Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Czerwcóweczki 2016 ✌️

Zgłoś nadużycie #4291 17 grudnia 2015, 9:51

buka87 Supermama

stokrotka88 napisał(a)

Ja dzisiaj planuję kupić choinkę i w niedzielę może ubiorę, jeszcze czeka mnie małe sprzątanie dzisiaj :) , w sobote ubieram u rodziców, w pracy już ubrałam :) Takie mam zajęcie przed świętami co roku-ubieram wszystkim choinki :) :) . A wy już macie? Pochwalcie się :)

My ubierzemy dopiero w wigilie :) Mamy fioletowo-złotą :) A wieszacie cukierki na choince? :) Moi rodzice zawsze wieszali i to byla super frajda szukac ich w gałązkach i podjadać tak żeby nikt nie widział że ubyło :)
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1UeMKsYzzKAMs_AVUDzd9h69QxFTsNDJbFrgZb0ef...

Zgłoś nadużycie #4292 17 grudnia 2015, 9:52

BedeMama Zaprawiona w bojach
Anika29
Nie straszę :) i też mam nadzieję, że to tylko ciążowe dolegliwości :)
Na kolejną wizytę muszę zrobić próby wątrobowe, to pewnie się wszytko okaże
Buka
będę zmieniała gin. I tak chodzę prywatnie więc bez sensu mieć lekarza, którego nic nie obchodzą moje dolegliwości. Ona tylko przepisuje wyniki do karty ciąży i tyle.

Zgłoś nadużycie #4293 17 grudnia 2015, 9:58

BedeMama Zaprawiona w bojach
Ja choinkę ubiorę w przyszłym tygodniu, w tym roku zrobię kolorową, ostatnio ciągle była w jakimś kolorze, ale już mi się to znudziło :)
Po za tym muszę jeszcze dom ogarnać :( przez te różne dolegliwości wszystko odkładam na później :(

Zgłoś nadużycie #4294 17 grudnia 2015, 10:00

buka87 Supermama

BedeMama napisał(a)

Anika29
Nie straszę :) i też mam nadzieję, że to tylko ciążowe dolegliwości :)
Na kolejną wizytę muszę zrobić próby wątrobowe, to pewnie się wszytko okaże
Buka
będę zmieniała gin. I tak chodzę prywatnie więc bez sensu mieć lekarza, którego nic nie obchodzą moje dolegliwości. Ona tylko przepisuje wyniki do karty ciąży i tyle.

Ja tez myslalam zeby zmienic ta moja babkę na goscia u którego bylam z plamieniami. Tez chodze prywatnie do luxmedu i wkurza mnie takie traktowanie. Za coś się w koncu płaci tą kasiorę;/
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1UeMKsYzzKAMs_AVUDzd9h69QxFTsNDJbFrgZb0ef...

Zgłoś nadużycie #4295 17 grudnia 2015, 10:01

alillah Zaprawiona w bojach
Dziewczyny, przecież tu nikt nie miał na celu nikogo obrażać, ani się wyśmiewać. Emilka, super że wstawiłaś swoją listę, ja już ją skopiowałam i będę teraz korygować dzięki doświadczeniu dziewczyn, które są już mamami. Super, że dzielicie się swoimi doświadczeniami! Ja mam siostrę, która ma już 2 dzieci, więc na pewno też z nią skonsultuję tę listę. Ale powiem wam, że jak zobaczyłam ile tego jest, to postanowiliśmy z mężem, że już od nowego roku zaczniemy robić zakupy, żeby na raz nie obciążyło naszego budżetu.

Ja idę jutro na prenatalne. Moja znajoma była w tym samym tygodniu u tego samego lekarza i już jej powiedział płeć, więc idę z ogromną nadzieją... :)

Zgłoś nadużycie #4296 17 grudnia 2015, 10:17

karola6787 Zaprawiona w bojach

buka87 napisał(a)

My ubierzemy dopiero w wigilie :) Mamy fioletowo-złotą :) A wieszacie cukierki na choince? :) Moi rodzice zawsze wieszali i to byla super frajda szukac ich w gałązkach i podjadać tak żeby nikt nie widział że ubyło :)

Ja tak robię bo u mnie w domu też rodzice wieszali 😊😊 dzieci zachwycone i te "bombki" tak szybko znikają 😉

Zgłoś nadużycie #4297 17 grudnia 2015, 10:18

Kasiek25 Fajna mama

buka87 napisał(a)

Dziewczyny jednak dobry lekarz to skarb. Moja przyjaciolka byla wczoraj na wizycie i jej lekarz wszystko wybadał, organy dzidziora i powiedział ze na 100% dziewczynka. I mówi, ze tak ma za kazdym razem dlugie usg a nie jak u mnie 5sekund;/
Bardzo sie ciesze, bo bedzie miala dziewczynke!! :) ) Jest mega szczesliwa!! :) A my mam nadzieje mam jej przyszłego męża w brzuchu :D :D
Ciekawe jak moje usg bedzie wygladalo w poniedziałek.

A w którym tyg ciąży jest koleżanka?

Zgłoś nadużycie #4298 17 grudnia 2015, 10:19

Kasiek25 Fajna mama

emilia92 napisał(a)

Hey
Dzieki dziewczyny za nasmiewanie sie z listy mojej;(
Wypisalam wszystko co na forach radza, a co ktora kupi to jej sprawa. I nie tylko tu sa niezbedne rzeczy al takze inne

Emilka ja się nie wyśmiewam, skopiowałam ją sobie i będę się na niej opierała podczas zakupów.

Zgłoś nadużycie #4299 17 grudnia 2015, 10:20

buka87 Supermama

Kasiek25 napisał(a)

A w którym tyg ciąży jest koleżanka?

Koleżanka jest w 16 tyg i 4 dniu :) Mamy 4 dni roznicy :) )

Zgłoś nadużycie #4300 17 grudnia 2015, 10:23

Kasiek25 Fajna mama

alillah napisał(a)

Dziewczyny, przecież tu nikt nie miał na celu nikogo obrażać, ani się wyśmiewać. Emilka, super że wstawiłaś swoją listę, ja już ją skopiowałam i będę teraz korygować dzięki doświadczeniu dziewczyn, które są już mamami. Super, że dzielicie się swoimi doświadczeniami! Ja mam siostrę, która ma już 2 dzieci, więc na pewno też z nią skonsultuję tę listę. Ale powiem wam, że jak zobaczyłam ile tego jest, to postanowiliśmy z mężem, że już od nowego roku zaczniemy robić zakupy, żeby na raz nie obciążyło naszego budżetu.

Ja idę jutro na prenatalne. Moja znajoma była w tym samym tygodniu u tego samego lekarza i już jej powiedział płeć, więc idę z ogromną nadzieją... :)

To trzymam kciuki byś dowiedziała się kim jest Twój bobasek ;) Jak TY się dowiesz to ja też będę miała szansę, bo na prenatalnym usg będę w 12 tyg i 6 dniu.

Zgłoś nadużycie #4301 17 grudnia 2015, 10:25

Kasiek25 Fajna mama
Ja dziś pospałam do 9:30 ale głupie sny miałam, śniła mi się wojna i że uciekałam, moja psychika chyba zaczyna już działać. Czytałam, że dziwne sny w ciąży to normalka.

Zgłoś nadużycie #4302 17 grudnia 2015, 10:26

Grabka Początkująca
Hejka, wczoraj odebrałam wyniki. Krew ok, ale chyba krzywo siknęłam i zanieczyściłam próbkę ( 6 leukocytów wpw, dużo nabłonków płaskich i moczanów bezpostaciowych). Dla pewności poszłam dziś z nową próbką do innego labu i mam nadzieję że tym razem wyniki będą ok. Tak na wszelki wypadek siedzę i zajadam żurawinę (zaraz mi się paczka skończy :) Jutro mam wizytę u gina, ale taką bez usg.

U mnie już chonka stoi od zeszłego tygodnia :) Sunia już podkradła kilka ozdóbek. Zrobiłam też stroiki i wieniec na drzwi. Mam jeszcze bigos i pasztet zaplanowany na ten tydzień do zrobienia.

Nawiązując do tematu podkładów poporodowych, to ja po cesarce zużyłam raptem jedną paczkę. Potem już używałam jakiś małych podpasek. Dali mi w szpitalu Absorgyn (w aptece najtańsze) i były spoko. Myślę że nie ma co ich kupować na zapas, tylko w miarę potrzeb wysyłać kogoś do apteki. Za to majtki siatkowe są super, delikatnie przylegają do ciała (ale nie uciskają) i nic się nie przesuwa- jakiś geniusz je wymyślił.
Synek 04.03.2015-12.03.2015

Zgłoś nadużycie #4303 17 grudnia 2015, 10:31

Grabka Początkująca

Kasiek25 napisał(a)

Ja dziś pospałam do 9:30 ale głupie sny miałam, śniła mi się wojna i że uciekałam, moja psychika chyba zaczyna już działać. Czytałam, że dziwne sny w ciąży to normalka.

Mi cały zeszły tydzien śniły się wojny, morderstwa i inne okropności. W domu wprowadziłam zakaz oglądania filmów sensacyjnych :) i się poprawiło.
Synek 04.03.2015-12.03.2015

Zgłoś nadużycie #4304 17 grudnia 2015, 10:36

alillah Zaprawiona w bojach
Ja dziś mam ambitne plany umyć okna wewnątrz....Ciekawe jak mi to wyjdzie ;)

Zgłoś nadużycie #4305 17 grudnia 2015, 10:37

stokrotka88 Zaprawiona w bojach

buka87 napisał(a)

U moich rodziców zawsze są cukierki, u mnie chyba nie będzie, ale za to upiekłam pierniczki :) Zrobiłam też stroik, kilka dekoracji i powoli czuję już klimat świąt :)

Zgłoś nadużycie #4306 17 grudnia 2015, 10:47

Kasiek25 Fajna mama

alillah napisał(a)

Pamiętaj, że nie powinnyśmy teraz podnosić rąk w górę, więc raczej poproś męża o pomoc.

Zgłoś nadużycie #4307 17 grudnia 2015, 10:47

i057 Fajna mama
Tyle nas jest że różnica zdań zawsze będzie.
U nas na pazdziernikowych mamach różnica w zdaniach polegała że jedne odkupowały rzeczy po innych dzieciach a nie wszystkim się to podobało bo wszystko nowe kupowały. Wiadomo że na ceny też się patrzy.
Tabletka jak najbardziej potrzebna a co się z tego kupi to zależy od indywidualnych potrzeb wiadomo że jak nie uda się karmić piersią to laktator będzie zbędny.
Ja pieluch tetrowych miałam 10szt i 4 flanelowe i wystarczylo .

Co do ruchów dziecka że niby ich nie powinnas czuć to chyba sama nie wiedziala co mówi ja od 16 tc czułam Dalie i napewno jelita mnie nie kopaly :)
aniołek (*) 29.07.2012               ♡♥♡                       Dalia  25.10.2013            ♡♥♡     Nikodem +/- 22.06.2016 :)

Zgłoś nadużycie #4308 17 grudnia 2015, 10:50

buka87 Supermama

alillah napisał(a)

No nie wiem czy to dobry pomysł. Tak jak pisze kaśka nie powinno się podnosic rąk do góry i się wyciągać, moja teściowa wieszała pranie w ciąży wysoko na sznurku i dostała krwotoku przez takie wyciąganie. Zostaw to lepiej mężowi! :)
Ja w tamtym roku robilam pierniczki wyszły dobre, ale dekoracja popsuła wszystko, niestety nie potrafie się obsługiwać lukrem :D Wiec w tym roku ryba po grecku i pierogi z piekarnika będą :) Bezpiecznie :)

Zgłoś nadużycie #4309 17 grudnia 2015, 10:55

Tauriel Fajna mama
Ja juz mam choineczka różowa w domu ;) jadę do pracy to sie bie pochwale :P ale cukiereczki wiszą, raczej to bardziej lizaki (laski) z księżniczkami - młoda wieszała ;)

Zgłoś nadużycie #4310 17 grudnia 2015, 10:55

i057 Fajna mama
Mi też mąż okna myl :)
Choinkę już mamy biało złotą
A dzisiaj zabieram się za bigos :) teściowa napisał że ewentualnie może mi go zrobić ale sama mam tyle czasu że go zrobię.
Drzwi nie wiadomo kiedy przyjadą nam zrobić :/
aniołek (*) 29.07.2012               ♡♥♡                       Dalia  25.10.2013            ♡♥♡     Nikodem +/- 22.06.2016 :)