Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Czerwcóweczki 2016 ✌️

Zgłoś nadużycie #6811 20 stycznia 2016, 20:35

karola6787 Zaprawiona w bojach

martuleq napisał(a)

Ja czuje ruchy głównie rano i wieczorem :) ale chyba nie codziennie...nie wiem, to jeszcze takie delikatne...Też tak macie ?

Jeszcze ze dwa tyg i będziesz czula codziennie 😊😊moja już się tak rozkopuje że tylko brzuch faluje 😊😊ale dwa tyg temu też nie były to codzienne i częste i bardzo delikatnie głównie na lini włosówlinia a teraz jest już wszędzie więc spokojnie takie delikatne ruchy są normalne

Zgłoś nadużycie #6812 20 stycznia 2016, 20:37

buka87 Supermama

dolphin napisał(a)

A więc mam na imię Renata i mieszkam w Żyrardowie. Jestem mamą 2 letniego Kacperka. Teraz spodziewam się "Zośki". Zośka ma już 20 tygodni i 2 dni.
Dziś byłyśmy u gina i wszystko póki co jest ok. Ale lekarka dała mi sporo do myślenia ze względu na to że ja jestem Rh- i mój małżon RH+...
W międzyczasie dopisze się do Waszej, "naszej" tabelki a Wy pytajcie o co chcecie :)

Długo się staraliście o Zośkę? :) Jak Ci mija ciąża?Szalejesz już z wyprawką ?? :)
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1UeMKsYzzKAMs_AVUDzd9h69QxFTsNDJbFrgZb0ef...

Zgłoś nadużycie #6813 20 stycznia 2016, 20:38

hermiona00 Zaprawiona w bojach
Wypróbować swój suwaczek chciałam :)

Zgłoś nadużycie #6814 20 stycznia 2016, 20:39

karola6787 Zaprawiona w bojach

dolphin napisał(a)

Cześć Dziewczyny!

Siedząc sobie w ten dzisiejszy śnieżny wieczór przy kompie odkryłam forum Czerwcóweczki 2016. Cudownie, że takie forum istnieje i że tak wiele dziewczyn w nim uczestniczy. Chcę być jedną z Was :) To wspaniale móc dzielić się swoimi przemyśleniami, radosciami i wątpliwościami z kimś na tym samym etapie życia.
Witam serdecznie :)

Witamy w naszym gronie 😁😁😁

Zgłoś nadużycie #6815 20 stycznia 2016, 20:40

gosiaUK Gotowa na wszystko
Gratulacje dziewczyny jajeczek no i muszeleczki :-) najwazniejsze, że zdrowo rosną :-)

Tak, tak ja mam jeszcze w tym tyg w piątek na 14:30 :-) . Moje ostatnie usg haha to jest śmieszne w Anglii :-) . Pójdę na pewno jeszcze co najmniej na jedno bo nie wytrzymam. Znalazłam niedaleko w mieście 4d za 95f a w polskiej przychodni 160f, się cenią Polacy ;-)

Zgłoś nadużycie #6816 20 stycznia 2016, 20:41

No i witam nowa koleżankę :-)

Zgłoś nadużycie #6817 20 stycznia 2016, 20:43

Niania24 Zadomowiona
Witam się i ja :) od dawna Was czytam bardzo regularnie,ale nie miałam okazji do tej pory się zarejestrować. Chetnie do Was dolacze jesli mnie przyjmiecie jeszcze :) Mam 27 lat,jestem z woj.mazowieckiego, to moja pierwsza ciąża. Jeszcze nie znam płci,USG połówkowe mam 4 lutego,więc mam nadzieję,że wtedy poznam... Dla chłopca pewnie zdecydowalibysmy się na imię Miłosz,dla dziewczynki jeszcze nie mamy wybranego,może Kornelia. Pozdrawiam :)

Zgłoś nadużycie #6818 20 stycznia 2016, 20:48

dolphin Zadomowiona
O naszą "Zośkę" nie starliśmy się jakoś specjalnie. (Piszę w cudzysłowiu, bo od pierwszych chwil ciąży wołamy Zośka, ale jak Księzniczka bedzie miała na imię to jeszcze nie ustaliliśmy) Stwierdziliśmy że jak będzie, to będzie.
Zaskoczona byłam że tak szybko, przez pierwsze tygodnie to nawet ostro zła, że to tak szybko wyszło, że plany, praca będą musiały poczekać.. Ale szybko się do Niej przyzwyczaiłam i teraz się cieszę.
Klimaty wyprawkowe zaczynają mnie powoli łapać, ale tak bardzo powoli.
W ciąży czuję się suuper, dotychcas nic a nic mi nie dolegało, powiem wiecej, do 10 tygodnia nie wiedziałm ze jestem w ciąży, a brak okresu tłumaczyłam sobie stresem, szybkim trybem życia... Dopiero teraz dopadły mnie jakieś pobolewania w dole brzucha. Dowiedziałąm sie dziś od gina że to bóle wiązadeł, że to normalka i za "chwilę" ustąpią.

Zgłoś nadużycie #6819 20 stycznia 2016, 20:49

buka87 Supermama

gosiaUK napisał(a)

Gratulacje dziewczyny jajeczek no i muszeleczki :-) najwazniejsze, że zdrowo rosną :-)
Tak, tak ja mam jeszcze w tym tyg w piątek na 14:30 :-) . Moje ostatnie usg haha to jest śmieszne w Anglii :-) . Pójdę na pewno jeszcze co najmniej na jedno bo nie wytrzymam. Znalazłam niedaleko w mieście 4d za 95f a w polskiej przychodni 160f, się cenią Polacy ;-)

Kurcze no to niezle. A jak pod koniec ciazy sprawdzaja czy dziecko jest dobrze ustawione? Wiadomo, nie ma co szaleć z USG ale ja bym psychicznie nie wytrzymała z 3ma przez całą ciąze.
Zastanawiam sie, ze skoro robia usg pierwsze np w 12 tyg to co w przypadku ciazy pozamacicznej np w 8 tyg? Ma mi rozerwać jajnik i mam wylądować na stole operacyjnym bo nikt nie robi usg w tak wczesnej ciazy? Albo były tu dziewczyny z torbielą zagrażającą dziecku, gdyby nie USG nie wiedziałyby o tym, nie mogły sie leczyc i mogłyby stracic dziecko. To jest porypane;/
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1UeMKsYzzKAMs_AVUDzd9h69QxFTsNDJbFrgZb0ef...

Zgłoś nadużycie #6820 20 stycznia 2016, 20:53

buka87 Supermama
Nowe dziewcyny napiszcie jeszcze date planowana porodu zebym wiedziała gdzie Was wsadzić w tabelce :) )

Zgłoś nadużycie #6821 20 stycznia 2016, 20:55

i057 Fajna mama
Ale dużo dzieciaczkow nam się szykuje :)
aniołek (*) 29.07.2012               ♡♥♡                       Dalia  25.10.2013            ♡♥♡     Nikodem +/- 22.06.2016 :)

Zgłoś nadużycie #6822 20 stycznia 2016, 20:55

Tauriel Fajna mama

Niania24 napisał(a)

Witam się i ja :) od dawna Was czytam bardzo regularnie,ale nie miałam okazji do tej pory się zarejestrować. Chetnie do Was dolacze jesli mnie przyjmiecie jeszcze :) Mam 27 lat,jestem z woj.mazowieckiego, to moja pierwsza ciąża. Jeszcze nie znam płci,USG połówkowe mam 4 lutego,więc mam nadzieję,że wtedy poznam... Dla chłopca pewnie zdecydowalibysmy się na imię Miłosz,dla dziewczynki jeszcze nie mamy wybranego,może Kornelia. Pozdrawiam :)

Witaj ! Jasne, ze przyjmiemy 😊 Im nas więcej tym lepiej 😆 Ustaw sobie suwaczek ciążowy ☺️

Zgłoś nadużycie #6823 20 stycznia 2016, 20:59

Jak to mówią " selekcja naturalna " jeśli do 12 tyg płód nie przetrwa to znaczy, że nie ma prawa bytu :-/...

Sprawdzenie ułożenia dziecka polega na "wymacaniu przez położna główki i ewentualnie jakieś wygibasy matki żeby dziecko się przekrecilo, ogólnie chore zasady... Z tą ciąża pozamaciczna też się zastanawiałam, ale ja byłam prywatnie bo też wolałam wiedzieć czy wszystko jest w porządku bo do 12 tyg bym nie wytrzymała że strachu że coś złego może się dziać, jeśli są bóle krwawienie czy tego typu sytuacja, zrobią usg na pewno ale jeśli coś się dzieje, nie dają nic na podtrzymanie... Do 12 tyg dla nich ciąża nie istnieje :-/

Zgłoś nadużycie #6824 20 stycznia 2016, 21:01

calineczka90 Zaprawiona w bojach
Witam nowe koleżanki ;)

Buka a mnie dopiszesz do tabelki?
(26 lat, 3 cykl starań, termin 1.06, nast.wizyta 8.02, pierwsze ruchy 18 tydz, woj.Mazowieckie, dziewczynka Wiktoria bądz Nikola )

Zgłoś nadużycie #6825 20 stycznia 2016, 21:09

buka87 Supermama

gosiaUK napisał(a)

Jak to mówią " selekcja naturalna " jeśli do 12 tyg płód nie przetrwa to znaczy, że nie ma prawa bytu :-/...

Sprawdzenie ułożenia dziecka polega na "wymacaniu przez położna główki i ewentualnie jakieś wygibasy matki żeby dziecko się przekrecilo, ogólnie chore zasady... Z tą ciąża pozamaciczna też się zastanawiałam, ale ja byłam prywatnie bo też wolałam wiedzieć czy wszystko jest w porządku bo do 12 tyg bym nie wytrzymała że strachu że coś złego może się dziać, jeśli są bóle krwawienie czy tego typu sytuacja, zrobią usg na pewno ale jeśli coś się dzieje, nie dają nic na podtrzymanie... Do 12 tyg dla nich ciąża nie istnieje :-/

DLa mnie to jest chore, w czasach niżu demograficznego, w czasach gdy ludzie mają problem z poczęciem dziecka z ich utrzymaniem powinni być otoczeni szczególną opieką zdrowotną a nie taka olewka;/

Zgłoś nadużycie #6826 20 stycznia 2016, 21:10

dolphin Zadomowiona
33 lata, bez planowania, termin 02.06, nast wizyta 09.02, pierwsze ruchy 18 yd, woj mazowieckie - Żyrardów, dziewczynka - Zośka, Hania, Lenka

Zgłoś nadużycie #6827 20 stycznia 2016, 21:14

dolphin Zadomowiona
Ja drugą ciążę tez straciłam, obecna to moja 3. W 4 tygodniu dostałam krwawienia. Podjechałam do szpitala na oddział a tam lekarz powiedział że na tym etapie ciąży to on nic nie poradzi, żebym potraktowała krwawienie jak okres i odesłał mnie do domu. I poszłam sobie...
Później dopiero dotarło do mnie, że mogłam przeciez dostac krwotoku...
Tak podchodzą niektórzy lekarze do sprawy..

Zgłoś nadużycie #6828 20 stycznia 2016, 21:15

Jagooda Gotowa na wszystko
Dziewczyny ! Serdecznie gratuluje tak świetnych wieści i czekam na kolejne :) :) :)
Witam również nowe Mamusie :) :) ;) )

dolphin napisał(a)

Dziś byłyśmy u gina i wszystko póki co jest ok. Ale lekarka dała mi sporo do myślenia ze względu na to że ja jestem Rh- i mój małżon RH+...

Jeżeli po pierwszym porodzie (i  poronieniu) dostałas zastrzyk z immunoglobuliną anty-D, to nie masz się o co martwić.
U mnie jest ten sam problem ja Rh- a mąż Rh+ i w pierwszej dobie po poronieniu i zabiegu lyzeczkowania dostalam ten zastrzyk. 
Możemy też założyć że dzieciątka które nosimy pod sercem odziedziczyłysam odczynnik Rh akurat po mamie i wszystko będzie dobrze :)
A jaką grupę krwi ma synek ?
Gin powinna Ci zlecić badanie - test antyglobulinowy (odczyn Coombsa). Jeżeli test wyszedłby źle, zastrzyk podaje się w okolichach 28 tyg.
Aniołek :* -27.01.2015 (*)

Zgłoś nadużycie #6829 20 stycznia 2016, 21:18

martuleq Zaprawiona w bojach
Witam nowe dziewczyny, grono się rozrasta- fajnie :)

Odebrałam swoją morfologie...analizowałam z moją chrzestną lekarką i nie jest źle, ale delikatna anemia..Ogólne wyniki ciężarnych są trochę odchylone od normy i podobno trzeba je inaczej interpretowac

Zgłoś nadużycie #6830 20 stycznia 2016, 21:22

Niania24 Zadomowiona
Ja jeszcze mam dwie daty,a mój lekarz nie określił precyzyjnie. mam nadzieję,że po USG połówkowy zostanie tylko jedną konkretna data. Wg OM 13 czerwca,wg USG 20 czerwca