Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Czerwcóweczki 2016 ✌️

Zgłoś nadużycie #7711 4 lutego 2016, 21:44

dolphin Zadomowiona
Ale super, że dzieciaki zdrowo rosną. My idziemy się badać we wtorek.

Zgłoś nadużycie #7712 4 lutego 2016, 21:53

buka87 Supermama
Jak sobie pomysle jak to bedzie jak bedziemy wszystkie rodzić w maju/czerwcu :) ) Ale będą emocje!!! :) )
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1UeMKsYzzKAMs_AVUDzd9h69QxFTsNDJbFrgZb0ef...

Zgłoś nadużycie #7713 4 lutego 2016, 22:17

stencel_ka Fajna mama
Buka u Jagoody tez chlopiec okazał sie dzis dziewczynką😁

Zgłoś nadużycie #7714 5 lutego 2016, 8:23

buka87 Supermama

stencel_ka napisał(a)

Buka u Jagoody tez chlopiec okazał sie dzis dziewczynką😁

Wiem Wiem pozmienialam :D
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1UeMKsYzzKAMs_AVUDzd9h69QxFTsNDJbFrgZb0ef...

Zgłoś nadużycie #7715 5 lutego 2016, 8:36

Tauriel Fajna mama
O i juz więcej dziewczynek 😜

Zgłoś nadużycie #7716 5 lutego 2016, 10:15

calineczka90 Zaprawiona w bojach
hej! ja już po glukozie. Nie bylo tak źle z sokiem cytryny szybko poszło :) teraz żeby tylko wyniki dobrze wyszły

Zgłoś nadużycie #7717 5 lutego 2016, 10:21

hermiona00 Zaprawiona w bojach
Alee fajnie. Ważne ze maluszki zdrowe :) mnie strasznie bolaly wczoraj jelita..juz miałam raz taki bol. Nieprzyjemne uczucie..ale juz rano jest okej. Też wam się coś takiego trafia? Wczoraj siedziałam dlugo w jednej pozycji czyżby to był powód ze te jelita wtedy gorzej pracują?

Zgłoś nadużycie #7718 5 lutego 2016, 11:01

anieska1988 Początkująca
Witam wszystkie czerwcoweczki!
Jestem w 19 tygodniu ciąży i dobrze ze kolezanka polecila mi ten blog bo dużo rzeczy mogłam się z niego dowiedzieć a tez wiele mnie zmartwilo , bo z tego co zdazylam zauwazyc jestem bardzo do tylu z wszelkimi badaniami i to mnie bardzo martwi ;/
Mam tylko nadzieje ze wszystko będę dobrze z moim maleństwem...

Zgłoś nadużycie #7719 5 lutego 2016, 11:25

anieska1988 Początkująca
Powiedzcie mi co to jest badanie krzywej i czy robi się je u lekarza ogolnego , bo ginekolog kazal mi isc na jakies badania do lekarza rodzinnego , ale nie bardzo wiem jakie to maja być badania ;(
Proszę pomocy !!! bo chyba zwariuje :( :( :(

Zgłoś nadużycie #7720 5 lutego 2016, 11:26

buka87 Supermama
Mnie jelita nie bolą, jedynie krocze. Odkąd przestałam rano jeśc płatki śniadaniowe nawet perystaltyka sie poprawiła ;) Może to kwestia jedzenia ??
Anieska1988 witamy :) Co znaczy ze jestes do tylu z badaniami? Na pewno jestes pod kontrolą lekarza wiec wszystko jest ok :) napisz nam cos o sobie, ustaw suwaczek :)

Dziewczyny, rozgladamy sie za mebelkami dla dziecka. Czy macie jakies polecane/sprawdzone sklepy? Nie chce wydac majątku, ale chcialabym żeby łóżeczko posłużyło też przyszłym dzieciakom :) )

Zgłoś nadużycie #7721 5 lutego 2016, 11:28

buka87 Supermama

anieska1988 napisał(a)

Powiedzcie mi co to jest badanie krzywej i czy robi się je u lekarza ogolnego , bo ginekolog kazal mi isc na jakies badania do lekarza rodzinnego , ale nie bardzo wiem jakie to maja być badania ;(
Proszę pomocy !!! bo chyba zwariuje :( :( :(

Nie panikuj, jesteś w 19 tyg a na krzywą zalecenia są różnie raz 20-22 raz 24-28tydzien. Wiec masz czas. Wybierz sie do lekarza niech da Ci skierowanie na badania i zrobisz spokojnie. Przeciez nie Ty jestes lekarzem,nie ty masz wiedziec jakie badania sie robi na tym etapie ciazy, Twój gin powinien Cie poinformowac i skierowac na takie badania!

Zgłoś nadużycie #7722 5 lutego 2016, 11:42

anieska1988 Początkująca
chyba masz racje , ale martwię się z tego powodu ze to jest mój 3 lekarz bo w pracy mnie nie chcieli i caly czas mówili zebym poszla na l4 a mój pierwszy lekarz nie chcial mi dac . znalazłam takiego co mi wypisal l4 ale zadnych badan nie robil nawet o mojej wizycie sobie zapomnial i w dzień mojego slubu musiałam isc do ginekologa ;/ teraz mam już 3 lekarza zrobil mi usg i wiem tylko tyle ze ma dwie raczki i dwie nozki to już i tak dużo . Mam wizyte 9.02 to mam nadzieje ze dowiem się czegos więcej

Zgłoś nadużycie #7723 5 lutego 2016, 11:55

buka87 Supermama

anieska1988 napisał(a)

chyba masz racje , ale martwię się z tego powodu ze to jest mój 3 lekarz bo w pracy mnie nie chcieli i caly czas mówili zebym poszla na l4 a mój pierwszy lekarz nie chcial mi dac . znalazłam takiego co mi wypisal l4 ale zadnych badan nie robil nawet o mojej wizycie sobie zapomnial i w dzień mojego slubu musiałam isc do ginekologa ;/ teraz mam już 3 lekarza zrobil mi usg i wiem tylko tyle ze ma dwie raczki i dwie nozki to już i tak dużo . Mam wizyte 9.02 to mam nadzieje ze dowiem się czegos więcej

To faktycznie troche Cie zlewali Ci lekarze. Wybierz dobrego przy którym poczujesz się bezpiecznie! A jakie badania juz robiłaś?

Zgłoś nadużycie #7724 5 lutego 2016, 12:06

anieska1988 Początkująca
Tylko krew i mocz , nic więcej teraz mam lekarza którego polecila mi kolezanka bylam u niego na jednej wizycie zrobil mi usg a we wtorek ide na nastepna i mam nadzieje ze w końcu zrobia mi jakies badania bo na razienic nie wiem , ani jak się rozwilja dziecko , czy jest zdrowe po prostu nic :(

Zgłoś nadużycie #7725 5 lutego 2016, 12:14

buka87 Supermama

anieska1988 napisał(a)

Tylko krew i mocz , nic więcej teraz mam lekarza którego polecila mi kolezanka bylam u niego na jednej wizycie zrobil mi usg a we wtorek ide na nastepna i mam nadzieje ze w końcu zrobia mi jakies badania bo na razienic nie wiem , ani jak się rozwilja dziecko , czy jest zdrowe po prostu nic :(

No to faktycznie nie dziwie się, że czujesz niepokój. Troche badań masz do nadrobienia, ale spokojnie wszystko sie da zrobic :) Dobry lekarz to podstawa :) Pamiętaj że stres i zamartwianie nasze dzieciaki odczuwają!

Lista obowiązkowych badań laboratoryjnych w ciąży:
grupa krwi i Rh,
morfologia krwi w ciąży,
badanie ogólne moczu,
stężenie glukozy we krwi na czczo,
VDRL,
obowiązkowe badanie w ciąży na nosicielstwo HIV i HCV,
badanie w ciąży w kierunku toksoplazmozy (IgG, IgM) i różyczki,
cytologia w ciąży (jeżeli nie była wykonywana w ciągu ostatnich 6 miesięcy),
stopień czystości pochwy.
Tu ew. rozpiska na tygodnie ciazy
http://canpolbabies.com/pl/porady/porada/mothers/15/14-kalendarz-badan-w-ciazy-

Zgłoś nadużycie #7726 5 lutego 2016, 12:17

anieska1988 Początkująca
Oooo w końcu jakies swiatelko w tunelu ! Dziekuje !! :)
A te badania musze zrobić u ginekologa , czy u lekarza rodzinnego ?? ;)

Zgłoś nadużycie #7727 5 lutego 2016, 12:35

buka87 Supermama

anieska1988 napisał(a)

Oooo w końcu jakies swiatelko w tunelu ! Dziekuje !! :)
A te badania musze zrobić u ginekologa , czy u lekarza rodzinnego ?? ;)

Badania robisz w laboratorium :P Ja dostalam skierowanie od ginekologa, nie wiem czy lekarz rodzinny tez takie moze zlecic ale chyba tak.

Zgłoś nadużycie #7728 5 lutego 2016, 12:48

hermiona00 Zaprawiona w bojach

buka87 napisał(a)

Mnie jelita nie bolą, jedynie krocze. Odkąd przestałam rano jeśc płatki śniadaniowe nawet perystaltyka sie poprawiła ;) Może to kwestia jedzenia ??
Anieska1988 witamy :) Co znaczy ze jestes do tylu z badaniami? Na pewno jestes pod kontrolą lekarza wiec wszystko jest ok :) napisz nam cos o sobie, ustaw suwaczek :)

Dziewczyny, rozgladamy sie za mebelkami dla dziecka. Czy macie jakies polecane/sprawdzone sklepy? Nie chce wydac majątku, ale chcialabym żeby łóżeczko posłużyło też przyszłym dzieciakom :) )

A właśnie jem płatki rano codziennie.... To by miało wpływ? Myślałam ze to takie zdrowe z mleczkiem... Chociaż drugi raz mnie tak właśnie po całym brzuchu kluly jelitka.. Co do mebelek ja planuje kupic w Ikei :) łóżeczko na Internecie kupie. Akcesoria do pokoju na allegro. A tapetę farby itd w castoramie albo leroyu.

Zgłoś nadużycie #7729 5 lutego 2016, 13:04

buka87 Supermama

hermiona00 napisał(a)

A właśnie jem płatki rano codziennie.... To by miało wpływ? Myślałam ze to takie zdrowe z mleczkiem... Chociaż drugi raz mnie tak właśnie po całym brzuchu kluly jelitka.. Co do mebelek ja planuje kupic w Ikei :) łóżeczko na Internecie kupie. Akcesoria do pokoju na allegro. A tapetę farby itd w castoramie albo leroyu.

No ja tez tak myslalam, ze płatki+mleko zdrowe i smaczne ale jednak moje jelita nie lubią chyba :) Bóli nie miałam, ale kibelkowy problem :P Może spróboj odstawić płatki i zobaczysz ;)
Jaaaa wciągnęłam własnie kakao :) ))

Zgłoś nadużycie #7730 5 lutego 2016, 13:53

patkaaaaa Zaprawiona w bojach
A u Karoli córeczki wyrósł siusiak ;p .
Ja tam jem wszystko i zyje ;p . Rano obowiazkowo platki miodowe lub cynamonowe ;p . i chleb z nutella ;p .
Buka Ania86 bedzie miec coreczke ;p .
A KArola6787 synka ;) . wiec mozesz wprowadzic zmiany w tabelce ;p