Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Czerwcóweczki 2016 ✌️

Zgłoś nadużycie #4271 16 grudnia 2015, 22:01

BedeMama Zaprawiona w bojach

Mujer napisał(a)

No wiem, że skądś ją wzięła, ale niektóre rzeczy są śmieszne. Wstążka czerwona do wózka? No bez jaj.
Ja tylko napisałam co mi się przydało, a co nie.

A jeżeli ktoś wierzy w czerwoną wstążkę? Po co to nabijanie się

Zgłoś nadużycie #4272 16 grudnia 2015, 22:05

Tauriel Fajna mama
A pieluch tetrowych miałam moze z 12 sztuk przez pierwszy rok - wystarczyło w zupełności :) chyba, ze ktoś chce zamiast pampersow zakładać ale to juz inna bajka :D

Zgłoś nadużycie #4273 16 grudnia 2015, 22:08

Mujer Zaprawiona w bojach
Bedemama, nie wydaję mi się to po prostu niezbędne. Każdy wierzy w co innego.

Nam zabronili używać spirytus. Więc nie wiem.

Zgłoś nadużycie #4274 16 grudnia 2015, 22:08

stokrotka88 Zaprawiona w bojach
Ja myślę, że lista ok, sama na swojej liście mam karuzelę i coś do łóżeczka, może karuzela nie jest rzeczą niezbędną, ale myślę, że fajnie się sprawdza. A jeśli chodzi o tą spiralę to chyba chodzi o zabawkę do łóżeczka, która można okręcić wokół szczebelków.

Zgłoś nadużycie #4275 16 grudnia 2015, 22:11

Mujer Zaprawiona w bojach
Co do zabawek itp. to jest tego pełno i każdemu dziecku coś innego podpasuje. Mój nie lubił karuzeli i nie tolerował maty ani leżaczka.

Zgłoś nadużycie #4276 16 grudnia 2015, 22:14

Też miałam ostatnio w moczu te szczawiany.Lekarka zaleciła mi więcej pić, zażywać urosept albo żurawit, jeść żurawinę, pić herbatki żurawinowe i podobno to pomoże :) Zobaczę przy następnych badaniach za kilka tygodni :)

Zgłoś nadużycie #4277 16 grudnia 2015, 22:18

Tak zrobię i ja :)

Zgłoś nadużycie #4278 17 grudnia 2015, 7:42

Tauriel Fajna mama
Dzień dobry :) ja od infekcji jem żurawit codziennie, nie lubię suszonych owoców, żurawina nie przejdzie mi przez usta :P pije tez herbatki ziołowe i dużo wody z cytryna - jest ok, ostatnio miałam te szczawiany właśnie ale chyba za długo siki były w pęcherzu ;) dzisiaj odbiorę wyniki i zobaczę czy dalej tam są :)
Do pracy idę dopiero na 11, wiec mogę sie wyleżeć :D miłego dnia !

Zgłoś nadużycie #4279 17 grudnia 2015, 8:40

buka87 Supermama
Dziewczyny jednak dobry lekarz to skarb. Moja przyjaciolka byla wczoraj na wizycie i jej lekarz wszystko wybadał, organy dzidziora i powiedział ze na 100% dziewczynka. I mówi, ze tak ma za kazdym razem dlugie usg a nie jak u mnie 5sekund;/
Bardzo sie ciesze, bo bedzie miala dziewczynke!! :) ) Jest mega szczesliwa!! :) A my mam nadzieje mam jej przyszłego męża w brzuchu :D :D
Ciekawe jak moje usg bedzie wygladalo w poniedziałek.
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1UeMKsYzzKAMs_AVUDzd9h69QxFTsNDJbFrgZb0ef...

Zgłoś nadużycie #4280 17 grudnia 2015, 8:47

karola6787 Zaprawiona w bojach

Mujer napisał(a)

No wiem, że skądś ją wzięła, ale niektóre rzeczy są śmieszne. Wstążka czerwona do wózka? No bez jaj.
Ja tylko napisałam co mi się przydało, a co nie.

Też mam takie podejście do listy 😊 niektórych z tych rzeczy nigdy niemualam a urodziłam 3 dzieci 😊😊 wszystko z rozsądkiem mamusie

Zgłoś nadużycie #4281 17 grudnia 2015, 8:47

emilia92 Gotowa na wszystko
Hey
Dzieki dziewczyny za nasmiewanie sie z listy mojej;(
Wypisalam wszystko co na forach radza, a co ktora kupi to jej sprawa. I nie tylko tu sa niezbedne rzeczy al takze inne

Zgłoś nadużycie #4282 17 grudnia 2015, 8:58

Haifa Zaprawiona w bojach
Dobra dziewczynki lista była tylko propozycja . Co każdy wybierze czy kupi jego sprawa . Te które już mają doświadczenie mniej więcej wiedzą te dla których to nowość i tak przekonaja się na własnej skórze . Nie ma co się spinac . Miłego dnia kochane

Zgłoś nadużycie #4283 17 grudnia 2015, 9:05

Emilia92 nie przejmuj się. Ja myślę tak samo, że to co kto kupi to już indywidualna srawa. Ja na swojej liscie mam dużo więcej "pierdół", ale to moje pierwsze dziecko i poprostu chcę kupić to co wg mnie może się przydać, a czy się sprawdzi to się dopiero okaże ;) . Każdy ma inny gust, inny "zasób portfela" ale każda z nas chce dla maleństwa jak najlepiej i kupi co wg niej będzie odpowiednie. Nie wiem, czy ta wyprawkowa lista to dobry pomysł, bo mogą powstać konflikty :) hehe

Zgłoś nadużycie #4284 17 grudnia 2015, 9:12

Emila każda kobieta, która będzie po raz pierwszy mamą, dobrze Cie rozumie. Mi ta lista jest przydatna. Też czytam i robię swoje notatki, bo w niczym się nie orientuję. A co kupię to się okaże na końcu :)
Strasznie bolał mnie brzuch w nocy, nie wiem czy nie mam problemów z woreczkiem zółciowym, bo cholernie mnie coś kłuło pod prawym żebrem
Moja gin by pewnie powiedziała, że to gazy, strasznie mnie ta wizyta wczorajsza zdenerwowała :(

Zgłoś nadużycie #4285 17 grudnia 2015, 9:15

buka87 Supermama

BedeMama napisał(a)

Emila każda kobieta, która będzie po raz pierwszy mamą, dobrze Cie rozumie. Mi ta lista jest przydatna. Też czytam i robię swoje notatki, bo w niczym się nie orientuję. A co kupię to się okaże na końcu :)
Strasznie bolał mnie brzuch w nocy, nie wiem czy nie mam problemów z woreczkiem zółciowym, bo cholernie mnie coś kłuło pod prawym żebrem
Moja gin by pewnie powiedziała, że to gazy, strasznie mnie ta wizyta wczorajsza zdenerwowała :(

Nie dziwie się, że Cie zdenerwowała wizyta. To olewactwo lekarzy jest straszne. Będziesz szukała nowego lekarza?
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1UeMKsYzzKAMs_AVUDzd9h69QxFTsNDJbFrgZb0ef...

Zgłoś nadużycie #4286 17 grudnia 2015, 9:17

Haifa Zaprawiona w bojach
Na bank w szpitalu przydały mi się nakładki laktacyjne bo miałam wklęsłe brodawki a dzięki temu jakoś tam piłą . I koszule nocne żeby były na guziki od góry to lepiej do karmienia a co do bodow i ubranek nie za dużo bo zaraz dziecko wyrasta a i tak nie wiadomo jak długie się urodzi . Jak urodzimy będzie lato więc pewnie dużo z krótkim ale też troszkę z długim rekawkiem . I do tyłka nieoceniony sudocrem 😊

Zgłoś nadużycie #4287 17 grudnia 2015, 9:20

Tauriel Fajna mama
Emilka easy ;) przecież o to chodzi, ze powstaje wielka lista wyprawkowa, a dziewczyny wyrzucają co niepotrzebne wg własnych potrzeb :) ja uważam, ze jest w porządku :) o wielki rzeczach nie pamiętałam, bardzo sie przyda - nie rezygnujmy z niej :) poza tym trzeba sie nauczyć szanować zdanie i poglądy innych :) Szanujmy sie dziewczyny :) jest nas dużo i konflikt na bank bedą sie pojawiać ;)
Buka moj lekarz przed 20 tyg nawet nie śmie zaglądać dzieciątku miedzy nogi haha wizytę będę miała teraz w 18 tyg to tez sie nie dowiem :) ale pójdę prywatnie na 3d na połówkowe, wiec za miesiąc sie wszystko wyjaśni :) :) życzę Ci żebyś przed świetami jeszcze sie dowiedziała ! Byłoby cudnie :)

Zgłoś nadużycie #4288 17 grudnia 2015, 9:25

buka87 Supermama

Tauriel napisał(a)

Emilka easy ;) przecież o to chodzi, ze powstaje wielka lista wyprawkowa, a dziewczyny wyrzucają co niepotrzebne wg własnych potrzeb :) ja uważam, ze jest w porządku :) o wielki rzeczach nie pamiętałam, bardzo sie przyda - nie rezygnujmy z niej :) poza tym trzeba sie nauczyć szanować zdanie i poglądy innych :) Szanujmy sie dziewczyny :) jest nas dużo i konflikt na bank bedą sie pojawiać ;)
Buka moj lekarz przed 20 tyg nawet nie śmie zaglądać dzieciątku miedzy nogi haha wizytę będę miała teraz w 18 tyg to tez sie nie dowiem :) ale pójdę prywatnie na 3d na połówkowe, wiec za miesiąc sie wszystko wyjaśni :) :) życzę Ci żebyś przed świetami jeszcze sie dowiedziała ! Byłoby cudnie :)

No co za lekarze :P Człowiek ciekawy a tu karzą czekać :P Eh :P Ja spróbuje moją przycisnąć :D Może się uda :)
Fajnie że będziesz miała połówkowe 3d. Pewnie będziesz miała super filmik i milion zdjęć :) ) Świetna pamiątka :)
Dziś odpoczywam. Wczoraj miałam intensywny dzień wiec dziś leżing :) )

Zgłoś nadużycie #4289 17 grudnia 2015, 9:32

Anika29 Zaprawiona w bojach
A ja myślę, że właśnie od tego jest forum, żeby pisać co się uważa. I dobrze, że dziewczyny piszą, że ich zdaniem to czy tamto jest niepotrzebne, przecież nikogo tym nie obrażają ... A dla mnie (tej, która nie ma zielonego pojęcia co poza śpioszkami, pieluchami i łóżeczkiem jest potrzebne) wszystkie rady są cenne! Więc moim zdaniem doświadczone dziewczyny powinny jak najwięcej pisać, co by usunęły z listy (to nie znaczy, że autorka listy ma tego nie kupować, przecież każdy i tak kupi co chce...)
BedeMama, mnie przez 4 dni bardzo kuło pod prawym żebrem, siedzieć w ogóle nie mogłam, musiałam szukać pozycji w której dało się poleżeć, nawet nie strasz że to może być woreczek! Teraz powoli mija, już jest lepiej. Myślę, że po prostu w brzuchu wiele rzeczy zmienia swoje miejsce/uciska i stąd te bóle..

Zgłoś nadużycie #4290 17 grudnia 2015, 9:36

Ja dzisiaj planuję kupić choinkę i w niedzielę może ubiorę, jeszcze czeka mnie małe sprzątanie dzisiaj :) , w sobote ubieram u rodziców, w pracy już ubrałam :) Takie mam zajęcie przed świętami co roku-ubieram wszystkim choinki :) :) . A wy już macie? Pochwalcie się :)