Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Czerwcóweczki 2016 ✌️

Zgłoś nadużycie #4931 4 stycznia 2016, 17:15

maja3 Gotowa na wszystko

Tauriel napisał(a)

Maju spokojnie 😊 Masz jeszcze czas a jak łozysko masz na przedniej ścianie macicy to ono trochę tłumi i amortyzuje te kopniaki
Ja jutro sie dowiem czy coś poszybowało w gore, ta posucha juz mnie wykańcza 😜 Poza tym wszyscy są w szoku, ze w ciazy jestem, ponoć nic nie widać 🙃 A co do snów to tez mi sie śniło wczoraj, ze krwawiłam.. mam schize ciagle 😑 Chyba aż do porodu będę miała ale staram sie myślec pozytywnie ! Bo przecież bedzie dobrze 😊 Dzidzia daje o sobie znać i mnie uspokaja 😉

Ja też mam nadzieje, że ginek jutro mnie zasypie samymi dobrymi wiadomościami, a wsród nich bedzie o moim łożysku które pieknie sie podnosi i nie ma juz powodów do niepokoju 😍☺️

Zgłoś nadużycie #4932 4 stycznia 2016, 17:39

emilia92 Gotowa na wszystko
witam sie ja juz po wizycie
wszystko dobrze, zrobil mi polowkowe od razu i dziewczynka zostala dziewczynka :)
wazy 285g, termin porodu 28 maja :)
i sie wiercila strasznie i nogi na glowie miala hihih

Zgłoś nadużycie #4933 4 stycznia 2016, 17:41

Kasiek25 Fajna mama

emilia92 napisał(a)

wszystko dobrze, zrobil mi polowkowe od razu i dziewczynka zostala dziewczynka :)

Super! Gratuluję Kochana. Masz fotkę?

Zgłoś nadużycie #4934 4 stycznia 2016, 17:43

buka87 Supermama

emilia92 napisał(a)

Super,dzidzior rosnie jak na drożdżach :) ) Niezła artystka że się tak wygina :D Ale niech szaleje :) ) Skoro potwierdzona dziewczynka mozesz juz szaleć z wyprawką :)
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1UeMKsYzzKAMs_AVUDzd9h69QxFTsNDJbFrgZb0ef...

Zgłoś nadużycie #4935 4 stycznia 2016, 17:55

karola6787 Zaprawiona w bojach

emilia92 napisał(a)

Ale super 😊😊😊 to już kawał kobitki z niej 😁😁

Zgłoś nadużycie #4936 4 stycznia 2016, 18:08

Tauriel Fajna mama

emilia92 napisał(a)

Pięknie, gratuluje !! Ładnie rośnie 😘

Zgłoś nadużycie #4937 4 stycznia 2016, 18:16

Tauriel Fajna mama
dubel 😜

Zgłoś nadużycie #4938 4 stycznia 2016, 18:36

Haifa Zaprawiona w bojach
Tak się zastanawiam czy na każdym badaniu krwi trzeba być na czczo czy tylko jak badają cukier ?

Zgłoś nadużycie #4939 4 stycznia 2016, 18:37

buka87 Supermama

Haifa napisał(a)

Tak się zastanawiam czy na każdym badaniu krwi trzeba być na czczo czy tylko jak badają cukier ?

Na morfologii, cukrach na pewno ale czy np na HIV to nie wiem czy na czczo musi byc.
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1UeMKsYzzKAMs_AVUDzd9h69QxFTsNDJbFrgZb0ef...

Zgłoś nadużycie #4940 4 stycznia 2016, 18:38

Tauriel Fajna mama

Haifa napisał(a)

Tylko cukier, ja czasami chodzę pózniej 😉 Wazne zeby siuski były pierwsze, ale mogą postać kilka godzin w pojemniczku

Zgłoś nadużycie #4941 4 stycznia 2016, 18:45

Haifa Zaprawiona w bojach
Chodzi o zwykłą morfologie a co do moczu to powiedziałam ginowi ze latam w nocy siku co 3 godziny i nie będzie to pierwszy z nocy. Powiedział że nie musi

Zgłoś nadużycie #4942 4 stycznia 2016, 19:01

buka87 Supermama
U nas od razu pytają jak sie robi morfologie czy jest się na czczo inaczej nie zrobią. Co do moczu to wiem, ze może on postać kilka godzin, ale w lodówce pod odpowiednią temperaturą wiec nie wiem czy warto kombinowac.

Zgłoś nadużycie #4943 4 stycznia 2016, 19:11

BedeMama Zaprawiona w bojach
Morfologia zawsze na czczo, badania dodatkowe z krwi to już różnie. Mocz powinien być nocny, wskazany nie mniej niż 4 godziny. Po oddaniu moczu trzeba go dostarczyć w maks 2 godziny do labolatorium, oczywiście musi stać w lodówce
Emila to już kawał dzidziola :)
Ja w przyszłym tygodniu maraton po lekarzach mam. Musze dermatologa, gina i endo odwiedzić. W pon ide na badanie krwi, moczu, hormonów tarczycy i prób watrobowych.
A we wtorek prenetalne. Mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze.

Zgłoś nadużycie #4944 4 stycznia 2016, 20:17

Anika29 Zaprawiona w bojach

maja3 napisał(a)

Hej dziewczyny. Mam dola. Ciagle czytam i na majówkach i tutaj o kopniaczkach i ruchach waszych pociech....tak strasznie czekam az u mnie w koncu się pojawią. Przez tą ciszę u mnie w brzuchu, wkręcam sobie jakies głupoty do głowy i płacze 😔 Nie wiem, czy nie czuje ruchów przez łożysko, bo jest zbyt blisko szyjki macicy, czy dlatego,że mam troche więcej tkanki tłuszczowej na brzuchu? Nie wiem, strasznie mnie to dołuje . Codziennie wyczekuje ruchów i ciagle nic :(

Ja tez nic nie czuje, a jak czytam ze niektóre z was czuja juz w 15/16 tyg to tez sobie wkręcam ze moze cos jest nie tak :/ ostatnie usg miałam 5 grudnia a kolejne dopiero 20 stycznia :/ do tego jestem (byłam) bardzo szczupła, wiec tłuszczyku na brzuchu nie było, no ale łożysko na przedniej ścianie - moze ono tłumi. Ale znow łożysko mam w opisie badania ze jest "wysoko" wiec nie wiem czy by przeszkadzało? Ehh tez bym chciała juz cos poczuć :(

Zgłoś nadużycie #4945 4 stycznia 2016, 20:26

Tauriel Fajna mama
Ja chodzę do diagnostyki - tam babeczki mówią, z reszta przy szpitalu, ze morfologia nie musi byc na czczo. Mocz moze stać w temp pokojowej jak nie ma upałów - to przerabiałam w poprzedniej ciazy jak były mega upały a ja po pracy jechałam na badania. Co punkt to inaczej, widać nie ma reguły.

Zgłoś nadużycie #4946 4 stycznia 2016, 21:05

Mama_Ludzika Zaprawiona w bojach
U mnie tez morfologia nie musi byc robiona na czczo.
Emilka super wiesci :) ciesze sie, ze wszystko ok.

Zgłoś nadużycie #4947 4 stycznia 2016, 21:07

Mama_Ludzika Zaprawiona w bojach
Dziewczyny nie panikujcie jezeli nie czujecie ruchow. To wasza pierwsza ciaza wiec moze tak byc a poza tym to bardzo indywidualna sprawa. Na pewno wszystko jest dobrze i maluszki rosna :)

Zgłoś nadużycie #4948 4 stycznia 2016, 21:39

alillah Zaprawiona w bojach
Ja tez juz po wizycie. Wszystko ok, dzidzia bardzo sie wiercila, trzymala stopy na sciance i odpychala sie od niej podskakujac a potem dostala czkawki :D niestety pani doktor nie mogla potwierdzic plci bo ma za slaby sprzęt ale powiedziala ze pan doktor ktory robil mi prenatalne zadko sie myli :) wysypka na palcach prawdopodobnie alergiczna chociaz ja nie mam pewnosci bo od prawie 20 lat nie mialam zadnego uczulenia, poza tym nie mam nowych produktow na ktore moglabym miec alergie. Zaluje ze nie wykupilam masci bo na wieczor potwornie swedzi :(

Zgłoś nadużycie #4949 4 stycznia 2016, 22:08

emilia92 Gotowa na wszystko
Dzieki dziewczyny, niestety nie mam zdjecia bo by nic za bardzo nie bylo widac. Ale bicie serca widzialam i na usg wszystko tez widzialam ;) )
Ja mam lozysku z tylu i czuje ruchy ;) ) ale np moja kolezanka dopiero chyba w 24 czy 25 tyg ciazy poczula wiec to chyba sprawa indywidualna..
Alillah super ze wszystko db
Jak tam imiona macie wybrane dla swych pociech ??

Zgłoś nadużycie #4950 4 stycznia 2016, 22:21

Tauriel Fajna mama
Alillah w ciazy wszystko potrafi sie zmienić o 180* niewykluczone, ze to alergia, moze na cos do jedzenia ? Ja co prawda pierwsza ciąże przeszłam bardzo dobrze, ale jakiś czas po niej moj organizm zaczynał świrować.. Jakieś alergie zaczęły sie pojawiać, a nigdy alergikiem nie byłam. Podobno w okresie ciazy jak i po niej możemy spodziewać sie rożnych cudów 😊 Super, ze z maleństwem okey ☺️
Emilka ja cały czas zmieniam zdanie.. Teraz mi sie Karnia i Tomek podoba 😛