Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Czerwcóweczki 2016 ✌️

Zgłoś nadużycie #5111 6 stycznia 2016, 21:35

karola6787 Zaprawiona w bojach

Haifa napisał(a)

Karola kochana tak sobie o Tobie myślę . Odpoczywaj dużo i trzymam kciuki żeby już było ok

dziekuje 😘 musi być tylko lepiej ,od dziś biorę magnez i wierzę że pomoże!

Zgłoś nadużycie #5112 6 stycznia 2016, 21:52

Tauriel Fajna mama

karola6787 napisał(a)

dziekuje 😘 musi być tylko lepiej ,od dziś biorę magnez i wierzę że pomoże!

Karola ja biorę codziennie, a jak bardzo mi sie macica stawia i brzuch twardnieje do dodatkowo nospe. Dzieki temu daje radę 🙃 Odpoczywaj dużo kochana i sie nie stresuj ! Włączamy pozytywne myślenie 😊
Druga Karola kiedy idziesz na l4 ? Ja pracuje obecnie na pol etatu, wiec mam więcej czasu 😁

Zgłoś nadużycie #5113 6 stycznia 2016, 22:30

Anika29 Zaprawiona w bojach
Buka bardzo prosze o zmianę w tabelce terminu porodu - na ostatnim usg wyszło, że termin na 7 czerwca :)
karola6787 - też mnie baaardzo bolał krok, tak samo jak Ty nie mogłam podnieść nogi, musiałam malutkie kroki stawiać bo przy wiekszych od razu ból. Ale minęło po około tygodniu.
Hmm to ja chyba wg tabelki niebawem będę jedyna która nie odczuwa ruchów.. bo już 18+3 a ja dalej nic.

Zgłoś nadużycie #5114 6 stycznia 2016, 22:37

kangurzycaola Świeżo upieczona
:) witam wszystkie przyszłe- czerwcowe mamusie. późno dołączamy do forum ale co się odwlecze to nie uciecze ;) Juniorek/ Juniorka (płci jeszcze nie znamy ale mamy nadzieje że w przyszłym tygodniu się dowiemy ) ma się pojawić na świecie planowo 11 czerwca :)
rTo moja pierwsza ciąża ( przyznam że nieplanowana i wiadomość o niej dość mocno zaskoczyła mnie i mojego partnera ale (co najważniejsze) uczyniła nas i naszą rodzinę NAJSZCZĘŚLIWSZYMI ludźmi na ziemi :) ) Od początku ciąży przytyłam 1,5 kg , brzuszek wyskoczył mi niespodziewanie podczas przerwy świątecznej (już zaczynałam się niecierpliwić GDZIE TEN BRZUSZEK przecież Maleństwo musi rosnąć !? :) Póki co nie czułam jeszcze ruchów dziecka ale no cóż na wszystko przyjdzie czas.
Z wyprawką jeszcze czekamy aż usg wykaże jaką płeć będzie mieć Juniorek/ka ( no , poza jedną parą śpioszków które symbolicznie kupiłam zaraz po pierwszej wizycie u gina ;P ) (ah jak tu się oprzeć gdy te wszystkie ciuszki i akcesoria są tak niemożliwie śliczne !?!?! )
Od razu kieruje do was pytanie ! chodzicie juz / zapisujecie się powoli na szkoły rodzenia ? :) mieszkam w Krakowie i co rusz natrafiam na rozbieżne informacje kiedy zacząć ;) chyba im wcześniej tym lepiej :)

Zgłoś nadużycie #5115 6 stycznia 2016, 22:46

Jagoo Gotowa na wszystko

Tauriel napisał(a)

Ja właśnie skończyłam swoją listę wyprawkowa :) co miesiąc chce cos kupować i mam nadzieje, ze ostatnie zakupy bedą w maju 😊 Za tydzień zacznę ☺️
Gratuluje kolejnego chłopczyka - prawdziwy wysyp !

Ja też już mam listę zrobioną, mniej wiecej ilości popisane ;) Tylko waham się jak to rozporządzić rozmiarowo. Ciuszki mam wpisane mniej więcej po 5 sztuk i nie wiem czy zaczynać od 56 czy 62. Doświadczone mamy, jak to było u was ?

Zgłoś nadużycie #5116 6 stycznia 2016, 22:52

Anika29 Zaprawiona w bojach
Co do szkoły rodzenia - mi dwóch lekarzy mówiło że najlepiej pod sam koniec ciąży, lekarka kazała mi się zapisać na maj, więc ja dopiero w maju będę uczęszczać :)
I dołączam się do pytania jaki rozmiar ubranek kupujecie na początek? Doświadczone mamy prosimy o rady! :)

Zgłoś nadużycie #5117 6 stycznia 2016, 22:52

karola16101 Początkująca

Tauriel napisał(a)

Karola ja biorę codziennie, a jak bardzo mi sie macica stawia i brzuch twardnieje do dodatkowo nospe. Dzieki temu daje radę 🙃 Odpoczywaj dużo kochana i sie nie stresuj ! Włączamy pozytywne myślenie 😊
Druga Karola kiedy idziesz na l4 ? Ja pracuje obecnie na pol etatu, wiec mam więcej czasu 😁

Myślę że od lutego juz pójdę ;)

Zgłoś nadużycie #5118 6 stycznia 2016, 22:56

karola16101 Początkująca
U nnie w mieście do szkoly rodzenia chodzi się od 28-29 Hbd

Zgłoś nadużycie #5119 6 stycznia 2016, 23:01

karola16101 Początkująca

Anika29 napisał(a)

Buka bardzo prosze o zmianę w tabelce terminu porodu - na ostatnim usg wyszło, że termin na 7 czerwca :)
karola6787 - też mnie baaardzo bolał krok, tak samo jak Ty nie mogłam podnieść nogi, musiałam malutkie kroki stawiać bo przy wiekszych od razu ból. Ale minęło po około tygodniu.
Hmm to ja chyba wg tabelki niebawem będę jedyna która nie odczuwa ruchów.. bo już 18+3 a ja dalej nic.

A która to jest Twoja ciąża ?? Spoko ja też jeszcze nie poczułam :) jeśli jesteś pierwiastka to pierwsze ruchy pojawiaja sie okolo 20Hbd tak więc spokojnie.

Zgłoś nadużycie #5120 7 stycznia 2016, 8:54

buka87 Supermama
Witam w moim 19 tygodniu ciązy :) ) Ojjj dziś mi się śniło, że mamy dziewczynke :D I zgubiłam jej sweterek :P
Dziękuję za linka z wyprawką- bardzo pomocny bo zawiera ilość ciuszków o której ja nie mam wogóle pojęcia :)
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1UeMKsYzzKAMs_AVUDzd9h69QxFTsNDJbFrgZb0ef...

Zgłoś nadużycie #5121 7 stycznia 2016, 9:02

Haifa Zaprawiona w bojach
Jagoo zacznij kilka od 56 bo jak dzidzia się urodzi mniejsza to się przydadzą

Zgłoś nadużycie #5122 7 stycznia 2016, 9:08

alillah Zaprawiona w bojach
U mnie szkoła rodzenia jest od 26-30 tyg ciąży.

Zgłoś nadużycie #5123 7 stycznia 2016, 9:15

patkaaaaa Zaprawiona w bojach
Witaj Karola ;) .

Gosia gratulacje synka ;) . Dużo tych chłopaków na tym forum ;) .

U mnie nawet chyba nie ma czegos takiego jak szkola rodzenia ;p .
Ja na usg wybieram się 14.01 wiec moze juz sie dowiem kto tam mieszka ;) .

Mam do was pytanie dziewczyny czo myslicie o tej poscieli nie za dużo tego ?.

http://allegro.pl/largo-bajeczna-21-el-posciel-120x90cm-super-cena-i5851601216.h...

Zgłoś nadużycie #5124 7 stycznia 2016, 9:18

Ania86 Zadomowiona
Hej dziewczyny. Od dłuższego czasu śledzę co piszecie aż wreszcie postanowiłam, że i ja do Was dołączę. Może na początek parę słów o sobie. Mam na imię Ania, jestem z Warszawy. W ciążę zaszłam kompletnie nie spodziewanie bo w lipcu przechodziłam operację usunięcia edomentriozy z jajników i lekarze stwierdzili, że nikła jest szansa że będę mogła mieć dzidziusia a we wrześniu pojawiła się fasolka :) . Mam już za sobą 19 tyg ciąży. Prawdopodobnie będzie chłopczyk. Termin porodu mam wyznaczony na 1 czerwca.

Zgłoś nadużycie #5125 7 stycznia 2016, 9:20

Patkaaa ogólnie fajnie prócz baldachimu bo wg mnie zbieracz kurzu ale jak kto woli . Cena też powala 😊

Zgłoś nadużycie #5126 7 stycznia 2016, 9:21

Aniu witaj 😁

Zgłoś nadużycie #5127 7 stycznia 2016, 9:26

Mama_Ludzika Zaprawiona w bojach
Ja tez mysle zeby zaczac od rozmiaru 56 w malej ilosci. Jak urodzi sie mnuejsze to rodzina moze szybko zdokupic ubranek. A jak wieksze to nie bedzie duzej straty. Moja corcia urodzila sie maja 49 cm. Rozmiar 56 nosila do pol roku bo prawie nic nie rosla. A corcia mojej kllezanki z lutowek urodzila sie majac 62 cm. Niestety nie da sie tego przewidziec ;)

Jesli chodzi o szkole rodzenia to jak bym sie miala zapisywac to zapisalabym sie jak najwczesniej mozna. W pierwszej ciazy bylam zapisana pod koniec ciazy i nie moglam uczeszczac na zajecia bo musialam lezec.

Zgłoś nadużycie #5128 7 stycznia 2016, 9:28

alillah Zaprawiona w bojach
Witaj Aniu, ładną niespodziankę Ci dzidziuś zrobił :)
Patka, jak dla mnie trochę kiczowaty, no ale każdy ma swój gust, ważne żeby Tobie się podobało :)

Zgłoś nadużycie #5129 7 stycznia 2016, 9:28

Moja córka urodziła się długa na 52 więc 56 już było za duże

Zgłoś nadużycie #5130 7 stycznia 2016, 9:28

Mama_Ludzika Zaprawiona w bojach
Witamy Anie i kolejnego chlopczyka :)