziennie. Inny lekarz natomiast stwierdził, że to normalne ponieważ macica rośnie, rozciąga się i naprawdę nie mam się czym martwić, mogę brać sobie magnez.
Dwie bardzo różne opinie. Dwóch rożnych lekarzy ponieważ jestem w trakcie zmiany lekarz.. Stary mówi, że wszystko jest dobrze nie kazał brać żadnych leków. a nowy mnie wystraszył. I co tu robic ?:-/

Kolejana wizyty 8 marca w dzień kobiet :]

Zgłoś nadużycie #8022 10 lutego 2016, 11:40

buka87 Supermama

calineczka90 napisał(a)

hej :) ja już po wizycie u moich lekarzy. Jestem troszkę zawiedziona bo nie wiem co robić. Spina mi się brzuch, nie mam przy tym żadnych bóli tylko często mam taki twardy. Jedna Pani doktor stwierdziła, że może być to bardzo niebezpieczne bo to mogą być lekkie skurcze, które wywołają przedwczesny porób, zaleciła mi brać no spe 2 razy dziennie. Inny lekarz natomiast stwierdził, że to normalne ponieważ macica rośnie, rozciąga się i naprawdę nie mam się czym martwić, mogę brać sobie magnez.
Dwie bardzo różne opinie. Dwóch rożnych lekarzy ponieważ jestem w trakcie zmiany lekarz.. Stary mówi, że wszystko jest dobrze nie kazał brać żadnych leków. a nowy mnie wystraszył. I co tu robic ?:-/

Najgorzej jest jak sa takie odmienne roznice w dignozie;/ A bierzesz magnez? Czytalam ze dziewcyzny na takie spinanie sie brzucha dostaja magnez Ale moze faktycznie no-spa pomoze ;) Musisz zaobserwowac czy po nosie to przechodzi :)

i057 mam takie samo nastawienie jak Ty jesli chodzi o laktator ;) Mam nadzieje ze bedzie jak najmniej potrzebny :)

Zgłoś nadużycie #8023 10 lutego 2016, 12:02

Anika29 Zaprawiona w bojach

calineczka90 napisał(a)

Też mam skurcze,moja lekarka powiedziała, że to normalne, ewnetualnie mogę sobie magnez brać. I już kilka razy natknęłam się na artykuły w czasopismach dla mam i w internecie: " Pojawiają się po 20. tygodniu ciąży. Są skurczami fizjologicznymi, charakterystycznymi dla prawidłowego przebiegu ciąży, ale nie wszystkie ciężarne je odczuwają. Ich zadaniem jest przygotowanie macicy do skurczów porodowych. Mięsień macicy napina się, twardnieje w różnych miejscach. Nie jest to bolesne, ale może być nieprzyjemne. Skurcze pojawiają się nagle i szybko mijają." I ja właśnie coś takiego mam. Z tego co się orientuję niebezpiecznie jest jak skurcze wiążą się z bólem lub występują regularnie. Jak często masz takie skurcze? Ja czasem nawet 10 razy dziennie, no i mam nadzieje, że tak jak mówi lekarka to nic groźnego :)

Zgłoś nadużycie #8024 10 lutego 2016, 12:07

dolphin Zadomowiona
Ja tez jestem zwolennieczką naturalnego karmienia. Laktator był mi potrzebny od 3 doby bo mialam takie obrzmiałe cycuchy, że aż bolały.
Mój synek natomiast był bardzo malutki (2580) i nie miał siły ciągnąc. Musialam sobie radzić z laktatorem i stąd moja taka opinia...
A to efekty mojego dzisiejszego polowania..

Zgłoś nadużycie #8025 10 lutego 2016, 12:10

dolphin Zadomowiona
I to..

Zgłoś nadużycie #8026 10 lutego 2016, 12:11

dolphin Zadomowiona
I jeszcze to...

Zgłoś nadużycie #8027 10 lutego 2016, 12:21

buka87 Supermama
Dophin słodkosci! Sukienka najładniejsza :) ) Ale będzie przepięknie wyglądac :) )

Zgłoś nadużycie #8028 10 lutego 2016, 12:25

dolphin Zadomowiona
A dziękuję :) uff, mamy tych ubranek już.. Ale jak widze coś fajnego, to zal nie kupic..

Zgłoś nadużycie #8029 10 lutego 2016, 12:33

buka87 Supermama
Mój to od razu mówi, że na ubranka nie patrzymy tylko od razu konkrety :) ) bo cięzko sie oprzeć takim małym sukieneczkom :)
Ja właśnie zjadłam kalafiorową. To moja ulubiona zupa w ciąży :) ) Kalafior rządzi :) A po poludniu jak mąż przyjdzie to zjemy leniwe na słodko :) ) A u Was co dobrego?

Zgłoś nadużycie #8030 10 lutego 2016, 13:54

dolphin Zadomowiona
u mnie dziś bigosik od mamusi, może warzywka z patelni, rosołek tez mam.. a Kacperkowi ugotowałam barszczyk czerwony