Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Czerwcóweczki 2016 ✌️

Zgłoś nadużycie #6131 14 stycznia 2016, 17:14

i057 Fajna mama
Mi niby się sprawdziło.
Ja po jadlospisie i ogólnie po samopoczuciu w ciąży, po za tym myśli gdzieś uciekały.w.stronę synusia no niby siusiak jest ale do mnie to dopiero dotrze po porodzie jak zobaczę na żywo :)
W chińskim też niby chłopak ale co do chińskiego znajoma również czerwcowka ma według niego mieć dziewczynke, dzisiaj była na wizycie i gin że na 80% chłopak :p też tak od początku na chłopca myśli miała :D
aniołek (*) 29.07.2012               ♡♥♡                       Dalia  25.10.2013            ♡♥♡     Nikodem +/- 22.06.2016 :)

Zgłoś nadużycie #6132 14 stycznia 2016, 17:20

buka87 Supermama

Mama_Ludzika napisał(a)

A ja się zdrzemnęłam i teraz mnie głowa boli;/ Jutro mam usg! Tak bardzo sie ciesze! Nie wiem czy Wy chodzicie z partnerami na USG ale ja mam wrażenie że on sie naogląda wiecej dzidziora niż ja bo patrzy przez ramie doktorowi a ja nic nie widze bo nie mają osobnego telewizora;/

My chodzimy razem na te "wazne" wizyty. Wiec na polowkowe idziemy razem. Tam gdzie chodze jest dla kobiety oddzielny monitor na wprost. Buka jak mozesz to kup plytkebi bedziesz w domu ogladac na okraglo :)
Jakie masz ostatecznie przeczucia? Bedzie chlopak? Ktorej z nas sprawdzily sie przeczucia?[/QUOTE]
Dzięki za przypomnienie o płytce! :) zaraz będę szukać :) ) Ja mam przeczucie na chłopaka i nie chce mi wyjśc z głowy. Teraz troche wiecej mnie ciagnie nie słodkie, ale generalnie wole ostre i kwaśne ogórasy więc mysle,ze bedzie synek. Wg chinskiego kalendarza tez ma byc syn ;)
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1UeMKsYzzKAMs_AVUDzd9h69QxFTsNDJbFrgZb0ef...

Zgłoś nadużycie #6133 14 stycznia 2016, 17:37

i057 Fajna mama
Co do usg to mój poprzedni gin tak robił usg że ja nic nie widział albo z łaski swoje czasami okrecil ekran ale dużo mówił i opisywał na nfz. Na prywatnie to już ekran na przeciwko dla ciebie żeby wszystko było widać. ogólnie usg co wizytę a na nfz tylko 4 razy w ciągu ciąży jedynie co wizytę serducho i tetno sprawdzał o zdjęciu nie było mowy.
Ten teraz gin usg na każdej wizycie że wszystko widzisz bo sprzęt ma tak ustawiony że ty widzisz.ekran pomiędzy swoimi nogami jeśli dowcipnie robi a jeśli przez brzuch to jeszcze nie wiem bo ostatnio na wizycie mówił że następne to już przez brzuch. Zdjęcie za każdym razem dostaję. Ale serduszka nigdy nie słyszałam zawsze tylko widać że bije :)
Ogólnie tego o wszystko możesz się zapytać bo lubi gadać.i zawsze ci odpowie tak że zrozumiesz co do ciebie mówi a poprzedniego nigdy nie rozumialam
aniołek (*) 29.07.2012               ♡♥♡                       Dalia  25.10.2013            ♡♥♡     Nikodem +/- 22.06.2016 :)

Zgłoś nadużycie #6134 14 stycznia 2016, 17:50

buka87 Supermama
Dlatego muszę koniecznie wziąść płytkę, naoglądam się w domu :) A 22 mam mieć w prywatnej przychodni też wizytę i tam mają telewizor na ścianie wiec sobie obejrzę :D :D
Dziś jak była w tym szpitalu słyszałam jak za parawanikiem robili kobiecie KTG, niesamowicie to serduszko biło i jakiś tak mnie wzruszyło :)
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1UeMKsYzzKAMs_AVUDzd9h69QxFTsNDJbFrgZb0ef...

Zgłoś nadużycie #6135 14 stycznia 2016, 17:52

Anika29 Zaprawiona w bojach
Mi sie przeczucia sprawdziły, bo od zawsze mi sie wydawało ze moje pierwsze dziecko to będzie chłopczyk :)

Zgłoś nadużycie #6136 14 stycznia 2016, 17:57

alillah Zaprawiona w bojach
Buka, Gosia- łączę się w bólu- mnie też dopadł straszliwy ból głowy :( Wypiłam kawę, mam nadzieję, że pomoże. To nie jest mój dzień- swędzenie dłoni i łażenie po lekarzach, zmęczenie (spałam ponad godzinę), potem bóle podbrzusza i teraz ten ból głowy. Oprócz tego jest mi niedobrze i mnie mdli, ale zawsze tak mam po popołudniowej drzemce...

Mnie się przeczucia nie sprawdziły. Od początku czułam, że będzie chłopczyk. Chociaż na 100% jeszcze nie wiadomo ;) Też będę miała 2 razy połówkowe (prywatne i NFZ) więc pewnie niedługo już będę wiedziała na pewno :)

Zgłoś nadużycie #6137 14 stycznia 2016, 18:22

gosiaUK Gotowa na wszystko
Dziewczyny a ile razy planujecie lub już nawet robilyscie usg? Nie sądzicie, że im więcej tym gorzej dla dziecka?

Zgłoś nadużycie #6138 14 stycznia 2016, 18:38

buka87 Supermama

gosiaUK napisał(a)

Dziewczyny a ile razy planujecie lub już nawet robilyscie usg? Nie sądzicie, że im więcej tym gorzej dla dziecka?

USG nie jest w żaden sposób szkodliwe dla dziecka. Ja miałam ich już sporo, ale skoro nie szkodzi a wręcz jest wskazane jeśli nas coś niepokoi to czemu nie.

Zgłoś nadużycie #6139 14 stycznia 2016, 18:48

Kasiek25 Fajna mama

gosiaUK napisał(a)

Ja miałam już 4, z czego jedno takie ekspresowe, żeby sprawdzić czy wszystko ok, po tym moim plamieniu w 10 tyg. Mam już 3 fotki maleństwa i też słyszałam, że usg nie jest szkodliwe dla dziecka.

Zgłoś nadużycie #6140 14 stycznia 2016, 18:50

karola16101 Początkująca
Widzę, że nie tylko ja mam dzisiaj kiepski dzień. :( też mnie głową zaczyna bolec. Boli kręgosłup i od rana jestem na herbatce mietowej i suchym chlebie. Co zjem to zwymiotuje, a teraz jeszcze dołem idzie. Chyba jakas jelitowka mnie złapała :( :( :( masakra. Najlepsze jest to, że ani żołądek ani brzuch mnie nie boli...

Zgłoś nadużycie #6141 14 stycznia 2016, 18:54

No też tak uważam, ale koleżanka mi zrobiła wykład że jak można tyle usg robić, przecież to jak rentgen, ale chyba nie wie że to nie promieniowanie tylko ultradźwięki. Gdyby nie było bezpieczne pewnie robili by raz w ciągu całej ciąży i tyle. Ja miałam już trzy, za tydzień czwarte i pewnie jeszcze jedno w międzyczasie zrobię.

Zgłoś nadużycie #6142 14 stycznia 2016, 19:00

Kasiek25 Fajna mama

gosiaUK napisał(a)

No też tak uważam, ale koleżanka mi zrobiła wykład że jak można tyle usg robić, przecież to jak rentgen, ale chyba nie wie że to nie promieniowanie tylko ultradźwięki. Gdyby nie było bezpieczne pewnie robili by raz w ciągu całej ciąży i tyle. Ja miałam już trzy, za tydzień czwarte i pewnie jeszcze jedno w międzyczasie zrobię.

Gosiu w ogóle się tym nie przejmuj. Ciesz się, że możesz podglądać swojego maluszka.

Zgłoś nadużycie #6143 14 stycznia 2016, 19:05

patkaaaaa Zaprawiona w bojach
Pisałam posta i mi go zjadlo...

Ja dziś tez miałam kiepski dzień l. Pojechałam zawieść młodego do przedszkola przyjechałam do domu i pół dnia przelezalam zwleklam się z łóżka o 13 i pojechałam po syna. Mnie dziś tez głową bolała i słabo mi było i jeszcze brzuch mnie bolał bo mi się dziecko na pecherzu ułożyło. .. co do jedzenia ja jem wszystko na co mam ochotę ; p. Teraz na przykład mam ochotę na zupkę chińską ;) .

Ja mam wrażenie ze będzie dziewczynka a ja bym chciała mieć drugiego synka ;)

Co do usg to ja miałam na razie 3 ;) .

Zgłoś nadużycie #6144 14 stycznia 2016, 19:10

buka87 Supermama

gosiaUK napisał(a)

No to trzeba koleżanke uswiadomić, że to są ultradzwięki tak jak mówisz a nie prześwietlenie które jest zakazane w ciąży!! Nic sie nie przejmuj :)
Dziewczyny znalazłam dobry sposób na zgagę :) Musztarda! Wyczytalam, ze działa a przed chwilą znowu miała atak i podziałał chleb z musztardą :) A mój jak widział że się zwijam z bólu poleciał po migdały do sklepu.

Zgłoś nadużycie #6145 14 stycznia 2016, 19:13

Tauriel Fajna mama
Dziewczyny ale jaja ! Lekarz nie mógł jednoznacznie określić płci ! Moze jednak bedzie dziewczynka !! 😊 Mówił ze pępowina moze niezle oszukać 😜 Ale to nie moj lekarz prowadzący tylko inny.. Moze za dwa tygodnie bedzie wiadomo więcej :)
A poza tym wszystkie pomiary idealnie, waga 255 g 😊 I jutro dam zdjęcia mojego maleństwa 😊

Zgłoś nadużycie #6146 14 stycznia 2016, 19:18

buka87 napisał(a)

No to trzeba koleżanke uswiadomić, że to są ultradzwięki tak jak mówisz a nie prześwietlenie które jest zakazane w ciąży!! Nic sie nie przejmuj :)
Dziewczyny znalazłam dobry sposób na zgagę :) Musztarda! Wyczytalam, ze działa a przed chwilą znowu miała atak i podziałał chleb z musztardą :) A mój jak widział że się zwijam z bólu poleciał po migdały do sklepu.

chyba sie nie da, bo wydaje jej sie ze za madra jest...

Zgłoś nadużycie #6147 14 stycznia 2016, 19:23

i057 Fajna mama
Mi też gin mówił że pepowina może mylić płeć ale jeśli na 3 usg wyjdzie taka sama płeć to już daje 100% pewności. Dlatego ja mówię prawdopodobnie albo wszystko na to wskazuje :D

Tauriel napisał(a)

Dziewczyny ale jaja ! Lekarz nie mógł jednoznacznie określić płci ! Moze jednak bedzie dziewczynka !! 😊 Mówił ze pępowina moze niezle oszukać 😜 Ale to nie moj lekarz prowadzący tylko inny.. Moze za dwa tygodnie bedzie wiadomo więcej :)
A poza tym wszystkie pomiary idealnie, waga 255 g 😊 I jutro dam zdjęcia mojego maleństwa 😊

Zgłoś nadużycie #6148 14 stycznia 2016, 19:26

Kasiek25 Fajna mama

Tauriel napisał(a)

Siedzi w Tobie kinder niespodzianka ;D

Zgłoś nadużycie #6149 14 stycznia 2016, 19:31

i057 Fajna mama
Mam 2 znajome z pracy z czego ta jedna też jest w ciąży a ta druga się obrazila że ta pierwsza co też jest w ciąży wiedziała o siusiaku prędzej niż ona . Normalnie i komu tu hormony świruj.
Napisała mi sms-a że ona od dzisiaj nic nie chcę wiedzieć i nie mam się jej o nic pytać.

Zgłoś nadużycie #6150 14 stycznia 2016, 19:37

buka87 Supermama

Tauriel napisał(a)

Ale jaja :D No to ciekawe kto tam Ci siedzi w brzuszku :) ) Czekamy na zdjęcia :) )