Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Czerwcóweczki 2016 ✌️

Zgłoś nadużycie #3371 7 grudnia 2015, 14:36

Kasiek25 Fajna mama

stencel_ka napisał(a)

Ja jakoś dziwnie się czuje tzn zastanawia mnie ten brak objawów...nudności i senność ustały, brzuch i plecy nie bolą. Oby to był zwiastun tego,, miodowego,, drugiego trymestr...a wizyta dopiero za tydzien :-(

Drugi trymestr jest odpoczynkiem od nudności i zmęczenia, więc ciesz się póki możesz. Mnie jeszcze męczą mdłości i już wyczekuję końca 1 trymestru.

Zgłoś nadużycie #3372 7 grudnia 2015, 14:37

Kasiek25 Fajna mama

Grabka napisał(a)

No właśnie termin wyliczył mi lekarz na 21.06, ale z wymiarów dzieciaczka bo moje cykle były nieregularne.
To moja druga ciąża. Bardzo długo staraliśmy się o pierwszą. Wielką radością było kiedy o niej się dowiedzieliśmy. Niestety mój wyczekany synek był z nami tylko 8 dni. Miał dużą przepuklinę pępowinową i pomimo operacji nie udało nam się...
W tej ciąży towarzyszy mi mega senność i nudności 24/7, ale nie narzekam, spokojnie czekam aż miną (mam nadzieje że już niedługo). Na początku miałam jednorazowe krwawienie (oprócz tego implantacyjnego), więc jestem na luteinie.
Na dzisiejszej wizycie maluszek miał już 5.16cm i parametry na tyle dobre (NT 1,4), że nie było potrzeby robić badań z krwi.
Jeśli chodzi o mnie, to juz ponad 10 razy obchodziłam 21 urodziny :) Z ukochanym mężem jesteśmy parą już 12 lat, choć ślub wzięliśmy dopiero 3 lata temu. Mieszkamy z suczką ON-kiem na obrzeżach większego miasta.

Grabka to bardzo przykre co piszesz. Lekarz tego wcześniej nie wykrył? Teraz na pewno wszystko będzie bardzo dobrze. Witamy w czerwcóweczkach ;)

Zgłoś nadużycie #3373 7 grudnia 2015, 14:43

stokrotka88 Zaprawiona w bojach

buka87 napisał(a)

Oj doskonale CIe rozumiem ja miałam to samo, tylko bez ortodonty :) Ale mega zmęczona chodziłam aż organizm nie wytrzymał, zaczęłam plamić i był sygnał żeby zwolnic tempo i teraz jest fajnie.
A kiedy powiesz w pracy o ciąży? I czemu ukrywasz? Czekasz na przedłużenie umowy?

Nie mówiłam w pracy, bo jeszcze nie chciałam, żeby wiedzieli, powiem może po świętach. Nie lubię plotek i chciałam tego uniknąć na początku. Chociaż i tak każdy mi już sugeruje od kilku miesięcy, że po ślubie to pewnie niedługo bedę w ciąży itp... a mnie wkurza takie gadanie, dlatego wolałam narazie nie mówić :) Umowę mam na stałe, pracę w miarę spokojną, także i tak bedę pracowała przez wiekszość ciąży.  Muszę jakoś lepiej się zorganizować i będzie dobrze.

Zgłoś nadużycie #3374 7 grudnia 2015, 15:40

buka87 Supermama
Stokrotka88 rozumiem :)
Do mnie dzis ciagle dzwoni kolezanka z pracy o cos pytac, to jakas masakra! Jeszcze akurat jej nie lubie i mnie drazni strasznie.
A ja jutro w ramach relaxu zapisałam sie do fryzjera :) Przed swietami zrobie sobie jeszcze hennę i juz wogole bede czuc sie pięknie :) ) A co mi tam! :D
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1UeMKsYzzKAMs_AVUDzd9h69QxFTsNDJbFrgZb0ef...

Zgłoś nadużycie #3375 7 grudnia 2015, 16:01

stokrotka88 Zaprawiona w bojach
No te koleżanki z pracy potrafią działać na nerwy ;-) ;-) hehe.

Zgłoś nadużycie #3376 7 grudnia 2015, 16:06

i057 Fajna mama

stokrotka88 napisał(a)

No te koleżanki z pracy potrafią działać na nerwy ;-) ;-) hehe.

U mnie są hieny i tylko czekają na to aż cos ci nie wyjdzie i bedzie sensacja
aniołek (*) 29.07.2012               ♡♥♡                       Dalia  25.10.2013            ♡♥♡     Nikodem +/- 22.06.2016 :)

Zgłoś nadużycie #3377 7 grudnia 2015, 16:28

buka87 Supermama
U mnie tylko pytaja jak sie czuje a jak mówie, ze ok to pytaja czemu nie wracam do pracy skoro sie dobrze czuje;/ No bezczelne. Ale szkoda mi nerwów na nie :)
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1UeMKsYzzKAMs_AVUDzd9h69QxFTsNDJbFrgZb0ef...

Zgłoś nadużycie #3378 7 grudnia 2015, 16:50

Grabka Początkująca

Kasiek25 napisał(a)

Grabka to bardzo przykre co piszesz. Lekarz tego wcześniej nie wykrył? Teraz na pewno wszystko będzie bardzo dobrze. Witamy w czerwcóweczkach ;)

Wykrył, wiedzieliśmy od 12 tygodnia ciąży. Potem musieliśmy czekać do 16 tyg żeby wykonać amniopunkcje (przepuklina jest markerem trisomii, ryzyko wyliczone na ZP 1:4 i ZE 1:10). Okazało sie że maluszek genetycznie był zdrowy więc chciałam go urodzić. Mieliśmy duże szanse na powodzenie. Niestety nie udało się.
Synek 04.03.2015-12.03.2015

Zgłoś nadużycie #3379 7 grudnia 2015, 18:12

AngeloCustode Zadomowiona
Hejo. Dawno się nie odzywałam, ale miałam trochę problemów i zdrowotnych i w pracy.
Zdrowotne to ... migrena i strasznie wysokie ciśnienie zakończone SORem na nocnym dyżurze.
a w pracy... cóż ... niektórzy chcą iść na L4 "bo tak". Ja jestem z tych co z ustesknieniem czekałam na koniec L4, żebym mogła wrócić do pracy. Niestety moi szefowie są innego zdania, dla nich jestem osobą nie w pełni sprawną i już mnie nie potrzebują. Wszystko byłoby ok... gdyby nie umowy śmieciowe. Niestety. Więc przyjdzie mi szukać czegoś na czas ciąży, żeby jakoś podołać.
Z  tych pozytywnych wieści... jestem po prenatalnych i mój szkrab ma się świetnie, pękna zdrowa dzidzia. Termin z daty od USG różni się tylko 5 dni co dla mnie jest czymś niemożliwym bo zaczynałam od 1,5 tygodnia różnicy :) zdjęć niestety nie mam, bo nie dostałam, ani jednego, szkoda. Nastepna wizyta 30 grudnia i może wtedy będę miała kolejną pamiątkę.

Zgłoś nadużycie #3380 7 grudnia 2015, 18:58

i057 Fajna mama

Grabka napisał(a)

Wykrył, wiedzieliśmy od 12 tygodnia ciąży. Potem musieliśmy czekać do 16 tyg żeby wykonać amniopunkcje (przepuklina jest markerem trisomii, ryzyko wyliczone na ZP 1:4 i ZE 1:10). Okazało sie że maluszek genetycznie był zdrowy więc chciałam go urodzić. Mieliśmy duże szanse na powodzenie. Niestety nie udało się.

Życie nas nie rozpieszcza
aniołek (*) 29.07.2012               ♡♥♡                       Dalia  25.10.2013            ♡♥♡     Nikodem +/- 22.06.2016 :)

Zgłoś nadużycie #3381 7 grudnia 2015, 19:01

i057 Fajna mama
[QUAngeloCustode jak możesz to Wypełnij tabelkę

Zgłoś nadużycie #3382 7 grudnia 2015, 19:52

jaką tabelkę ?

Zgłoś nadużycie #3383 7 grudnia 2015, 19:55

Mama_Ludzika Zaprawiona w bojach
Witaj Grabka :) miło Cię powitać :) strasznie smutna Twoja historia.............. okrutny jest los... Tym razem na pewno będzie dobrze! musi być!

Angelo młode kobiety niestety często mają pod górę jeśli chodzi o podstawę zatrudnienia :( Wszystko się jakoś ułoży. Musisz walczyć. Najważniejsze, że z maluszkiem wszystko ok

Zgłoś nadużycie #3384 7 grudnia 2015, 20:12

i057 Fajna mama

AngeloCustode napisał(a)

jaką tabelkę ?

Buka87 ma w swoim podpisie załączony załącznik do naszej czerwcowej tabelki. Możesz tam podać dane  jako komentarze albo do Buki napisać bo ona tą tabelkę prowadzi

Zgłoś nadużycie #3385 7 grudnia 2015, 20:33

Mujer Zaprawiona w bojach
BedeMama, twardnienie brzucha nie jest niczym dobrym. Nie ma co panikować, ale skonsultowałabym to ze swoim lekarzem.

Nawet nie wiem gdzie pracuje mój poprzedni ginekolog i nie interesowało mnie to za bardzo. Wiedziałam gdzie chce rodzić. Teraz też nie wiem gdzie moje ginekolog pracuje, ale znając jej gadulstwo to się niebawem dowiem, ale jeszcze nie wiem gdzie chcę rodzić. Położna ze mną tylko była, ale też nie za bardzo. Mąż przede wszystkim był dla mnie wsparciem. Lekarka przyszła już na parte. W ogóle jej nie pamiętam, w ogóle wszystko jak za mgłą. Pamiętam tylko słowa położnej, że pięknie, jeszcze raz i po wszystkim :)

Grabka, przykre to bardzo :( Teraz wszystko na pewno będzie dobrze :)

Angelo, w poprzedniej ciąży na początku pracowałam na zlecenie. I tak pracowałam do 30 tygodnia. Dowiedzieli się pod koniec. Nic im nie mówiłam, bo i tak nie było sensu, a nie chciałam wylecieć. Do tego już w ciąży znalazłam pracę na umowę o pracę, bo inaczej nici z macierzyńskim.

Jutro mam wizytę u ginekologa. Trzymajcie kciuki, aby te ekg wyszło dobrze i ogólnie wyniki. I żeby mnie znowu nie wkurzyła :P

Zgłoś nadużycie #3386 7 grudnia 2015, 20:40

Ja już nie taka młoda ;)

Zgłoś nadużycie #3387 8 grudnia 2015, 8:49

alillah Zaprawiona w bojach
Witajcie. Wczoraj miałam koszmarny dzień w pracy i nie wiem czy dzisiejszy dzień nie będzie ostatnim. Po wyjściu aż się popłakałam, a humor miałam fatalny... do czasu kiedy nie poszłam do ginekologa :) Wszystkie badania w normie, dzieciątko na USG piękne! Machało rączkami, serduszko pięknie biło i nogi miało długie po moim mężu ;) Niestety nie dostałam zdjęcia i co dziwne, pani doktor nawet nie zmierzyła dzieciątka. Ale ten obraz w mojej głowie pozostanie na 2 tyg, aż do kolejnego usg- prenatalnego :)

Pytałam panią doktor też o to, jak czytać informacje o dzieciątku i powiedziała, że dopiero po pełnych skończonych tygodniach, czyli jak ja jestem w 11 tyg 2 dni, to informacje czytam na 11 tydzień.

Zgłoś nadużycie #3388 8 grudnia 2015, 9:10

buka87 Supermama
Alillah to super :) Dzieciaczek CI machał :D Ja bym sie mogła wgapiac w usg godzinami :D Ale pewnie nie tylko ja.
Ja dziś brzydkie sniadanie, bo parówki;/ No ale miała ochote na takie z musztarda :) Poprawie winogronami i może będzie :)
Juz z pracy do mnie dzwonili 2x. Chcieli zebym cos w domu zrobiła;/ Ale na szczescie nie mam klucza do programu bo jest w pracy i nie ma opcji. Ale masakra.

Zgłoś nadużycie #3389 8 grudnia 2015, 9:53

Kasiek25 Fajna mama
Jak tam się dziś czujecie mamuśki? Ja po wczorajszej glukozie dopiero dziś doszłam do siebie, bo wczoraj cały dzień mnie mdliło. Ja też zamówiłam choinkę przez internet, tak jak tu jedna z Was pisała i teraz czekam na nią i wprowadzam do mieszkanka świąteczny klimat ;)

Zgłoś nadużycie #3390 8 grudnia 2015, 10:27

i057 Fajna mama
Do mnie doszła informacja że choinka wysłana więc jutro przyjedzie :)
Miałam ochotę na drożdżówkę z makiem i mąż mi ją przywiózł chociaż nie mówiłam mu że za mną chodzi :) a przeważnie nie zwracam uwagi ma te z makiem tylko francuskie :)