Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Czerwcóweczki 2016 ✌️

Zgłoś nadużycie #4551 21 grudnia 2015, 16:25

alillah Zaprawiona w bojach
Mujer, ja nie jestem fachowcem w sprawie żywienia w ciąży. Powtarzam, że napisałam to, co przeczytałam w książce i tego się trzymam, a Ty jedz sobie co tylko chcesz. Poza tym Kasiek zapytała, czy możemy jeść pasztet kupny ze sklepu.

Zgłoś nadużycie #4552 21 grudnia 2015, 16:28

Mujer Zaprawiona w bojach
Wszystko w umiarze. Jak ma ochotę niech zje.

Zgłoś nadużycie #4553 21 grudnia 2015, 16:38

Haifa Zaprawiona w bojach
Ja zjadłam ostatnio zupkę chińską . Wiem że dziadostwo straszne ale tak mi się chciało ze szok

Zgłoś nadużycie #4554 21 grudnia 2015, 16:57

Tauriel Fajna mama
Haifa, Kasiek piękne zakupy !
Buka trzymam kciuki :) pochwal sie bobasem :D
Ja jem rożne świństwa :P tylko żal mi mięsa surowego, np. tatara.. Ale odbije sobie po ciazy :D a tak to wyciągam jak odkurzacz :P znowu chce mi sie pizzy, chyba sama upichcę ;)

Zgłoś nadużycie #4555 21 grudnia 2015, 16:58

i057 Fajna mama
Ja sądzę że jak wszystko świeże to można bezpiecznie sobie zjeść :)
Sama jem wszystko oprócz serów plesniowych i surowego mięsa bo i bez ciąży tego nie ruszę :)
Ja zwolennikiem papierosów nie jestem i mój mąż też nie więc kasę mamy na inne przyjemności a co do alkoholu to może raz na rok lampke szampana, wina wypije bo poprostu mi alkohol nie smakuje :D
aniołek (*) 29.07.2012               ♡♥♡                       Dalia  25.10.2013            ♡♥♡     Nikodem +/- 22.06.2016 :)

Zgłoś nadużycie #4556 21 grudnia 2015, 17:42

pinka Gotowa na wszystko
Hej. Ja dzisiaj zrobiłam pierwszy zakup. Jeszcze nie znam płci ale czuję, że będzie dziewczynka. Teraz jestem całkowicie bez sił i energii. Zamknęłam się w sypialni i wyleguje się na łóżku.

Zgłoś nadużycie #4557 21 grudnia 2015, 17:52

Tauriel Fajna mama

pinka napisał(a)

Hej. Ja dzisiaj zrobiłam pierwszy zakup. Jeszcze nie znam płci ale czuję, że będzie dziewczynka. Teraz jestem całkowicie bez sił i energii. Zamknęłam się w sypialni i wyleguje się na łóżku.

Piękna !

Zgłoś nadużycie #4558 21 grudnia 2015, 18:21

i057 Fajna mama
Rozmawialam dzisiaj z kobieta w poczekalni która ma termin na marca i nasz gin powiedział jej w 18 tc że dziewczynka a na ostatniej wizycie że tej dziewczynce coś wyrosło :) no i jakie ciuchy szykować :p
aniołek (*) 29.07.2012               ♡♥♡                       Dalia  25.10.2013            ♡♥♡     Nikodem +/- 22.06.2016 :)

Zgłoś nadużycie #4559 21 grudnia 2015, 18:31

Kasiek25 Fajna mama

i057 napisał(a)

Rozmawialam dzisiaj z kobieta w poczekalni która ma termin na marca i nasz gin powiedział jej w 18 tc że dziewczynka a na ostatniej wizycie że tej dziewczynce coś wyrosło :) no i jakie ciuchy szykować :p

Hahaha no nie wierzę ;) Biedna pewnie już zdążyła coś kupić i teraz odsprzedaje ;)

Zgłoś nadużycie #4560 21 grudnia 2015, 18:47

Tauriel Fajna mama

Kasiek25 napisał(a)

Hahaha no nie wierzę ;) Biedna pewnie już zdążyła coś kupić i teraz odsprzedaje ;)

Zawsze sie można pozamieniać :) niezle hehe :D
Ciekawe jak tam Buka !
Moze dlatego moj lekarz przed badaniem połówkowym ani słowa na temat płci nie mówi :P

Zgłoś nadużycie #4561 21 grudnia 2015, 18:56

Haifa Zaprawiona w bojach
Piękna sukieneczka 😊 a ja czuję że to chłopak okaże się za 3 tyg 😜

Zgłoś nadużycie #4562 21 grudnia 2015, 18:58

Kasiek25 Fajna mama
Buka i Karola mają dziś wizyty. Czekamy na wieści dziewczyny !

Zgłoś nadużycie #4563 21 grudnia 2015, 19:24

buka87 Supermama
U mnie wszystko dobrze, dzidzior ma 12cm, płeć "jeszcze za wcześnie". WKur***mnie juz z tą płcia że za wcześnie;/ Jak nie potrafią powiedzieć no to niech po prostu powiedzą że nie wiedzą a nie takie bzdury! Az sie popłakałam bo sie nastawiłam jak głupia;/ Eh te hormony;/;/ Jutro mi przejdzie.

Przez tą przegrode w pochwie mam wskazane do CC, ale musze sie jeszcze skonsultowac w szpitalu na patologi ciąży.
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1UeMKsYzzKAMs_AVUDzd9h69QxFTsNDJbFrgZb0ef...

Zgłoś nadużycie #4564 21 grudnia 2015, 19:30

Kasiek25 Fajna mama

buka87 napisał(a)

U mnie wszystko dobrze, dzidzior ma 12cm, płeć "jeszcze za wcześnie". WKur***mnie juz z tą płcia że za wcześnie;/ Jak nie potrafią powiedzieć no to niech po prostu powiedzą że nie wiedzą a nie takie bzdury! Az sie popłakałam bo sie nastawiłam jak głupia;/ Eh te hormony;/;/ Jutro mi przejdzie.

Przez tą przegrode w pochwie mam wskazane do CC, ale musze sie jeszcze skonsultowac w szpitalu na patologi ciąży.

Spokojnie Buka! Najważniejsze, że bobas zdrowy. Dostałaś zdjęcie?

Zgłoś nadużycie #4565 21 grudnia 2015, 19:33

Anika29 Zaprawiona w bojach
Buka jak Ci tak zależy na Poznaniu płci (nie dziwie sie) to moze podejdź do innego lekarza na samo usg i Ci powie. Bo 16tc i 12 cm dzidzi to na pewno nie "za wcześnie". No chyba ze tak niefortunnie sie układa dzidzior ze sie chowa i nie daje sie podpatrzeć ;) ja sie dowiedziałam jak miał (bo ma byc chłopak) 7cm , ale w moim przypadku konkretnie było coś widać miedzy nożkami, sama na to zauważyłam a za chwile lekarz wskazał na to myszka i potwierdził :) wiec moze w Twoim przypadku dziewczynka, skoro jeszcze nic tam nie dynda ;)

Zgłoś nadużycie #4566 21 grudnia 2015, 19:40

buka87 Supermama
Piernicze, jakbym miała znowu usłyszeć ze za wczesnie od kolejnego lekarza to by mnie szlag jasny trafił na miejscu.Poczekam do 15 stycznia do połówkowego i wydusze od nich tą płeć choćym miłam zdechnać. USG juz mi 3 lekarzy różnych robiło i każdy mówi że za wcześnie.
Kasia USG zrobil takie ze nic nie bylo widac, maz nic nie widzial, zdjecie beznadziejne. Wizyta średnia jednym słowem. Dzidzior ledwo sie ruszał, pewnie spał. A jadłam cukierka przed badaniem zeby sie obudził. Najważniejsze że jest ok.
Ja wiem,ze to pierdoła i że hormony mi swirują itd ale wkurza mnie że ktoś nie potrafi powiedzieć że nie umie określić płci, albo ze ma sprzęt słaby tylko mówi że za wcześnie. Niekompetencja i tyle.
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1UeMKsYzzKAMs_AVUDzd9h69QxFTsNDJbFrgZb0ef...

Zgłoś nadużycie #4567 21 grudnia 2015, 20:07

Tauriel Fajna mama
Oj Buka ja tez bym sie wkurzyła, w pierwszej ciazy ciągnęłaby lekarza za język i kazałam mu szukać haha ale akurat mała odwarala sie dupa z nogami skrzyżowanymi i nie było szans, za to nanpolowkpwym ładnie sie odsłoniła - moze tez wstydziocha u ciebie :P ja sie przyzwyczaiłam, ze moj lekarz nie mówi, bo nie chce potem pretensji o pomyłki itp a poza tym to taki rodzinny z powołania wiec płeć nie jest dla nas najważniejsza 😊 Zdążyłam sie przyzwyczaić dlatego idę na 3d w styczniu z obszernym badaniem połówkowym koło siebie, moj ginek zrobi mi mimo wszystko jeszcze raz ;) i potwierdzi innego lekarza przy okazji :) głowa do góry - wazne,ze dzidzia zdrowa - a jak tam łozysko ? Mówiła coś ?

Zgłoś nadużycie #4568 21 grudnia 2015, 20:09

Kasiek25 Fajna mama
Mnie znów kłuje w brzuchu i tak ciągnie. Tłumaczę sobie, że to normalne ale stres zawsze jest.

Zgłoś nadużycie #4569 21 grudnia 2015, 20:14

buka87 Supermama

Tauriel napisał(a)

Oj Buka ja tez bym sie wkurzyła, w pierwszej ciazy ciągnęłaby lekarza za język i kazałam mu szukać haha ale akurat mała odwarala sie dupa z nogami skrzyżowanymi i nie było szans, za to nanpolowkpwym ładnie sie odsłoniła - moze tez wstydziocha u ciebie :P ja sie przyzwyczaiłam, ze moj lekarz nie mówi, bo nie chce potem pretensji o pomyłki itp a poza tym to taki rodzinny z powołania wiec płeć nie jest dla nas najważniejsza 😊 Zdążyłam sie przyzwyczaić dlatego idę na 3d w styczniu z obszernym badaniem połówkowym koło siebie, moj ginek zrobi mi mimo wszystko jeszcze raz ;) i potwierdzi innego lekarza przy okazji :) głowa do góry - wazne,ze dzidzia zdrowa - a jak tam łozysko ? Mówiła coś ?

Pytałam o łożysko, podniosło się :) Wiec jest dobrze :) Generalnie mówił, zeby brać magnez i te witaminy i ze jest ok. Ciekawe co mi w szpitalu powiedzą czy CC czy bede mogła SN rodzić.
Ja sie niepotrzebnie nastawiałam na płeć :( Ale wyczekam wyczekam :) Już niedługo :) Myslalam, ze na prezent świąteczny bedziemy mogli powiedziec bo ciagle sie wszyscy pytaja co mnie wkurza.

Zgłoś nadużycie #4570 21 grudnia 2015, 20:18

karola6787 Zaprawiona w bojach
Buka super ze u was wszystko dobrze płeć no wkurzajace ,My już po wizycie ,sprawdziła mi łożysko i to krwawienie nie przez to! Łożysko jest na tylnej ścianie bez krwiakow i oznak jakiego kolwiek krwawienie ,powiedziała ze to z wysiłku lub nerwów bo tam wszystko jest bardzo ukrwione w ciazy.Mam cieszyć się ciąża i niemartwic bo niema powodu ,dzidzia waży 140 gr powiedziała ze teraz nie ocenia się dziecka pobdlugosci a po wadze i dopiero przy porodzie dowiem się jakie długie,w 80% dziewczynka ale w 100% tylko na usg polowkowym można stwierdzić bo każde maleństwo inaczej się rozwija i może coś urosnac