Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Czerwcóweczki 2016 ✌️

Zgłoś nadużycie #3151 3 grudnia 2015, 17:57

Tauriel Fajna mama
Jagoda, Stokrotka, Buka super wiadomości ! Gratuluje :) :)
Jagoda łożysko jeszcze powinno przesunąć sie do góry jak macica uniesie ;)

Zgłoś nadużycie #3152 3 grudnia 2015, 17:59

Kasiek25 Fajna mama
Dziewczyny super wieści dziś przynosicie ;)

Zgłoś nadużycie #3153 3 grudnia 2015, 18:02

Mama_Ludzika Zaprawiona w bojach
Kasiu-cieszę się, że wszystko ok :) nie strasz mnie tak bo ja mam słabe nerwy a nie wolno się w ciąży denerwować!!

Buka- przykro mi :( pewnie jest tak, że Twoja mama chce dla Ciebie najlepiej i jakoś w najmniej odpowiedni sposób to okazuje.....

Ja mam test pappa robiony- za dwa tygodnie wynik

Zgłoś nadużycie #3154 3 grudnia 2015, 18:08

i057 Fajna mama
Legginsy ocieplane rewelacja :) przetestowałam dzisiaj

Kasiek25 teraz tylko takie wieści będą :)
aniołek (*) 29.07.2012               ♡♥♡                       Dalia  25.10.2013            ♡♥♡     Nikodem +/- 22.06.2016 :)

Zgłoś nadużycie #3155 3 grudnia 2015, 18:16

Kasiek25 Fajna mama

i057 napisał(a)

Legginsy ocieplane rewelacja :) przetestowałam dzisiaj

Kasiek25 teraz tylko takie wieści będą :)

Oby, mam nadzieję, że po jutrzejszej wizycie też będę miała się czym chwalić :) Już mnie powoli stres zżera.

Zgłoś nadużycie #3156 3 grudnia 2015, 18:48

buka87 Supermama

Kasiek25 napisał(a)

Oby, mam nadzieję, że po jutrzejszej wizycie też będę miała się czym chwalić :) Już mnie powoli stres zżera.

Kasiek! Żadnych nerwów :P
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1UeMKsYzzKAMs_AVUDzd9h69QxFTsNDJbFrgZb0ef...

Zgłoś nadużycie #3157 3 grudnia 2015, 19:50

i057 Fajna mama
A ja za to jestem spokojna jak nie ja :)
aniołek (*) 29.07.2012               ♡♥♡                       Dalia  25.10.2013            ♡♥♡     Nikodem +/- 22.06.2016 :)

Zgłoś nadużycie #3158 3 grudnia 2015, 20:01

karola6787 Zaprawiona w bojach
JAGODA, STOKROTKA, BUKA super informacje 😊😊😊 bardzo cieszą mnie inf że u każdej z nas wszystko dobrze,dzieciątka rosną zdrowo, płeć pomału też poznajemy ,ja mam jutro na 7.30 prenatalne

Zgłoś nadużycie #3159 3 grudnia 2015, 20:35

maja3 Gotowa na wszystko
Buka super wieści :)
Jagoda cieszę sie ze elegancko wszystko z dzidziusiem
Stokrotka cudownie !
Bardzo miło sie czyta takie dobre wiadomości :)

Zgłoś nadużycie #3160 3 grudnia 2015, 21:06

Mujer Zaprawiona w bojach
Gratuluję wizyt :)

Buka, ciężko zrozumieć takie zachowanie bliskiej osoby. Tym bardziej, że teraz nie czas na rowerek. Olać to, albo tak na poważnie i od serca porozmawiać. Mówiłaś jej o tym, że Cię to boli? Może w ogóle nie zdaje sobie z tego sprawy.

Co do porodu, to ja nie wiem kiedy przeskoczyło mi z 6 cm na pełne rozwarcie. Chwilę to trwało. Chciałam znieczulenie, ale było za wcześnie, potem że niby 6cm i dzwoni. Zadzwoniła i powiedziała, że anestezjolog już schodzi. A ja poczułam się dziwnie, czułam że to już parte, ale że to pierwszy poród to nie byłam pewna. Ale zajrzała i faktycznie i po 10 minutach był Adasiek. Z pespektywy czasu myślę, że po prostu nie chcieli dać tego zzo. W każdym razie rodziłam 5 godzin, więc w sumie szybko jak na pierwszy raz. Mogłabym teraz jeszcze szybciej :)

Zgłoś nadużycie #3161 3 grudnia 2015, 21:19

i057 Fajna mama

Mujer napisał(a)

Gratuluję wizyt :)
Buka, ciężko zrozumieć takie zachowanie bliskiej osoby. Tym bardziej, że teraz nie czas na rowerek. Olać to, albo tak na poważnie i od serca porozmawiać. Mówiłaś jej o tym, że Cię to boli? Może w ogóle nie zdaje sobie z tego sprawy.
Co do porodu, to ja nie wiem kiedy przeskoczyło mi z 6 cm na pełne rozwarcie. Chwilę to trwało. Chciałam znieczulenie, ale było za wcześnie, potem że niby 6cm i dzwoni. Zadzwoniła i powiedziała, że anestezjolog już schodzi. A ja poczułam się dziwnie, czułam że to już parte, ale że to pierwszy poród to nie byłam pewna. Ale zajrzała i faktycznie i po 10 minutach był Adasiek. Z pespektywy czasu myślę, że po prostu nie chcieli dać tego zzo. W każdym razie rodziłam 5 godzin, więc w sumie szybko jak na pierwszy raz. Mogłabym teraz jeszcze szybciej :)

Chciałabym teraz 5 godz albo i szybciej a nie 15 . To byl piękny horror jak ja to mówie :)
Jak widac co nas nie zabije to wzmocni :p

Zgłoś nadużycie #3162 3 grudnia 2015, 21:31

stencel_ka Fajna mama

BedeMama napisał(a)

Na 12 bo lekarze liczą skonczone tygodnie

Tylko ze w takim razie informacje dla 40 tyg będziesz czytała gdy będzie 40t1d i dalej.....chyba nie tylko gdy będziesz. 39t1d do 39t6d....po 40t0d mówimy ze jest się już po terminie a nie gdy masz przeszlo 41t0d.

Zgłoś nadużycie #3163 3 grudnia 2015, 22:04

stokrotka88 Zaprawiona w bojach

Mama_Ludzika napisał(a)

Ja mam test pappa robiony- za dwa tygodnie wynik

A czy poza krwią masz jakąś ankietę? Mi w laboratorium powiedzieli, żebym przyszla na krew 3 dni po usg prenatalnym plus ankieta. Nie wiem o jaką ankietę chodzi, bo moja doktor też nie wiedziała... A na prenatalne idę do innego lekarza,bo moja lekarka jest nowa i jeszcze nie wykonuje wszystkich badań samodzielnie. Także nie wiem jak to zrobić... :-(

Zgłoś nadużycie #3164 4 grudnia 2015, 4:57

Mama_Ludzika Zaprawiona w bojach
Stokrotko- dostałam od swojej gin skierowanie i ankietę- były w niej pytania o rodzaj zapłodnienia, o poronienia, o choroby w rodzinie, o masę ciała, wzrost, który cykl starań chyba. Takie pytania. Zadzwoń do tego lekarza, który dał Ci skierowanie żeby dał Ci koniecznie druk ankiety.

Zgłoś nadużycie #3165 4 grudnia 2015, 7:10

Mama_Ludzika napisał(a)

Stokrotko- dostałam od swojej gin skierowanie i ankietę- były w niej pytania o rodzaj zapłodnienia, o poronienia, o choroby w rodzinie, o masę ciała, wzrost, który cykl starań chyba. Takie pytania. Zadzwoń do tego lekarza, który dał Ci skierowanie żeby dał Ci koniecznie druk ankiety.

Dzięki! :) Będę musiała jakoś to załatwić, ale wczoraj pytałam mojej Gin. o tą ankietę, to niestety nie wiedziała... a wychodzi na to, że od niej powinnam ją dostać. Kazała mi się pytać w laboratorium lub w rejestracji... A badanie krwi robisz tego samego dnia co USG?

Zgłoś nadużycie #3166 4 grudnia 2015, 7:43

wiolaa Początkująca
Cześć dziewczyny ! Mam 20 lat, to moja pierwsza ciąża i tak szczerze mówiąc to nie mam pojęcia o niczym ;) mam nadzieję, że mi pomożecie ;) termin mam na 22 czerwca (wyliczone przez lekarza) a z usg wychodzi że 16 czerwca. Mam nieregularne miesiączki (baaaardzo) więc nie mam pojęcia, kto ma racje ;) o ciąży dowiedziałam się dopiero w drugim miesiącu... choruję na astmę i brałam symbicort do tego czasu. i byłam chora więc też bałam antybiotyk. Oczywiście alkohol i papierosy przez te dwa miesiące też były.... Świruję ze strachu o mojego Maluszka.... W przyszły piątek jestem umówiona na diagnostykę prenatalną żeby był równy 13 tydzień... Nie wiem jak wytrzymam do tego czasu... I nawet nie mam z kim o tym porozmawiać, bo moja mama i siostra olewają to, twierdzą że nie potrzebnie się martwię... Oczywiście wszystkie moje koleżanki też tego nie rozumieją... A narzeczony jest za granicą aż do świąt :( nie wiem co mam robić... mam nadzieję że wszystko będzie dobrze :)

Zgłoś nadużycie #3167 4 grudnia 2015, 7:54

buka87 Supermama

wiolaa napisał(a)

Cześć dziewczyny ! Mam 20 lat, to moja pierwsza ciąża i tak szczerze mówiąc to nie mam pojęcia o niczym ;) mam nadzieję, że mi pomożecie ;) termin mam na 22 czerwca (wyliczone przez lekarza) a z usg wychodzi że 16 czerwca. Mam nieregularne miesiączki (baaaardzo) więc nie mam pojęcia, kto ma racje ;) o ciąży dowiedziałam się dopiero w drugim miesiącu... choruję na astmę i brałam symbicort do tego czasu. i byłam chora więc też bałam antybiotyk. Oczywiście alkohol i papierosy przez te dwa miesiące też były.... Świruję ze strachu o mojego Maluszka.... W przyszły piątek jestem umówiona na diagnostykę prenatalną żeby był równy 13 tydzień... Nie wiem jak wytrzymam do tego czasu... I nawet nie mam z kim o tym porozmawiać, bo moja mama i siostra olewają to, twierdzą że nie potrzebnie się martwię... Oczywiście wszystkie moje koleżanki też tego nie rozumieją... A narzeczony jest za granicą aż do świąt :( nie wiem co mam robić... mam nadzieję że wszystko będzie dobrze :)

Witaj Wiolaa :) tu gadamy o wszystkim :) Przede wszystkim nie denerwuj sie bo dzieciaczek juz odczuwa Twoje stresy a po co go denerwowac? :) Najważniejsze, że jesteś pod opieką lekarza, teraz zdrowo się odżywiaj, odpoczywaj i wszystko bedzie dobrze :)
Ustaw sobie suwaczek, zebysmy wiedziały w którym tyg jesteś :D Już Cie dopisałam do naszej tabelki (znajdziesz ja w mojej stopce) Zobacz ile nas tam jest :D
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1UeMKsYzzKAMs_AVUDzd9h69QxFTsNDJbFrgZb0ef...

Zgłoś nadużycie #3168 4 grudnia 2015, 8:02

kaja.k12 Zaprawiona w bojach
Witaj WioLu i witajcie dziewczynki ;)
Ja dzis nie moglam spac ale to chyba z wrazenia ze dzis prenatalne od 4 nie spie hehehe gdzie ostatnio bylam straaasznym spiochem. Ja oszaleje do 13 hehehe strasznie jestem ciekawa jak moj maluszek ile mu sie uroslo i czy wszystko gra! Niestety ide tam sama bo moj puzzel w pracy :( kochane jak wyglada w ogole takie badanie? Robione przez brzuszek? Czy dopochwowo?

Zgłoś nadużycie #3169 4 grudnia 2015, 8:05

Ja wczoraj pierwszy raz miałam USG już przez brzuch :) , także prenatalne za tydzień chyba też tak samo.

Zgłoś nadużycie #3170 4 grudnia 2015, 8:22

wiolaa Początkująca
buka87 wiem wiem, że nie można się denerwować, no ale niestety czasami się nie da :( Tym bardziej że wiedziałam od 16 roku życia, że z zajściem w ciąże będę mieć ogromne problemy. I tak od ponad roku staraliśmy się o maluszka :) i dlatego nie mogę zrozumieć jak nic nie zauważyłam ! i nie miałam żadnych objawów, dopiero mdłości się zaczęły i dlatego zrobiłam test :P Nie mogę się doczekać aż poczuję ruchy! :) w sumie to może już się rusza, a ja nawet nie wiem że to właśnie TO ;)