Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Czerwcóweczki 2016 ✌️

Zgłoś nadużycie #6911 21 stycznia 2016, 13:50

alillah Zaprawiona w bojach

AngeloCustode napisał(a)

alillah - gdzie zakupiłaś materiały jeśli można się dowiedzieć? byłabym wdzięczna :)

Na tych dwóch aukcjach:
http://allegro.pl/minky-5-koloowy-bdb-gatunek-wym-1-60-x-0-50-m-i5923493074.html
http://allegro.pl/tkanina-bawelna-material-wzory-minky-katowice-0-5m-i5895402106...

Zgłoś nadużycie #6912 21 stycznia 2016, 13:56

Jagoo Gotowa na wszystko
Ja zamawiałam na smyk.com
kaja.k12 za te dwie pary krótkich spodenek dałam 14 zł ;) A komplet Kubusia 42zł.
Śliczne te materiały... ja też myślę czy nie uszyć małemu pościeli... Tylko,że nigdy tego nie robiłam i nie dysponuje maszyną do szycia (ale może uda mi się pożyczyć) . Jak mi się skończy sesja to będę miała dużo czasu wolnego, więc wtedy chcę się przymierzyć do szycia. Może coś z tego wyjdzie. A zawsze jaka satysfakcja.

Wczoraj dzwoniła jeszcze do mnie teściowa i mówiła,że u nich w mieście(mieszka 230km ode mnie) likwidują sklep dziecięcy i mi się dopytywała, jakie to rozmiary się kupuje, bo ona nie pamięta już heh. I pytała czy będziemy chcieli bujaczek. Mam nadzieję,że właśnie upoluje jakiś fajny bujaczek niedrogo ;) . Mówiła,że jak będzie jakiś fajny to mi wyśle zdjęcie, czy mi się podoba. Ogólnie to mam bardzo spoko teściową, pewnie dlatego,że mieszka daleko ;) )

Zgłoś nadużycie #6913 21 stycznia 2016, 14:01

buka87 Supermama

Jagoo napisał(a)

Ja zamawiałam na smyk.com
kaja.k12 za te dwie pary krótkich spodenek dałam 14 zł ;) A komplet Kubusia 42zł.
Śliczne te materiały... ja też myślę czy nie uszyć małemu pościeli... Tylko,że nigdy tego nie robiłam i nie dysponuje maszyną do szycia (ale może uda mi się pożyczyć) . Jak mi się skończy sesja to będę miała dużo czasu wolnego, więc wtedy chcę się przymierzyć do szycia. Może coś z tego wyjdzie. A zawsze jaka satysfakcja.

Wczoraj dzwoniła jeszcze do mnie teściowa i mówiła,że u nich w mieście(mieszka 230km ode mnie) likwidują sklep dziecięcy i mi się dopytywała, jakie to rozmiary się kupuje, bo ona nie pamięta już heh. I pytała czy będziemy chcieli bujaczek. Mam nadzieję,że właśnie upoluje jakiś fajny bujaczek niedrogo ;) . Mówiła,że jak będzie jakiś fajny to mi wyśle zdjęcie, czy mi się podoba. Ogólnie to mam bardzo spoko teściową, pewnie dlatego,że mieszka daleko ;) )

O no to fajnie, trzeba liczyc na reflex i szybkosc tesciowej :) ) Moja mieszka osiedle dalej, ale jest fajna :) Chociaz wkurza mnie bo robi zamiast wizyty, wizytacje i jako pedantka wytyka błędy, kurz itd;/ Ciekawe jaka bedzie przy dzidziorze. Mam nadzieje ze troche zluzuje bo porządku idealnego pewnie nie bedzie :P
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1UeMKsYzzKAMs_AVUDzd9h69QxFTsNDJbFrgZb0ef...

Zgłoś nadużycie #6914 21 stycznia 2016, 14:04

martuleq Zaprawiona w bojach
Ale super rzeczy upolowałyście :) Strój kubusia puchatka the best!

A ja dzisiaj od rana mam jakies dziwne uczucie, często odwiedzam toaletę, nie wiem czy nie wdała mi się jakaś infekcja dróg moczowych.....Miałyście coś podobnego? Nie wiem czy poczekać kilka dni, czy isc odrazu do lekarza...

Zgłoś nadużycie #6915 21 stycznia 2016, 14:10

buka87 Supermama

martuleq napisał(a)

A ja dzisiaj od rana mam jakies dziwne uczucie, często odwiedzam toaletę, nie wiem czy nie wdała mi się jakaś infekcja dróg moczowych.....Miałyście coś podobnego? Nie wiem czy poczekać kilka dni, czy isc odrazu do lekarza...

A piecze Cie coś? Może na razie kuruj się żurawiną, cytryną i pij dużo wody. Możliwe że po prostu dzidzior przytula się do pęcherza :) )
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1UeMKsYzzKAMs_AVUDzd9h69QxFTsNDJbFrgZb0ef...

Zgłoś nadużycie #6916 21 stycznia 2016, 14:12

Jagoo Gotowa na wszystko

buka87 napisał(a)

O no to fajnie, trzeba liczyc na reflex i szybkosc tesciowej :) ) Moja mieszka osiedle dalej, ale jest fajna :) Chociaz wkurza mnie bo robi zamiast wizyty, wizytacje i jako pedantka wytyka błędy, kurz itd;/ Ciekawe jaka bedzie przy dzidziorze. Mam nadzieje ze troche zluzuje bo porządku idealnego pewnie nie bedzie :P

To ja mam takich rodziców. Mieszkają w mojej miejscowości. Co drugi dzień tata dzwoni do mnie około 10:00 z pytaniem, czy już wstałam ... Strasznie mnie to wkurza, bo mam swoje życie i moja sprawa o które wstaje. Jak mam ochotę to prześpię cały dzień sobie. Ogólnie moja mama lubi żyć oszczędnie i ma manie odkładania pieniędzy. Cały czas jeszcze wykończamy mieszkanie, zostały nam lampy i takie pierdoły. Ale ogólnie jak coś kupuję, to wiecznie jest pytanie "Ile to kosztowało"... a potem kręcenie nosem,że takie drogie. Szału można dostać, jak musisz żyć z kimś, kto umie rozmawiać tylko o pieniądzach. A tak ogólnie to wiecznie wtrącają mi się w życie i mojej siostrze też....

Zgłoś nadużycie #6917 21 stycznia 2016, 14:18

Jagoo Gotowa na wszystko

martuleq napisał(a)

Nie cierpię tych infekcji... Ja się leczę żurawiną i herbatką z miodem i cytryną. Jak nie byłam w ciaży to brałam furaginę. Pamiętam jak w 9 tygodniu ciąży się rozchorowałam i właśnie dostałam też infekcje. Nie brałam żadnych tabletek, bo twierdziłam,że wolę się przemęczyć niż dziecku zaszkodzić. I trzymało mnie jakoś do 16 tygodnia ( przechodziło i np za dwa dni znowu to samo). Teraz ciszą na szczęście.

Zgłoś nadużycie #6918 21 stycznia 2016, 14:20

buka87 napisał(a)

A piecze Cie coś? Może na razie kuruj się żurawiną, cytryną i pij dużo wody. Możliwe że po prostu dzidzior przytula się do pęcherza :) )

Generalnie nic właśnie mnie nie piecze, tylko takie dziwne uczucie ...no nie wiem :) Postaram się teraz mocniej dbać o higienę, częściej używać tego specjalnego płynu on ma też działanie ochronne i łagodzące. A mówisz o żurawinie suszonej do jedzenia czy jakis specjalny sok ?

Zgłoś nadużycie #6919 21 stycznia 2016, 14:28

buka87 Supermama

martuleq napisał(a)

Generalnie nic właśnie mnie nie piecze, tylko takie dziwne uczucie ...no nie wiem :) Postaram się teraz mocniej dbać o higienę, częściej używać tego specjalnego płynu on ma też działanie ochronne i łagodzące. A mówisz o żurawinie suszonej do jedzenia czy jakis specjalny sok ?

Żurawine mozna w każdej postaci, sok, herbatki, suszona żurawina :) No i cytryna i duuużo wody :) ) na pewno nie zaszkodzi a jak to jednak początki infekcji to zdusi w zarodku :) U mnie podziałało a lekarz juz chcial antybiotyki wciskać.

Zgłoś nadużycie #6920 21 stycznia 2016, 14:34

Właśnie tego chce uniknąć- antybolów; ) Wiec bede sie starac naturalnymi metodami ! Dzieki wielkie!

Zaraz ide na egzamin :( Wiedza marna...trzymajcie kciuki. Miłego dnia

Zgłoś nadużycie #6921 21 stycznia 2016, 14:36

gosiaUK Gotowa na wszystko

martuleq napisał(a)

Furagin stosowałam też w ciąży, bo miałam straszne wyniki moczu, dr powiedziała że śmiało można stosować.

Co do nadmiernej higieny to też nie jest wskazane bo się zaburza naturalna florę bakteryjną no i przez to właśnie można nabawic się infekcji. Dlatego wszystko z głową i rozsądkiem...

Ja tydz temu też tak często robiłam siku że aż irytujące to było, poszłam do lek i okazało się właśnie ze mam delikatna infekcje intymna. Mimo że nie piekło, nie szczypalo okazało się że jednak mam. Dostałam clotrimazolum w kremie i już lepiej, z tym że co posmaruje to zaraz sikam, więc pewnie kuracja potrwa dłużej niż powinna.

Zgłoś nadużycie #6922 21 stycznia 2016, 14:42

i057 Fajna mama
Ale moje dziecko dzisiaj się rozpycha. Zwija się w kulke.

Co do układu moczowego z którym miałam problem w poprzedniej ciąży. Gin kazał mi żurawine suszoną jeść i herbaty żurawinowe.
aniołek (*) 29.07.2012               ♡♥♡                       Dalia  25.10.2013            ♡♥♡     Nikodem +/- 22.06.2016 :)

Zgłoś nadużycie #6923 21 stycznia 2016, 14:42

Mama_Ludzika Zaprawiona w bojach
Ja miałam bakterie w moczu i tez juz chcieli mi posiew robic i antybiotyk ale do następnej wizyty pilam duuuuuzo i dużo suszonej zorawimy jadlam i udalo sie obyć bez antybola :) juz dwa razy w tej ciąży uniknelam jupii :)

Materiały prześliczne i ubranka tez :) szalejecie dziewczyny na całego :)

Ja tez nie umiem szyć :P pocielysmy z mama materiały i resztę mama zrobi sama :) ja nie mam takiego talentu :(

Zgłoś nadużycie #6924 21 stycznia 2016, 15:05

alillah Zaprawiona w bojach
Zjadłam czekoladowego cukierka i wyraźnie poczułam pukanie w brzuszek. Doczekałam się!!!!!!!!!!! :) :) :)

Zgłoś nadużycie #6925 21 stycznia 2016, 15:09

buka87 Supermama
Ja profilaktycznie raz dziennie piję herbatkę z żurawiny i póki co mocz idealny :)
Kurde jaja są straszne u mnie. We wrzesniu robiłam grupę krwi i wyszła mi B RH+ ale mówie ze to niemozliwe bo 3-4 lata temu zrobiłam grupe krwi i dałabym sobie głowe uciac ze wyszła mi AB. Poszłam dzis do luxmedu i kazali mi jechac do diagnostyki zeby odgrzebac tamto badanie bo to były dane dyskretne i nie wprowadzaja ich do systemu. Ale cofnelam sie historią w systemie i pisze tam ze wyszła mi grupa krwi AB. Jutro odbiore kopie z diagnostyki i pewnie bede musiała znowu zrobic grupę krwi bo to są jakieś jaja;/

Zgłoś nadużycie #6926 21 stycznia 2016, 15:25

Kasiek25 Fajna mama

alillah napisał(a)

Zjadłam czekoladowego cukierka i wyraźnie poczułam pukanie w brzuszek. Doczekałam się!!!!!!!!!!! :) :) :)

Super, czyli mała lubi słodycze ;)

Zgłoś nadużycie #6927 21 stycznia 2016, 15:26

buka87 Supermama

alillah napisał(a)

Super! :) Dopisałam Ci ruchy w tabelce. U mnie po pączku wyjątkowe szaleństwo w brzuchu mimo, ze mała przeważnie śpi po jedzeniu :) Widocznie to ona go bardziej chciała niż ja :) )

Zgłoś nadużycie #6928 21 stycznia 2016, 15:28

Kasiek25 Fajna mama
Patrzcie co się szyje dla Antosia :) Będzie miał ochraniacz do łóżeczka w kształcie chmurek :)

Zgłoś nadużycie #6929 21 stycznia 2016, 15:29

buka87 Supermama

Kasiek25 napisał(a)

Patrzcie co się szyje dla Antosia :) Będzie miał ochraniacz do łóżeczka w kształcie chmurek :)

O jejq śliczności! A gdzie to tak szyją pięknie ?? :)

Zgłoś nadużycie #6930 21 stycznia 2016, 15:31

Kasiek25 Fajna mama

buka87 napisał(a)

O jejq śliczności! A gdzie to tak szyją pięknie ?? :)

Znalazłam Panią na olx, która mi to szyje i właśnie wysłała mi zdjęcia ;)