Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Choroby wieku dziecięcego

Zgłoś nadużycie #91 18 września 2019, 9:36

mirabelcia Początkująca
Rejestracja: Maj, 2019 Posty: 27 Podziękowania: 0
Czy w was w szkolach też jak bumerang wraca problem wszy? U nas znów plaga, dobrze że mam przetestowane parasidose wiec jakby co to szybko podziałam, ale i tak dziecku codziennie głowę sprawdzam, bo koleżanki córcia co chodzi do tej samej szkoly już wszy złapała

Zgłoś nadużycie #92 27 września 2019, 9:56

veryAnka Gotowa na wszystko
Rejestracja: Sty, 2013 Posty: 251 Podziękowania: 2
W takiej sytuacji dobrze, żeby rodzice się skrzyknęli i żeby taką kurację parasidose zrobiła cała klasa, bo końca nie będzie.

Zgłoś nadużycie #93 25 października 2019, 11:06

Tintanka Zaprawiona w bojach
Rejestracja: Cze, 2017 Posty: 112 Podziękowania: 2
Witam, ja miałam problem z synem, gdzie mi troche zezował. Znaleźliśmy dobrego okulistę w Dzięgielewska Instytucie Oka, panią dr Monikę Dzięgielewską. Po odpowiednich badaniach po prostu syn miał zaklejone oczko i tyle ;)

Zgłoś nadużycie #94 26 października 2019, 6:00

adzielka Gotowa na wszystko
Rejestracja: Maj, 2014 Posty: 160 Podziękowania: 20
Okazuje się, że nietrzymanie moczu u dzieci to bardzo powszechny problem. Szacuje się, że w Polsce liczba dzieci dotkniętych tą dolegliwością wynosi ok. 300 tysięcy. Spora część jest niestety źle diagnozowana i co za tym idzie źle leczona. Mam nawet w rodzinie taką dziewczynkę którą dwa lata leczyli psychologicznie a okazało się, że winna jest wada pęcherza. Jak chcecie wiedzieć co powinno niepokoić i jak leczyć dziecko z zaburzeniami oddawania moczu to zobaczcie na stronę https://gaboscm.pl/leczenie-nietrzymania-moczu-u-dzieci/. To poradnia na Śląsku gdzie zajmują się profesjonalnie diagnostyką i leczeniem nietrzymania moczu u dzieci. Jeśli przyczyną nietrzymania moczu jest choroba układu moczowego to na pewno zostanie to tam zdiagnozowane. Podstawa leczenia to wtedy uroterapia, czyli rehabilitacja pęcherza. Ale wszystko zależy od konkretnego przypadku. dziecko tam jest na pewno w dobrych rękach.

Zgłoś nadużycie #95 28 października 2019, 20:37

karolina101 Zadomowiona
Rejestracja: Maj, 2018 Posty: 82 Podziękowania: 1
Dzieci bardzo szybko łapią wszelkie infekcje. Przykładowo odra ,która mozna poczatkowo pomylić ze zwykłym przeziebieniem.Dopiero po ok 14 dniach występuje wysypka i wtedy mozna stwierdzic ze to odra. warto poczytac moze sie komuś taka akurat informacja przydać https://tantumverde.pl/blog/odra-choroba-objawy-powiklania-leczenie-i-szczepieni...

Zgłoś nadużycie #96 30 października 2019, 23:11

tutula Gotowa na wszystko
Rejestracja: Paź, 2014 Posty: 290 Podziękowania: 3

mirabelcia napisał(a)

Czy w was w szkolach też jak bumerang wraca problem wszy? U nas znów plaga, dobrze że mam przetestowane parasidose wiec jakby co to szybko podziałam, ale i tak dziecku codziennie głowę sprawdzam, bo koleżanki córcia co chodzi do tej samej szkoly już wszy złapała


Niestety, u nas to samo. Ale mam wrażenie, że połowa rodziców sobie temat zlewa, a przedszkola rozkłada ręce, bo co oni mogą. Ja sprawdzam dzieciom głowy co najmniej raz w tygodniu, młodaj nawet codziennie przy czesaniu i jak złapała wszy to mogłam zareagować od razu, zanim się zadomowiły na dobre. W aptece tez mi polecono parasidose, szybko zadziałał, bo już po 15 minutach mogłam wyczesywać, a dodatkowo wszy się na niego nie uodpornią, więc nie muszę się martwić, ze przestanie działać.


Zgłoś nadużycie #97 27 lutego 2020, 13:43

ofelia33 Zaprawiona w bojach
Rejestracja: Gru, 2018 Posty: 177 Podziękowania: 1
U nas córka też ostatnio przyniosła ze szkoły wszy. Dobrze, że miałam w apteczce Parasidose. Po jednej aplikacji pozbyliśmy się problemu :)

Zgłoś nadużycie #98 28 lutego 2020, 19:55

tutula Gotowa na wszystko
Rejestracja: Paź, 2014 Posty: 290 Podziękowania: 3
Znowu alarm wszowy dzisiaj. Dostałam maile i ze szkoły i z przedszkola, więc coś jest na rzeczy. Już głowy sprawdzałam, póki co czysto, mam nadzieję, że nie złapią, ale w razie czego już mam sprawdzone środki i będę wiedziała co kupić.