Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Czerwcóweczki 2016 ✌️

Zgłoś nadużycie #7231 24 stycznia 2016, 11:57

kaja.k12 Zaprawiona w bojach
Dziewczynki kochane ze wzgledu bezpieczenstwa Naszej grupy na fb...Byle do lata :) ...jesli ktoras wyslala prosbe o dolaczenie wyslijcie mi lub Gosi wiadomosc z danymi :*

Zgłoś nadużycie #7232 24 stycznia 2016, 11:58

gosiaUK Gotowa na wszystko

alillah napisał(a)

Sam minky i materiał, ponieważ na lato z wkładem wydaje mi się, że będzie za gruby. Ale pewnie uszyję też drugi z wkładem ;) No i chcę uszyć też rożek- szyje się tak samo, tylko właśnie z grubszym wkładem.
Chciałam jeszcze ponarzekać, że mąż zorganizował turniej w Fife u nas w mieszkaniu i chłopaki grali do 2:30! Wata w uszach na niewiele się zdała, dodatkowo całą noc mnie suszyło po sosie czosnkowym, więc noc bardzo ciężka... A dzisiaj idziemy z mamą i siostrą na "Moje córki krowy". Lubie nasze babskie spotkania... :)

Na pewno z wkładem będzie za gruby na lato, ja jeden zamówiłam i myślę że na początku będę używać go jaka mata. A później to dopiero na jesień bo naprawdę ciepły jest. Dzisiaj idę do krawcowej zapytać ile weźmie za to co sobie wymyśliłam ;-)

Zgłoś nadużycie #7233 24 stycznia 2016, 12:02

dolphin Zadomowiona
MAmo Ludzika,
Ja tez nie mam zdolności kulinarnych... Ale, do tematu urodzin mojego dziecka podeszłam ambitnie i saa zrobiłam tort. Jako że mój mały lubi baję Tomek i przyjaciele, to postanowiłam zamówić dekoracje w postaci opłatka. I oto , co z tego wyszlo...

Zgłoś nadużycie #7234 24 stycznia 2016, 12:07

Piękny torcik ;-)

Zgłoś nadużycie #7235 24 stycznia 2016, 12:12

Kasiek25 Fajna mama

dolphin napisał(a)

MAmo Ludzika,
Ja tez nie mam zdolności kulinarnych... Ale, do tematu urodzin mojego dziecka podeszłam ambitnie i saa zrobiłam tort. Jako że mój mały lubi baję Tomek i przyjaciele, to postanowiłam zamówić dekoracje w postaci opłatka. I oto , co z tego wyszlo...

Śliczny torcik ;) i ubranka dla małej.

Zgłoś nadużycie #7236 24 stycznia 2016, 12:16

i057 Fajna mama
Ja do mas jestem takie Beztalencie że torty zamawiam :p
aniołek (*) 29.07.2012               ♡♥♡                       Dalia  25.10.2013            ♡♥♡     Nikodem +/- 22.06.2016 :)

Zgłoś nadużycie #7237 24 stycznia 2016, 12:18

dolphin Zadomowiona
Co do wózków, to przetestowałam ich trochę bo kupowałam używane. Nasz pierwszy to Jedo Bartatina..2 w 1 Super wózek jesli chodzi o gondolę - duża i wygodna. Koła pompowane, zawieszenie na pasach - super amortyzacja i opcja kołysania. Jak przyszedł czas na opcje spacerową to czym predzej do sprzedalam - dla mnie dramat - dziecko zzuwało się i plecki miało wygięte w pałąk, pasy zupełnie nie dostosowane, szczególnie ten krokowy, no i wygląd nie powalał. Kupiłam używanego Xlandera XA. 2 w 1.(Planowałam x move ale naczytałam sie opinii ze rączka stelarza potrafi się odłamać, że wypadki się zdarzają..) Gondola bardzo mała! Ale spacerówka za to spoko. Tylko ciężka dość. Ten tez dość szybko sprzedałam, bo w moim egzemplarzu nieziemsko terkotały kółka, co mnie wkurzało strasznie. Jak sie dowiedziałm później to nie tylko moj egzemplarz terkotał... po jakims czasie używania tak sie dzieje i nic z tym sie nie da zrobic...
Ostatnim zakupem dla Kacpra bym Camarelo eos..Ten model to tylko spacerówka, ale jesteśmy z niej mega zadowoleni... Co ważne - Lekki, pompowwane kółka, duża buda, która rozkłada się na kilka poziomów i w sumie to w calości przykrywa dziecko, niedrogi.
Teraz dla Zośki mąż kupił Bebetto Luca i powiem szczerze ze woził w nim już Kacpra i też jest spoko.. Jesteśmy zadowoleni bardzo. Jak przyjdzie czas na spacerówę to bede musiała eybierać, bo obecnie mamy dwie :)

A wiecie co, kobietki.. jesli jeździcie samochodem, to pomyślcie koniecznie o bazie isofix do nosidełka. Super sprawa bo wpinanie to tylko jedno kliknięcie i nie szamoczecie sie za każdym razem z pasami. Warto zainwestować..

Zgłoś nadużycie #7238 24 stycznia 2016, 12:21

kaska_89 Zaprawiona w bojach
Cześć Dziewczyny! :* Jak Wam mija niedziela? U Nas małe zamieszanie, bo patrzymy za większym mieszkaniem, a czasu co raz mniej :P Z większymi zakupami też czekam na wolne w pracy :) Jedyne co, to kupiliśmy łóżeczko turystyczne 2- poziomowe ze względów praktycznych. Większość czasu mieszkamy w Niemczech, ale często jeździmy do Polski na urlop i musimy mieć łóżeczko i tu i tu, a turystyczne zapakujemy do auta i spokój ;)

Zgłoś nadużycie #7239 24 stycznia 2016, 12:28

dolphin Zadomowiona
Ja tez mas kremowych nie robiłam , tylko przekladałam go masami owocowymi... np jabłuszka ścierałam na tarce na wiórki, do tego dodawałm zielone galaretki rozpuszczone w małej ilości wody i takim oto "żelem" przekładałam biszkopt.. Jest ich jeszcze kilka innych. Przepis zostawiłam u mamy ale jeśli chcesz, to po południu ci napiszę, bo bede u mamy to go wezmę..

Zgłoś nadużycie #7240 24 stycznia 2016, 12:29

dolphin napisał(a)

Co do wózków, to przetestowałam ich trochę bo kupowałam używane. Nasz pierwszy to Jedo Bartatina..2 w 1 Super wózek jesli chodzi o gondolę - duża i wygodna. Koła pompowane, zawieszenie na pasach - super amortyzacja i opcja kołysania. Jak przyszedł czas na opcje spacerową to czym predzej do sprzedalam - dla mnie dramat - dziecko zzuwało się i plecki miało wygięte w pałąk, pasy zupełnie nie dostosowane, szczególnie ten krokowy, no i wygląd nie powalał. Kupiłam używanego Xlandera XA. 2 w 1.(Planowałam x move ale naczytałam sie opinii ze rączka stelarza potrafi się odłamać, że wypadki się zdarzają..) Gondola bardzo mała! Ale spacerówka za to spoko. Tylko ciężka dość. Ten tez dość szybko sprzedałam, bo w moim egzemplarzu nieziemsko terkotały kółka, co mnie wkurzało strasznie. Jak sie dowiedziałm później to nie tylko moj egzemplarz terkotał... po jakims czasie używania tak sie dzieje i nic z tym sie nie da zrobic...
Ostatnim zakupem dla Kacpra bym Camarelo eos..Ten model to tylko spacerówka, ale jesteśmy z niej mega zadowoleni... Co ważne - Lekki, pompowwane kółka, duża buda, która rozkłada się na kilka poziomów i w sumie to w calości przykrywa dziecko, niedrogi.
Teraz dla Zośki mąż kupił Bebetto Luca i powiem szczerze ze woził w nim już Kacpra i też jest spoko.. Jesteśmy zadowoleni bardzo. Jak przyjdzie czas na spacerówę to bede musiała eybierać, bo obecnie mamy dwie :)

A wiecie co, kobietki.. jesli jeździcie samochodem, to pomyślcie koniecznie o bazie isofix do nosidełka. Super sprawa bo wpinanie to tylko jedno kliknięcie i nie szamoczecie sie za każdym razem z pasami. Warto zainwestować..

A czy ta baza pasuje do wszystkich modeli, tych np z wózków 3w1 czy musi być jakiś specjalny?

Zgłoś nadużycie #7241 24 stycznia 2016, 12:43

dolphin Zadomowiona
Gosiu,
ta baza to jest taka platforma, którą się montuje do siedzenia w samochodzie i do niej się "wklikuje" nosidełko. Ona musi być kompatybilna z Twoim nosidełkiem. Jak ktoś zamawia wózek 3 w 1 to trzeba taką bazę zamawiać od tego samego producenta.
Ja używałam nosidełka maxi cosi i kupiłam sobie taką bazę używaną na allegro.

Zgłoś nadużycie #7242 24 stycznia 2016, 12:46

Trochę drogi sprzecior, więc nie wiem czy nie pomecze się z pasami ;-)

Zgłoś nadużycie #7243 24 stycznia 2016, 12:46

dolphin Zadomowiona
Te bazy wyglądaj tak oto:

Zgłoś nadużycie #7244 24 stycznia 2016, 12:49

dolphin Zadomowiona
To prawda, najtańszy nie jest , ale na allegro czy olx można czasem upolować w atrakcyjnej cenie.. Ja zrobiłam taki myk.. może trochę po hamsku ale... kupiłam na allegro wózek 4 w 1 używany, czyli z tą bazą... bazę sobie zostawiłam a resztę szybko sprzedałam dalej za podobną cenę... baza wyszła mi za 50 pln..

Zgłoś nadużycie #7245 24 stycznia 2016, 12:52

Ja nie mieszkam w pl więc odpada, sama przesyłka by mnie od cholery wyniosła

Zgłoś nadużycie #7246 24 stycznia 2016, 12:58

dolphin Zadomowiona
Gosiu, a u siebie nie masz zadnych stron aukcyjnych, gdzie możesz kupić używane rzeczy?

Zgłoś nadużycie #7247 24 stycznia 2016, 13:27

Mujer Zaprawiona w bojach
Ja mam camarelo carera i jestem bardzo zadowolona. Od początku ten i nie zamierzam kupować innego. Duży jest, ale lekki i w ogóle się go nie czuję czy jak się wchodzi na krawężnik czy do autobusu, a ze względu na to, że prawka się nie dorobiłam, to komunikacje miejską mam obcykaną :P i takie rzeczy są ważne. Mój brat miał okropnie ciężki wózek i spacery to była udręka.
Koła ma pompowane.

Zgłoś nadużycie #7248 24 stycznia 2016, 13:29

Mujer Zaprawiona w bojach
mnie teraz czeka zamiana fotelika samochodowego dla Adaśka i ceny mnie powalają. Ale używki nie chcę ze względu na to, że często są powypadkowe, a tego niestety nie widać. No chyba, że od kogoś zaufanego, ale nikogo takiego nie mamy :)

Zgłoś nadużycie #7249 24 stycznia 2016, 13:42

alillah Zaprawiona w bojach
Ja przeglądam wózki na tej stronie http://opinie.wozki-dla-dzieci.com/ Są rankingi, recenzje, więc oglądam wózki z pierwszej dziesiątki wózków 3w1.

Zgłoś nadużycie #7250 24 stycznia 2016, 14:03

kaja.k12 Zaprawiona w bojach
Alillah i na jaki padlo? :)