Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Czerwcóweczki 2016 ✌️

Zgłoś nadużycie #6291 16 stycznia 2016, 12:14

buka87 Supermama
My bylismy na dnich otwartych w szpitalu. Wczoraj rozmawialam na imprezie z kolega co rodził z żoną w tym szpitalu i w drugim który rozważam i polecał ten drugi. Było fajnie,fajne wykłady, sala porodowa fajna, klimatyzowane pomieszczenia co w czerwcu moze miec znaczenie i oddział neonatoogicznych. Polecm dni otwarte :)
Teraz robie obiad a pozniej wpadaja znajomi opić córeczkę :) ))) Przed nami wielkie sprzątanie ale mam nadzieje,ze dam rade ;)
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1UeMKsYzzKAMs_AVUDzd9h69QxFTsNDJbFrgZb0ef...

Zgłoś nadużycie #6292 16 stycznia 2016, 12:26

Mujer Zaprawiona w bojach
Myślę, że warto przeczytać.
http://martabrzoza.pl/zdrowie/usg-oglupianie-kobiet/

Zgłoś nadużycie #6293 16 stycznia 2016, 12:58

karola6787 Zaprawiona w bojach

Kasiek25 napisał(a)

U nas przewijak czeka już na bobasa. Zakupiliśmy taki z dodatkowymi pojemnikami na różne potrzebne rzeczy do pielęgnacji dzidziusia.

Śliczny przewijak i te pudełeczka są bardzo przydatne i za tą cenę rewelacja😁

Zgłoś nadużycie #6294 16 stycznia 2016, 13:07

Tauriel Fajna mama

Mujer napisał(a)

Myślę, że warto przeczytać.
http://martabrzoza.pl/zdrowie/usg-oglupianie-kobiet/

No co za średniowiecze 😂 Moja babcia ma podobne poglądy, a jak przeczytałam, ze po usg dziecko popełni samobójstwo albo umrze na jakaś chorobę to padłam na cycki 😜 Polecam zagraniczne publikacje 😊 Ta jest ostro naciągana

Zgłoś nadużycie #6295 16 stycznia 2016, 13:43

kaja.k12 Zaprawiona w bojach
kochane pomocy! poradzi mi ktoras z Was jak zabrac sie za kartacze? mojego puzzla tato z mazur no a my dolnyslask to niestety u Nas nie slyszalam nawet o kartaczach. Czytalam na necie przepis ale moze macie jakies dobre rady ?? ?

Zgłoś nadużycie #6296 16 stycznia 2016, 14:01

Nie do końca wierzę w nieszkodliwość usg. Ale to moje zdanie. I nie wierzę komuś kto na tym zarabia. Czasem lepsze średniowiecze niż ta "nowoczesność". Lekarze, farmaceuci, dużo powiedzą, aby zyskać. To raczej logiczne. Trują nas naokoło. Jakby tak każdemu zależało na naszym zdrowiu to by nie faszerowali nas chemią i antybiotykami. Wszystko jest dla zysku, a nie dla naszego dobra.

Zgłoś nadużycie #6297 16 stycznia 2016, 14:04

Kasiek25 Fajna mama
Często usg ratuje życie maluszkowi. Moja koleżanka jest w 28 tc i w 20 tc na usg połówkowym lekarz wykrył u jej synka wadę serca. Dzięki temu, że wykrył od razu po cc mały dostanie antybiotyk i będzie miał operację. Gdyby nie usg, to po porodzie po kilku godzinach zamknęłyby mu się naczynia i nic by się już nie dało zrobić.

Zgłoś nadużycie #6298 16 stycznia 2016, 14:26

patkaaaaa Zaprawiona w bojach
Ja jestem tego samego zdania co Kasia ; ). Usg jest po to żeby sprawdzić czy dziecko się dobrze rozwija a nie dla naszej przyjemności ;) .

Zgłoś nadużycie #6299 16 stycznia 2016, 14:30

olinka23 Zadomowiona
Cześć dziewczyny :) My dzisiaj pobudka o 7 rano , obudził nas głodzik. Ja mam ochotę cały czas na owoce, a mięso jest ble. Robię je tylko dla narzeczonego , a sama jem np. makaron z sosem bez mięska. Za to bardzo pokochałam ogórki kiszone, w occie, świeże :) Dzisiaj bardzo dobrze się czujemy :) widzę,że każda z Was już coś kupuje , a mój mówi' jeszcze za wcześnie ' .. co do przewijaka chyba kupię taki http://www.agito.pl/komoda-z-przewijakiem-i-wanienka-suzie-przewijanie00003/pd/D... :) siostra wczoraj była w Auchan i kupiła 3pak bodów 56cm za 20 zł :) i w ogóle mówi,że są super wyprzedaże. śpioszki za 8 zł i wgl :)

Zgłoś nadużycie #6300 16 stycznia 2016, 15:11

alillah Zaprawiona w bojach
My kupujemy przewijak z komoda, do kompletu z lozeczkiem, o taka:

Zgłoś nadużycie #6301 16 stycznia 2016, 15:22

Tauriel Fajna mama

Mujer napisał(a)

Nie do końca wierzę w nieszkodliwość usg. Ale to moje zdanie. I nie wierzę komuś kto na tym zarabia. Czasem lepsze średniowiecze niż ta "nowoczesność". Lekarze, farmaceuci, dużo powiedzą, aby zyskać. To raczej logiczne. Trują nas naokoło. Jakby tak każdemu zależało na naszym zdrowiu to by nie faszerowali nas chemią i antybiotykami. Wszystko jest dla zysku, a nie dla naszego dobra.

Do końca nie można wierzyć niczemu, ale po to sie je robi, zeby pomoc, nie dla przyjemności..
Chodziło mi o szampony do włosów 😜 Ja mam szczotkę w domu 😂

Zgłoś nadużycie #6302 16 stycznia 2016, 15:24

Ok, ratuje życie, ale to nie znaczy, że trzeba robić ich setki. Myślę, że te 3 najważniejsze na ciąże to świat i ludzie. Nie wiemy czy coś szkodzi czy nie, dopóki nie ma jakiś badań.

Zgłoś nadużycie #6303 16 stycznia 2016, 15:56

buka87 Supermama
Wszystko dla ludzi, wszystko z umiarem :) Ot co! :) Powiem Wam że dziś na tych dniach otwartych było 80 osób! Sporo :) A przed nami siedział jakiś "klaun" i co chwila dogadywał jak kobieta mówiła o znieczuleniu to sie pytał czy mozna wszystko na raz i gaz i zewnątrzoponowe i przeciwbólowe i czy rozdają próbki gazu rozweselającego- mina kobiet w około bezcenna. Zmrożenie wzrokiem i śmieszek się zamknął.
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1UeMKsYzzKAMs_AVUDzd9h69QxFTsNDJbFrgZb0ef...

Zgłoś nadużycie #6304 16 stycznia 2016, 16:30

gosiaUK Gotowa na wszystko
Hahaha próbki gazu :-) dobre :-D

Zgłoś nadużycie #6305 16 stycznia 2016, 17:01

Tauriel Fajna mama

buka87 napisał(a)

Wszystko dla ludzi, wszystko z umiarem :) Ot co! :) Powiem Wam że dziś na tych dniach otwartych było 80 osób! Sporo :) A przed nami siedział jakiś "klaun" i co chwila dogadywał jak kobieta mówiła o znieczuleniu to sie pytał czy mozna wszystko na raz i gaz i zewnątrzoponowe i przeciwbólowe i czy rozdają próbki gazu rozweselającego- mina kobiet w około bezcenna. Zmrożenie wzrokiem i śmieszek się zamknął.

Tylko facet, który nigdy rodził i nie bedzie mógł zadawać takie pytania 😜

Zgłoś nadużycie #6306 16 stycznia 2016, 17:57

Mujer napisał(a)

Ok, ratuje życie, ale to nie znaczy, że trzeba robić ich setki. Myślę, że te 3 najważniejsze na ciąże to świat i ludzie. Nie wiemy czy coś szkodzi czy nie, dopóki nie ma jakiś badań.

3 to chyba nie dałabyś rady.
1- sprawdzasz czy jest dobrze umiejscowione
2- 12tc przeziornosc, kość nosowa itd
3- polowkowe
No i żadna z nas kolejnych 20 tyg nie wytrzymałaby bez badania, same ruchy to nie wszystko, jednak trzeba zrobić w późniejszej fazie usg w razie W. Mi gin z polskiej przychodni rozpisala chyba 6 usg, po polowkowym jeszcze w 28-32 i 36-38. Myślę, że kasa swoją drogą ale jednak robią w jakimś celu. Ja na pewno zrobię

Zgłoś nadużycie #6307 16 stycznia 2016, 18:10

Jagoo Gotowa na wszystko
Dziewczyny, jak wyglądają te skurcze przepowiadajce? Takie jakby macico-pochwowe? Bo mam takie właśnie jakby skurcze i jeden po drugim, w krótkim odstępie.

Ja jeszcze półtorej godziny i do domu.... Powrót z uczelni zajmuje mi 2,5h :/ ale jeden egzamin do przodu, wiec jest okej. Natomiast maly nic mi nie pomógł, bo się krecil przez caly egzamin hehehe...

Gdzies znalazłam taki artykuł o szkodliwości mleka matki... tam bylo, ze przez to ze dzieci pija z piersi to cierpią na autyzm. Wieczorem go wrzucę .

Zgłoś nadużycie #6308 16 stycznia 2016, 18:21

Tauriel Fajna mama
Moj ginekolog zawsze planuje 3 wazne usg - reszta trwa kilka minut i jest przeprowadzana, aby ocenić czy dziecku nic nie zagraża (krwiaki, odlejajace sie łozysko czy przodujące). Jak cos jest nie tak, jest czas by działać. Dłuższe badania są tylko 3, przy czym połówkowe najdłuższe, reszta wcale nie przeraża ;) przed porodem tez wypada zrobić, czy dziecko nie ma 5 kg i bie jest pozawijane w pępowinę.
Jagoo ja czuje jak mi macica sie napina - wtedy jest twarde podbrzusze jak dotkniesz. Jak bedą skurcze właściwe to cały brzuch napina sie i jest twardy jak skala. Kontroluj to, jak bedzie regularne to od razu na IP ! To bardzo niebezpieczne

Zgłoś nadużycie #6309 16 stycznia 2016, 18:26

Jagoo Gotowa na wszystko
To nie, mi się nie robi twardy brzuch, tylko czuje takie jakby dzwine skurcze w pochwie promieniujace do macicy... Takie jakby ciagniecie w pochwie

Zgłoś nadużycie #6310 16 stycznia 2016, 18:39

Jagoo napisał(a)

To nie, mi się nie robi twardy brzuch, tylko czuje takie jakby dzwine skurcze w pochwie promieniujace do macicy... Takie jakby ciagniecie w pochwie

Czasem ponoć jest tak gdy wypada termin miesiaczki ktora bys miala miec. Ale kontroluj to i przy nastepnej wizycie po prostu powiedz gin