Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Czerwcóweczki 2016 ✌️

Zgłoś nadużycie #7291 24 stycznia 2016, 22:28

i057 Fajna mama
Mi na fb idzie szybciej odpisywanie bo tu często nie mogę załadować następnej strony i dusZę i dusZę .. :/ bo do fm mam oddzielny tel bo w tamtym bateria szybko pada
aniołek (*) 29.07.2012               ♡♥♡                       Dalia  25.10.2013            ♡♥♡     Nikodem +/- 22.06.2016 :)

Zgłoś nadużycie #7292 24 stycznia 2016, 22:31

Anika29 Zaprawiona w bojach
U mnie te skurcze to jakby twardnienie dołu brzucha, lekarka powiedziała, że to "stawienie się macicy". Przez około 20 sek podbrzusze jest twarde jak skała, za chwilę wraca do normy. Nie boli, jest jedynie uczucie spięcia..

Zgłoś nadużycie #7293 24 stycznia 2016, 22:41

Jagoo Zaprawiona w bojach

Anika29 napisał(a)

U mnie te skurcze to jakby twardnienie dołu brzucha, lekarka powiedziała, że to "stawienie się macicy". Przez około 20 sek podbrzusze jest twarde jak skała, za chwilę wraca do normy. Nie boli, jest jedynie uczucie spięcia..

To mi lekarz powiedzial, ze to jest normalne do okolo 5-6 razy na dobę. Mi się tak dzieje tylko po stosunku.

Zgłoś nadużycie #7294 24 stycznia 2016, 22:46

gosiaUK Gotowa na wszystko
takie ciagniecie i twardnienie podbrzusza...no wlasnie nie biore magnezu! tzn mam jakas dawke w moich tabl z kwasem ale jutro w takim razie kupie i bede brala rano i wieczorem. Tez jak ost mowilam to mowil ze to normalne, ale wez sie nie przejmuj w pierwszej ciazy kiedy nie wiesz czego sie spodzewac

Zgłoś nadużycie #7295 24 stycznia 2016, 22:48

alillah Zaprawiona w bojach

Kasiek25 napisał(a)

Kłuje mnie w podbrzuszu i pochwie. Któraś tak miała?

Mnie wczoraj kuło właściwie cały dzień. Długo stałam przy szyciu kołderki, więc może dlatego...
Miły babski wieczór- najpierw kino, potem restauracja z siostrą i mamą :) Jak tak patrze na relacje mojej mamy ze swoimi córkami, to też bym chciała 2 córcie :) Mojej siostrze już się udało ;)

Zgłoś nadużycie #7296 24 stycznia 2016, 22:51

mimo wszystko jutro jak sie uda to pojde jeszcze raz i zapytam. a ile razy na dobe, nie wiem, ale wydaje mi sie ze za duzo, czasem moze nawet wydaje mi sie ze to skurcz a to nie skurcz, juz chyba przewrazliwiona jestem

Zgłoś nadużycie #7297 24 stycznia 2016, 22:53

martuleq Zaprawiona w bojach
Tez miałam takie kłucia i ciągnięcia w pachwinie...tak to chyba musi byc :) przyjaciółka powiedziała mi ze to normalne-ona po dwóch ciążach wiec często ja pytam o rożne takie rzeczy, tam sie w końcu ciagle wszystko zmienia poszerza rozciąga i nie wiadomo co jeszcze :D

Zgłoś nadużycie #7298 24 stycznia 2016, 22:55

a nie moze to jakos bezobjawowo przebiegac? :) mam nadzieje, ze moj syn mi to wynagrodzi :)

Zgłoś nadużycie #7299 25 stycznia 2016, 8:23

Mama_Ludzika Zaprawiona w bojach
Piekny ten tort z oplatka. Dziekuje za zdjecie :) na chrzest mielismy taki tort ze zdjeciem corci. Teraz chcialabym zrobic sama od a do z. Na szczescie tesciowie raczej nie przyjda wiec nikt nie bedzie sie smial jak wyjdzie mi brzydactwo :P

ja tez mam wizyte w czwartek-moje drugie usg polowkowe. Moze bedzie jednak dzuewczynka haha :D chociaz watpie bo siusiaka widac w calej okazalosci i nawet jak ktos pierwszy raz usg oglada i nie zna sie to siusiaka rozpoznaje. Alillah ja tez marzylam o dwoch corciach ale teraz ciesze sie, ze bedzie parka. Tak chyba najlepiej jednak. Doswiadczyc mozna kazdej relacji. Teraz juz wiem, ze Antos bedzie zawszecmalutkim mamusi syneczkiem ;)

Zgłoś nadużycie #7300 25 stycznia 2016, 8:39

buka87 Supermama
Ja na szczescie skurczów nie mam, ale biore sporo magnezu. Za to ta kość łonowa mnie strasznie boli jak leże i przekręcanie sie w nocy to koszmar. Chyba w koncu zainwestuje w poduchę do spania może coś pomoze Za to snila mi się nutella na toście :D :D :D Jakies szaleństwo :D Zaraz sie biore za sniadanko.
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1UeMKsYzzKAMs_AVUDzd9h69QxFTsNDJbFrgZb0ef...

Zgłoś nadużycie #7301 25 stycznia 2016, 8:55

Kasiek25 Fajna mama

buka87 napisał(a)

Ja na szczescie skurczów nie mam, ale biore sporo magnezu. Za to ta kość łonowa mnie strasznie boli jak leże i przekręcanie sie w nocy to koszmar. Chyba w koncu zainwestuje w poduchę do spania może coś pomoze Za to snila mi się nutella na toście :D :D :D Jakies szaleństwo :D Zaraz sie biore za sniadanko.

Ja od wczoraj mam to kłucie w podbrzuszu. Niby nie jest bolesne, ale takie dziwne, nie wiem co to. Poduchę do spania polecam ;D

Zgłoś nadużycie #7302 25 stycznia 2016, 9:09

dolphin Zadomowiona
Cześć Dziewczyny,
Dziś mało mam czasu aby tu z Wami przycupnąć i pogadać bo za chwilę lecę na otwarcie nowego ciucholandu. Będzie polowanie.
Ja też mam takie dziwne ciąnięcie w pachwinach, podbrzuszu a jak dłużej postoję czy pochodzę to taki straszny nacisk na miesnie pochwowe. Na ostatniej wizycie mówiłam lekarce, a ona na to ze to normalne około 19-20 tyg ciazy i ze przejdzie za jakis czas. To rozciaganie mięśni bo dzidzia rosnie, a ze miesnie pachwinowe polaczone są az z wargami sromowymi to mam uczucie nacisku na tamte miejsca - normalka podobno, trzeba przezyć.
Mamo Ludzika, dziex za pochwale mojego dzieła. Przyniosłam Ci przepis na proste, i smaczne masy do tortu:
1. dwie galaretki truskawkowe rozpuszczasz w 1 szkl wody i dodajesz zmiksowane truskawki (moga byc mrozone) jak masa zacznie się scinac, przekladasz biszkopt i czekasz az zastygnie..
2. Pół litra smietany 30% ubijasz, dodajesz 2 łyżki rozpuszczonej żelatyny i pokrojone w drobną kostkę brzoskwinie(1 puszka)
3. Dwie galaretki agrestowe rozpuszczasz w 3 szkl wody , dodajesz 1 łyzke rozpuszczonej zelatyny + starte na wiórki jabłka ( 3-4 duze sztuki).
Masy są naprawde pyszne. Mój tort rodzinka wymiotła z lodówki w dwa wieczory :)

Zgłoś nadużycie #7303 25 stycznia 2016, 9:13

hermiona00 Zaprawiona w bojach
Poduchę tez mam ale nie śpię na niej zawsze i nie mogę calej nocy przespac .. Jest troche twarda jak dla mnie ale to na pewno kwestia przyzwyczajenia. Mam SuperMami taka w literkę C. Co do skurczy to tez miałam jeden taki dzień ze w kilku miejscach różnych mnie bolalo. Wydaje mi się po czasie ze to byly jelita... A witaminy jakie bierzecie kobietki? Jesli byl juz taki temat to przepraszam. Ja biorę Pharmaton Matruelle. Pozdrawiam

Zgłoś nadużycie #7304 25 stycznia 2016, 9:15

buka87 Supermama
Ciekawe czy te bóle kości łonowej kiedyś przejdą :(
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1UeMKsYzzKAMs_AVUDzd9h69QxFTsNDJbFrgZb0ef...

Zgłoś nadużycie #7305 25 stycznia 2016, 9:16

dolphin Zadomowiona
AAA, al całym sekretem jest dobre nawilżenie torciku. Bierzesz wodę przegotowaną, do tego sok z cytryny, troszkę cukru i odrobina wódeczki dla trwałości. Nasączasz tym porządnie każdy placek oddzielnie. Tort wyjdzie wtedy fajnie wilgotny.. I dzieci mogą go jeść!

Zgłoś nadużycie #7306 25 stycznia 2016, 9:17

Kasiek25 Fajna mama

hermiona00 napisał(a)

Poduchę tez mam ale nie śpię na niej zawsze i nie mogę calej nocy przespac .. Jest troche twarda jak dla mnie ale to na pewno kwestia przyzwyczajenia. Mam SuperMami taka w literkę C. Co do skurczy to tez miałam jeden taki dzień ze w kilku miejscach różnych mnie bolalo. Wydaje mi się po czasie ze to byly jelita... A witaminy jakie bierzecie kobietki? Jesli byl juz taki temat to przepraszam. Ja biorę Pharmaton Matruelle. Pozdrawiam

Ja biorę Pregna Plus, a wcześniej brałam Pregna DHA. Do tego biorę żelazo przepisane przez lekarza na moją anemię.

Zgłoś nadużycie #7307 25 stycznia 2016, 9:18

Kasiek25 Fajna mama

buka87 napisał(a)

Ciekawe czy te bóle kości łonowej kiedyś przejdą :(

Po porodzie na pewno ;) Trzeba się jakoś pocieszać, chociaż potem pewnie wszystko będzie się obkurczało i wracało na swoje miejsce, co też będzie boleć.

Zgłoś nadużycie #7308 25 stycznia 2016, 9:22

buka87 Supermama

Kasiek25 napisał(a)

Po porodzie na pewno ;) Trzeba się jakoś pocieszać, chociaż potem pewnie wszystko będzie się obkurczało i wracało na swoje miejsce, co też będzie boleć.

Wmawiam sobie że dzieki temu, że tak boli bede miala łatwiejszy poród bo sie tam porozszerza i będzie git :) No jakoś trzeba sobie wmawiać :P

Zgłoś nadużycie #7309 25 stycznia 2016, 10:00

karola6787 Zaprawiona w bojach
Dzień doberek 😊😊😊
Takie klocia to normalne w ciąży,też miałam,skorcze miałam w 18 tyg prawie codziennie i od tyg odpuscily więc u was to też może okres przejściowy!
Trzymam kciuki za udane wizyty w tym tyg.

Zgłoś nadużycie #7310 25 stycznia 2016, 10:04

Kasiek25 Fajna mama

karola6787 napisał(a)

Dzień doberek 😊😊😊
Takie klocia to normalne w ciąży,też miałam,skorcze miałam w 18 tyg prawie codziennie i od tyg odpuscily więc u was to też może okres przejściowy!
Trzymam kciuki za udane wizyty w tym tyg.

Karola wreszcie się odezwałaś. Dołączasz do grupy na fb?