Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Ciąża 2017 :)

Zgłoś nadużycie #531 19 maja 2017, 12:44

Askim Fajna mama
Mi przybyło niecałe dziesięć kilo, ale ogólnie do mojej "idealnej" wagi chciałabym się pozbyć piętnastu. Po porodzie faktycznie sporo spada- waga dziecka, łożyska, wód płodowych, utrata krwi itp. ale jeśli za dużo poszło w tłuszczyk, to od razu nie zniknie ;)

Zgłoś nadużycie #532 19 maja 2017, 13:49

tandem Supermama
rewka dziękuję za wskazówki odnośnie otulania, kupiłam kocyk cieniutki i mam nadzieję, że to wystarczy by sprostać potrzebom maluszka w tym temacie :)

sofi współczuję stresu z krwią, ja słyszałam, że w ciąży nie wolno używać tego aplikatora do luteiny, trzeba sobie poradzić bez. Może to właśnie była przyczyna? mi do teraz przybyło 9kg, ale wygląda na to, że poszło w brzuszek, więc myślę, że waga spadnie ładnie, tak jak dziewczyny piszą

askim jak się czujesz, termin już tak blisko :)

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1vFZOk0IAp5fbW_YYScCoKOn9OvRjp8o5-6qQOz7BZwM/edit#gid=0 

Zgłoś nadużycie #533 19 maja 2017, 16:27

Askim Fajna mama
Tandem ledwo chodzę, ale poza tym w porządku. Odliczam dni :) Jeszcze (teoretycznie) 12, mam nadzieję, ze nie przenoszę.

Zgłoś nadużycie #534 19 maja 2017, 22:01

Sofi Fajna mama
zastanawiam się jak się zorganizować w domu z takim maleńkim maluszkiem, czyli np jak będzie miał tydzień i będę chciała iść do kuchni np na kolację to będę wszędzie go nosić w rękach? przy stole będę go trzymać na kolanach ?? chyba przyda mi się jakieś nosidło? mój Mężuś zaproponował kosz wiklinowy :) myślałam żeby w domu maleństwo nosić w foteliku samochodowym, ale chyba to nie jest zbyt zdrowe, po za tym ciężkie, np jak pójdę zrobić pranie to w jednej ręce maluszek a w drugiej kosz z brudami?
Wiara czyni cuda! :D   https://docs.google.com/spreadsheets/d/1-svizjWq-Rvnq82WGolNkvRmWf03lhXZLhW21rjK...

Zgłoś nadużycie #535 19 maja 2017, 22:10

RewKa Gotowa na wszystko
Sofi :P Zrobisz jak będziesz uważać.. ale maleństwo najlepiej po karmieniu, przewinięciu i odbiciu odłożyć do łóżeczka. Im więcej będziesz nosić, tym dzieciątko więcej będzie tego wymagać. Potem proponuję leżaczek bujaczek :D Można też w wózku, kołysce... w zasięgu wzroku, słuchu.

Zgłoś nadużycie #536 19 maja 2017, 22:14

RewKa Gotowa na wszystko
Sofi - polecam szkołę rodzenia :D albo spotkania z położną, na pewno gdzieś są w Twojej okolicy. Są darmowe, a Ty już w odpowiednim tc jesteś żeby się zapisać. Ja z pierwszym dzieckiem nie byłam ( i żałuję szczerze, o ile mniej stresu i błędów...) ale teraz poszłam z czystej ciekawości :D I powiem Ci, jedno dzieciątko mam podchowane, sporo z nim przeszłam, a i tak na tych spotkaniach dowiedziałam się mnóstwa nowych informacji.

Zgłoś nadużycie #537 20 maja 2017, 1:57

tandem Supermama
sofi a myślałaś może o chuście? w przypadku wieszania prania by się to chyba dobrze sprawdziło :)

askim trzymamy kciuki :) jakieś przeczucia masz? wcześniej rodziłaś w terminie, przed czy po? :) moja mama po kolei po, w i przed terminem :) też jestem ciekawa, jak będzie u mnie

rewka my się spóźniliśmy ze szkołą rodzenia, pierwotnie myślałam, że mężowi nie zależy i nas nie zapisałam, a teraz już za późno. Myślimy ewentualnie o kursie weekendowym, ale to płatnie. I wciąż nie mamy położnej a ona może przychodzić już od 21 tc

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1vFZOk0IAp5fbW_YYScCoKOn9OvRjp8o5-6qQOz7BZwM/edit#gid=0 

Zgłoś nadużycie #538 20 maja 2017, 9:29

Askim Fajna mama
Sofi myślę, że nie ma potrzeby noszenia dziecka wszędzie ze sobą, jeśli jest spokojne, dobrze śpi itp. Chyba że masz bardzo duży dom i mogłabyś nie usłyszeć, że mały się zbudził lub płacze. Kosz to dobre rozwiązanie na kilka miesięcy, ja bym zainwestowała w łóżeczko turystyczne :-) Możesz też sprawić sobie nianię elektroniczną, ale ja im jakoś nie ufam ;-)

Tandem nie mam przeczuc, tylko nadzieję :-P dziewczynki urodziły się w terminie, Ewa trzy dni przed wyznaczoną datą a Aylin rowniutko w terminie porodu. Wczoraj wieczorem brzuch mi się stawiał nawet na leżąco, ale tak bezboleśnie i nic z tego nie wynikło. Noc spokojna, czekamy dalej. Trochę się martwię, czy nie przegapie tych najwcześniejszych skurczy, jak mi tak brzusio szaleje.

Zgłoś nadużycie #539 20 maja 2017, 10:46

Sofi Fajna mama
No właśnie dom jest dość duży i w starym typie czyli dużo schodów i korytarzy a kuchnia mała i brak salonu, jak będę po za sypialnią to maluszek musiał by sie bardzo ggłośno drzeć żebym usłyszała, a większość dnia spędzam daleko od sypialni, więc niania elekrtoniczna to dobry pomysł, ale dziecko przecież nie śpi cały dzień i nie budzi sie tylko na karmienia i przewijanie, więc bujaczek też się przyda, nie chciałabym zostawiać maluszka na większą część dnia samego, zastanawiam się też jak będę pakować paczki za rok, jak bedzie miał 9 miesięcy, bo pakuję je w garażu, to chyba rozstawie obok łóżeczko turystyczne, czyli jeszcze trochę wydatków mnie czeka
Wiara czyni cuda! :D   https://docs.google.com/spreadsheets/d/1-svizjWq-Rvnq82WGolNkvRmWf03lhXZLhW21rjK...

Zgłoś nadużycie #540 20 maja 2017, 10:50

Sofi Fajna mama
Tak naprawdę to dopiero id tygodnia mam spokój z pakowaniem paczek, i mam czas pomyśleć o szkole rodzenia, ale nie wiem czy nie jest za późno, bo właśnie zaczęłam 28t, czyli 27+1

Zgłoś nadużycie #541 20 maja 2017, 13:13

Fifona Początkująca
Sofi u nas sprawdza się leżaczek. Też mamy starodawny dom z dużą ilością schodów i korytarzy - kuchnia na piętrze, sypialnia na dole, czasami nie słychać jak mała się obudzi. Mamy Chicco Ballon, może to być leżaczek lu b bujaczek, ma wibracje (w tej chwili ulubiona opcja relaksu malutkiej) i na pałąku oprócz zabaweczek jest elektroniczny panelz kilkoma rodzajami melodyjek (na różne okazje: do zabawy, wyciszająca przed snem lub można nagrać głos mamy). Ten panel można też powiesić w łóżeczku.
Mój zadowolony maluch w leżaczku wygląda tak:

Zgłoś nadużycie #542 20 maja 2017, 21:18

RewKa Gotowa na wszystko
u nas spotkania z położną od 26 tc, ale większość mam była między 28-34tc :P warto zadzwonic do przychodni i podpytać.

Zgłoś nadużycie #543 22 maja 2017, 8:56

imagine Supermama
Askim , kurczę ty juz jedna noga na porodówce ☺️ Jak to szybko zleciało 😉 Trzymam kciuki za "nie" przenoszenie 😆 Bo po terminie dni lecą jak lata 😂 Wyśpij się 👍🏻

Zgłoś nadużycie #544 23 maja 2017, 16:05

Sofi Fajna mama
hej natknęłam się na ciekawy blog :) wcześniej go nie znałam :) gdzieś tam był post o tym jak dziecko rozwija się w końcówce ciąży i chyba jednak wole przenosić kilka dni niż urodzić kilka dni wcześniej :) wklejam artykuł o tym, że mleko ma różny skład w zależności od płci dziecka i nie tylko od płci :)
https://mataja.pl/2017/04/mleko-dla-syneczka-mleko-dla-coreczki-czy-mleko-kobiec...
gdzies indziej pisała straszna rzecz, że przy konieczności operacji noworodka dopiero od 20-30 lat stosuje się środki znieczulające.. jak pomyślę, że mam już 30 i gdybym sie urodziła z wada serca... to mam ciarki, biedne dzieciaczki :(

Zgłoś nadużycie #545 24 maja 2017, 11:48

Askim Fajna mama
Imagine łatwo powiedzieć :P Już w żadnej pozycji nie jest mi wygodnie spać, wszystko boli, wstać też ciężko... Już teraz mi się strasznie ciągnie, ten ostatni tydzień to był chyba najdłuższy w moim życiu :P

Zgłoś nadużycie #546 24 maja 2017, 13:16

tandem Supermama
askim nie dziwię się, mi już teraz czas się ciągnie niemiłosiernie :) a to jeszcze tyle przede mną :) czekamy niecierpliwie na wieści, że u Ciebie "to już" :)

sofi ja już kiedyś trafiłam na tego bloga :) oszczędzasz się bardziej, jak obiecałaś?

Zgłoś nadużycie #547 24 maja 2017, 14:48

imagine Supermama
Hehe rozumiem, ale mimo wszystko wypocznij :)

Tandem ostatnia prosta u ciebie :) teraz to z górki :) jeszcze tylko 9 sobót 😂😂😂😘😘😘

Zgłoś nadużycie #548 24 maja 2017, 15:45

tandem Supermama
imagine coś w tym jest :) mój mąż też odlicza weekendami :D ciekawe, jak to wyjdzie, w każdym razie można już liczyć na palcach u rąk :D a u Was za chwilę już minie miesiąc, niesamowite :)

Zgłoś nadużycie #549 24 maja 2017, 22:06

Askim Fajna mama
Moj K. zrobił mi na obiad ostre curry, ponoć to niezły sposób na wywołanie akcji ;) Na razie nic się nie dzieje, zaraz idę spać.

Zgłoś nadużycie #550 25 maja 2017, 8:58

RewKa Gotowa na wszystko
Spokojnie Askim :D u mnie też nic nie zwiastowało pierwszego porodu.. i nagle czop odszedł i wody.
Może Twoja dzidzia też tak Cię zaskoczy. Ale rozumiem Cię doskonale, ja chciała bym jeszcze 2-3 tyg w dwupaku być. Najlepiej do 10 czerwca, bo wtedy moja mama przyjedzie..z jednej strony mam już dość ciągłego stresu że coś będzie nie tak, tych ograniczeń w ruchu i w ogóle.. a z drugiej chciała bym żeby młody jak najbardziej przykoksował :D

Każdy dodatkowy dzień w brzuszku jest dla maluszka bardzo dobry :)