Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Czerwcóweczki 2016 ✌️

Zgłoś nadużycie #6431 18 stycznia 2016, 13:55

i057 Fajna mama
Ja lubię wymyślać coś nowego do jedzenia bo nie lubię jeść tego samego w kółko. :) dlatego mąż wygląda jak wygląda bo mu to bardzo odpowiada i smakuje :D mam segregator z przepisami i 2 segregator z ciastami ale tam dużo nie przetestowanych jeszcze i testuje co jakiś czas nowe . Przed ciążą dużo piekłam ale w ciąży ciasta mnie nie przyciągały a ile mąż może zjeść :)
aniołek (*) 29.07.2012               ♡♥♡                       Dalia  25.10.2013            ♡♥♡     Nikodem +/- 22.06.2016 :)

Zgłoś nadużycie #6432 18 stycznia 2016, 14:15

alillah Zaprawiona w bojach
Kasiek, ja często nie czuje sie jak w ciąży. Zwlaszcza w drugim trymestrze, kiedy zmeczenie minelo, zachcianki i awersje minely, ruchow jeszcze nie czuje...
Dzis za to mam paskudny dzien- wymiotowalam i teraz bardzo slabo się czuje :(

Zgłoś nadużycie #6433 18 stycznia 2016, 14:28

buka87 Supermama
U mnie dziś schab pieczony w rękawie w sosie miodowo-musztardowym, ogóry kiszone oraz ...frytki. Ja wolę piec niż gotować, na szczeście mój kochany mąż lubi gotować i robimy to po połowie chociaż jak teraz siedzę w domu teraz to ja gotuję.
Dacie przepis na te kotleciki? :) brzmią smakowicie!! :) Może być na priv zeby nie było że zaśmiecamy forum :)
Ja dziś leniwie, dokończyłam czytać książkę, zrobiłam pranie pościeli i zmieniłam na świeżą :) ) Testuje niemiecki proszek, ciekawe czy faktycznie jest lepszy ;)
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1UeMKsYzzKAMs_AVUDzd9h69QxFTsNDJbFrgZb0ef...

Zgłoś nadużycie #6434 18 stycznia 2016, 14:42

gosiaUK Gotowa na wszystko
Hej dziewczyny ja od kad czuję dzidzie codziennie czuję się jak w ciąży, inaczej było dopóki nie było kopniaczkow. Ogólnie ciężko mi się oddycha, szybciej się męczę no i te sny...czasem też budzę się z płaczem. W piątek mam polowkowe, więc czekam niecierpliwie aż zobaczę mojego synusia :-)
U mnie też dzisiaj schab i frytki z ogórem ;-) jeszcze kopytka mi chodzą po głowie, ale to najwyżej jutro.

Buka co czytałaś? Jeśli lubisz kryminały polecam "Dziewczyna z pociągu" bardzo fajna książka i super się czyta.

Zgłoś nadużycie #6435 18 stycznia 2016, 14:45

Kasiek25 Fajna mama

gosiaUK napisał(a)

Hej dziewczyny ja od kad czuję dzidzie codziennie czuję się jak w ciąży, inaczej było dopóki nie było kopniaczkow. Ogólnie ciężko mi się oddycha, szybciej się męczę no i te sny...czasem też budzę się z płaczem. W piątek mam polowkowe, więc czekam niecierpliwie aż zobaczę mojego synusia :-)
U mnie też dzisiaj schab i frytki z ogórem ;-) jeszcze kopytka mi chodzą po głowie, ale to najwyżej jutro.

Buka co czytałaś? Jeśli lubisz kryminały polecam "Dziewczyna z pociągu" bardzo fajna książka i super się czyta.

"Dziewczyna z pociągu" super książka! Niedawno czytałam. Znasz coś podobnego godnego polecenia? Ja jutro zobaczę mojego bąbla :) Za mną chodzą pyzy z mięsem i chyba zrobię w tym tygodniu.

Zgłoś nadużycie #6436 18 stycznia 2016, 14:45

No i co najgorsze, ciągle mi się chce jeść! Od kilku dni tak mam, nie mogę się opamietac i co chwile coś przegryzam.

Zgłoś nadużycie #6437 18 stycznia 2016, 14:47

alillah Zaprawiona w bojach
Hehe ja mialam wczoraj frytki a dzis mialam robic kopytka ale poki co ciągle mi niedobrze i leze...
Dziewczyny, ja tez chętnie poznam przepis na te kotleciki z pieczarkami. Kiedys jadlam je u kolezanki ale nigdy nie robilam...

Zgłoś nadużycie #6438 18 stycznia 2016, 14:52

buka87 Supermama

gosiaUK napisał(a)

Ja czytam książki motywacyjne, samorozwojowe i takie bajery :) No to dzisiaj mamy wspólny obiad :D Zjadłabym kopytka z cukrem i masłem. Ja ostatnio tez duzo jem i dlatego sprawdziłam ile waże ale na razie tyle ile na poprzedniej wizycie wiec git. Czytałam ze od 20 do 30 tyg mozna tyc 0,5kg tygodniowo. Wolalabym nie :)
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1UeMKsYzzKAMs_AVUDzd9h69QxFTsNDJbFrgZb0ef...

Zgłoś nadużycie #6439 18 stycznia 2016, 14:52

Ogólnie książki Harlana Cobena są ciekawe, ja czytam raczej tylko kryminały bo reszta jakoś do mnie nie trafia. Camilla Lackberg też ma fajne, ale wiadomo każdy ma swój gust. Ale mimo wszystko polecam :-) . Zaczynam teraz "nasza słodka tajemnica" ninni shulman, dam znać co o niej myślę :-)

Zgłoś nadużycie #6440 18 stycznia 2016, 14:53

Kasiek25 Fajna mama
Przepis na placuszki: piersi z kurczaka krocie w drobną kostkę, pieczarki podsmażacie z cebulą, ser żółty trzecie na tarce na dużych oczkach, dodajecie pietruszkę posiekaną - wszystkie te składniki mieszacie w misce z jajkiem lub dwoma (zależy jaka ilość składników), skrobią ziemniaczaną, solą i pieprzem. Gdy zrobi Wam się ładna masa to nakładacie łyżką i smażycie w formie placuszków na patelni, aż się przyrumienią. Smacznego! :)

Zgłoś nadużycie #6441 18 stycznia 2016, 14:57

Ja te kotleciki z piersi robię tak
Pierś w kosteczke
Pieczarki drobno pokrojone, podsmazone z cebulką
Starty ser
Jajko
Mąka
Majonez
Sól, pieprz
Pietruszka
Wszystko razem wymieszać i smażyć jak placuszki :-)

Zgłoś nadużycie #6442 18 stycznia 2016, 15:20

Mujer Zaprawiona w bojach
Mały śpi i to nawet długo, bo 2 godziny, aż to do niego niepodobne :) A ja zdążyłam zrobić pranie, wstawić drugie, przygotować obiad i z grubsza ogarnąć pokój, a teraz odpoczywam, chociaż zaraz pewnie łobuziak wstanie.

buka, to jak była w normie, to dobrze, gorzej jakby strasznie duża na czczo wyszła.

patka, moje dwie ciąże planowane, ale nie wiem jak to nazwać. Miłość przychodzi z dnia na dzień coraz większa ;)

kaśka, chyba warto wszystko co się bierze konsultować ze swoim ginekologiem.

kasiek, często zapominam, że jestem w ciąży. Pierwsza była zupełnie inna. Miał się czas to wszystko jakoś celebrować, teraz człowiek pada po całym dniu.

Mama_ludzika, ludzie idą za modą, o niby dlaczego w każdym roku są jakieś strasznie popularne imiona? Co do Kacpra to fakt, dużo teraz chłopców o tym imieniu. Ja znam kilku, w tym mojego bratanka. Moja mama to się śmieje, że w szkole będzie Kacper 1, Kacper 2 itd. :P

Też mamy tym razem problem z imieniem. I też nie chcę jakiegoś strasznie popularnego. Za pierwszym razem to nawet przed zajściem już wiedzieliśmy, że będzie Adaś lub Gabrysia ;) A teraz, albo mi coś nie pasuje, albo Pawłowi.

Co do snów, to miałam taki okres, że same koszmary. Śniło mi się, że moja babcia wyleciała zza obrazu z mieczem i mnie goniła :P No kompletne głupoty. Śmierć bliskich często. Raz, że brat mi umarł, a ja go nosiłam na rękach i tak chodził i mu jeść dawałam. A od jakiegoś czasu spokój. I nie wiem czy to spowodowane, stresem czy czym?

A mnie coś bierze i muszę szybko się pozbierać. Z nosa leci, zimno mi jakoś strasznie. Na noc mleko z czosnkiem. Adasia też coś brało. Leciało mu z nosa, wczoraj w nocy okropnie kaszlał, już się bałam, że coś się gorszego rozkręci. Ale dałam mu do obiadu czosnek, daję wit c i kaszel zniknął.
O, właśnie przyszedł Synuś ;)

Zgłoś nadużycie #6443 18 stycznia 2016, 15:30

Mujer Zaprawiona w bojach
Dobrze, że szybko wysłałam, bo Adasiek z torpedą w tyłku przylazł i mi wyłączył laptopa :D

Zgłoś nadużycie #6444 18 stycznia 2016, 15:34

patkaaaaa Zaprawiona w bojach
Ja dziś na obiad miałam pierogi a jutro mam schab ;) .
Mo tez się ostatnio jakieś koszmary śnią ... A dziś młody przyszedł do nas i pół nocy kręcił się i jeczal bo nie mógł spać przez katar wiec ja też nie pospalam a teraz oczy mi się zamykają ;) .

Zgłoś nadużycie #6445 18 stycznia 2016, 15:35

Kasiek25 Fajna mama

Mujer napisał(a)

Dobrze, że szybko wysłałam, bo Adasiek z torpedą w tyłku przylazł i mi wyłączył laptopa :D

Ale on jest słodki :) I jakie ma pulchniutkie rączki ;D

Zgłoś nadużycie #6446 18 stycznia 2016, 16:46

i057 Fajna mama
U nas też były pierogi :)
A teraz suche płatki z miodem przegryzam i zalegam na kanapie
aniołek (*) 29.07.2012               ♡♥♡                       Dalia  25.10.2013            ♡♥♡     Nikodem +/- 22.06.2016 :)

Zgłoś nadużycie #6447 18 stycznia 2016, 16:53

Kasiek25 Fajna mama
Dziewczyny, niektóre z Was chodzą do gina i prywatnie i na nfz i jak to wtedy jest z kartą ciąży? Wpisuje się w niej jeden i drugi lekarz i potem ten z nfz widzi, że byłyście u innego prywatnie?

Zgłoś nadużycie #6448 18 stycznia 2016, 17:02

patkaaaaa Zaprawiona w bojach

i057 napisał(a)

U nas też były pierogi :)
A teraz suche płatki z miodem przegryzam i zalegam na kanapie

Ja tez leżę na kanapie i zajadam się biała milka ;) .

Zgłoś nadużycie #6449 18 stycznia 2016, 17:03

karola6787 Zaprawiona w bojach

Kasiek25 napisał(a)

Dziewczyny, niektóre z Was chodzą do gina i prywatnie i na nfz i jak to wtedy jest z kartą ciąży? Wpisuje się w niej jeden i drugi lekarz i potem ten z nfz widzi, że byłyście u innego prywatnie?

Kazdy lekarz prowadzi swoją kartę ciąży i gdziekolwiek jestem to pokazuje ta na NFZ ,a prywatnie chodzę tylko na usg albo jak coś się dzieje i jeden o drugim niemusi wiedziec

Zgłoś nadużycie #6450 18 stycznia 2016, 17:06

Kasiek25 Fajna mama

karola6787 napisał(a)

Kazdy lekarz prowadzi swoją kartę ciąży i gdziekolwiek jestem to pokazuje ta na NFZ ,a prywatnie chodzę tylko na usg albo jak coś się dzieje i jeden o drugim niemusi wiedziec

Czyli nie wpisuje Ci się w kartę ciąży od gina z nfz? Tak myślę, że jak jutro nie poznam płci, to pójdę do innego lekarza prywatnie.