Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Ciąża w niemczech

Zgłoś nadużycie #31 8 stycznia 2012, 19:19

kaasiaa Zaprawiona w bojach
Mnie poporoszono o przyniesienie karty szczepnien.Pytali oczywiscie czy bylam dwa razy na rozyczke szczepiona (cale szczescie bylam). Karte ciazy dostane prz nastepnej wizycie (26.01). Teraz pobrano ode mnie probke krwi i moczu.
Jesli by wiedzial jak sie nazywaja te szczepionki po niemiecku to bylabym naprawde wdzieczna...:
*Krztusiec
*Blonica
*Tezec
*Odra
*Ospa
Reszta jest po lacinie napisana,czyli lekarz powinien to zrozumiec. taka mam nadzieje :)

Zgłoś nadużycie #32 8 stycznia 2012, 19:40

Konto usunięte
olaboga :D Zapytam, ale dopiero jutro wieczorkiem napisze. O ile wogóle wie. Dziwne, że odemnie nci nei chcą.

Zgłoś nadużycie #33 8 stycznia 2012, 20:04

Ok,bede wdzieczna. Jak nie to oczywiscie sobie jakos poradze,chociaz jeszcze nie wiem jak :) )
Tez mnie to dziwi. Mnie zaraz poprosili o doniesienie karty szczepien. Jakie badania Ci robili?

Zgłoś nadużycie #34 8 stycznia 2012, 20:51

ewe Gotowa na wszystko
Ode mnie pani ginekologa rowniez chciala karte szczepien, moja ksiazeczka zdrowia dziecka w Pl. Ale Mama podyktowala na co bylam szczepiona i przy nastepnej wizycie podalam:

Odra- die Maserin
Ospa - die Windpocken
Rozyczka - die Röteln
Swinka - der Mumps
Tezec- der Tetanus

Zgłoś nadużycie #35 8 stycznia 2012, 21:17

Super! Wielkie dzieki. O to wlasnie mi chodzilo... :)
A powiedzcie mi, wiecie moze czy AOK pokrywa wszystkie koszty badan podczas ciazy?

Zgłoś nadużycie #36 8 stycznia 2012, 22:23

ewe Gotowa na wszystko
Ja tez jestem w AOK i jak narazie placilam tylko za krzywa cukrowa 15E.
Po pierwszej wizycie okreslili grupe krwi, miałam badanie na HIV i pobrali wymaz aby wykluczyć raka szyjki macicy.

Zgłoś nadużycie #37 8 stycznia 2012, 23:33

u mnie po pierwszej wizycie pobrali krew i wzieli mocz do badania. No i oczywiscie waga,wzrost i cisnienie. Ale lekarz juz mi powiedzial,ze w czeka mnie jezszcze badanie na HIV i inne szeregii badan.

Zgłoś nadużycie #38 9 stycznia 2012, 9:23

Konto usunięte
Mi robili hiv, grupe krwi,. jakieś przeciwciała(antikorper-suchtest), HAH test, chlamydie test, LSR durchgefuhrt :d cokolwiek to oznacza :D , nie płaciłam za nic, teraz 1 lutego będe miała krzywa cukrową :( :( i wiem, że 15 euro musze załpacić. Ile razy będą mi krew pobierali ?? ?

Zgłoś nadużycie #39 9 stycznia 2012, 17:51

ewe Gotowa na wszystko
Mi po godzinie od wypicia tylko z palca, male ukucie zrobili, pomiar krwi i wynik byl doslownie od reki :)

Zgłoś nadużycie #40 11 stycznia 2012, 11:36

ja mialam krzywa cukrowa w Polsce robiona, bo mialam hipoglikemie (zbyt malo cukru) po wypiciu glukozy zamiast podwyzszenia cukru we krwi mialam mniej. Ciekawe co mi teraz wyjdzie,bo to tez beda mi robic... Mam wizyte 26.01 zobaczmy co mnie tym razem czeka :) Narazie bylam tylko dwa razy. Pierwszy raz jak okres nie przyszedl, zrobili mi tylko USG- ciaza. I drugi raz bylo widac juz zaroek,pobrali krew i mocz (za pierwszym razem tez mocz), zmieyli, zwazyli i do doomciu :)

Zgłoś nadużycie #41 11 stycznia 2012, 12:23

edziolena Świeżo upieczona
Hej Ja mieszkam w Niemczech. Mam troszkę inny problem. Staramy się o dziecko 1.5 roku i nic. Mój ginekolog twierdzi że jest wszystko ok , daje mi tylko tabletki na jajeczkowanie. U męża jest wszystko w porzatku. Nie wiem czy ufac mojej lekarce czy tabletki na jajeczkowanie to jedyna pomoc jaka moga mi zaoferowac(

Zgłoś nadużycie #42 12 stycznia 2012, 22:30

hej,a gdzie mieszkasz?
Ja prawie rok nie moglam zajsc w ciaze. Zaszlam,poronilam a teraz znowu jestem, drugi miesiac juz. Moim problemem jest macica wygieta do tylu. Podobno ciezej jest zajsc w ciaze,gdzies tak przeczytalam w Interneciei przeczytalam wskazowke,zeby kstosunek zakanczyc w pozycji lezacej na plecach a partner naTobie. Nie wiem ile w tym prawdy,ale za kazydym razem tak robilismy i miasiac po poronieniu bylam juz w ciazy :) )