Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Czerwcóweczki 2016 ✌️

Zgłoś nadużycie #5371 8 stycznia 2016, 13:02

Kasiek25 Fajna mama

Jagooda napisał(a)

Karola- polecam jeszcze suszone morele. Ja też się nimi zajadam :)

------------------------------------------------------------

Dziewczyny mam jeszcze pytanie techniczne co do wózków:
Czyli na wieś i leśne wertepy wózek ma mieć duże, pompowane kółka czy małe, piankowe i skrętne ?

Polecam duże, pompowane, takie w stylu retro.

Zgłoś nadużycie #5372 8 stycznia 2016, 13:11

olinka23 Zadomowiona
Cześć dziewczyny :) Widzę każda z Was ma dylemat co do wózka .. za dużo ich na rynku i nie wiadomo na który się zdecydować .. Ja na razie nie mam nic kupionego , bo narzeczony mówi ,że 'za wcześnie ' ale postanowiłam już powoli kupować a on jak się zdecyduje może mi towarzyszyć w tych zakupach . Później finansowo nie damy radę jak byśmy mieli kupić wszystko na raz.. Chciałam Was zapytać czy jecie wszystko na co macie ochotę ? Czy jesteście na dietach , albo same zdrowe odżywianie ? Zdarza się Wam jakiś fast food w trakcie ciąży np . ostry kebab ? Ja raczej jem wszystko, ale fast foodów staram się unikać :) Pozdrawiam i życzę Miłego dnia :)

Zgłoś nadużycie #5373 8 stycznia 2016, 13:21

calineczka90 Zaprawiona w bojach
Ja również jem wszystko na co przyjdzie mi ochota. Niezdrowe rzeczy też się zdarzają- niestety :)
Co do wózków jest tyle modeli, że głowa puchnie który będzie najlepszy ważne żeby nam się podobał i żebyśmy z chęcią brały maleństwa na spacerki w nim :)

Zgłoś nadużycie #5374 8 stycznia 2016, 13:25

i057 Fajna mama

olinka23 napisał(a)

Cześć dziewczyny :) Widzę każda z Was ma dylemat co do wózka .. za dużo ich na rynku i nie wiadomo na który się zdecydować .. Ja na razie nie mam nic kupionego , bo narzeczony mówi ,że 'za wcześnie ' ale postanowiłam już powoli kupować a on jak się zdecyduje może mi towarzyszyć w tych zakupach . Później finansowo nie damy radę jak byśmy mieli kupić wszystko na raz.. Chciałam Was zapytać czy jecie wszystko na co macie ochotę ? Czy jesteście na dietach , albo same zdrowe odżywianie ? Zdarza się Wam jakiś fast food w trakcie ciąży np . ostry kebab ? Ja raczej jem wszystko, ale fast foodów staram się unikać :) Pozdrawiam i życzę Miłego dnia :)

Ja jem wszystko na co mam ochotę oprócz surowego mięsa a wszystko inne czego nie można typu ser pleśniowy no i tak nie lubię . Fast foody nawet i bez ciąży nie często jem ale raz na 3-4 miesiące chętnie nawet w ciąży miałam taką zachcianke i zjadlam ale nic ostrego.
aniołek (*) 29.07.2012               ♡♥♡                       Dalia  25.10.2013            ♡♥♡     Nikodem +/- 22.06.2016 :)

Zgłoś nadużycie #5375 8 stycznia 2016, 13:27

olinka23 Zadomowiona
no właśnie , a co powiecie na rzeczy ostre? niektórzy twierdzą,że w ciąży nie można , a inni ,że w ciąży można żeby dziecko każdy smak poznawało , oczywiście nie w jakiś super ilościach

Zgłoś nadużycie #5376 8 stycznia 2016, 13:30

buka87 Supermama
Ja Was zabije! Teraz mam ochote na ostry kebab :P Jestem bardzo podatna na takie wpisy niestety :P Ja staram sie jesc normalnie, niestety ochota na owoce mi przeszła i tylko banany podjadam. za to marchewki sa ok :) ) A kebab jeszcze bardziej ok :D
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1UeMKsYzzKAMs_AVUDzd9h69QxFTsNDJbFrgZb0ef...

Zgłoś nadużycie #5377 8 stycznia 2016, 13:33

olinka23 Zadomowiona

buka87 napisał(a)

Ja Was zabije! Teraz mam ochote na ostry kebab :P Jestem bardzo podatna na takie wpisy niestety :P Ja staram sie jesc normalnie, niestety ochota na owoce mi przeszła i tylko banany podjadam. za to marchewki sa ok :) ) A kebab jeszcze bardziej ok :D

sobie też narobiłam smaka... haha :)

Zgłoś nadużycie #5378 8 stycznia 2016, 13:36

Jagooda Gotowa na wszystko

Kasiek25 napisał(a)

Polecam duże, pompowane, takie w stylu retro.

To super ! Właśnie takie mi się bardziej podobają :) :)

Co do jedzenia to ja tez jem wszystko. Zdążyła się cola i zupka chińska, oczywiście na zaspokojenie smaka :) Ale generalnie jem więcej warzyw i owoców, pije soki i ograniczam smażone jedzonko bo mnie odrzuca ;)
Aniołek :* -27.01.2015 (*)

Zgłoś nadużycie #5379 8 stycznia 2016, 13:54

stencel_ka Fajna mama
Ja tez mam smaka na ostre. Ogólnie jem wiecej...co dwie godz muszę coś przeżuć bo ściska mnie w żołądku. No i efekt mam taki ze +7kg od początku...A dodam ze do 3 mies wymiotowałam i zlecialam z wagi i w grudniu chorowałam na jelitówkę...Gdyby nie to, to pewnie powyżej 10kg już by było. 🍬🍬🍬🍬

Zgłoś nadużycie #5380 8 stycznia 2016, 13:55

gosiaUK Gotowa na wszystko
I mi też się kebaba zachciało! Wy nie dobre. Ja tak samo jem wszystko i ostre i słone co tylko na co mam ochotę. Coli też się czasem napije, bo jak zjeść kebaba czy pizze bez coli :-P . Wiadomo wszystko z rozsądkiem ale bez przesady.

Zgłoś nadużycie #5381 8 stycznia 2016, 14:04

stencel_ka Fajna mama
Co do wózków to każdy się czym innym kieruje. Z reguły te bardziej designerskie jak stoke joolz bogaboo są droższe lecz nie do końca praktyczne. Te najtańsze z kolej wykonane są z gorszych materiałów i zdaży się że a to kółko odpadnie a to piszczy gdy się go prowadza no ale ceny poniżej 1000zł za 3w1. Ja stwierdziłam że wolę solidny wózek żeby mi starczył nie tylko na jedno dziecko. 😊W testach niezawodności wysoko był hartan. Bardzo solidnie wykonany, kolorystyka i design średni ale jestem zadowolona. Za 2w1 daliśmy 3tys za nowy wózek.

Zgłoś nadużycie #5382 8 stycznia 2016, 14:06

buka87 Supermama
Ja coli nie pije (pol szklanki przez cala ciaze), pizza sie zdarza bo czasami wychodzimy ze znajomymi na miasto, na sylwestrze czipsy byly, ale wole ogórki kiszone, ostre rzeczy chociaz z nimi uwazam bo wiem, ze moga powodowac skórcze, słone paluszki. A tak to normalne obiadki :) W pierwszym trymestrze -5kg bez wymiotów, teraz mam -2kg czyli 3kg przytylam ale ciagle na minusie mimo ze jem co chce. Budyń, żelki sie zdarzają i kalafiorowaaaaa mniam :) A dziś bede robic fasolkę po bretońsku na ostro oczywiscie na jutro :) ) Też Wam smaka narobie a co! :)

Czy żadna z dziewczyn na L4 nie miala kontroli z ZUSu? moja kolezanka miala, masakra, nawet wyjsc z domu nie mozna bo to wbrew zasadom. A co ma moje zwolnienie z powodu stresujacej pracy do wyjscia do apteki po leki np ?? Chore przepisy.
Czekam na wypłatę, powinna byc dzisiaj bo mam mieć do 10, ale w tym miesiącu płaci ZUS. Czy u Was sa opoznienia w wypłacie?
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1UeMKsYzzKAMs_AVUDzd9h69QxFTsNDJbFrgZb0ef...

Zgłoś nadużycie #5383 8 stycznia 2016, 14:07

stencel_ka Fajna mama
Nie chciałam też spacerówki kubełkowej...fajnie wygląda ale jak widziałam na ulicy dzieci piwyżej 1,5roku w tych spacerówkach...no takie ściśnięte jakieś, niewygodne mi się wydają.

Zgłoś nadużycie #5384 8 stycznia 2016, 14:09

calineczka90 Zaprawiona w bojach
A mi lekarz kazał wypijać szklankę coli bądz kawy dziennie. Wszystko przez to, że miałam silne bóle głowy aż takie mroczki przed oczami miewałam.. Stwierdził, że szklanka dziennie z pewnością nie zaszkodzi, a pomoże.

Mimo to i tak nie piłam. Od początku ciąży wypiłam może szklankę coli (sumując łyczki od męża). Moja mama natomiast jest fanką kawy parzonej i w trzech ciążach piła 2 kawy dziennie, a ja i moje rodzenstwo jesteśmy zdrowi i piękni heheh :)

Zgłoś nadużycie #5385 8 stycznia 2016, 14:12

buka87 Supermama

calineczka90 napisał(a)

A mi lekarz kazał wypijać szklankę coli bądz kawy dziennie. Wszystko przez to, że miałam silne bóle głowy aż takie mroczki przed oczami miewałam.. Stwierdził, że szklanka dziennie z pewnością nie zaszkodzi, a pomoże.

Mimo to i tak nie piłam. Od początku ciąży wypiłam może szklankę coli (sumując łyczki od męża). Moja mama natomiast jest fanką kawy parzonej i w trzech ciążach piła 2 kawy dziennie, a ja i moje rodzenstwo jesteśmy zdrowi i piękni heheh :)

Pamiętam jak nasza była dyrektorka w firmie mówiła, ze ona w ciązy jadła ziarna kawy bo tak jej się chciało kawy :D Ja mam wahania cisnienia i podnosze je tylko herbatą :) Dzięki magnezowi nie mam wysokiego wiec mysle, ze tez by mi kawa nie zaszkodziła, ale pijam bezkofeinową takie placebo :D

Zgłoś nadużycie #5386 8 stycznia 2016, 14:12

maja3 Gotowa na wszystko
hej dziewczyny :) ja już po obiedzie. nasmażyłam naleśników aż miło :D a potem są efekty +6 kg od początku ciąży :D
ja się nie rozglądam jeszcze za wózkiem :) teściowie chcą nam go sprawić, więc za jakiś czas wybierzemy konkretny i poddamy im pomysł.
dzidziuś szaleje dziś cały dzień ! niesamowite :) ))
witam Marta-  ja też jestem Marta HI5 :D
śnieg u nas topnieje, pewnie jutro nie bedzie po nim śladu.
moje samopoczucie bardzo dobre, trochę odczuwam bół w pachwinach i kość ogonowa pobolewa- ale wszystko jest do przeżycia :)
zarażam dziś pozytywną energią :*

Zgłoś nadużycie #5387 8 stycznia 2016, 14:13

stencel_ka Fajna mama

buka87 napisał(a)

Ja coli nie pije (pol szklanki przez cala ciaze), pizza sie zdarza bo czasami wychodzimy ze znajomymi na miasto, na sylwestrze czipsy byly, ale wole ogórki kiszone, ostre rzeczy chociaz z nimi uwazam bo wiem, ze moga powodowac skórcze, słone paluszki. A tak to normalne obiadki :) W pierwszym trymestrze -5kg bez wymiotów, teraz mam -2kg czyli 3kg przytylam ale ciagle na minusie mimo ze jem co chce. Budyń, żelki sie zdarzają i kalafiorowaaaaa mniam :) A dziś bede robic fasolkę po bretońsku na ostro oczywiscie na jutro :) ) Też Wam smaka narobie a co! :)

Czy żadna z dziewczyn na L4 nie miala kontroli z ZUSu? moja kolezanka miala, masakra, nawet wyjsc z domu nie mozna bo to wbrew zasadom. A co ma moje zwolnienie z powodu stresujacej pracy do wyjscia do apteki po leki np ?? Chore przepisy.
Czekam na wypłatę, powinna byc dzisiaj bo mam mieć do 10, ale w tym miesiącu płaci ZUS. Czy u Was sa opoznienia w wypłacie?

Ja się trochę bałam tej kontroli bo już od 6 tyg jestem ma L4 ale nie miałam dotąd. Co do wyplaty to mi przelewy przysyła pracodawca co mies w dniu kiedy normalnie dostajemy pensje. Ale to chyba zalezy od wielkosci zatrudnienia w firmie. U mnie pow 1tys. wiec pracodawca wypłaca i rozlicz się z ZUS.

Slyszałyście o tej zmianie że od teraz to lekarz wystawiający zwolnienie wysyla je elektronicznie do zus. I nie trzeba juz tego nigdzie nosić ??

Zgłoś nadużycie #5388 8 stycznia 2016, 14:18

buka87 Supermama

stencel_ka napisał(a)

Ja się trochę bałam tej kontroli bo już od 6 tyg jestem ma L4 ale nie miałam dotąd. Co do wyplaty to mi przelewy przysyła pracodawca co mies w dniu kiedy normalnie dostajemy pensje. Ale to chyba zalezy od wielkosci zatrudnienia w firmie. U mnie pow 1tys. wiec pracodawca wypłaca i rozlicz się z ZUS.
Slyszałyście o tej zmianie że od teraz to lekarz wystawiający zwolnienie wysyla je elektronicznie do zus. I nie trzeba juz tego nigdzie nosić ??

Słyszałam, swietny pomysł, ale zanim wszedzie ten system bedzie działac to pewnie bede miała 3 dziecko :D :P
Moja firma ma ok 300 pracownikow , od jakiej ilosci parcownikow pieniadze przelewa pracodawca a od jakiej ZUS? DOczytalam, ze u mnie pracodawca przelewa kase i juz ją mam :)

Zgłoś nadużycie #5389 8 stycznia 2016, 14:35

stencel_ka Fajna mama
Chyba pow 100 albo już od 50 osób zatrudnionych przelewy robi pracodawca. Mnie to bardzo cieszy bo mniejszy bałagan i zawsze na czas jest pensja 😋

Zgłoś nadużycie #5390 8 stycznia 2016, 14:37

buka87 Supermama

stencel_ka napisał(a)

Chyba pow 100 albo już od 50 osób zatrudnionych przelewy robi pracodawca. Mnie to bardzo cieszy bo mniejszy bałagan i zawsze na czas jest pensja 😋

Powyżej 20 osob ubezpieczonych :) Dokładnie, nie ma opóźniej kasa na koncie już leży.