Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Czerwcóweczki 2016 ✌️

Zgłoś nadużycie #5511 9 stycznia 2016, 8:54

Haifa Zaprawiona w bojach
Myślę że jedna paczka jedynej wystarczy na początek . Potem wg własnego uznania . Jej ja muszę wszystkiego się uczyć na nowo . Dobrze że trochę pamiętam co się przydało w szpitalu i w domu a czego nie miałam .

Zgłoś nadużycie #5512 9 stycznia 2016, 8:56

olinka23 Zadomowiona

Haifa napisał(a)

Myślę że jedna paczka jedynej wystarczy na początek . Potem wg własnego uznania . Jej ja muszę wszystkiego się uczyć na nowo . Dobrze że trochę pamiętam co się przydało w szpitalu i w domu a czego nie miałam .

możesz nam tutaj podpowiedzieć co się przyda do szpitala :) ) bo w tym też jestem zielona...

Zgłoś nadużycie #5513 9 stycznia 2016, 8:58

martuleq Zaprawiona w bojach
Widzę, że też nie śpicie. Ja zawsze byłam śpiochem i jak mogłam to nie wstawałam przed 11...a teraz praktycznie codziennie pobudka o 8, zdarzało się o 6....Nie mogę się przyzwyczaić :) )

Chodzicie na jakiś fitness dla ciężarówek? albo ćwiczycie w domu? Ja właśnie planuje zacząć się ruszać, dowiedziałam się, że to bardzo pomocne przy porodzie :)

I jeszcze jedna kwestia: widziałam wcześniej zdjęcia i dużo z Was już ma piękne okrąglutkie brzuszki..u mnie wgl nie widać, że jestem w ciąży. Nikt jeszcze sie nie kapnął, o ile sama nie powiedziałam. Któraś z Was też jeszcze jest na tajniaku?
Miłego dzionka !!!

Zgłoś nadużycie #5514 9 stycznia 2016, 9:02

olinka23 Zadomowiona

martuleq napisał(a)

Widzę, że też nie śpicie. Ja zawsze byłam śpiochem i jak mogłam to nie wstawałam przed 11...a teraz praktycznie codziennie pobudka o 8, zdarzało się o 6....Nie mogę się przyzwyczaić :) )

Chodzicie na jakiś fitness dla ciężarówek? albo ćwiczycie w domu? Ja właśnie planuje zacząć się ruszać, dowiedziałam się, że to bardzo pomocne przy porodzie :)

I jeszcze jedna kwestia: widziałam wcześniej zdjęcia i dużo z Was już ma piękne okrąglutkie brzuszki..u mnie wgl nie widać, że jestem w ciąży. Nikt jeszcze sie nie kapnął, o ile sama nie powiedziałam. Któraś z Was też jeszcze jest na tajniaku?
Miłego dzionka !!!

Witaj :) ja też byłam śpiochem .. teraz niestety 8 rano i już wstaję bo po prostu jestem głodna :D
ja nie chodzę na fitness, ale od przyszłego poniedziałku postanowiłam,że będę ćwiczyć w domu i chodzić na basen :) u mnie dopiero ostatnio pojawił się minimalny brzuszek :D

Zgłoś nadużycie #5515 9 stycznia 2016, 9:08

Kasiek25 Fajna mama

martuleq napisał(a)

Miłego dzionka !!!

Ja mam tak samo, że dopiero od kilku dni zaczyna być cokolwiek widać, ale też zauważy tylko ten kto wie o ciąży.

Zgłoś nadużycie #5516 9 stycznia 2016, 9:11

alillah Zaprawiona w bojach
Ja będę chodziła na zajęcia gimnastyczne dopiero od 26tyg, bo dopiero w moim mieście od tego czasu można się zapisać.

Zgłoś nadużycie #5517 9 stycznia 2016, 9:17

Tauriel Fajna mama
Ja na fitness nie chodzę, muszę prowadzić oszczędny tryb życia, lekarz zabronił ze względu na łozysko.
Co do pampeesow to kupie jedna paczkę 1 i kilka 2. Najwiecej zeszło mi 3, wiec na nich sie skupie. Będę kupować pampers i juz poluje na promocje - wychodzi tyle co te z biedronki czy rossmanna jak sie dobrze trafi ;) juz mam nawet jedna paczkę 2, bo były ostatnio w promocji ;)
A jem.. Im bardziej słone tym lepiej, słodycze sporadycznie, bez wow 😀 Najchętniej pizzę i inne fast-foody ale i dużo warzyw. Owoce tez mi nie podchodzą ;) a i mięso - uwielbiam, byle nie kurczak !

Zgłoś nadużycie #5518 9 stycznia 2016, 9:23

Kasiek25 Fajna mama
Czyli potwierdza się, że na dziewczynkę owoce i słodycze, a na chłopca mięso i słone produkty.

Zgłoś nadużycie #5519 9 stycznia 2016, 9:26

Tauriel Fajna mama

Kasiek25 napisał(a)

Czyli potwierdza się, że na dziewczynkę owoce i słodycze, a na chłopca mięso i słone produkty.

Z córcia w ciazy jadłam dużo owoców, ale akurat był sezon 😜
A jak wasza cera ? Mnie co chwile cos zaskoczy 😑 Juz lepiej wyglądałam z córcia 😝 Aczkolwiek wydaje mi sie, ze to bardziej reakcja na hormony niż na płeć.
Zanim dowiedziałam sie, ze jestem w ciazy, nagotowalam pierwszy raz w życiu sama kapuśniaku ! Potem zrobiłam test 😊

Zgłoś nadużycie #5520 9 stycznia 2016, 9:29

buka87 Supermama
Dziewczyny zeżarłam wczoraj kebaba i się zniechęciłam, taka zgage miałam że mysalam ze mi mostek wypali. Masakra;/ Już się wyleczyłam :P Ja owoce i kwaśne potrawy jak najbardziej :)
Tauriel pamietam Twój kapuśniak! :D Tez mi chętke narobiłaś :) )
Na śniadanie serek biały z dżemorem kwaśnym :) ) Dziś sprzątamy pozniej wychodzimy ze znajomymi :) Nie mogłam spać w nocy i teraz wiem, ze dziecko wojuje tez w nocy :) ) Byle do piątku!! :) W piatek na pewno się się uda dowiedzieć  kto tam siedzi bo rano mam USG dokładne z LUXMEDU ale bez obliczania prawdopodobieństwa itd a później na NFZ na 17 mam USG i obliczanie prawdopodobienstwa chorób. Musi być dobrze!
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1UeMKsYzzKAMs_AVUDzd9h69QxFTsNDJbFrgZb0ef...

Zgłoś nadużycie #5521 9 stycznia 2016, 9:32

Tauriel napisał(a)

Z córcia w ciazy jadłam dużo owoców, ale akurat był sezon 😜
A jak wasza cera ? Mnie co chwile cos zaskoczy 😑 Juz lepiej wyglądałam z córcia 😝 Aczkolwiek wydaje mi sie, ze to bardziej reakcja na hormony niż na płeć.
Zanim dowiedziałam sie, ze jestem w ciazy, nagotowalam pierwszy raz w życiu sama kapuśniaku ! Potem zrobiłam test 😊

haha! Moja cera woła o pomstę do nieba...narobiło mi się tyle pryszczy jak nastolatka. A to niby dziewczynka odbiera mamie urodę! A kapuśniaku też się najadłam na początku ciąży...chociaż normalnie to go nie cierpię..

a jak u Was z porodem? myślałyście już o tym? gdzie co i jak? Nie wiem, czy już powinnam podejmować takie decyzje..
Dziewczyny z Wrocławia macie już wybrany jakiś konkretny szpital? :)

Zgłoś nadużycie #5522 9 stycznia 2016, 9:48

Tauriel Fajna mama
Buka to bawcie sie dobrze 😊 Na pewno dowiesz sie po tylu usg kto tam mieszka 😎
Ja będę rodzic chyba na Kamińskiego, z racji tego ze blisko i pozytywne opinie słyszałam. Muszę jednak tam podjechać, zapytać o badania do porodu w wodzie (trzeba dodatkowe) ale tam kiepsko ze znieczuleniem. W pierwszej ciazy z racji zamknięcia ma miesiąc Kamińskiego rodziłam na Boowskiej. Generalnie opieka dobra, sprzęt ok, tylko pomiędzy oddziałami są nieporozumienia - w niedziele burdel na kolkach 😜 Jeszcze sie zastanawiam ale te dwa biorę tylko pod uwagę

Zgłoś nadużycie #5523 9 stycznia 2016, 9:49

Tauriel Fajna mama
Buka - Anika29 jest dwa razy w tabelce ?

Zgłoś nadużycie #5524 9 stycznia 2016, 9:53

Tauriel napisał(a)

Buka to bawcie sie dobrze 😊 Na pewno dowiesz sie po tylu usg kto tam mieszka 😎
Ja będę rodzic chyba na Kamińskiego, z racji tego ze blisko i pozytywne opinie słyszałam. Muszę jednak tam podjechać, zapytać o badania do porodu w wodzie (trzeba dodatkowe) ale tam kiepsko ze znieczuleniem. W pierwszej ciazy z racji zamknięcia ma miesiąc Kamińskiego rodziłam na Boowskiej. Generalnie opieka dobra, sprzęt ok, tylko pomiędzy oddziałami są nieporozumienia - w niedziele burdel na kolkach 😜 Jeszcze sie zastanawiam ale te dwa biorę tylko pod uwagę

To chyba wgl jestesmy sąsiadkami! Bo ja też mieszkam niedaleko tego szpitala- na Obornickiej...Mam nadzieje, że oddział położniczy mają lepszy niż chirurgie i SOR. Bo powiem szczerze, że najlepszych wspomnień nie mam z tego szpitala..

Zgłoś nadużycie #5525 9 stycznia 2016, 10:01

buka87 Supermama

Tauriel napisał(a)

Buka - Anika29 jest dwa razy w tabelce ?

Fakt;/ Już poprawiłam, dzięki za czujność :D
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1UeMKsYzzKAMs_AVUDzd9h69QxFTsNDJbFrgZb0ef...

Zgłoś nadużycie #5526 9 stycznia 2016, 10:02

Haifa Zaprawiona w bojach
Przydały się nakładki na sutki takie silikonowe bo miałam wklęsłe brodawki i młoda nie mogła załapać a dzięki nimi jakoś przrtrwalam te dni w szpitalu . W domu takie podkłady na łóżko żeby nie ubrudzic jak się śpi i majtki siateczkowe jednorazowe kiedyś dopiero wchodziły do obrotu miałam od kumpeli z Niemiec dziś to norma .

Zgłoś nadużycie #5527 9 stycznia 2016, 10:05

BedeMama Zaprawiona w bojach

martuleq napisał(a)

Miłego dzionka !!!

Ja jestem na tajniaku, nikt niczego jeszcze nie zauważył
Noc koszmar. Biodro napiernnicza niemiłosiernie, nie mogłam znaleźć pozycji, jak się kładę na plecach to dziodziolowi się nie podoba, z tego wszstkiego obudził mnie maluch w pozycji na brzuchu.
Ja bym chciała chodzić do szkoły rodzenia, ale z moimi dolegliwościami pewnie nie dam rady.
We wtorek mam prenatalne i kurcze denerwuję się już, oby wszystko było dobrze
Jutro zaczynam już 6 miesiac, a niedawno był 6 tc

Zgłoś nadużycie #5528 9 stycznia 2016, 10:05

Dziewczyny, a zdarza Wam się jeszcze wymiotować? Sorry, że taki temat z rana, ale kurcze u mnie to wszystko jakoś po chińsku. Zaczęły się nudności bardzo późno bo ok 12 tyg, gdzie powinny sie kończyć wtedy. I trwają nadal. Niby nie często, ale wiadomo jest to denerwujące...

Zgłoś nadużycie #5529 9 stycznia 2016, 10:14

Tauriel Fajna mama

buka87 napisał(a)

Fakt;/ Już poprawiłam, dzięki za czujność :D

Jakbym nie liczyła ile mamy chłopców to bym nie zauważyła 😜
Haifa, potwierdzam nakładki na sutki to super sprawa ! Można uniknąć pogryzienia i wytargania sutków 😊

Zgłoś nadużycie #5530 9 stycznia 2016, 10:15

stencel_ka Fajna mama

martuleq napisał(a)

Dziewczyny, a zdarza Wam się jeszcze wymiotować? Sorry, że taki temat z rana, ale kurcze u mnie to wszystko jakoś po chińsku. Zaczęły się nudności bardzo późno bo ok 12 tyg, gdzie powinny sie kończyć wtedy. I trwają nadal. Niby nie często, ale wiadomo jest to denerwujące...

Witam. Ojj bidulko...nudności okropne miałam dwa mies. Od grudnia jak ręką odjął. Życzę Ci żeby i Tobie szybko ptzeszło. Nie bedę nic doradzać bo mi NIC nie pomogło. Musiałam to przeżyć....Podobno imbir np do herbatki dobry, migdały, no i żucie gumy miętowej 😊