Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Czerwcóweczki 2016 ✌️

Zgłoś nadużycie #5471 8 stycznia 2016, 20:57

stencel_ka Fajna mama

Tauriel napisał(a)

Nie była to jakaś kwota uzależniona od najniższej krajowej ? Bo ta co roku idzie w gore, wiec i moze jakiś składnik wynagrodzenia jest od niej zależny.. A masz na zwolnieniu kod "B" ? Moze Ci 80% płaca ?

Nie, nie. Podstawe mam stała, wyższą od obecnej najnizszej. Jedynie premie mies są takim zmiennym skladnikiem pensji. Flatego te niewielkie wahania rozumiem...ale sądziłam że zarówno l4 bede miala tak samo platny jak przed ciażą z córką. Wtedy i macierzynski bylby taki sam jak wtedy...a wychodzi na to ze bedzie o te 20% mniejszy...parę stówek w plecy. Spróbuję ten zus sprawdzic. A jak nie to wystosuje pismo do kadr, niech mi laskawie to wyjasnia na pismie. Zwolnienia mają kod B...pytanie tylko jak to naliczają...Dzięki mimo wszystko za pomoc Tauriel 😊

Zgłoś nadużycie #5472 8 stycznia 2016, 21:02

Tauriel Fajna mama
Ja czuje codziennie, pukniecia i wyraźne kopniaki :) na początku było jak trzepotanie skrzydłami takie delikatne i małe puk puk, z czasem stało sie coraz wyraźniejsze, teraz nawet jak siedzę to czuje - wczesniej tylko jak leżałam. Czasami mały daje o sobie znać jednym kopniaczkiem, czasami idzie cała seria przez kilkanaście minut 😀 Uwielbiam jak przypomina o sobie 😍 Kocham go bardzo !!
Ale to moja druga ciąża, wiedziałam czego i w którym miejscu mogę sie spodziewać ;) nie ma stresu dziewczyny ! Na pewno poczujecie a i łozysko na przedniej ścianie amortyzuje pierwsze ruchy i możecie ich nie czuć 😊

Zgłoś nadużycie #5473 8 stycznia 2016, 21:06

Tauriel Fajna mama

stencel_ka napisał(a)

Nie, nie. Podstawe mam stała, wyższą od obecnej najnizszej. Jedynie premie mies są takim zmiennym skladnikiem pensji. Flatego te niewielkie wahania rozumiem...ale sądziłam że zarówno l4 bede miala tak samo platny jak przed ciażą z córką. Wtedy i macierzynski bylby taki sam jak wtedy...a wychodzi na to ze bedzie o te 20% mniejszy...parę stówek w plecy. Spróbuję ten zus sprawdzic. A jak nie to wystosuje pismo do kadr, niech mi laskawie to wyjasnia na pismie. Zwolnienia mają kod B...pytanie tylko jak to naliczają...Dzięki mimo wszystko za pomoc Tauriel 😊

Stancelka na pewno sprawdź ! Musza Ci dac naliczenie na Twoja prośbę, łaski nie robią ;) powodzenia !
Dziewczyny ze wszystkimi pytaniami możecie zadzwonić na infolinie - czasami trzeba poczekać pare minut ale można zapytać o wszystko ! Tel wygooglujcie wpisując w wyszukiwarkę "ZUS infolinia". Odpowiedzi udzielają eksperci i są one zawsze wyczerpujące.

Zgłoś nadużycie #5474 8 stycznia 2016, 21:07

Haifa Zaprawiona w bojach
Spokojnie dziewczyny ja w pierwszej ciąży poczułam ok 20. Teraz wiedziałam już na co zwracać uwagę . To prawda że trzeba się wyciszyć . Na leżącego nie czuje tylko na pół siedziaco . To tak jakby ktoś ocieral się o ścianki brzucha

Zgłoś nadużycie #5475 8 stycznia 2016, 21:15

olinka23 Zadomowiona
Właśnie. Podobno podczas pierwszej ciąży czuć dopiero koło 20tygodnia :) także nie ma co się martwić . Chociaż ciekawość zżera jak to będzie i w ogóle :)

Zgłoś nadużycie #5476 8 stycznia 2016, 21:17

karola16101 Początkująca
wiem, że u pierwiastki ruchy pojawiają się okolo 20Hbd, ale nie moge sie juz doczekac. Ah ta niecierpliwosc :p

Zgłoś nadużycie #5477 8 stycznia 2016, 21:18

Kasiek25 Fajna mama

olinka23 napisał(a)

Właśnie. Podobno podczas pierwszej ciąży czuć dopiero koło 20tygodnia :) także nie ma co się martwić . Chociaż ciekawość zżera jak to będzie i w ogóle :)

Ola a Ty jeszcze studiujesz, tak? Jak dawałaś radę chodzić na zajęcia na początku ciąży? Bo mnie męczyły mdłości i senność i byłam wdzięczna, że okres studiów już za mną i mogę być na L4 i leżeć w domku.

Zgłoś nadużycie #5478 8 stycznia 2016, 21:25

olinka23 Zadomowiona

Kasiek25 napisał(a)

Ola a Ty jeszcze studiujesz, tak? Jak dawałaś radę chodzić na zajęcia na początku ciąży? Bo mnie męczyły mdłości i senność i byłam wdzięczna, że okres studiów już za mną i mogę być na L4 i leżeć w domku.

Ja nie studiuję :) Jestem po technikum hotelarskim i pracowałam w sklepie , ale poszłam na chorobowe bo byłam bardzo senna.. Przez 3 wizyty u Pani Doktor tylko jedną miałam planowaną, tak musiałam się osobno zapisywać , bo coś się działo. Stwierdziła,że za duży wysiłek w pracy . "wychodzi Pani z żywą ciążą, ale czy za miesiąc wróci Pani z żywą to nie obiecuje, bo Pani pracuje na kasie a przed świętami wiadomo jaki zapieprz'' była ze mną szczera. za to ją lubię. To moja pierwsza ciąża więc wolałam stracić pracę niż dziecko. I siedzę w domu, ale kazała mi spacerować.ale nie za dużo :) mdłości w ogóle nie miałam . Raz tylko zemdlałam, a wczoraj na zakupach zakręciło mi się w głowie i tyle :) Jak pobolewa mnie brzuszek to go głaskam i trochę przechodzi :) TAka to moja historia :)

Zgłoś nadużycie #5479 8 stycznia 2016, 21:29

karola6787 Zaprawiona w bojach

gosiaUK napisał(a)

Ale czujecie czy bardziej tj slyszycie?

Pikniecia duże słowo ,teraz już tak ale na początku to jak bym miała robaka w brzuchu takie musniecia w środku ,takie musniecia w środku niewidoczne na brzuchu bardziej czułam je w podbrzuszu,na pecherzu takie ucisku delikatne ale w środku brzucha

Zgłoś nadużycie #5480 8 stycznia 2016, 21:51

Kasiek25 Fajna mama
Dziewczyny na jakie jedzenie macie najbardziej ostatnio ochotę? Ja ciągle pochłaniam kiwi i krem czekoladowy do kanapek. Na początku ciąży nie mogłam patrzeć na słodycze a teraz bum.

Zgłoś nadużycie #5481 8 stycznia 2016, 21:51

olinka23 Zadomowiona
Dziewczyny zastanawiałyście się jakie pampersy używać z początku ?? myślałam żeby kupić po paczce i zobaczyć które najbardziej odpowiadają dziecku bo słyszałam różne opinie :)

Zgłoś nadużycie #5482 8 stycznia 2016, 21:53

olinka23 Zadomowiona

Kasiek25 napisał(a)

Dziewczyny na jakie jedzenie macie najbardziej ostatnio ochotę? Ja ciągle pochłaniam kiwi i krem czekoladowy do kanapek. Na początku ciąży nie mogłam patrzeć na słodycze a teraz bum.

Ja teraz jem dużoooo pomarańczy za którymi nie przepadałam i kinder bueno najczęściej ,i krem czekoladowy również na kanapki :) )

Zgłoś nadużycie #5483 8 stycznia 2016, 21:56

i057 Fajna mama
Ja czuję jak się tam kręci a kopniaki to takie delikatne jeszcze daje bo na końcu będzie nieźle
aniołek (*) 29.07.2012               ♡♥♡                       Dalia  25.10.2013            ♡♥♡     Nikodem +/- 22.06.2016 :)

Zgłoś nadużycie #5484 8 stycznia 2016, 21:56

Kasiek25 Fajna mama

olinka23 napisał(a)

Ja teraz jem dużoooo pomarańczy za którymi nie przepadałam i kinder bueno najczęściej ,i krem czekoladowy również na kanapki :) )

Ja z pomarańczy sobie wyciskam świeży sok :)
Jeśli chodzi o pieluszki to planuje na początek Pampersa, później może Dadę bo mimo, że z Biedronki to nie są złe. Moja siostra tak robiła, że zakładała córce Dadę w ciągu dnia, a na noc Pampersa.

Zgłoś nadużycie #5485 8 stycznia 2016, 22:00

olinka23 Zadomowiona

Kasiek25 napisał(a)

Ja z pomarańczy sobie wyciskam świeży sok :)
Jeśli chodzi o pieluszki to planuje na początek Pampersa, później może Dadę bo mimo, że z Biedronki to nie są złe. Moja siostra tak robiła, że zakładała córce Dadę w ciągu dnia, a na noc Pampersa.

Też właśnie myślę,że na początek te Pampersy , bo ponoć najlepsze . Moja koleżanka też używała te z biedronki i bardzo sobie chwaliła :) ) mm sok z pomarańczy pychotka! :)
O której jadacie kolacje ?? Bo ja niestety koło 23 , głód nie pozwala mi zasnąć :D
To ja , mój narzeczony i masz mały wariat Riko :) Brakuje tylko maluszka naszego ! :) )) CZEKAMY

Zgłoś nadużycie #5486 8 stycznia 2016, 22:03

Kasiek25 Fajna mama

olinka23 napisał(a)

Też właśnie myślę,że na początek te Pampersy , bo ponoć najlepsze . Moja koleżanka też używała te z biedronki i bardzo sobie chwaliła :) ) mm sok z pomarańczy pychotka! :)
O której jadacie kolacje ?? Bo ja niestety koło 23 , głód nie pozwala mi zasnąć :D
To ja , mój narzeczony i masz mały wariat Riko :) Brakuje tylko maluszka naszego ! :) )) CZEKAMY

Koło 20, potem ewentualnie owoce lub jogurt. Mamy podobny wiek ciąży. Ile przytyłaś od początku?

Zgłoś nadużycie #5487 8 stycznia 2016, 22:05

olinka23 Zadomowiona

Kasiek25 napisał(a)

Koło 20, potem ewentualnie owoce lub jogurt. Mamy podobny wiek ciąży. Ile przytyłaś od początku?

Mam 186 cm wzrostu więc przed ciążą ważyłam 76 . Na pierwszej wizycie 77,2 . A już później 76,4 . Mimo,że jem czasami sporo, nie odmawiam sobie , bo to jakbym głodziła dziecko :) Czekam na kolejną wizytę może już przytyłam :) )

Zgłoś nadużycie #5488 8 stycznia 2016, 22:08

Kasiek25 Fajna mama

olinka23 napisał(a)

Mam 186 cm wzrostu więc przed ciążą ważyłam 76 . Na pierwszej wizycie 77,2 . A już później 76,4 . Mimo,że jem czasami sporo, nie odmawiam sobie , bo to jakbym głodziła dziecko :) Czekam na kolejną wizytę może już przytyłam :) )

Ja schudłam 3 kg, teraz przybrałam 1 kg, więc w sumie jestem 2 kg na minusie, ale to pewnie zaraz się zmieni, bo zaczyna mi brzuch wypychać powoli ;)

Zgłoś nadużycie #5489 8 stycznia 2016, 22:09

gosiaUK Gotowa na wszystko
A ja ostatnio pochlaniam płatki z mlekiem, lubiłam zawsze ale teraz mogę na każde danie jeść.

Zgłoś nadużycie #5490 8 stycznia 2016, 22:10

alillah Zaprawiona w bojach
Ja jem kolacje kolo 21. Na poczatku ciazy tez jadlam o 23 bo bylam bardzo głodna, teraz juz mi przeszedl wilczy glod. Ja przytylam 3 kilo, ale zbliza sie juz do 4 ;-) niestety czesto mam ochote na chipsy, a przed ciaza nie jadlam w ogole, moze raz na rok...
Ola, fajnie zobaczyc jak wygląda kolezanka z forum :)