Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Czerwcóweczki 2016 ✌️

Zgłoś nadużycie #2551 25 listopada 2015, 14:49

gosiaUK Gotowa na wszystko
Hej dziewczyny kupę czasu się nie odzywałam bo albo goście, albo pełno pracy albo co najgorsze mdłości które nie chcą dać mi spokoju... Wczoraj miałam wizytę u położnej, nic specjalnego zrobiła wywiad, wypytala o wszystkie choroby moje, mojej rodziny i mojego chłopaka.
Zmierzyła ciesnienie, miałam 113/72 i puls 83, pobrala krew, mocz no i póki co nic więcej, muszę teraz czekać na list z terminem pierwszego usg a tutaj jest między 12-14tc także mam nadzieję że za dwa tyg już będę miała bo w czwartek przypada mi 12tc. Nie mogę się doczekać :-)  
Ale ten czas leci, choć mógłby szybciej ;-) . Następna wizytę mam 07 stycznia, czyli krew, mocz i ciśnienie i nic po za tym. Nie wczuwaja się w UK za bardzo. 
Ta to takie gifty darmowe które dostałam, pelno ulotek z opisem wszystkiego co by się chciało wiedzieć, próbki kremów, kilka pampersow i inne fajne gadżety :-)  
Pozdrawiam wszystkie mamusie :-)

Zgłoś nadużycie #2552 25 listopada 2015, 14:55

i057 Fajna mama

gosiaUK napisał(a)

Hej dziewczyny kupę czasu się nie odzywałam bo albo goście, albo pełno pracy albo co najgorsze mdłości które nie chcą dać mi spokoju... Wczoraj miałam wizytę u położnej, nic specjalnego zrobiła wywiad, wypytala o wszystkie choroby moje, mojej rodziny i mojego chłopaka.
Zmierzyła ciesnienie, miałam 113/72 i puls 83, pobrala krew, mocz no i póki co nic więcej, muszę teraz czekać na list z terminem pierwszego usg a tutaj jest między 12-14tc także mam nadzieję że za dwa tyg już będę miała bo w czwartek przypada mi 12tc. Nie mogę się doczekać :-)   
Ale ten czas leci, choć mógłby szybciej ;-) . Następna wizytę mam 07 stycznia, czyli krew, mocz i ciśnienie i nic po za tym. Nie wczuwaja się w UK za bardzo.  
Ta to takie gifty darmowe które dostałam, pelno ulotek z opisem wszystkiego co by się chciało wiedzieć, próbki kremów, kilka pampersow i inne fajne gadżety   :-)  
Pozdrawiam wszystkie mamusie :-)

Nam cos takiego dopiero po porodzie w szpitalu daja jak im ankiete wypiszesz :)
U mnie na szczęście coraz mniej mdłości i juz obiad jestem wstanie zjeść  .. Hura :)  mam nadzieje że już nic podobnego się nie pojawi.
aniołek (*) 29.07.2012               ♡♥♡                       Dalia  25.10.2013            ♡♥♡     Nikodem +/- 22.06.2016 :)

Zgłoś nadużycie #2553 25 listopada 2015, 15:06

Kasiek25 Fajna mama
U Was lepiej, a u mnie dziś gorzej. Mdli mnie i mam rozwolnienie :(

Zgłoś nadużycie #2554 25 listopada 2015, 15:39

Datę mi wyznaczyli na 16.06.16 mam nadzieję że nie będzie diabelkiem ;-)

Co do naleśników z serem to też ostatnio robiłam i zawsze dodawalam żółtko ale tym razem tego nie zrobiłam i nie sądzę żeby było niezbędne. Cukier waniliowy, trochę zwykłego i jogurt naturalny i były pyszne :-) . Zaraz się biorę za twarożek że szczypiorkiem i rzodkiewka.

Ost same bezmiesne dania robię bo jak wacham mięso to tragedia...z tym że mój narzeka ale przecież nie będę się męczyć. Pewnych rzeczy on nie potrafi zrozumieć. Czasami mam go dosyć :-P on mnie też na pewno przez humorki hihi chociaż ostatnio dużo lepiej :-)

Zgłoś nadużycie #2555 25 listopada 2015, 16:13

i057 Fajna mama
Ja mięsa też nie jadam ale nie przeszkadza mi zrobić na obiad mężowi :) tak więc nie narzeka ale tak bez mięsa to chyba by nie dal rady
aniołek (*) 29.07.2012               ♡♥♡                       Dalia  25.10.2013            ♡♥♡     Nikodem +/- 22.06.2016 :)

Zgłoś nadużycie #2556 25 listopada 2015, 16:14

alillah Zaprawiona w bojach
Powiem wam, że ja wolę cierpieć niż brać jakiekolwiek leki... Piszecie, że Apap jest bezpieczny, ale ja bym chyba nie zaryzykowała. Wczoraj miałam ogromną migrenę, każdy ruch był dla mnie jak obuchem w łeb, ale nie wzięłam żadnej tabletki...Chociaż zastanawiam się, czy odczuwanie bólu przez matkę też ma wpływ na dziecko, wiecie coś o tym?

Zgłoś nadużycie #2557 25 listopada 2015, 16:25

kaja.k12 Zaprawiona w bojach

gosiaUK napisał(a)

Datę mi wyznaczyli na 16.06.16 mam nadzieję że nie będzie diabelkiem ;-)

Co do naleśników z serem to też ostatnio robiłam i zawsze dodawalam żółtko ale tym razem tego nie zrobiłam i nie sądzę żeby było niezbędne. Cukier waniliowy, trochę zwykłego i jogurt naturalny i były pyszne :-) . Zaraz się biorę za twarożek że szczypiorkiem i rzodkiewka.
Ost same bezmiesne dania robię bo jak wacham mięso to tragedia...z tym że mój narzeka ale przecież nie będę się męczyć. Pewnych rzeczy on nie potrafi zrozumieć. Czasami mam go dosyć :-P on mnie też na pewno przez humorki hihi chociaż ostatnio dużo lepiej :-)

mamy ta sama date wyznaczona!!! :) hehhehh dopiero teraz zauwazylam ze 3 x 6 :D co do miesa to tez tak samo..nie moge wachac, patrzec o jedzeniu nie wspomne

Zgłoś nadużycie #2558 25 listopada 2015, 16:44

karola6787 Zaprawiona w bojach

alillah napisał(a)

Powiem wam, że ja wolę cierpieć niż brać jakiekolwiek leki... Piszecie, że Apap jest bezpieczny, ale ja bym chyba nie zaryzykowała. Wczoraj miałam ogromną migrenę, każdy ruch był dla mnie jak obuchem w łeb, ale nie wzięłam żadnej tabletki...Chociaż zastanawiam się, czy odczuwanie bólu przez matkę też ma wpływ na dziecko, wiecie coś o tym?

Tak nastrój mamy jak najbardziej wpływa na maleństwo ,apap jest bezpiecznym lekiem w ramach rozsądku

Zgłoś nadużycie #2559 25 listopada 2015, 17:03

karola6787 napisał(a)

Tak nastrój mamy jak najbardziej wpływa na maleństwo ,apap jest bezpiecznym lekiem w ramach rozsądku

Wczoraj polozna mi powiedziała że apap to najgorsze co można brać w ciąży, jedyny lek to może być paracetamol zwykły, mimo że apap też ma paracetamol to jego zakazala wręcz stosować. A ost też miałam mega migrene no i bez tabl to bym chyba padła, ale będę brała wtedy jak już na prawdę naturalne metody nie pomagają. W ostateczności.

Zgłoś nadużycie #2560 25 listopada 2015, 17:04

calineczka90 Zaprawiona w bojach
hej dziewczyny! Ja już po usg ;) Wszystko w porządku, dziecko jest zdrowe :) Lekarz wszytko po kolei mi pokazywał i opowiadał. Maluszek był grzeczny, tylko troszkę rączkami ruszał. Lekarz stwierdził, że to chłopczyk chociaż jest jeszcze wcześnie więc na kolejnej wizycie będzie widział dużo lepiej i wiadomość będzie bardziej wiarygodna.
Mam brać witaminy bo wcześniej brałam jedynie kwas foliowy. A wy bierzecie dodatkowo jakieś witaminki?

Zgłoś nadużycie #2561 25 listopada 2015, 17:14

i057 Fajna mama

calineczka90 napisał(a)

hej dziewczyny! Ja już po usg ;) Wszystko w porządku, dziecko jest zdrowe :) Lekarz wszytko po kolei mi pokazywał i opowiadał. Maluszek był grzeczny, tylko troszkę rączkami ruszał. Lekarz stwierdził, że to chłopczyk chociaż jest jeszcze wcześnie więc na kolejnej wizycie będzie widział dużo lepiej i wiadomość będzie bardziej wiarygodna.
Mam brać witaminy bo wcześniej brałam jedynie kwas foliowy. A wy bierzecie dodatkowo jakieś witaminki?

Mi gin powiedzial że dla mnie leki w tym momencie to kwas foliowy, nospa w razie potrzeby i apap gdy naprawdę bedę w potrzebie

Zgłoś nadużycie #2562 25 listopada 2015, 17:23

Ja mam kwas z compleksem Wit

Zgłoś nadużycie #2563 25 listopada 2015, 17:36

i057 Fajna mama
Załączyła mi się faza na barszcz gorący kubek :) dobrze że mama miala bo nie moglabym spac bez niego :)

Zgłoś nadużycie #2564 25 listopada 2015, 17:40

kaja.k12 Zaprawiona w bojach

calineczka90 napisał(a)

juz cos zauwazyl? supeeer! a ktory masz tydzien? mi dr przepisal tylko i wylacznie femibion

Zgłoś nadużycie #2565 25 listopada 2015, 17:56

calineczka90 Zaprawiona w bojach

kaja.k12 napisał(a)

juz cos zauwazyl? supeeer! a ktory masz tydzien? mi dr przepisal tylko i wylacznie femibion

ja już w 13 tyg więc mógł juz coś wychwycić :)

Zgłoś nadużycie #2566 25 listopada 2015, 17:56

buka87 Supermama
A ja mam zwolnienie do konca tyg zeby sie plamienia uspokoily chociaz juz jest prawie ok. Nie mowilam w pracy o ciazy i co, teraz sie pewnie dowiedza jak zobacza zwolnienie prawda? Niby na 2 dni ale od gina i pewnie po kodzie sprawdza.
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1UeMKsYzzKAMs_AVUDzd9h69QxFTsNDJbFrgZb0ef...

Zgłoś nadużycie #2567 25 listopada 2015, 17:58

Kasiek25 Fajna mama

calineczka90 napisał(a)

Super. Właśnie, który to tydzień u Ciebie? Ja biorę tylko Folik a witaminy zapisze mi gdy będzie taka potrzeba, zależy od tego jak wyjdą wyniki krwi i moczu.

Zgłoś nadużycie #2568 25 listopada 2015, 17:59

Kasiek25 Fajna mama

calineczka90 napisał(a)

ja już w 13 tyg więc mógł juz coś wychwycić :)

No to tak. Bo chłopców widać wcześniej niż dziewczynki, bo u kobietek zawsze jeszcze może "ogonek" urosnąć, dlatego ta pewność jest później ;) a chciałaś synka?

Zgłoś nadużycie #2569 25 listopada 2015, 18:07

Tauriel Fajna mama
Buka zależy czy tam z boku jest kod : B - to oznacza, ze zwolnienie jest ciążowe 100% płatne
Calineczka super ;) Gosia czekamy z Toba na pierwsze usg ;)

Zgłoś nadużycie #2570 25 listopada 2015, 18:09

Tauriel Fajna mama

alillah napisał(a)

Nieleczone infekcje są gorsze niż leki.. Ale jak to tylko migrena to moze drzemka albo spacer na świeżym powietrzu ?