Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Czerwcóweczki 2016 ✌️

Zgłoś nadużycie #3431 8 grudnia 2015, 15:18

Grabka Początkująca
Dziekuje za słowa otuchy :)
buka87 Jak tam wizyta u fryzjera? Zazdroszczę, sama na razie wstrzymuję się   z podcinaniem i zapuszczam włosy, przymajmniej do takiej długości żebym mogła je potem na szybko gumka zwiazać.
emilia98 gratuluję córeczki :)
alillah cieszę się że Ci przedłużyli umowę. Ja też jestem na L4, w domu nudzę się straszliwie i wolałabym  chodzić do pracy, ale bezpieczeństwo  dziedziusia jest najważniejsze, nawet jesli finansowo jest słabiej bo omijaja nas ewentualne bonusy czy nadgodziny. Jeśli nie chcą żebyś pracowała to nawet lepiej bo jesteś rozgrzeszona z "komfortu" przebywania na L4.
pinka słiczne zdjęcie
kaja.k12 jedno proste rozwiązanie: idz do innego lekarza (najlepiej prywatnie)i przedstaw sprawę wyliczając dolegliwości które masz przez te ciężką pracę. Nawet nie musisz mówić że to przez pracę, po prostu powiedz mu jak żle się czujesz. nie chcę zgadywać, ale na pewno masz jakieś zdrowotne problemy bo inaczej nie potrzebowałabyś zwolnienia. Nie wiem czy dobrze pamiętam że pisałaś że masz plamienia ?
Tak naprawdę to jeślipracodawca przestrzega przepisów dot. kobiet w ciąży to jest to sprawa do PIP.
BedeMama a masz mozłiwośc podejsc do ginka wczesniej po Luteine?
Ja już też zabieram się za świąteczne dekoracje. Jak choinka to tylko żywa, więc z nią jeszcze trochę poczekamy.
Synek 04.03.2015-12.03.2015

Zgłoś nadużycie #3432 8 grudnia 2015, 15:28

Kasiek25 Fajna mama

kaja.k12 napisał(a)

Dziewczyny jestem zalamana!!! Juz nie wiem co mam robic ;) ginekolog odsyla mnie do pracodawcy po zwolnienie z pracy. Pracodawca nie chce mi go wystawic i nawet napisac papierka zasranego czy mam prace zgodna z ochrona przyszlych mam. Lekarz nie chce l4 bo nic sie nie dzieje ale zakazu pracy tez nie bo nie wierzy mi na ,,gebe" ze moja praca jest za ciezka :( dzwigam codziennie 10 litrowe wiadra z zimna woda sprzatam klatki, myje okna, zamiatam chodniki i itp juz nie mam sil :( madry pracodawca twierdzi ze jak sie zle czuje mam isc do lekarza..no ale kur€(;!! Ze tak powiem ja tego nie moge wykonywac chyba ?? ?co mam zrobic ?? :( pomocy!!!

Zmień lekarza i to szybko!!!

Zgłoś nadużycie #3433 8 grudnia 2015, 15:38

kaja.k12 Zaprawiona w bojach
Dzieki dziewczyny! Jutro ide do innego sie skonsultowac :( grabka nie na szczescie tfu tfu plamien nie mam ale po pracy bardzo boli mnie brzuch, slabo sie czuje i wogole wygladam jak trup:/

Zgłoś nadużycie #3434 8 grudnia 2015, 15:42

Anika29 Zaprawiona w bojach

kaja.k12 napisał(a)

Dziewczyny jestem zalamana!!! Juz nie wiem co mam robic ;) ginekolog odsyla mnie do pracodawcy po zwolnienie z pracy. Pracodawca nie chce mi go wystawic i nawet napisac papierka zasranego czy mam prace zgodna z ochrona przyszlych mam. Lekarz nie chce l4 bo nic sie nie dzieje ale zakazu pracy tez nie bo nie wierzy mi na ,,gebe" ze moja praca jest za ciezka :( dzwigam codziennie 10 litrowe wiadra z zimna woda sprzatam klatki, myje okna, zamiatam chodniki i itp juz nie mam sil :( madry pracodawca twierdzi ze jak sie zle czuje mam isc do lekarza..no ale kur€(;!! Ze tak powiem ja tego nie moge wykonywac chyba ?? ?co mam zrobic ?? :( pomocy!!!

Idź do innego lekarza. Jest wiele lekarzy którzy dają zwolnienia bez większego powodu. Mój lekarz nawet nie pytał jaka mam prace, tylko po prostu czy chce zwolnienie (mimo ze ciąża przebiega fizjologicznie bez żadnych przykrych dolegliwości) i dostałam zwolnienie na miesiąc - do kolejnej wizyty.
Z tego co słyszałam wsród koleżanek lekarze przyjmujący prywatnie zawsze dają L4 :)

Zgłoś nadużycie #3435 8 grudnia 2015, 15:47

buka87 Supermama
Ale super dzidziory!
Kurde czemu moja lekarka nie chce mi podac plci :( Musze ja pzycisnac przed swietami moze cos powie :)
CHoineczka piekna, bardzo mi sie podoba :) Ja bede miala jak w zeszlym roku fioletowo-złotą :) Nie moge sie doczekac az z mezem ją ubierzemy :) A za rok bedzie nas juz trójeczka :) )
Wizyta u fryzjera udana, zrobilam dluzsza grzywke i wyszlo fajnie :) Wymodelowala mi wlosy a wyszlo bardzo tanio jesli chodzi o kaskę :) Takze na plus. Tylko ten wieczny bol glowy :( Moglby sobie iść.
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1UeMKsYzzKAMs_AVUDzd9h69QxFTsNDJbFrgZb0ef...

Zgłoś nadużycie #3436 8 grudnia 2015, 16:16

pinka Gotowa na wszystko
Ja bym tylko spała i spała. Aż mam już dosyć spania. :-p

Zgłoś nadużycie #3437 8 grudnia 2015, 16:23

Tauriel Fajna mama

pinka napisał(a)

A to relacje z naszej wczorajszej wizyty.

Gratuluje :) śliczności !

Zgłoś nadużycie #3438 8 grudnia 2015, 17:31

Grabka Początkująca
buka87 nie chce bo pewnie jeszcze nie jest pewna

A ja dziś bez popołudniowej drzemki i mdłości też tylko miałam przez chwile!!! :D

Zgłoś nadużycie #3439 8 grudnia 2015, 17:41

buka87 Supermama

Grabka napisał(a)

buka87 nie chce bo pewnie jeszcze nie jest pewna

A ja dziś bez popołudniowej drzemki i mdłości też tylko miałam przez chwile!!! :D

Ona tylko patrzy czy serce bije i czy sie dziecko rusza, ewentualnie je zmierzy a tam to nawet nie próbuje zaglądać;/ Wkurza mnie to bo jak nie widać to nie widać, ale ona sie nawet nie wysili zeby było cos widać.
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1UeMKsYzzKAMs_AVUDzd9h69QxFTsNDJbFrgZb0ef...

Zgłoś nadużycie #3440 8 grudnia 2015, 17:52

Grabka Początkująca

buka87 napisał(a)

Ona tylko patrzy czy serce bije i czy sie dziecko rusza, ewentualnie je zmierzy a tam to nawet nie próbuje zaglądać;/ Wkurza mnie to bo jak nie widać to nie widać, ale ona sie nawet nie wysili zeby było cos widać.

A jakie masz przeczucie? Chłopak czy dziewczyna? My wczoraj wróżyliśmy obrączką na łańcuszku trzymaną nad brzuszkiem :) Kręciła się w kółko- czyli dziewczynka!

Zgłoś nadużycie #3441 8 grudnia 2015, 18:01

buka87 Supermama

Grabka napisał(a)

A jakie masz przeczucie? Chłopak czy dziewczyna? My wczoraj wróżyliśmy obrączką na łańcuszku trzymaną nad brzuszkiem :) Kręciła się w kółko- czyli dziewczynka!

Ja obstawiam chlopaka :) Ze wszystkich wróżb też mi wychodzi chłopak :) No ale dziewczynka też fajnie :) No nic, zostaje nam czekać.

Zgłoś nadużycie #3442 8 grudnia 2015, 18:30

i057 Fajna mama
Choinka dopracowana , wystrój świeczników zmieniony na świąteczne. Można odpocząć.
Gratki dla kobietek które poznały płeć :)
aniołek (*) 29.07.2012               ♡♥♡                       Dalia  25.10.2013            ♡♥♡     Nikodem +/- 22.06.2016 :)

Zgłoś nadużycie #3443 8 grudnia 2015, 18:53

i057 Fajna mama

kaja.k12 napisał(a)

Mój poprzedni ginekolog też mi kazał iść do pracodawcy żeby wystawił opinie że praca nie jest przeznaczona dla kobiet w ciąży.. zmieniłam lekarza bo przecież skoro mówię że nie jestem w stanie wykonywać pracy bo padam na pysk to ten swoje. Moja praca co prawda w większości siedząca bo pracuję jako szwaczka ale szyje poduszki i muszę 2 tysiące poduszek wyrzucić na stół pakowaczą do spakowania a odliczając przerwę i ustawienie maszyn to zostaje 7 godzin do uszycia jest co machać.
Wydaje mi się że lekarze z tymi opiniami wymyślaja, wystarczyłaby ich inicjatywa i nic nie byłoby trzeba załatwiać ani zmieniać lekarza
aniołek (*) 29.07.2012               ♡♥♡                       Dalia  25.10.2013            ♡♥♡     Nikodem +/- 22.06.2016 :)

Zgłoś nadużycie #3444 8 grudnia 2015, 19:29

Mama_Ludzika Zaprawiona w bojach
Dziewczynki-super wieści z wizyt :)

Alillah- gratuluję umowy :)
.
Kaja- idź na spokojnie to innego lekarza. Nie denerwuj się już tylko. Nie ten to inny

Buka nasza jaka niecierpliwa :)

Ja melduję się chora. Katar, kaszel a lekarz od razu wcisnął mi antybola. Narazie nie biorę. Jak mi się pogorszy to wezmę. Póki nie jest źle nie chce truć maluszka. Tydzień L4

Zgłoś nadużycie #3445 8 grudnia 2015, 19:32

buka87 Supermama

Mama_Ludzika napisał(a)

Dziewczynki-super wieści z wizyt :)

Alillah- gratuluję umowy :)
.
Kaja- idź na spokojnie to innego lekarza. Nie denerwuj się już tylko. Nie ten to inny

Buka nasza jaka niecierpliwa :)

Ja melduję się chora. Katar, kaszel a lekarz od razu wcisnął mi antybola. Narazie nie biorę. Jak mi się pogorszy to wezmę. Póki nie jest źle nie chce truć maluszka. Tydzień L4

Polecam syrop prenalen, czosnek itd :) Mnie wykurował w 2 dni w 4 tygodniu :)

Zgłoś nadużycie #3446 8 grudnia 2015, 19:45

AngeloCustode Zadomowiona
L4 ciążowe może wypisać nawet lekarz pierwszego kontaktu. więc jeśli masz fajnego lekarza i powiesz, że nie możesz ciężko dźwigać, a ginekolog nie chce dać to lekarz powinien dać.

A co do choinki.... podanej z allegro. Jak ją wypakowałaś to wygląda faktycznie jak na tej aukcji?

Zgłoś nadużycie #3447 8 grudnia 2015, 19:45

alillah Zaprawiona w bojach
Zdrówka Mamo Ludzika! Dobrze, że jesteś na L4- najważniejsze to wyleżeć tę chorobę.

Zgłoś nadużycie #3448 8 grudnia 2015, 19:54

emilia92 Gotowa na wszystko
Buka kiedy masz wizyte moze plec poznasz ??
Widze ze juz choinki ubieracie mnie tez korci ubrac
I maz mi juz marudzi ze jak znamy plec to mozna przebrac ubranka bo mamy cala szafe

Zgłoś nadużycie #3449 8 grudnia 2015, 20:08

i057 Fajna mama

AngeloCustode napisał(a)

L4 ciążowe może wypisać nawet lekarz pierwszego kontaktu. więc jeśli masz fajnego lekarza i powiesz, że nie możesz ciężko dźwigać, a ginekolog nie chce dać to lekarz powinien dać.
A co do choinki.... podanej z allegro. Jak ją wypakowałaś to wygląda faktycznie jak na tej aukcji?

Zapakowana przyszła w karton od choinki. Z złożeniem nie było problemu. Żadna z gałązek nie ucierpiała przy rozkładaniu. Jestem zadowolona z zakupu. Powiedziałabym że jest zdjęcie realistyczne na aukcji.

Zgłoś nadużycie #3450 8 grudnia 2015, 20:14

stencel_ka Fajna mama

alillah napisał(a)

Witajcie. Wczoraj miałam koszmarny dzień w pracy i nie wiem czy dzisiejszy dzień nie będzie ostatnim. Po wyjściu aż się popłakałam, a humor miałam fatalny... do czasu kiedy nie poszłam do ginekologa :) Wszystkie badania w normie, dzieciątko na USG piękne! Machało rączkami, serduszko pięknie biło i nogi miało długie po moim mężu ;) Niestety nie dostałam zdjęcia i co dziwne, pani doktor nawet nie zmierzyła dzieciątka. Ale ten obraz w mojej głowie pozostanie na 2 tyg, aż do kolejnego usg- prenatalnego :)

Pytałam panią doktor też o to, jak czytać informacje o dzieciątku i powiedziała, że dopiero po pełnych skończonych tygodniach, czyli jak ja jestem w 11 tyg 2 dni, to informacje czytam na 11 tydzień.

No to ja nie wiem jaki sens jest czytania info dla 40tyg gdy jestem w ciąży 40t1d....Przecież to już po terminie, ciąża trwa 40tyg.