Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Ciąża 2017 :)

Zgłoś nadużycie #31 18 stycznia 2017, 21:17

Olensja Fajna mama

RewKa napisał(a)

nie koniecznie x)

Ja już siedzę w II i nadal mam jadłowstręt.

Jej współczuję. Ja to wymiotuje a tam krew i w szoku jestem
Zatrzymać czas na chwile zapomnieć się i śmiać :)

Zgłoś nadużycie #32 18 stycznia 2017, 21:22

Katrina13 Gotowa na wszystko
RewKa możesz zastąpić zwykłą oliwką dla dzieci, ważne jest po prostu nawilżanie skóry. Co do cen to są różne, perfecta mama kosztuje 18 zł, używam raz dziennie - smaruję się zawsze wieczorem po kąpieli - dopiero drugie opakowanie używam i spokojnie mi starczy do rozwiązania.

Zgłoś nadużycie #33 18 stycznia 2017, 21:43

Sofi Fajna mama
z tym smarowaniem to właśnie tak czekałam czy ktoś napisze że się smaruje zwykła oliwka, bo tez tak mi się wydaje, że to chodzi głównie o nawilżenie skóry, ja jak na razie używam oliwy z oliwek
Olensja, to niedobrze :/ wymioty z krwią to już chyba groźnie, możesz zadzwonić do położnej? żeby zapytać co w takiej sytuacji
ja juz tertaz nie przesypiam nocy, bo wstaje 2 - 3 razy na sikundę ;) maluszek mnie wprawia
Wiara czyni cuda! :D   https://docs.google.com/spreadsheets/d/1-svizjWq-Rvnq82WGolNkvRmWf03lhXZLhW21rjK...

Zgłoś nadużycie #34 18 stycznia 2017, 21:49

Motylek0206 Gotowa na wszystko
Rewka większości przechodzi w 2 trymestrze ja też jestem w 2 i mnie jeszcze nieraz złapią mdłości ale to bardziej z niestrawność też nieraz jeść nie mogę no i mnie już zgaga dopadla😧Sofi prawda jest niestety taka że można się smarować i bardzo drogimi kremami a rozstepy i tak się pojawia kwestia genetyki ponoć😯 chociaż moja mama ma po ciazach a ja na brzuchu nie mam na piersiach trochę i na udach ale to z okresu jeszcze nie ciazy. Praktycznie nie widoczne ale ja widzę

Zgłoś nadużycie #35 18 stycznia 2017, 22:03

Askim Fajna mama
Z tymi rozstępami to rzeczywiście loteria ;) Potem blakną, nie jest najgorzej.
Moja młodsza w ciągu pierwszego roku przespała noc może kilka razy. Sypiała przez jakiś czas od 20 do 3-4 nad ranem, ale potem poszły jej zęby i skończyło się dobre :P karmiłam gdzieś do ósmego czy dziewiątego miesiąca. Teraz tez budzi się w nocy, ale usypia bez jedzenia, tylko wodę podajemy jeśli chce. Starsza baaardzo dlugo nie przesypiała nocy, i do teraz jej zostało, wstaje czasem i wędruje po domu, przychodzi do nas, czasem tylko do ubikacji pójdzie.

Treningów żadnych nie robię, mam wystarczający fitness za cały dzień latania. Czasem ćwiczę mięśnie kegla, to dla mnie najważniejsze w tym momencie.

Zgłoś nadużycie #36 18 stycznia 2017, 22:24

Sofi Fajna mama
Może to głupie ale jak któraś ma zatwardzenie to tez ćwiczy mięśnie kegla ;) po porodzie byłam w sali z dziewczyną, która parła 2 godziny! mówiła, że położna jej kazała tak jakby się załatwiała, a ona zupełnie nie wiedziała jak, bo mówiła mi ze nigdy nie miała problemów z nr2 więc nawet nie umiała napiąć tych mięśni, miała całkiem popękane oczy :(
Askim nie mogę się doczekac takiego treningu jaki Ty masz :D
Wiara czyni cuda! :D   https://docs.google.com/spreadsheets/d/1-svizjWq-Rvnq82WGolNkvRmWf03lhXZLhW21rjK...

Zgłoś nadużycie #37 19 stycznia 2017, 13:43

RewKa Gotowa na wszystko

Olensja napisał(a)

Jej współczuję. Ja to wymiotuje a tam krew i w szoku jestem

oj oj... to już nie brzmi dobrze ;> Może warto to skonsultować.

Zgłoś nadużycie #38 19 stycznia 2017, 13:45

RewKa Gotowa na wszystko

Motylek0206 napisał(a)

Rewka większości przechodzi w 2 trymestrze ja też jestem w 2 i mnie jeszcze nieraz złapią mdłości ale to bardziej z niestrawność też nieraz jeść nie mogę no i mnie już zgaga dopadla😧.......

Wiem :)

Przy pierwszym dziecku miałam do 3ciego miesiąca mdłości, potem tylko "humory" jedzeniowe miałam i np do 6stego miesiąca nie mogłam patrzeć na mięso :D

Zgłoś nadużycie #39 19 stycznia 2017, 14:11

Askim Fajna mama
Ja miałam dość krotko mdłości na szczęście, a wymioty to zdarzyły mi się może raz czy dwa przy każdej ciąży. Na szczęście wszystko tak łagodnie przechodzę :) Zachcianek jako takich tez nie mam, na początku trochę mnie odrzucało od słodkiego, ale teraz już normalnie jem, co przedtem. Bóle głowy za to miewam o wiele częściej, niż normalnie.

Sofi biedna dziewczyna :( faktycznie, lepiej sobie poćwiczyć te mięśnie, oddychanie itp, zwłaszcza przed pierwszym porodem, jak się nie wie, czego się spodziewać. Nawet, jak nie pomoże to w trakcie, to ciało w dobrej formie szybciej wraca do sprawności i lepiej się goi.

Zgłoś nadużycie #40 19 stycznia 2017, 15:54

Sofi Fajna mama
Askim dzięki :) pocieszyłaś mnie że można prawie nie mieć mdłości i urodzić zdrowe dzieciątko :) bo każda tu narzeka na wymioty, a u mnie nic, jak narazie ani razu nie zwracałam, tylko czasem mnie zamuli, i oczywiście martwi mnie to, zachcianek też nie mam :/
No bardzo biedna ta dziewczyna, w dodatku historię miała podobną do mojej :( ja przy porodzie zupełnie nie umiałam oddychać, dlatego zależy mi na szkole rodzenia, chociaż starałam się tak jak widziałam na filmikach, to zupełnie mi to nie wychodziło, dusiłam się, łatwiej mi było brać pełne hausty powietrza

Zgłoś nadużycie #41 19 stycznia 2017, 16:13

Olensja Fajna mama
ja to podczas porodu źle oddychałam choć pani cały czas pokazywała mi jak mam to robić, skończyło się popękanymi naczyńkami na buzi, pierw myślałam że to krew, poszłam pod prysznic i szoruje szoruje i nie schodzi, potem patrze z bliska że to naczynia a nie krew.
Zatrzymać czas na chwile zapomnieć się i śmiać :)

Zgłoś nadużycie #42 19 stycznia 2017, 17:25

tandem Supermama
Sofi to ja też mam szczęśliwe warzywka, ale póki co od rodziców, uroki mieszkania w mieście ;) warto wymyślić imię awaryjne dla dziewczynki, my wciąż nie możemy się zdecydować na chłopięce

rewka współczuję, że mdłości utrzymują się tak długo. Trzeba jednak dawać olensji nadzieję, że to minie :)

my powoli rozglądamy się za szkołą rodzenia. Na co trzeba zwrócić uwagę w tym temacie?

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1vFZOk0IAp5fbW_YYScCoKOn9OvRjp8o5-6qQOz7BZwM/edit#gid=0 

Zgłoś nadużycie #43 19 stycznia 2017, 17:31

Sofi Fajna mama
WOW piękne :D http://arbuzowamama.pl/krotka-historia-porodu/#
Tandem idź na szkołę rodzenia do szpitala w którym chcesz rodzić, bo troche obeznasz się z położnymi, i ogólnie z tym miejscem, zupełnie obce miejsce to dodatkowy stres, przynajmniej dla mnie, chyba w kazdej szkole rodzenia jest mała wycieszka na porodówkę, dla mnie to jest wazne, dlatego chce iść na szkołę rodzenia do szpitala w którym drożej kosztuje i jest o wiele dalej dojechac, ale tam chce rodzić to tam idę

Zgłoś nadużycie #44 19 stycznia 2017, 22:09

milamoja Zaprawiona w bojach
Ja w szkole rodzenia bylam w pierwszej ciazy,ale mialam czeste i szybkie skurcze i to oddychanie w ogole mi nie pomagalo.przy parciu troche sie darlam ale polozna kazala zamknac usta i krzyczec w srodku.pomoglo bo cala sila krzyku szla na przepone i pomagala w wypieraniu dziecka.jak sie ma skurcze parte dosc silne to sie dobrze czuje jakie miesnie napinac.grunt to powstrzymac panike i starac sie panowac nad soba.

Zgłoś nadużycie #45 20 stycznia 2017, 16:35

RewKa Gotowa na wszystko
Dziewczyny czy na drugie prenatalne z nfz trzeba mieć też skierowanie od ginekologa prowadzącego? Czy to już idzie z automatu jak byłam na pierwszym? Zapomniałam zapytac :P

Ja pierwszą ciążę zakończyłam cc w 37 tc. Ze znieczuleniem ogólnym. Wspominam okropnie x)
Teraz nie wiem jak będzie z drugą ciążą. Z jednej strony wolała bym naturalnie, ale z drugiej boję się że to może się źle dla mnie skończyć :P Na szczęście mam jeszcze czas.

A jest tu jakaś mama która miała cc i potem rodziła naturalnie albo tak planuje?

Zgłoś nadużycie #46 20 stycznia 2017, 16:43

Sofi Fajna mama
Mi sie wydaje że na każde badanie na nfz trzeba mieć osobne skierowanie

Zgłoś nadużycie #47 20 stycznia 2017, 19:38

RewKa Gotowa na wszystko
heh.. tego się właśnie obawiałam :P

NFZ...no nic, będę na wizycie u swojego ginka to go poproszę :)

Zgłoś nadużycie #48 23 stycznia 2017, 15:33

imagine Supermama
Witam kochane :)

Zgłoś nadużycie #49 23 stycznia 2017, 15:41

Sofi Fajna mama
Cześć Imagine :) jak się dziś czujesz? czy dla nowego maluszka wszystko już gotowe? :)

Zgłoś nadużycie #50 23 stycznia 2017, 16:41

Katrina13 Gotowa na wszystko
Rewka nie trzeba mieć drugiego skierowania, wiem bo bylam ;) 1 skierowanie na oba badania.