Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Czerwcóweczki 2016 ✌️

Zgłoś nadużycie #6391 18 stycznia 2016, 9:32

karola6787 Zaprawiona w bojach
Ja też niepatrzalam na modę,imiona dzieci były od razu wymyślone jak tylko wiedziałam co siedzi w brzuszku ,teraz będzie Basiunia ( po mojej mamie) albo Nataniel ale coś czuję że to będzie jednak dziewczynka.

Zgłoś nadużycie #6392 18 stycznia 2016, 9:41

stencel_ka Fajna mama
Hej. My tez z tym imieniem dla chłopca jeszcze się wahamy...Niby ma zostać Aleksander...czyli Olek Oluś a ost mąż mówi że koleżanki synek ma tak na imię i wołają w przedszkolu Aleks. Tez łatwiej byłoby mi wybrać dla dziewczynki imię chyba. Pewnie zostanie Olek bo już w rodzinie się rozeszło i każdy pyta o Olka

Zgłoś nadużycie #6393 18 stycznia 2016, 9:54

alillah Zaprawiona w bojach

Mama_Ludzika napisał(a)

Co do imion to chyba nikt nie patrzy jakie jest najbardziej popoularne tylko nadaje takie jak mu sie podoba. Jak urodzila sie moja Zosia to nie bylo takie szalu na to imie jak jest teraz. Ale nawet gdyby byl to i tak bym pierwsza corke tak nazwala. Tak ma na imie moja mama :) jak potwierdzi sie, ze bedzie druga corcia to myslimy o nadaniu imienia Aniela po babci mojego P. Podobaja nam sie stare imiona i juz :) a jeszczecwracajac do Zosi to mimo, ze to imie zrobilo sie takie popularne to zarowno w zlobku jak i w przedszkolu moja Zosia jest jedyna dziewczynka o takim imieniu.

A ja właśnie patrzę na to, jakie są najbardziej popularne. Podobają mi się imiona Julia, Lena, Maja, ale te imiona są tak bardzo popularne, że nie chciałabym żeby moja córcia była czwartą Julką w przedszkolu, więc na wstępie wykreśliłam te imiona z listy. Piszecie też, że dla dziewczynki łatwiej wybrać imię- mnie się więcej imion podoba dla chłopców i nie miałabym problemu z nazwaniem chłopca, a dla dziewczynki mamy problem ;)

Powiem wam coś dziwnego...obudziłam się dziś i o wiele gorzej widzę na jedno oko. Takie pogorszenie widzenia po nocy? Nie wiem co mam o tym myśleć...

Zgłoś nadużycie #6394 18 stycznia 2016, 9:54

Haifa Zaprawiona w bojach
Stencelka Olus bardzo ładnie 😀

Zgłoś nadużycie #6395 18 stycznia 2016, 9:55

Alilah ale jak to gorzej ? A nosisz okulary ogólnie ?

Zgłoś nadużycie #6396 18 stycznia 2016, 10:02

Tak, noszę okulary/soczewki. Wyszłam dziś z psem na spacer i obraz w jednym oku mi się zamazuje. Wróciłam do domu i ciągle to samo...
stencelka, nam się zdrobnienie Aleks też bardzo podoba, chyba nawet bardziej niż Oluś, więc też zdecydowaliśmy się na to imię, gdyby to był jednak chłopczyk ;)

Zgłoś nadużycie #6397 18 stycznia 2016, 10:07

Anika29 Zaprawiona w bojach
Ja bez wahania wybrałabym imię Aleksander gdyby jego jedynym zdrobnieniem było Aleks , Alek. Ale właśnie obawiam sie ze duzo osób mówiloby Olek a to juz dla mnie całkowicie odpada!
Co do wzroku- ja ogólnie widze gorzej niż przed ciąża, czytałam ze to normalne.

Zgłoś nadużycie #6398 18 stycznia 2016, 10:08

Jagoo Gotowa na wszystko
Co do imion, to jak byla moda na Wiktorie to u mnie w sąsiedztwie bylo 6 dziewczynek o tym imieniu i wszystkie jeden rocznik.

A ja siedzę w szpitalu, bo mam badanie glukozy... Jeszcze dwie godziny... A mi słabo po tym i wymiotować sie chce..

Zgłoś nadużycie #6399 18 stycznia 2016, 10:30

martuleq Zaprawiona w bojach
Dziewczyny czy też macie takie problemy z cera ?? ?? ? Masakra ! Tak mnie wypryszczyło, że niewiarygodne. Jak sobie z tym radzicie? Nie za bardzo wolno nam używać żadnych maści itp..

Zgłoś nadużycie #6400 18 stycznia 2016, 10:31

kaja.k12 Zaprawiona w bojach
Dzien dobry! ;) u mnie dzis piekne sloneczko za oknem ;) odrazu lepiej sie wstaje i ma sie wiecej energii. Dzis odziwo pospalam do 10! Pierwszy raz od miesiaca nie wstalam kolo 8 hehehe. No i pieknie mi sie tydzien zaczyna! Chcialam sie Wam pochwalic! Moja siostra wziela udzial w konkursie na fb no i wygrala dla Naszej fasolki zimowy spiworek! Ciesze sie niezmiernie ;) )

Zgłoś nadużycie #6401 18 stycznia 2016, 10:32

kaska_89 Zaprawiona w bojach
Cześć Dziewczyny! Mam pytanie... Czy któraś z Was brała antybiotyk w ciąży? Byłam dzisiaj u rodzinnego i przyplątała mi się jakaś infekcja w moczu. Lekarka przepisała mi antybiotyk i powiedziała, że mogę go wziąć w ciąży. Ale mimo wszystko jednak się trochę boję :/ Jutro mam wizytę u gin. i nie wiem czy nie wstrzymać się z tym braniem i nie zapytać jej jeszcze jutro... :/ Co myślicie?

Zgłoś nadużycie #6402 18 stycznia 2016, 10:33

Śpiworek śliczny! :)

Zgłoś nadużycie #6403 18 stycznia 2016, 10:43

Martuleq, mnie problemy z cerą na szczęście nie dotyczą i oby tak zostało ;)
Kaja, super śpiworek, fajnie dostać coś dla dzidzi gratis ;)
kaska- ja brałam antybiotyk, w dodatku w pierwszym trymestrze. Są antybiotyki bezpieczne w ciąży, jak poszperasz na innych forach, to masę dziewczyn brało antybiotyk w ciąży. Czasami lepiej go wziąć i zaleczyć chorobę niż ma ona się pogłębiać, co może gorzej wpłynąć na dziecko.

Zgłoś nadużycie #6404 18 stycznia 2016, 11:01

Z cera mialam problemy na poczatku teraz wyglada o niebo lepiej :) wszyscy mowia ze pewnie chlopak bo wygladam ladnie na buzi ;)

Zgłoś nadużycie #6405 18 stycznia 2016, 11:04

Wogole jakie ja mam teraz glupie sny! Jak nie jakies wypadki, smierci to dzis gonil mnie jakis uchodzca hahahahaha teraz sie z tego smieje ale z przerazenia az sie zbudzilam. Maasakra! Wam tez sie snia takie glupoty?

Zgłoś nadużycie #6406 18 stycznia 2016, 11:06

Tauriel Fajna mama

kaska_89 napisał(a)

Cześć Dziewczyny! Mam pytanie... Czy któraś z Was brała antybiotyk w ciąży? Byłam dzisiaj u rodzinnego i przyplątała mi się jakaś infekcja w moczu. Lekarka przepisała mi antybiotyk i powiedziała, że mogę go wziąć w ciąży. Ale mimo wszystko jednak się trochę boję :/ Jutro mam wizytę u gin. i nie wiem czy nie wstrzymać się z tym braniem i nie zapytać jej jeszcze jutro... :/ Co myślicie?

Ja tez brałam w pierwszym trymestrze ale dopiero po posiewie, bo wyszły bakterie.
Marteq ja mam wypryszczona twarz.. Pol czoła, dekolt.. Nie wiem co sie dzieje z moja cera ale chyba hormony tak działają.. Katastrofa 😑 Jedyne co teraz robię to peelingi, maseczki i nawilżanie, tyle mogę :/

Zgłoś nadużycie #6407 18 stycznia 2016, 11:14

A mi się cera poprawiła chyba na tego chłopaka 😀 co do snów to u mnie same głupoty się śnią . Koleżanka mi uszyje kocyk minky i poduszkę . Muszę tylko wybrać kolory . Ona się tym zajmuje ogólnie a cenowo nie tak strasznie

Zgłoś nadużycie #6408 18 stycznia 2016, 11:18

Moje niektóre sny naddawałyby się na filmy :P Masakra... A co do cery to czasami mi coś wyskoczy, ale to podobnie jak przed ciążą.

Zgłoś nadużycie #6409 18 stycznia 2016, 11:21

Kasiek25 Fajna mama
Mnie od kilku tygodni wysypuje ciągle w jednym miejscu na policzku ale to nie są typowe pryszcze, tylko takie czerwone krostki. Co do snów, to też tak mam, chyba nasza wyobraźnia w ciąży jest bardziej rozwinięta. Ja właśnie gotuję pomidorówkę :)

Zgłoś nadużycie #6410 18 stycznia 2016, 11:25

buka87 Supermama

Mujer napisał(a)

Buka, a jaki miałaś cukier z pierwszego badania?
Co do płci to nie wiem, bo nie znałam. Ale ja z tych co pokochali dopiero po jakimś czasie. Nie było po porodzie wielkiej miłości i euforii. Raczej ulga i strach ;)

Teraz miałam idealny cukier. Przed ciążą bliżej górnej granicy i insulina po obciążeniu nie malała, ale leczenie nie dawało efektów wiec lekarz powiedział że "trudno" i tak zostało. Moim zdaniem euthyrox mi rozwalił insuline bo nawet na jego ulotce pisze ze zaburza własnie cukry a ja odkąd go biore mam problemy z wagą.

Dziewczyny ulżyło mi, że nie tylko ja miałam takie dziwne uczucia.
U nas sypie ogromna ilość śniegu, wielkich płatków łupieżu :D
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1UeMKsYzzKAMs_AVUDzd9h69QxFTsNDJbFrgZb0ef...