Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Ciąża 2017 :)

Zgłoś nadużycie #11 18 stycznia 2017, 11:09

Sofi Fajna mama
Hejka :D tak pomyslałam, że jestesmy takie rozbite na miesiące, a fajnie by było tez pogadać wspólnie :) niby na staraczkach trochę gadamy wspólnie, ale tam się krępuję że ranimy tym staraczki, a tu by mozna się totalnie rozkręcić ciążowo w większym gronie :D
Pytanie do kobiet, które już mają dzieci: czy to prawda że noworodek je co 2 godziny, a jedno karmienie trwa 40 minut, więc odstęp pomiędzy karmieniami to 1,2 godziny i tak cały czas?
Czy naprawde unikacie jajek, watróbki i sera plesnowego?
Czym się smarujecie przeciw rozstepom?
Jakie sa najmodniejsze imiona w tym sezonie (czego unikać) ?
:) :) :)
Wiara czyni cuda! :D   https://docs.google.com/spreadsheets/d/1-svizjWq-Rvnq82WGolNkvRmWf03lhXZLhW21rjK...

Zgłoś nadużycie #12 18 stycznia 2017, 11:35

RewKa Gotowa na wszystko
Hej :)

C do karmienia... pewnie średnia tak wychodzi. Ale to nie reguła, koleżanki syn jadł co 3h, a w nocy nawet co 4. Moja córka pojadała co 1.5 - 2h.

A co do długości karmienia... w życiu nie pozwól żeby Ci dzidzia wisiała 40 min na cycu :P Bo wtedy nie pije a cycka sobie jak smoczek. Mi położna mówiła że 10 min na jednego cyca :)

A jeśli chodzi o jedzenie - teraz jem praktycznie wszystko (no może pleśniaka faktycznie nie, ale nawet nie mam ochoty) a po urodzeniu.. no tu różnie bywa :/ Ja trzymałam na poczatku dietę, nawet dość rygorystyczną. Mała i tak miała kolki. Jak zaczęłam znikać, mąż się wnerwił i postawił przede mną obiad : kotlet schabowy, ziemniaki i surówka z marchewki. Zjadłam. U małej nic nowego się nie działo. Kolki były nadal. Zaczęłam jeść wszystko (oczywiście z rozsądkiem), i u nas jedyne czego mała nie tolerowała to pomarańczy. A tak nic ją nie uczuliło. Kolki same znikły po 3cim miesiącu.

Zgłoś nadużycie #13 18 stycznia 2017, 11:39

Sofi Fajna mama
10 min na karmienie? u noworodka tez, to nie za szybko? może jak je dłużej to rzadziej?
Wiara czyni cuda! :D   https://docs.google.com/spreadsheets/d/1-svizjWq-Rvnq82WGolNkvRmWf03lhXZLhW21rjK...

Zgłoś nadużycie #14 18 stycznia 2017, 12:18

Askim Fajna mama
Top ja tez się dołączę :)

Co do karmienia to Rewka ma racje- zbyt długie oznacza, że dziecko nie pije, tylko sobie smokcze, przysypia albo że nie może złapać dobrze sutka i się nie najada (w tym przypadku pewnie też będzie to bolesne).
Moje córeczki tez często jadły, w dzień mniej więcej co 2 godziny (podczas skoków rozwojowych nawet częściej) w nocy co trzy, potem cztery godziny. ale są tez dzieci, które bardzo szybko przesypiają noce, wiec nie ma co się nastawiać na najgorsze :)
Wątróbka i sery pleśniowe nie są wskazane w ciąży, potem już chyba można normalnie jeść. Jajka wręcz trzeba, są cennym źródłem mikroelementów. Ja jem codziennie :) Nie stosuję żadnej specjalnej diety, tylko staram się zastąpić słodycze zdrowszymi przekąskami i zamieniłam kawę zwykłą na decaf. Przy karmieniu piersią też jakoś zbytnio się nie ograniczałam, jadłam normalnie owoce, warzywa, nabiał i wszystkie inne rzeczy, które się u nas w domu normalnie jada. Dzieci nie mają alergii ani nietolerancji.

Na rozstępy smaruje czasem, jak pamiętam, balsam Palmer's Cocoa Butter Formula, poprzednio używałam Cussons Mum&me i Bio Oil, ale tez nie regularnie. na brzuchu mam jeden rozstęp, ale za to na udach i pośladkach duuużo, jeszcze z okresu dorastania.

Zgłoś nadużycie #15 18 stycznia 2017, 13:16

Motylek0206 Gotowa na wszystko
Czesc Sofi😊 myślę ze jeśli chodzi o karmienie nie ma reguły wszystko zależy od potrzeb dziecka i mamy. Jesli potrzebuje częściej niz co 2-3 godziny to dlaczego mu ta bliskość odbierać nieraz nie chodzi o to ze jest głodne ale chce się przytulić potrzebuje tej bliskości. Co do długości karmienia też jest różnie raz zje w 15 min raz w 30-40 min. Moja mała była cycocholikiem jadła co 1-1,5h i potrafiła ssać do 40 min. i tak tych ramien wychodziło nawet 15 dziennie😉 Jeśli chodzi o dietę to ja niestesty jestem mama alergiczki i miałam dość rygorystyczna dietę bez nabiału i jajek dopóki mała karmilam. Dopiero po roku czasu zaczęłam normalnie jeść. Córka odstawila się sama w 15 miesiącu zycia praktycznie odrazu jak zaszlam w drugą ciaze. W ciąży jem wszystko oprócz surowego mięsa i jajek. Ser pleśniowy można a wątróbki nie lubię więc nie jem. W pierwszej ciazy miałam anemie i ginekolog mi mówiła żebym jadła wątróbkę więc już sama nie wiem jak to jest? Podobnie jak Askim smaruję się Palmers. Jeśli chodzi o imiona to ciągle na top liście sa dla chłopca Jan, Franciszek, Antoni a dziewczynki Lena, Maja, Zofia, Zuzia i Maria

Zgłoś nadużycie #16 18 stycznia 2017, 14:21

milamoja Zaprawiona w bojach
Z karmieniem różnie bywa. Na początku częściej, bo dziecko ma mały żołądeczek i potrzebuje mało ale często, bo szybko trawi. Potem dłuższe posiedzenia, ale rzadziej. A dzieci są różne i lubią się teżż po prostu poprzytulać :)
Jem raczej wszystko, a rzeczy, których nie można (np.tatar, czy inne surowizny) i tak nie lubię. Przy karmieniu też, ale obserwuję czy na coś dziecko źle nie reaguje. Na szczęście dzieci bez alergii itp. więc mam nadzieję, że to też.
Nie mam skłonności do rozstępów, pomimo trzech ciąży na brzuchu ani śladu rozstępów i flaczków, więc smaruję się tym co zawsze - czerwonym Garnierem. Mam za to skłonność do pękających naczynek na nogach i to już zmora, bo jak się pojawią to jest tylko gorzej :/

Zgłoś nadużycie #17 18 stycznia 2017, 14:24

milamoja Zaprawiona w bojach
Co do imion nie patrzę na modę. To ładne co się komu podoba :D Ja mam Damiana, Anię, Piotrusia i najprawdopodobniej Alicję. Ale jest jeszcze trochę czasu na decyzję ostateczną.

Zgłoś nadużycie #18 18 stycznia 2017, 15:21

Sofi Fajna mama
Askim dobry pomysł żeby zastąpić słodycze innymi przekaskami, bo to sama trucizna a ciężko mi sie oprzeć ;) kawę ograniczylam do jednej słabej dziennie, bo bez kawy jestem flak, teraz więcej śpię

Motylek z tych imion akurat żadnego nie ma na mojej liście ;) jak bylam mała to miałam na imie Kasia i polowa dziewczynek w moim wieku w mojej okolicy nazywala sie tak samo, to bylo mocno wkurzajace, dlatego teraz nie chcę dac dzieciom popularnych imion, ale zbyt wydziwionych też nie, narazie faworyt to Tymon

Czytałam wczoraj w książce pierwszy rok życia dziecka, że można dziecko przyzwyczaić do pewnych smaków już w życiu prenatalnym, np jak w ciąży sie czesto je czosnek to potem mleko z posmakiem czosnku dziecku nie przeszkadza i w dalszej kolejnosci w potrawach tez nie :D czasem mam takie przeczucie że maluszek w brzuchu sie bardzo cieszy gdy zjem coś pysznego :D w poprzedniej ciąży też tak miałam

Zgłoś nadużycie #19 18 stycznia 2017, 16:03

Olensja Fajna mama
Hey :) odnośnie karmienia u nas nie było reguły, różnie karmiłam syna, ale max na jednej piersi 15min, a później już drugiej nie chciał, ja krótko karmiłam, dwa miesiące potem już mm :)
Ja rów ogóle nie mam apetytu, nawet lodówki nie otwieram bo te wszystkie zapachy doprowadzają mnie do szału :/
Odnośnie imion mam wybrane ale jeszcze nie myślę o tym, za wcześnie :)
Zatrzymać czas na chwile zapomnieć się i śmiać :)

Zgłoś nadużycie #20 18 stycznia 2017, 16:11

Katrina13 Gotowa na wszystko
Cześć Sofi i pozostale ciężarówki ;)  
Jeśli chodzi o karmienie MM to co 3-3.5h, piersią to kiedy dziecko zawola(ale balabym się ze dziecko ciągle będzie przy cycku ) 
Imiona tobie maja się podobać, a nie innym:* zawsze się znajdzie ktoś komu wyda się dziwne :p
Je nie jem wymienionych przez Ciebie produktów.
Ja aktualnie zapinam przygotowania na ostatni guzik, mój Synus przy ostatnim USG nie byl ulozony glowkowo, może czekać mnie CC, a tak chcialam urodzić SN jak córkę :(
Smaruje się perfecta mama na rozstepy jak przy pierwszej ciąży, puki co ich nie mam.

Zgłoś nadużycie #21 18 stycznia 2017, 16:28

tandem Supermama
Sofi bardzo fajny pomysł z tym wątkiem :)
ja generalnie jestem na dziwnej diecie, jak wiesz, ale z wymienionych produktów jadam tylko jajka, ale rzadko, jedynie od "szczęśliwych kurek" mojego taty no i na twardo, żeby nic surowego nie było.
Co do imion, to w moich okolicach królują ostatnio: Liliana, Marcelina, Zosia, Leon, Tymon, Wojtek - to tak z obserwacji, nie z rankingów :)

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1vFZOk0IAp5fbW_YYScCoKOn9OvRjp8o5-6qQOz7BZwM/edit#gid=0 

Zgłoś nadużycie #22 18 stycznia 2017, 16:44

Olensja Fajna mama
Ja to nic nie potrafię zjeść :/ już mam tego dość

Zgłoś nadużycie #23 18 stycznia 2017, 16:57

Motylek0206 Gotowa na wszystko
Olensja przejdzie aby do II trymestru😉

Zgłoś nadużycie #24 18 stycznia 2017, 17:00

Olensja Fajna mama

Motylek0206 napisał(a)

Już nie mogę się doczekać :) czuję się beznadziejnie, zazdroszczę tym kobietom co nie mają objawów
Dziewczyny a skąd jesteście? :) Ja z Polski z Opola a teraz Holandia :)

Zgłoś nadużycie #25 18 stycznia 2017, 17:26

Sofi Fajna mama
to widzę że Tymon jest jednak dość popularne, mam nadzieję że w mojej okolicy (podkarpacie) nie będzie przeludnienia samymi Tymonami :D podobało mi się też Tycjan, ale stwierdziłam że brzmi trochę tak zbyt gejowsko, Leon jest super, ale widzę że jest coraz bardziej popularne i nie chce robić przykrości Paoli, muszę tez wybrać awaryjnie coś dla dziewczynki gdyby się okazała jednak niespodzianka

też jem jajka tylko od szczęśliwych kurek :) z mojego własnego podwórka :) marchewki, pietruszki i pomidory tez mam szczęśliwe :D i ostatnio nawet świnię, ale to już od innego gospodarza

Olensja gdzieś czytałam, że w 9 tygodniu jest apogeum mdłości, czyli powinny się już stopniowo zmniejszać

Zgłoś nadużycie #26 18 stycznia 2017, 17:32

Olensja Fajna mama
Takie jajka od domowych Kurek są pyszne 😋 co jestem w pl to od siostry biorę
Z Danielem do 4mca się męczylam, 10kg zleciało wtedy,
Ale dopadła mnie senność 😪

Zgłoś nadużycie #27 18 stycznia 2017, 20:16

Sofi Fajna mama
Ćwiczycie jakieś treningi dla ciężarnych? :D bo ja właśnie skończyłam ten, https://www.youtube.com/watch?v=rgcgM4hXhRs jest bardzo fajny :)

Zgłoś nadużycie #28 18 stycznia 2017, 20:49

Katrina13 Gotowa na wszystko
Sofi nie robiłam sobie żadnych treningów, jedyne co, to robię teraz ćwiczenia by mały się odwrócił .

Zgłoś nadużycie #29 18 stycznia 2017, 20:59

RewKa Gotowa na wszystko

Katrina13 napisał(a)

Cześć Sofi i pozostale ciężarówki ;)  
Jeśli chodzi o karmienie MM to co 3-3.5h, piersią to kiedy dziecko zawola(ale balabym się ze dziecko ciągle będzie przy cycku ) 
Imiona tobie maja się podobać, a nie innym:* zawsze się znajdzie ktoś komu wyda się dziwne :p
Je nie jem wymienionych przez Ciebie produktów.
Ja aktualnie zapinam przygotowania na ostatni guzik, mój Synus przy ostatnim USG nie byl ulozony glowkowo, może czekać mnie CC, a tak chcialam urodzić SN jak córkę :(
Smaruje się perfecta mama na rozstepy jak przy pierwszej ciąży, puki co ich nie mam.

Jeszcze ma szansę :D Trzymam kciuki, może akurat się obróci.
A na zawołanie... faktycznie wisi na cycu :D Ja drugie spróbuję karmić o stałych porach, ale zobaczę co z tego wyjdzie. Pierwsze karmiłam półtorej roku. I dopiero po tym czasie zaliczyłam pierwszą przespaną nockę :D

Ja przy pierwszej nie miałam rozstępów, jakoś specjalnie się nie smarowałam :) ale też nie przytyłam dużo bo ok 10kg. Zawsze się zastanawiałam czy te specjalnie dla mam na rozstępy można zamienić jakimiś innymi? Bo jak patrzę na cenę tych dla mam to aż się za głowę chwytam :D Może macie jakieś doświadczenie w tym temacie.

Zgłoś nadużycie #30 18 stycznia 2017, 21:00

RewKa Gotowa na wszystko

Motylek0206 napisał(a)

nie koniecznie x)

Ja już siedzę w II i nadal mam jadłowstręt.