Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Czas na studia.

Zgłoś nadużycie #11 24 grudnia 2016, 13:36

elbereth Zadomowiona
Rejestracja: Mar, 2015 Posty: 74 Podziękowania: 0
Hej Wam :) Córka w przyszłym roku wybiera się na studia i chciałam podpytać o kierunek politologia (http://www.wsb.pl/wroclaw/kandydaci/studia-i-stopnia/kierunki-i-specjalnosci/politologia). Co sądzicie o poziomie tych studiów, a bardziej o ich praktycznym zastosowaniu później w życiu zawodowym. Jakiej pracy można po tym szukać na start?

Zgłoś nadużycie #12 30 grudnia 2016, 13:02

Tolka Zaprawiona w bojach
Rejestracja: Gru, 2016 Posty: 175 Podziękowania: 1
A czym interesuje się córka? Najlepiej niech wybierze kierunek odpowiadający jej zainteresowaniom wtedy nie będzie z niesmakiem chodzić na zajęcia a i zwiększy się prawdopodobieństwo znalezienia po studiach konkretnej pracy ;)

Zgłoś nadużycie #13 6 stycznia 2017, 2:30

Kinga.mamaMisi Początkująca
Rejestracja: Sty, 2015 Posty: 15 Podziękowania: 0
Tak jak po każdym innym kierunku w naszym kraju - można robić po nim wszystko, bo będzie musiała szukać pracy, tam gdzie po prostu będzie wakat żeby tylko się jakoś utrzymać ;) a tak serio to wśród moich znajomych politologów są głównie dziennikarze, pracownicy urzędów różnego rodzaju, kilka osób po prostu zostało na uczelni i być może wiążą swoją przyszłość z przekazywaniem wiedzy dalej, nie wiem, poza tym wiele osób pracuje w zawodach zupełnie nie związanych ze studiami. No i oczywiście ludzie gdzieś tam 'kręcący się' przy kampaniach wyborczych, odpowiedzialni za prowadzenie stron czy fanpejdżów o tematyce politycznej..na pewno da się to wykształcenie też połączyć z zawodem pedagoga..może od WOSu np? Jest generalnie parę opcji, wszystko zależy od tego jak dokładnie będą wyglądały jej wybory odnośnie specjalności i doświadczenia w pracy podczas studiów itp..ale na pewno często ludzie łączą to z dziennikarstwem różnym :) U mnie teraz podobny temat na tapecie, bo chrześnica wybiera się na studia ekonomiczne, przygotowuje się do matury, póki co skupiamy się na tym żeby udało jej się przebrnąć z dobrym wynikiem ten egzamin :) Dobrze, że są teraz w necie takie materiały jak na http://www.kierunekrozwoju.pl/pl/blog/planimetria-czesc-1-powtorka-do-matury-z-m... - może przyszłym studentom się przyda :) Pozdrawiam i powodzenia dla córy! :)
Trzy rzeczy zos­tały z ra­ju: gwiaz­dy, kwiaty i oczy dziecka. 

Zgłoś nadużycie #14 11 stycznia 2017, 11:24

kasia171 Świeżo upieczona
Rejestracja: Sty, 2017 Posty: 14 Podziękowania: 0
No szczerze mówiąc to jest dość ryzykowny kierunek, oczywiście najlepsi po każdym znajdą odpowiednią pracę, ale po niektórych jest naprawdę trudno. Mimo, że to kierunek, który moim zdaniem dość dobrze przygotowuje do pracy społecznej i generalnie wykształca świadomość obywatelską i pewne umiejętności z tym związane, Jednak jeśli na prawdę to właśnie to i o niczym innym nie myśli to spróbowałabym na jakiejś prestiżowej uczelni, najlepiej publicznej, szczególnie że politologia nie jest tak oblegana jak jeszcze niedawno i relatywnie łatwo się dostać. ;)

Zgłoś nadużycie #15 24 stycznia 2017, 14:26

ciezarna_mama Gotowa na wszystko
Rejestracja: Lis, 2012 Posty: 314 Podziękowania: 4
Do mnie ten kierunek w ogóle nie przemawia. Ja studiowałam marketing, który jest tak ogólnym pojęciem, że studia dużo mi nie dały. Dopiero na podyplomowych zyskałam bardziej konkretne umiejętności i możliwość satysfakcjonującej pracy. Wybrałam kierunek grafika reklamowa http://grafika.wse.krakow.pl/studia/studia-podyplomowe/ więc nauczyłam się wielu przydatnych rzeczy.

Zgłoś nadużycie #16 25 kwietnia 2017, 6:38

JoannaPodleska Zaprawiona w bojach
Rejestracja: Lip, 2016 Posty: 90 Podziękowania: 0
Możliwości w zakresie dalszego kształcenia mamy dzisiaj naprawdę wiele. Nie mniej jednak myślę sobie, że warto zwrócić uwagę na taką opcję jak studia za granicą. Z resztą możemy dziś skorzystać z pomocy The Swan School http://theswanschool.edu.pl . W tym przypadku bowiem mamy możliwość skorzystania z pomocy przy wszelkiego rodzaju kwestiach formalnych, zyskujemy dostęp do wyszukiwarek uczelni, a co więcej mamy szansę dodatkowo podszkolić swój angielski. Jak oceniacie taki pomysł z nauką poza granicami naszego kraju? Sama powiem Wam szczerze, że bardzo żałuję, iż się na taką opcję nie zdecydowałam.

Zgłoś nadużycie #17 8 maja 2017, 20:41

Luna077 Zaprawiona w bojach
Rejestracja: Sty, 2017 Posty: 98 Podziękowania: 0
A czy to Twój wybór kierunku czy córki? :) Z doświadczenia wiem, że najlepiej żeby dziecko samo zdecydowało w czym chce sie realizować, w czym czuje sie dobrze i ewentualnie jeśli wybór będzie naprawdę kiepski to próbować podać inne alternatywy. Wybór studiów jest bardzo ważny, bo wiele osób idzie na jakis kierunek, który uważa za pasję, a później okazuje się, że kompletnie nie ma po nim pracy. Albo po kilku latach studiowania sporo osób stwierdza, że to jednak nie to i nie kończą studiów. Z pewnością bardziej pewne są kierunki ścisłe, jak medycyna czy farmacja, ale wtedy trzeba włożyć bardzo dużo wysiłku i nierzadko nie obędzie się bez korepetycji z chemii czy matematyki (więcej: http://edun.pl/). Warto więc o tym pomyśleć odpowiednio wcześnie, tak żeby ostatni rok liceum był nakierunkowany ściśle pod kątem przedmiotów maturalnych i późniejszych studiów.

Zgłoś nadużycie #18 11 maja 2017, 10:51

katnick Świeżo upieczona
Rejestracja: Maj, 2017 Posty: 10 Podziękowania: 0
Lepiej usiąść i przedyskutować ten temat z dzieckiem, niż wybierać za niego. To najgorsze, co może być i bardzo tego nie popieram, by pchać pociechę tam, gdzie nie będzie się dobrze czuć. A co ważniejsze, lepiej przejrzeć programy kierunków proponowanych przez uczelnię, może uda się też znaleźć jakieś opinie o konkretnych wydziałach, przedmiotach czy wykładowcach. Każda wiedza jest przydatna, a wszystkiego z broszur się nie dowiecie. Ważne jest wsparcie rodziców w tym okresie, bo nie dość, że matury są stresujące, to jeszcze zaraz przyjdzie wybierać dalszy tor nauki, który zaważy o przyszłej karierze. A wspólne przeszukiwanie ofert uczelni jest istotne, aby dokonać trafnego wyboru. Nie wiem, gdzie bym dzisiaj była, gdybym nie miała pomocy rodziny przy znalezieniu właściwego kierunku studiów.

Zgłoś nadużycie #19 19 maja 2017, 11:32

Aguchan Gotowa na wszystko
Rejestracja: Maj, 2014 Posty: 582 Podziękowania: 2
Ja i tak uważam, że bardziej opłaca się studiować kierunki techniczne, teraz tylko takie mają przyszłość.

Zgłoś nadużycie #20 19 lipca 2017, 14:40

melania Świeżo upieczona
Rejestracja: Lip, 2017 Posty: 13 Podziękowania: 0
Znam kilka osób po politologii i robią najróżniejsze rzeczy teraz ale mało mające wspólnego ze studiami. I raczej nie polecają ;)

Zgłoś nadużycie #21 20 lipca 2017, 15:41

annamalinowska Świeżo upieczona
Rejestracja: Lip, 2017 Posty: 8 Podziękowania: 0
Też wydaje mi się, że aktualnie kierunki techniczne są znacznie lepszym rozwiązaniem, bo potrzeba nam coraz więcej specjalistów. Na politologię bym się nie zdecydowała, ale oczywiście Twoja córka powinna wybrać kierunek, który przede wszystkim jest zgodny z jej zainteresowaniami

Zgłoś nadużycie #22 21 lipca 2017, 11:47

Pamelcia Gotowa na wszystko
Rejestracja: Sie, 2015 Posty: 780 Podziękowania: 9
Jeżeli wybieracie się na studia to świetnie, tylko przy wyborze kierunku nie kierujcie się tym co mówią dookoła. Nie patrzcie na to co zapewni Wam jak najwięcej pieniędzy, tylko kierujcie się tym co lubicie, co Was pasjonuje i co by Wam sprawiało najwięcej przyjemności. Bo nie ma nic lepszego na tym świecie jak zarabianie na czymś, co lubimy i co nam sprawia satysfakcję. Moją młodszą siostrę zainteresowały studia MBA EY, związane z rachunkowością i przedsiębiorczością czyli zagadnieniami które ją bardzo interesują. Mam nadzieję, że się dostanie i będzie robić to co kocha.

Zgłoś nadużycie #23 16 sierpnia 2017, 14:12

biedronkaja Gotowa na wszystko
Rejestracja: Paź, 2015 Posty: 367 Podziękowania: 0
Zanim sie wybierze kierunek studiów to trzeba zdać maturę i to jak najlepiej. Pomocna może być ta oferta http://www.taniaksiazka.pl/t/repetytorium-maturalne/ Znajdziecie tu podręczniki, ale też i repetytoria maturalne, Z nimi powtórka materiałów z rożnych przedmiotów będzie łatwiejsza.

Zgłoś nadużycie #24 14 lutego 2018, 8:52

ciezarna_mama Gotowa na wszystko
Rejestracja: Lis, 2012 Posty: 314 Podziękowania: 4
Wynik matury jest również ważny w przypadku pójścia na studia. Jeśli mamy upatrzoną jakąś fajną uczelnię, a w wynik matury jest dosyć słaby warto poprawić maturę i wybrać się w następnym roku na studia. U mnie na szczęście się poszczęściło i wybrałam się na Doradztwo i coaching na UTH. Na stronie https://www.uth.edu.pl/oferta-studiow/magisterskie/zarzadzanie/doradztwo-i-coaching znalazłam dokłady opis tej specjalności i długo się nie zastanawiałam tylko złożyłam papiery i jestem już studentką ;) Teraz tylko kilka lat studiowania i tytuł magistra jest mój ;)

Zgłoś nadużycie #25 21 lutego 2018, 9:29

Maltanka20 Początkująca
Rejestracja: Paź, 2017 Posty: 16 Podziękowania: 0
Zawsze jest dobry czas aby zacząć studia, na naukę nigdy nie jest za późno. Dobrze jednak wybrać odpowiednią uczelnię, na mnie dobre wrażenie zrobiła ta szkoła studia magisterskie wrocław bardzo fajne kierunki kształcenia, przyjemni ludzie i korzystna oferta.

Zgłoś nadużycie #26 11 sierpnia 2018, 17:04

eleona Zaprawiona w bojach
Rejestracja: Paź, 2017 Posty: 295 Podziękowania: 0
Studia nie powinny być też jakimś przymusem dla Ciebie, ważne, żeby robić to co się pragnie, pomógł mi to uświadomić blog http://www.7dak.pl/studia-podyplomowe-bhp/ pojawiają się na nim często artykuły, które pomagają podjąć trudne biznesowe decyzje.

Zgłoś nadużycie #27 22 sierpnia 2018, 20:26

telene Zaprawiona w bojach
Rejestracja: Maj, 2018 Posty: 200 Podziękowania: 2
Studia to ogólnie nie jest jakieś ogromne wyzwanie, jeżeli pójdziesz na kierunek, który Cię interesuje, to z łatwością wszystko zdasz i będziesz chodzić tam z chęcią, z resztą poczytaj o tym na http://www.nowapolitologia.pl/jak-zalozyc-wlasna-firme/

Zgłoś nadużycie #28 26 sierpnia 2018, 13:39

april13 Zaprawiona w bojach
Rejestracja: Maj, 2017 Posty: 241 Podziękowania: 0
ja w pazdzierniku też wybieram się na studia, już po raz drugi :) Ukończyłam pielęgniarstwo I stopnia na Mazowieckiej Uczelni Medycznej ( dawna Wyższa Szkoła Mazowiecka ) a w tym roku wybieram się tam na studia II stopnia na tym samym kierunku :) Szczerze mówiać to już się doczekać nie mogę :)

Zgłoś nadużycie #29 28 sierpnia 2018, 12:36

Aguchan Gotowa na wszystko
Rejestracja: Maj, 2014 Posty: 582 Podziękowania: 2
Politologia to kierunek po którym trudno o pracę, jak ma zdolności do czegoś innego, to lepiej niech zrezygnuje z tej politologii.

Zgłoś nadużycie #30 15 listopada 2018, 17:15

Cyberemilka Zaprawiona w bojach
Rejestracja: Sty, 2018 Posty: 169 Podziękowania: 0
Na studia nigdy nie jest za późno. :) Dopiero co miałem przyjemność się o tym przekonać a okazało się to za sprawą Gdańskiej Szkoły Wyższej www.gsw.gda.pl . Studiuję tam administrację w której bardzo się odnajduję, a wiedza jest mi przekazywana w należyty sposób. Nie mogę się doczekać, aż rozpocznę pracę!