Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Czerwcóweczki 2016 ✌️

Zgłoś nadużycie #6831 20 stycznia 2016, 21:22

dolphin Zadomowiona
Po pierwszym porodzie dostałam zastrzyk, zresztą sama się o niego upominałam. Jednak nie dosałam go później, po poronieniu. I tej sytuacji nie jestem pewna. Poronienie niby wcześnie, bo w 4 tygodniu i podobno na tym etapie się nie podaje immunoglobulin, ale sama juz nie wiem co o tym myśleć.
Jaką grupę krwi ma mały, to nie wiem. Dziś zaglądałam w jego dokumenty ale tam ani pół słowa nie ma o tym.
Mam nadzieję że Zośka będzie minusowa.
Ale jeszcze wybiorę się do lekarza żeby pogadać na ten temat bo nie daje mi to spokoju. Podobno można wziąć dawkę immuno w 28 tyg ciąży, jednak to nie jest refundowane i kosztuje podobno około 4-5 stówek.

Zgłoś nadużycie #6832 20 stycznia 2016, 21:26

kaja.k12 Zaprawiona w bojach
Witam nowe mamusie :) coraz wiecej Nas ;) super!!! 2016 bedzie obfity w dzidziusie ;) zwlaszcza w maju-czerwcu ;)

Zgłoś nadużycie #6833 20 stycznia 2016, 21:37

gosiaUK Gotowa na wszystko

buka87 napisał(a)

DLa mnie to jest chore, w czasach niżu demograficznego, w czasach gdy ludzie mają problem z poczęciem dziecka z ich utrzymaniem powinni być otoczeni szczególną opieką zdrowotną a nie taka olewka;/

No to jest przykre dlatego tak bardzo balam sie tych pierwszych tygodni. Niestety takie maja glupie zasady :(

Zgłoś nadużycie #6834 20 stycznia 2016, 21:44

i057 Fajna mama
Kupiłam cukierki raczki i kukulki i sama je zjadlam tak mi brakowało tego smaku
aniołek (*) 29.07.2012               ♡♥♡                       Dalia  25.10.2013            ♡♥♡     Nikodem +/- 22.06.2016 :)

Zgłoś nadużycie #6835 20 stycznia 2016, 22:08

Jagooda Gotowa na wszystko
Dolphin- jeżeli testy Coombasa wyszlyby źle to mysle ze w takim wpadku immunoglobulina jest refundowana.

Mnie i mojego brata urodziła minusowa mama, a w obydwu przypadkach (38 i 30 lat temu) nikt nie robił badań na przeciwciała antyD nie mowiac już zastrzykach z immuno ;) obydwoje byliśmy i jestesmy zdrowi bez powikłań konfliktowo-serologicznych ;)
Aniołek :* -27.01.2015 (*)

Zgłoś nadużycie #6836 20 stycznia 2016, 22:30

stencel_ka Fajna mama
Ja tez mam Rh (-) ale i mój małż też więc konfliķt serologiczny nam nie grozi. Córcia też ma minusika ale po poronieniu i po porodzie dostawałam profilaktycznie ten zastrzyk.

Zgłoś nadużycie #6837 20 stycznia 2016, 22:32

stencel_ka Fajna mama
No to dziś 3 chłopców i 1 dziewczynka, super że zdrowe rybki 😊witam i ja nowe forumowiczki i zachęcam do aktywnego udzielania się w konwersacji, bo chyba niektóre dziewczyny tylko na chwilkę z nami były i cichoszaaa.😕

Zgłoś nadużycie #6838 20 stycznia 2016, 22:34

alillah Zaprawiona w bojach
Ja tez mam rh-, maz rh+ ale nie zamartwiam sie tym, lekarza beda na pewno o tym wiedziec wiec beda wiedziec co maja robic.
Ja tez od dwu dni wyczuwam ruchy. Poki co obserwuje, nasluchuje, analizuje, ale wydaje mi sie ze to chyba to :)
Witam nowe koleżanki, ale dzis tłoczno sie tu zrobilo :)

Zgłoś nadużycie #6839 20 stycznia 2016, 22:46

Mujer Zaprawiona w bojach
Gratuluję wizyt! :) I witam nowe mamusie ;)

buka87 napisał(a)

Patkaaaa dziękuję :) Rozejrzę się za nimi :) )
Mujer kurde no to nie fajnie;/ Może zrobicie np odbicie stópki i rączki w masie solnej? Na laurkę Adaś za mały no ale mam nadzieje, ze uda Ci się cos wymyślić.

Kupiłam takie coś potrójne, wiszące. I tam będzie zdjęcie i odcisk stópki i rączki.

Haifa napisał(a)

Pytanie Mam 😊 wymienilyscie płyn do higieny intymnej na taki dla kobiet w ciąży ? Jak tak to jaki ? Ja zawsze używałam lactacyd

Używam tego co zawsze.

buka87 napisał(a)

Eh też się muszę wybrać do dentysty, ale to w lutym bo teraz krucho z kasą :( Jedna dziura jest, mam nadzieje że nie kanałowe bo padne. Pamiętam że po kanale bardziej mnie bolało po leczeniu niż przed;/

Teraz wszystko masz za darmo. No i nawet jak kanałowe to możesz wziąć znieczulenie.

buka87 napisał(a)

Kurcze no to niezle. A jak pod koniec ciazy sprawdzaja czy dziecko jest dobrze ustawione? Wiadomo, nie ma co szaleć z USG ale ja bym psychicznie nie wytrzymała z 3ma przez całą ciąze.
Zastanawiam sie, ze skoro robia usg pierwsze np w 12 tyg to co w przypadku ciazy pozamacicznej np w 8 tyg? Ma mi rozerwać jajnik i mam wylądować na stole operacyjnym bo nikt nie robi usg w tak wczesnej ciazy? Albo były tu dziewczyny z torbielą zagrażającą dziecku, gdyby nie USG nie wiedziałyby o tym, nie mogły sie leczyc i mogłyby stracic dziecko. To jest porypane;/

Ale w Polsce jest tak samo. Ja i w pierwszej i w tej miałam w 12tc pierwsze usg. Myślę, że ginekolog ogarnia takie rzeczy, chyba jak jest ciąża pozamaciczna to to inaczej wygląda. Wielkość też miej więcej określą. Usg podaje niemiarodajny wynik co do wagi. Mojej sąsiadki córka miała mieć prawie 5kg, zrobili cesarkę, a urodziła się 3800g. Co do ułożenia czy główka czy dupką to widać to już po 30tc na tym ostatnim usg.

Zgłoś nadużycie #6840 20 stycznia 2016, 23:02

dolphin Zadomowiona
Ja sie nie zamartwiam. Jestem optymistką. Najwazniejsze ze badania wyszły ok, przeciwciał nie ma. Zastanawiam sie tylko nad tym , czy kupowac ten dodatkowy zastrzyk, czy nie. Dopytam jeszcze lekarza, na podjecie decyzji jeszcze są 2 miesiące.. A tymczasem mała buszuje mi po brzuchu i spać nie chce :)

Zgłoś nadużycie #6841 21 stycznia 2016, 7:26

Kasiek25 Fajna mama
Cześć dziewczynki, ja już jakoś spać nie mogę. Dziś planuje posprzątać mieszkanko i wybrać się do Pepco. Wczoraj byłam u szwagierki przejrzeć ciuszki po jej synku, ale tak szczerze to nie są one w najlepszym stanie, dużo jest zniszczonych, no i jej mały urodził się zimą, a mój Antoś urodzi się latem, więc i tak będę potrzebowała rampersy, krótkie spodenki i koszulki.

Zgłoś nadużycie #6842 21 stycznia 2016, 8:11

Mama_Ludzika Zaprawiona w bojach
Ja dzis znowu nie spalam z tych emocji :) :)

Zaraz jade z Zosia do ortopedy a potem biore sie za szycie zaslon I firan do salonu. Powoli tez musze zaczac sciagac od kolezanek ubranka I inne rzeczy ktore po Zosi I'm popozyczalam. Musze poprzebierac co sie sie będzie nadawać dla Antka.

Zgłoś nadużycie #6843 21 stycznia 2016, 9:03

Haifa Zaprawiona w bojach
Uff nadrobilam ale napisalyscie tych stron 😁 witam Nowe koleżanki . Ja dziś kupiłam ciacho i idę odwiedzić babcię

Zgłoś nadużycie #6844 21 stycznia 2016, 9:17

buka87 Supermama
Ja dziś wczesnie wstałam, na 12 jadę do endokrynologa. Wcale się nie dziwie mamo_ludzika że nie mogłaś spać :) ) Tyle emocji! :D Po poludniu idziemy do dziadków męża na dzień babci i dziadka.
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1UeMKsYzzKAMs_AVUDzd9h69QxFTsNDJbFrgZb0ef...

Zgłoś nadużycie #6845 21 stycznia 2016, 9:21

stencel_ka Fajna mama
Ja nocka super. Zaraz sie z wyra zwlekamy i tez bede porzadkować ciuszki po córci. Juz widze ze 56-62 są same różowe🙊Olo nie bedzie miał w czym chodzić!!!🙊

Zgłoś nadużycie #6846 21 stycznia 2016, 9:30

Haifa Zaprawiona w bojach
Stencelka trzeba odświeżyć garderobe

Zgłoś nadużycie #6847 21 stycznia 2016, 9:31

i057 Fajna mama
Ja już przy śniadaniu. Wczoraj mężuś poczuł synka :) ucieszył się bardzo.
U nas zero słońca, ponuro strasznie.
Na obiadem robię rybkę, ziemniaczki :D
Mój.jedyny zakup dla synusia to płyn do prania rzeczy dla dzieci :)
Nie wiem czy wam pisałam. Mojego kuzynka ma termin na 06.06 i okazało się że ich lilka ma siusiaka tak więc 3 łobuza trafił im się.. Ciocia (babcia) dzieci już taka uradowana chodziła że będzie sukienki kupować a tu dupcia..
aniołek (*) 29.07.2012               ♡♥♡                       Dalia  25.10.2013            ♡♥♡     Nikodem +/- 22.06.2016 :)

Zgłoś nadużycie #6848 21 stycznia 2016, 9:32

dolphin Zadomowiona
Hejka, nam sie dziś świetnie spało, poza małym drobnym szczegółem. Kacperek obudził się o 4 rano. wyspany, zadowolony i heja - zabawa. Ledwie udało mi sie wytłumaczyć mu, żeto jeszcze nocka i wszystkie zabawki śpią i że on tez jeszcze powinien iść spać. Uff, na szczeście szybko zrozumiał :)
Widzę, że mam na dziśpodobne plany, najpierw ciuszki a po południu ciasto w torbę i fru do babci :)
Stencel_ka - mam podobny kłopot, moja Zośka nie bedzie miała w czym chodzić, bo wszystko po Kacperku jest niebieskie :) Może jakaś wymiana?

A tak w ogóle to jak ubiera się noworodka latem? Tak sobie myślę , że na początku przez kilka tygodni, to chyba w pajaca czy bodziaka z długim rękawkiem, żeby ta kruszyna mogła się zaaklimatyzować?

Zgłoś nadużycie #6849 21 stycznia 2016, 9:36

Kasiek25 Fajna mama

dolphin napisał(a)

Hejka, nam sie dziś świetnie spało, poza małym drobnym szczegółem. Kacperek obudził się o 4 rano. wyspany, zadowolony i heja - zabawa. Ledwie udało mi sie wytłumaczyć mu, żeto jeszcze nocka i wszystkie zabawki śpią i że on tez jeszcze powinien iść spać. Uff, na szczeście szybko zrozumiał :)
Widzę, że mam na dziśpodobne plany, najpierw ciuszki a po południu ciasto w torbę i fru do babci :)
Stencel_ka - mam podobny kłopot, moja Zośka nie bedzie miała w czym chodzić, bo wszystko po Kacperku jest niebieskie :) Może jakaś wymiana?

A tak w ogóle to jak ubiera się noworodka latem? Tak sobie myślę , że na początku przez kilka tygodni, to chyba w pajaca czy bodziaka z długim rękawkiem, żeby ta kruszyna mogła się zaaklimatyzować?

Ja mam dużo różowych i fioletowych ubranek po siostrzenicy i chętnie się wymienię na chłopięce ;)

Zgłoś nadużycie #6850 21 stycznia 2016, 9:38

patkaaaaa Zaprawiona w bojach

i057 napisał(a)

Ja już przy śniadaniu. Wczoraj mężuś poczuł synka :) ucieszył się bardzo.
U nas zero słońca, ponuro strasznie.
Na obiadem robię rybkę, ziemniaczki :D
Mój.jedyny zakup dla synusia to płyn do prania rzeczy dla dzieci :)
Nie wiem czy wam pisałam. Mojego kuzynka ma termin na 06.06 i okazało się że ich lilka ma siusiaka tak więc 3 łobuza trafił im się.. Ciocia (babcia) dzieci już taka uradowana chodziła że będzie sukienki kupować a tu dupcia..

Ja tez robie dziś rybkę na obiad ;) .

U mnie noc koszmarna nie mogłam oddychać przez nos do tego gardło mnie bolało i jeszcze co trochę zmiana pozycji bo biodra bolą a mąż się śmieję ze nie mogę spać bo on na nocki teraz pracuje ;) .