Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Czerwcóweczki 2016 ✌️

Zgłoś nadużycie #3451 8 grudnia 2015, 20:15

Kasiek25 Fajna mama

stencel_ka napisał(a)

No to ja nie wiem jaki sens jest czytania info dla 40tyg gdy jestem w ciąży 40t1d....Przecież to już po terminie, ciąża trwa 40tyg.

Popieram. Ja teraz czytam już dla 11 tygodnia :)

Zgłoś nadużycie #3452 8 grudnia 2015, 21:03

i057 Fajna mama
Ja zawsze czytam na tydzień np jak jest 10+2 na 10 tydz i na 11 tydzień bo wiadomo że dziecko rozwija się w swoim tempie a wiadomości takie należy odbierać z przymrużeniem oka
aniołek (*) 29.07.2012               ♡♥♡                       Dalia  25.10.2013            ♡♥♡     Nikodem +/- 22.06.2016 :)

Zgłoś nadużycie #3453 8 grudnia 2015, 22:33

Tauriel Fajna mama
Ja póki co nie spotkałam lekarza, który liczy skończone tygodnie :) moj, na IP, w szpitalu, w którym rodziłam zawszel lekarze jak jest np 13 tydz 3 dzień - piszą i mówią o 14 tygodniu ciazy, bo 13 sie juz skończył - widać rożne szkoły pokończyli :)

Zgłoś nadużycie #3454 8 grudnia 2015, 22:45

BedeMama Zaprawiona w bojach

Tauriel napisał(a)

Ja póki co nie spotkałam lekarza, który liczy skończone tygodnie :) moj, na IP, w szpitalu, w którym rodziłam zawszel lekarze jak jest np 13 tydz 3 dzień - piszą i mówią o 14 tygodniu ciazy, bo 13 sie juz skończył - widać rożne szkoły pokończyli :)

Ja z kolei byłam u 3 ginów i wszyscy tylko ukonczone podawali

Zgłoś nadużycie #3455 9 grudnia 2015, 8:37

Kasiek25 Fajna mama
Dzień dobry :) Ja już po wizycie u lekarza, odebrałam wyniki. Glukoza wyszła niższa niż ostatnio i lekarz mówi, że wszystko ok, toksoplazmozy też nie mam ;) Badania prenatalne za 2 tyg ;) Teraz pozostaje czekać i odpoczywać.

Zgłoś nadużycie #3456 9 grudnia 2015, 9:06

i057 Fajna mama

Kasiek25 napisał(a)

Dzień dobry :) Ja już po wizycie u lekarza, odebrałam wyniki. Glukoza wyszła niższa niż ostatnio i lekarz mówi, że wszystko ok, toksoplazmozy też nie mam ;) Badania prenatalne za 2 tyg ;) Teraz pozostaje czekać i odpoczywać.

Ja jutro odbieram bo mam wizytę i tak za jednym razem.. Mam nadzieje że bedzie w normie
aniołek (*) 29.07.2012               ♡♥♡                       Dalia  25.10.2013            ♡♥♡     Nikodem +/- 22.06.2016 :)

Zgłoś nadużycie #3457 9 grudnia 2015, 9:15

buka87 Supermama

Kasiek25 napisał(a)

SUper wieści :) No to spokojnie musisz wytrzymać te 2 tyg do spotkania z dzidziorem na ekranie :) )
Dziś mi wszystko leci z rąk, wylałam koktail na pół lodówki, prawie rozbiłam kubek, jakaś masakra a to dopiero 9 :D
Mężowi fryzurka się podoba więc bardzo fajnie :) )
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1UeMKsYzzKAMs_AVUDzd9h69QxFTsNDJbFrgZb0ef...

Zgłoś nadużycie #3458 9 grudnia 2015, 9:18

Kurcze a u mnie znowu macica twardniała w nocy. Czy ja mogę mylić twardnienie ze wzdęciem brzucha? Bo wziełam nospę i czułam jak mi się brzuch zmniejsza. No i dzieciaczek w między czasie mnie popukałam. Kocham to. Ale chyba tą macicą się zamartwię na śmierć

Zgłoś nadużycie #3459 9 grudnia 2015, 9:23

buka87 Supermama

BedeMama napisał(a)

Kurcze a u mnie znowu macica twardniała w nocy. Czy ja mogę mylić twardnienie ze wzdęciem brzucha? Bo wziełam nospę i czułam jak mi się brzuch zmniejsza. No i dzieciaczek w między czasie mnie popukałam. Kocham to. Ale chyba tą macicą się zamartwię na śmierć

A może to po prostu rozciąganie macicy?A kiedy masz wizyte u lekarza? Niestety to moje pierwsze dziecko i nie mam doświadczenia z takimi odczuciami ale moze bardziej doświadczone mamy pomogą :)
Ja chyba wiem, od czego mam plamienia. Przeanalizowałam to i wyszło, że jak długo siedze w jednej pozycji to na drugi dzien plamienia;/ Moze macica sie ociera o coś jak siedze i stąd coś takiego:> Musze zapytać lekarza. Teraz staram sie wiecej leżeć i zmieniać pozycję non stop i plamien nie ma.
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1UeMKsYzzKAMs_AVUDzd9h69QxFTsNDJbFrgZb0ef...

Zgłoś nadużycie #3460 9 grudnia 2015, 9:30

Kasiek25 Fajna mama

buka87 napisał(a)

A może to po prostu rozciąganie macicy?A kiedy masz wizyte u lekarza?
Ja chyba wiem, od czego mam plamienia. Przeanalizowałam to i wyszło, że jak długo siedze w jednej pozycji to na drugi dzien plamienia;/ Moze macica sie ociera o coś jak siedze i stąd coś takiego:> Musze zapytać lekarza. Teraz staram sie wiecej leżeć i zmieniać pozycję non stop i plamien nie ma.

Buka oby tak dalej i żeby już nie było takich incydentów.

Zgłoś nadużycie #3461 9 grudnia 2015, 9:31

Kasiek25 Fajna mama
Patrzę na tabelkę i widzę, że Stokrotka ma dziś wizytę. Czekamy na wieści :D

Zgłoś nadużycie #3462 9 grudnia 2015, 10:14

Buka moje to też pierwsze i też ciężko mi rozróznić co jest normalne a co nie.
To się pojawiło wraz z pierwszymi ruchami dziecka. Wizyta 17.12. W dzień nic mi nie dolega, tylko w nocy. Może to od przebywania w jednej pozycji? Ciągle jakieś zmartwienia

Zgłoś nadużycie #3463 9 grudnia 2015, 10:24

buka87 Supermama

BedeMama napisał(a)

To się pojawiło wraz z pierwszymi ruchami dziecka. Wizyta 17.12. W dzień nic mi nie dolega, tylko w nocy. Może to od przebywania w jednej pozycji? Ciągle jakieś zmartwienia

Czytałam, ze dziecko w 17tyg zycia intensywnie rosnie, szybciej niz macica i moze to od tego? Jak sie niepokoiisz to moze idz do lekarza jeszcze wczesniej.
Oj tak,strach o dziecko towarzyszy mamie nie od narodzin ale od poczęcia praktycznie. Ciężki los mamusi :)

Zgłoś nadużycie #3464 9 grudnia 2015, 10:28

patkaaaaa Zaprawiona w bojach
Hej dziewczyny ;) .

Trochę mnie ty nie było ale miałam takie rewolucję z młodym ze aż mi sił brakowało podlapalam jakiegoś dola...
Ja mam usg jutro dopiero...

Ja wam dziewczyny powiem ze to moje drugie ale też sama nie wiem co i jak ;) .
Chyba zbyt duża odległość czasowa...

Moja tez liczy skończone tygodnie.

Zgłoś nadużycie #3465 9 grudnia 2015, 10:47

stokrotka88 Zaprawiona w bojach

Kasiek25 napisał(a)

Patrzę na tabelkę i widzę, że Stokrotka ma dziś wizytę. Czekamy na wieści :D

Hej, Tak, mam dzisiaj wizytę, ale dopiero o 16, jak narazie siedzę w pracy... :) . Jeśli wymiary będą ok to bedę miała robione USG prenatalne. Dzisiaj idę do innego lekarza, bo moja lekarka ma jeszcze małe doswiadczenie i odesłała mnie do innego lekarza :) także mam nadzieję, że będzie wszystko dobrze.

Zgłoś nadużycie #3466 9 grudnia 2015, 10:49

Mama_Ludzika Zaprawiona w bojach
Witam :) przyszły dziś wyniki pappy. Wynik prawidłowy :)

Wszyscy lekarze z którymi miałam styczność podawali skończone tygodnie. Bo to tak jak z naszym wiekiem. Jak skończymy 20 lat to mamy 20 lat a nie 21 ;) natomiast w tych internetowych opisach czytamy następny tydzień. Zwróćcie uwagę, że tam nie ma zerowego tygodnia. Zresztą tą są marginalne różnice, że nie ma co się przejmować. Jak same widzicie po USG wiek dziecka różni się od tego naszego liczonego z OM. U Angelo z tego co pamiętam w pewnym momencie różnica wynosiła 1,5 tygodnia. Należy więc czytanie internetowych źródeł traktować orientacyjnie i w ramach ciekawostek a n ie pewniaków.

Siedzę pod dwoma kołdrami i ziiiimno mi strasznie brrrrrrrr

Zgłoś nadużycie #3467 9 grudnia 2015, 11:31

AngeloCustode Zadomowiona
Tak u mnie bylo 1,5 tygodnia roznicy. tygodnie zaleza od zaplodnienia i zagniezdzenia. Ale dla mnie zastanowienie czy jak ktoś ma 11 i 3 dni to liczyć 11 tydzien czy 12 jest troche zabawne :) z punktu matematycznergo jak ktoś jest 3 dni w ciąży to jest pierwszy tydzien jak ktos jest 1 tydz i 3 dni to jest drugi tydzien. ale z punktu natury, zycia, cudu poczęcia i miliona innych... przecież dziecko nie musi rozwijać się książkowa co do dnia i godziny....matko ! Skąd biorą się pomiary wieku ciąży? z wielkości dziecka. Ja będą w 5 tygodniu ciąży wg usg nie byłam w ciąży bo dziecka nie było, a teraz przez luteine mały podrósł jak na drożdzach i dogonił tygodnie prawie idealnie dopasowane do obliczeń wg daty. A u mnie jest to niemożliwe bo wiem kiedy mialam owulacje i to nie było przed 20 dniem cyklu....

Dzidzia rośnie jak chce, kiedy czujemy sie lepiej, dobrze się odzywiamy i nie stresujemy to rosnie mozna powiedziec książkowo, ale np jak wszystko zle nalozy sie na raz to moze odrobine zwolnic po to by w kolejnym tygodniu nadgonic... taka jest natura. Dlatego nie chodzimy na USG co 5 dni ani co tydzień tylko najwyżej co miesiąc, a zazwyczej jeszcze bardziej sporadycznie. To samo jest z dzieckiem po urodzeniu, ma swoje tempo rozwoju i jedne rozwijaja się szybciej manualnie a inne ruchowo itp. itd. także mamuśki !!! spokojnie !!! :) )

Zgłoś nadużycie #3468 9 grudnia 2015, 12:37

motylek1909 Supermama

BedeMama napisał(a)

a może mylisz twardnienie macicy z wypychaniem dzidka? :) ja tak mam... jak dzidzior nie kopie, tylko wypycha brzuszek lub pupę, to mam wrażenie jakby macica i brzuch były ze skały ;)
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1sAKNZYPwP0e_npNL6Netx2lBNfmTFlnd9vO0Y8zE...

Zgłoś nadużycie #3469 9 grudnia 2015, 12:44

stokrotka88 Zaprawiona w bojach
Chciałabym już poznać płeć dziecka... Na ostatniej wizycie pytałam kiedy będzie to możliwe, to Gin. mi powiedziała, że jeszcze trochę... :( . Wiem, że zdrowie najważniejsze, ale już bym kupiła coś fajnego dla dzieciątka :) Pościel, czy jakieś ubranka... jak narazie mam dosłownie 3 rzeczy dla maleństwa, bo nie znalazłam nic więcej w neutranych kolorach... A wy już kupujecie coś powoli?

Zgłoś nadużycie #3470 9 grudnia 2015, 12:47

AngeloCustode Zadomowiona
Mój lekarz mi mówił ze macica jest twarda jak krwawi, a wtedy są krwawienia i plamienia i twardość macicy czuć przy badaniu dopochwowym. Uczucie twardnienia brzucha to mogą być skórczające się mięśnie macicy i wtedy polecają nospę, a może się tak dziać po wysiłku, stresie lub ciężkim dniu. Byłam w zagrożonej ciąży musiałam leżeć i jak faktycznie leżałam to nic się nie działo, jak się trochę w dzien poruszałam to czułam twardość podczas aplikowania leków, ale nie krwawiłam już wtedy więc nie mogło to być silne krwawienie. Jak odczuwać, że jest twarda'? gdzie to twardość wyczuwasz?