Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Chcę..i nie chcę?

Zgłoś nadużycie #11 26 maja 2014, 18:46

kulka1990 Świeżo upieczona
Witam serdecznie obecne i przyszłe mamy. Na to forum natrafiłam
przypadkiem, lecz przypadło mi do gustu. Przeczytałam sporo Waszych
wątków i również postanowiłam się zalogować i podzielić moimi
wątpliwościami. Może na początek coś o mnie: mam 24 lata, w tym roku
wychodzę za mąż za mojego narzeczonego, w 7 rocznicę naszego związku.
Dzieci nie posiadam... i tu właśnie zaczyna się mój problem. O ciąży i
dzieciach rozmawialiśmy już jako 18-latkowie, planowaliśmy jak to
cudownie będzie mieć swoją rodzinę. Od zeszłego roku myślimy już o tym
na poważne, problemem jest jednak mój strach. Chciałabym mieć dziecko,
często o tym myślę, czasem śni mi się, że jestem w ciąży a jak się budzę
jest mi przykro, że to nie jest jednak prawda. Niestety gdybym teraz
pomyślała o odstawieniu tabletek to jakiś wewnętrzny lęk by mnie dopadł.
Dodam, że mam dobrą, stałą pracę, kupiliśmy mieszkanie- więc warunki
podstawowe mamy... a jednak ja boję się tej decyzji. Nie chcę też czekać
zbyt długo, gdyż teraz tyle się słyszy o problemach z zajściem w ciążę,
dodatkowo mam chorą tarczycę. Dodam też, że przez całe życie nie było
mi po drodze z dziećmi, rodzeństwa nie mam, nie zajmowałam się żadnym
maluchem. Czy któraś z Was miała podobny problem? W jaki sposób go
rozwiązałyście? Będę wdzięczna za wszelkie porady. Dziękuję, J.

Zgłoś nadużycie #12 26 maja 2014, 19:57

Milkusia2012 Fajna mama
Ja podobnie jak Ty nie mam rodzeństwa, nie obcowałam nigdy z dziećmi, wręcz się ich bałam. Ale od zawsze wiedziałam, że dziecko chcę mieć. Gdybym miała tak stabilną sytuację rodzinną jak Ty, to bym nie zastanawiała się ani sekundy :) a my, mimo, że nie mieliśmy z narzeczonym ani stabilnej pracy, ani konkretnych planów jak to będzie, zdecydowaliśmy się, że rezygnujemy z antykoncepcji. Miałam wtedy niecałe 20 lat. Bałam się, ale zdawałam sobię sprawę, że zawsze będę się bała, bo to strach przed nieznanym. A gdy zobaczyłam dwie kreski, poczułam spokój, bo przecież tego chciałam.
Dzień przed drugimi urodzinami córy przeprowadziliśmy się do nowego domu, działalność gospodarcza się rozwija. Mówiąc krótko: dziecko motywuje i rozwija. Nie żałowałam tej decyzji ani przez chwilę.
Rozumiem Twój strach, ale - jak już napisałam - będzie towarzyszyć Ci zawsze. Lepiej zajść w ciążę szybciej, szczególnie, że tego ewidentnie pragniesz, bo później może być ciężej.
Jeśli czujesz, że Twoja sytuacja jest stabilna, jesteś szczęśliwa w związku, to naprawdę nie ma na co czekać! :)

Zgłoś nadużycie #13 16 czerwca 2014, 14:19

Lala Zadomowiona
Ja miałam inną sytuację - 2 braci. I od zawsze lubiłam maluszki. Mojego Radka urodziłam mając zaledwie 20 lat i nie żałuję ani chwili. Choć byli tacy co pytali czy nie mogliśmy poczekać i może w życiu coś byśmy więcej osiągnęli. Może to i racja ale świat nie byłyby już taki sam a to nie byłby już ten sam Radek - podobny do mamy jak dwie krople wody :)
Widocznie podświadomie bardzo tego pragniesz skoro nawet o tym śnisz!!! Lęk zawsze będzie czy teraz czy za 10 lat, to chyba naturalne. A jeśli masz warunki do tego, żeby spokojnie zajść w ciążę i nie martwić się zanadto o utrzymanie to jest odpowiedni czas. Oczywiście decyzja jest Twoja

Zgłoś nadużycie #14 29 czerwca 2014, 19:14

Konto usunięte
Ja też się zastanawiałam, czy podołam, czy starczy kasy. Zawsze było jakieś ale, ale taka świadomość, że wyda się na świat małego człowieka odpycha wszystkie wątpliwości na drugi plan. Czasami trzeba po prostu skoczyć na głęboką wodę :-)

Zgłoś nadużycie #15 29 czerwca 2014, 20:06

Szpilkka Supermama
Zawsze znajdzie się jakieś "ALE" ..... ale tak na prawdę gdyby każdy polak patrzał na posiadanie dzieci w ten sposób to nikt by dzieci nie miał bo zawsze znajdzie się coś co jeszcze jest do zrealizowania.

Zgłoś nadużycie #16 12 października 2014, 20:27

kulka1990 Świeżo upieczona
Dziękuję za wszystkie rady i dobre słowa. Trochę to trwało ale od listopada odstawiam tabletki :) Jestem bardzo szczęśliwa, że może już niedługo w naszej rodzinie pojawi się maleństwo. Długo musiałam dorastać do decyzji o dziecku, ale ślub i miłość jaką jestem otoczona utwierdziły mnie w przekonaniu, że to już czas :)