Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Ciąża 2017 :)

Zgłoś nadużycie #511 5 maja 2017, 18:15

Sofi Fajna mama
Ja też dziś byłam na wizycie, nareszcie idę na zwolnienie, ale zostało jeszcze trochę paczek do spakowania, niestety szyjka się zrobiła zbyt miękka i te bezbolesne skurcze mam zbyt częste i zbyt mocne, wiec muszę sie oszczędzać, brać luteine i magnez :
Wiara czyni cuda! :D   https://docs.google.com/spreadsheets/d/1-svizjWq-Rvnq82WGolNkvRmWf03lhXZLhW21rjK...

Zgłoś nadużycie #512 5 maja 2017, 20:09

RewKa Gotowa na wszystko
Sofi - ja lecę na luteinie od 23tc :) odkąd zaczęłam brać.. większość objawów znikła i mogłam nareszcie normalnie funkcjonować. Magnez też biorę zwiększone ilości. Mam nadzieję, że i na Ciebie dobrze wpłyną leki.

Zgłoś nadużycie #513 7 maja 2017, 11:07

imagine Supermama
Tandem , tez miałam cukrzyce ciążowa.
Na początku strach nie wiedziałam co jeść a teraz po porodzie się z dietka nie rozstaje :) jakie wyszły ci wyniki glukozy ?

Zgłoś nadużycie #514 9 maja 2017, 8:18

tandem Supermama
rewka życzę, by wszystko się unormowało z wodami, dużo pij!

sofi dobrze, że już masz wolne, oszczędzaj się! Kiedy kolejna wizyta?

imagine 86-184-149 a Tobie? nie rozstajesz się z dietą z przyzwyczajenia czy zalecenia? Jeśli szczególnie polecasz jakieś strony to będę wdzięczna za linki :) jak się miewacie?

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1vFZOk0IAp5fbW_YYScCoKOn9OvRjp8o5-6qQOz7BZwM/edit#gid=0 

Zgłoś nadużycie #515 9 maja 2017, 14:20

imagine Supermama
Tandem , u mnie 75-196-165 , z przyzwyczajenia zostaje z dieta , wiadomo nie trzymam się jej tak kurczowo pozwalam sobie na 2 kromki razowego chleba a nie na jedna jak w ciąży 😂 Dwa naleśniki ze szpinakiem nie jeden 😂😂 lubię tą dietę i mam nadzieje ze kg pójdą w dół. Linków ci nie podam ale polecam bardzo grupę na fb "cukrzyca ciążowa" jest tam wszystko dziewczyny podają przepisy radzą się. W plikach grupy jest wszystko o cukrzycy , tam stawiałam pierwsze kroki :)

U nas Oki, młody daje popalić. W nocy nie chce spać , a jak zaśnie to za chwile zrobił kupę i tak w kółko Macieju 😂😆😆 ale wiem że to minie :)

Zgłoś nadużycie #516 9 maja 2017, 17:44

Katrina13 Gotowa na wszystko
Imagine malutkie mu to minie, a karmisz piersią czy mm?

Zgłoś nadużycie #517 9 maja 2017, 17:55

Sofi Fajna mama
Tandem następną wizytę mam 24 maja, nie jest tak łatwo się oszczędzać jak czuję oczekiwania innych wobec mnie, stwierdzam że ciąża to szkoła olewania innych, jest teraz mój tydzień gotowania obiadów ( z teściowa się zmieniamy) to mam nie gotować? gotowanie to chyba jeszcze nic takiego złego, nie już nie pakowałam paczek tylko pojechałam na pocztę i ugotowałam obiad a potem poszłam spać, i od kiedy się obudziłam to brzuch mnie boli jak na okres :( beznadziejnie, więc do wieczora będę już tylko siedzieć przy kompie
Wiara czyni cuda! :D   https://docs.google.com/spreadsheets/d/1-svizjWq-Rvnq82WGolNkvRmWf03lhXZLhW21rjK...

Zgłoś nadużycie #518 10 maja 2017, 8:29

RewKa Gotowa na wszystko
Imagine - moja córa też tak miała :) na początku robiła mi pobudki co 20 min ( tak z miesiąc), potem trochę się uspokoiła i co 1.5-2h ...heheh oj miałam się z nią do 15 miesiąca. A teraz? Cud miód :D Bestyjka wyszczekana, inteligentna ale i pomocna. 3,5 roku a naprawdę mam w niej duże oparcie. Także trochę worów pod oczami, a potem nagroda. Mam nadzieję, że u Ciebie nocki szybciej się poprawią, i chociaż 3h pośpisz ciągiem w nocy. Może ciaśniej otulać?

Zgłoś nadużycie #519 10 maja 2017, 9:55

tandem Supermama
imagine dziękuję, na pewno tam zajrzę :) powodzenia z synkiem :)

katrina co u Ciebie?

sofi a nie da się zmienić podziału na np co drugi dzień? w sumie nie wiem co byłoby lepsze. Współczuję bólu, już wszystko dobrze?

rewka masz na myśli otulanie otulaczem? Właśnie nie wiem co o tym myśleć, przemawia do mnie wzrost poczucia bezpieczeństwa u malucha, ale czy nie ogranicza mu to swobody ruchów, nie krępuje?

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1vFZOk0IAp5fbW_YYScCoKOn9OvRjp8o5-6qQOz7BZwM/edit#gid=0 

Zgłoś nadużycie #520 10 maja 2017, 10:10

imagine Supermama

Katrina13 napisał(a)

Imagine malutkie mu to minie, a karmisz piersią czy mm?

Tylko cycus :) pręży się , bączki puszcza , meczy się przy tym a jak zrobi to aniołek.

Zgłoś nadużycie #521 10 maja 2017, 10:13

imagine Supermama

RewKa napisał(a)

Imagine - moja córa też tak miała :) na początku robiła mi pobudki co 20 min ( tak z miesiąc), potem trochę się uspokoiła i co 1.5-2h ...heheh oj miałam się z nią do 15 miesiąca. A teraz? Cud miód :D Bestyjka wyszczekana, inteligentna ale i pomocna. 3,5 roku a naprawdę mam w niej duże oparcie. Także trochę worów pod oczami, a potem nagroda. Mam nadzieję, że u Ciebie nocki szybciej się poprawią, i chociaż 3h pośpisz ciągiem w nocy. Może ciaśniej otulać?

Po przeczytaniu postu od razu się uśmiechnęłam 😚 Światełko w tunelu 😉 Na porodówce pasowało mu siasne otulinie , teraz niestety nie działa. Próbowaliśmy smoczka ale wypluwa (i dobrze) :)

Zgłoś nadużycie #522 10 maja 2017, 13:21

RewKa Gotowa na wszystko
Kurcze a nie doskwierają mu kolki? Bo u młodej niestety walczyliśmy z nimi 3 miesiące ( oczywiście bezskutecznie). Może na brzuszku go więcej kłaść? Oby to tylko jakiś kryzys i niech szybko mija. Ja też próbowałam ze smoczkiem (bezskutecznie :P ) i teraz dziękuję za to.

Zgłoś nadużycie #523 10 maja 2017, 13:25

RewKa Gotowa na wszystko

tandem napisał(a)

imagine dziękuję, na pewno tam zajrzę :) powodzenia z synkiem :)

rewka masz na myśli otulanie otulaczem? Właśnie nie wiem co o tym myśleć, przemawia do mnie wzrost poczucia bezpieczeństwa u malucha, ale czy nie ogranicza mu to swobody ruchów, nie krępuje?

Tzn nie wiem czy bym specjalnie otulacz kupowała, te dobrej firmy są okrutnie drogie, a dziecko szybko z tego wyrośnie. Ta potrzeba mocnego zawijania to tak do 2-3tyg od urodzenia (może dłużej, ale wątpię żeby starsze dziecko chciało być tak pacyfikowane :P ). Lepiej zawijać w koc, becik.

A używałyście może misiów - szumisiów? (mamy mające już dzieciaczki na stanie) bo się zastanawiam nad kupnem dla młodego, córka nie miała.. ale uwielbiała jak jej puszczałam w laptopie szum suszarki :P to nas ratowało trochę w kryzysie kolkowym.

Zgłoś nadużycie #524 11 maja 2017, 14:20

Askim Fajna mama
Tez bym się nie szarpnęła na otulacz, kocyk wystarczy, a w lecie pieluszka tetrowa.
Szumisia nie mieliśmy nigdy, moje dziewczyny zasypiały w miarę dobrze bez dodatkowych pomocy, ale znajoma miała i chwaliła. Zależy pewnie od dziecka. Podobno tym kolkowym dzieciom pomaga się uspokoić.

Sofi jak lekarz zalecił ci oszczędzać się, to tym bym się bardziej kierowała, niż wymaganiami innych. Nic się chyba nie stanie, jak raz na jakiś czas zjecie obiad na wynos albo gotowe danie :) Jeśli nie czujesz się na silach stać przy garach, to rodzina musi to zrozumieć i zorganizować się trochę inaczej na ten czas.

Zgłoś nadużycie #525 11 maja 2017, 19:19

Sofi Fajna mama
Askim masz rację, dziś zrobiłam szybki obiad, czyli sos z pieczarek kiełbasy i cebuli, i do tego makaron i było pysznie i łatwo :) dziś u nas nareszcie rozpoczął się remont łazienki! :D i w związku z tym kucie ścian od rana, to już mniej fajne, dlatego większość dnia spędziłam w ogrodzie bo mamy piękna pogodę :) jestem bardzo szczęśliwa, że już nie mam żadnych paczek do pakowania :D ale chciałabym za rok być w pełni sił żeby lepiej wykorzystać sezon wiosenny

Zgłoś nadużycie #526 13 maja 2017, 11:30

Sofi Fajna mama
Cześć, w nocy jak poszłam na sikunde to na papierze było kilka bladych kropel krwi :( więc pojechaliśmy na oddział, tam mnie lekarka zbadała i stwierdziła że nie ma żadnej krwi i że chyba mi się przyśniło, ale przestraszylam się jak nie wiem, tym bardziej że powiedziała że szyjla nadał jest miękka chociaż już tydzień biorę luteine i raczej się oszczędzam, to też mnie przestraszylo, po tej nocy jestem jak zombi, nie umiem myśleć a mamy problemy z remontem łazienki :(

Zgłoś nadużycie #527 13 maja 2017, 19:51

RewKa Gotowa na wszystko
Sofi, może się zraniłaś aplikując luteinę ? Tam teraz wszystko takie delikatne. Ja bym na Twoim miejscu olała wszystko i z tydzień poobijała się totalnie. Nogi w górę, laptop, tv, książka.. i niech sobie radzą bez Ciebie. Teraz bardzo trudny czas.. musicie wytrwać do tego 34-36tc, a najlepiej 38-40 :D

Zgłoś nadużycie #528 14 maja 2017, 13:41

Sofi Fajna mama

RewKa napisał(a)

Sofi, może się zraniłaś aplikując luteinę ? Tam teraz wszystko takie delikatne.

Tez tak właśnie pomyślałam, bo ten aplikator jest beznadziejny, ale wolałam sprawdzić, i wolę że mnie lekarka wyśmiała niż żeby działo się coś złego ;) Gdybym remot łazienki zaczęła 2 miesiące temu to bym miała siły sprzatać po tym, a teraz to spadło wszystko na szwagierkę :( ale 2 miesiące temu to nie miałam ani czasu (epicentrum sezonu) ani kasy

Zgłoś nadużycie #529 18 maja 2017, 10:40

Sofi Fajna mama
Hej dziewczyny :) jak u Was z wagą? Ja przed ciążą wazyłam 67kg i sądziłam ze pod koniec dojdę do 80kg, ale jak narazie wazę 74,5, więc +około 7kg, zostały 3 miesiące i chyba do 80 już nie dojadę :D

Zgłoś nadużycie #530 19 maja 2017, 9:10

RewKa Gotowa na wszystko
Sofi nie stresuj się wagą :) Sama widzisz po sobie, czy idzie w brzuch.. czy niestety masa Ci wzrasta (taka nie ciążowa). Potem przy maluchu masz sporo ruchu i zazwyczaj dość szybko udaje się zrzucić nadmiar :D

Ja po pierwszym dziecku nie wiem nawet kiedy wróciłam do swojej wyjściowej wagi :P w 2 miesiące? Może 3.

Teraz widzę że wagowo idę podobnie jak z pierwszym dzieckiem, ale podejrzewam że dłużej będę zrzucać bo i wiek nie ten :P Obecnie ważę 61 kg, i chcę tak do 65 - 68 dobić :P Ale nie wiem jak to wyjdzie. A wystartowałam z masą 53kg, więc 8 kg do przodu :D

Po samym porodzie zrzucasz praktycznie połowę, a potem z każdym dniem jest lepiej :)