Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Brak ruchu plodu w 19tyg

Zgłoś nadużycie #11 15 stycznia 2015, 12:00

patrycja24 Zaprawiona w bojach
Hej to jest moje czwarte dziecko obecnie z USG wychodzi to 19tydz i nie czuje ruchów!!!martwicę się bardzo bo w poprzednich ciazach w 16tc juz mnie dziewczynki kopaly, jestem wielorodka i dziwi mnie to wizytę u giną mam dopiero 26stycznia. 😑czy miała którąś tak dziewczyna ?? ?? proszę o poradę.

Zgłoś nadużycie #12 15 stycznia 2015, 12:25

goska Fajna mama
hmmm ja poczułam ruchy dopiero w 20 t.c ale to była pierwsza ciąża...a może ten dzidziuś jest większym leniuszkiem i nie wyczuwasz dlatego. Jeśli bardzo się martwisz, ja bym pojechała na ip, skłam jak coś, że wcześniej czułaś a teraz nie czujesz to zrobią usg

Zgłoś nadużycie #13 15 stycznia 2015, 12:33

Tydzień temu miałam zbadane tętno płodu i wszystko ok bije serduszko. A jeszcze tak spytam bo mam strasznie dziwne zachcianki na zapachy uwielbiam wachac środki czystości kostki do łazienki zapachowe wszystko co do czyszczenia gdy to wacham to tak mi przyjemnie i tak zaraz s
Śliną mi się włącza. Do tego lubię smak pasty do zębów ogólnie miete i gumy do rzucia mietowe oraz herbaty dziwne te moje zachcianki😁

Zgłoś nadużycie #14 15 stycznia 2015, 13:06

goska Fajna mama
pewnie wszystko jest ok, ale jak coś to warto jechac na ip zeby sie nie zamartwiać :) , co do dziwnych zachcianek, to podobno się zdarza http://www.papilot.pl/ciaza/2259/Najdziwniejsze-ciazowe-zachcianki.html

Zgłoś nadużycie #15 15 stycznia 2015, 13:45

Ok dziękuje bardzo 😁

Zgłoś nadużycie #16 15 stycznia 2015, 14:08

Milkusia2012 Fajna mama
Ja przy drugim dziecku też bardzo późno ruchy czułam, a teraz córa leży mi na brzuchu, więc jak widać wszystko ok :) poki lekarz mówi, że tętno w porządku to nie ma co się stresować na zapas.
Natomiast jeśli chodzi o zapachy, to nie radzę wąchać chemii. Moje dziecko urodziło się z arytmià i ciągle zadają mi pytania czy miałam doczynienia z farbami, lakierami albo inną chemią, bo to powoduje zaburzenia rytmu serca. Nawet nowe meble szkodzą dziecku. U mnie sprawa jest bardziej skomplikowana, bo nie miałam z chemią styczności, ale mniejsza o to, nie o mnie mówimy ;)
Naprawdę nie należę do "przesadzaczek", że w ciąży nie można tego, czy tego, bo to szkodzi. Uważam, że ciąża to nie choroba. Ale w sytuacji chemii to naprawdę jest fakt, który trzeba przestrzegać.

Zgłoś nadużycie #17 15 stycznia 2015, 14:08

Ananas Gotowa na wszystko
ja na pewno poczułam dopiero po 20tyg, a jak się wtedy zamartwiałam to lekarz mnie uspokoił, ze dziecko sobie śpi po 20h w brzuchu i wtedy nie macha na tyle żebym czuła. A masz tłuszczyk na brzuchu? Może jesteś grubsza niż przy pierwszym dziecku to temu też nie masz tego odczuwania. Chudzielaszki czują szybciej.
http://www.suwaczki.com/tickers/3jvzi09kb6t570hc.png

Zgłoś nadużycie #18 15 stycznia 2015, 21:05

Konto usunięte
Jeśli Cię to niepokoi to jedź na ip

Zgłoś nadużycie #19 16 stycznia 2015, 8:16

Nie należeli do szczupłych, po trzech ciazach trochę tych kilogramów się uzbierało, tez tak myślę ze to może być przez tluszczyk, nie wykluczam tego😀mam nadzieje ze poczuje za niedługo😀moze to tez zalet od płci?bo ja mam trzy córki i każda jedna z nich kopaly ok 16tc dość szybko,co dzień były mocniejsze, moja mama z moim bratem miała podobnie do mnie teraz, mój brat ja nie kopal tylko tak się wiercil i wypychal. Za 10dni ide do lekarza na połówkowe ciekawe czy będzie widać płeć😀sama jestem ciekawa, bo ta ciąża jest inna pod każdym względem od trzech poprzednich😀zobaczymy, a co do środków to się chamuje bo wiem ze to jest bardzo szkodliwe😢ale jak myje łazienkę to ten zapach mnie rozaniela😁

Zgłoś nadużycie #20 16 stycznia 2015, 12:26

Askim Fajna mama
Mysle, ze to nie zalezy od plci, a bardziej wlasnie od twojej budowy, od polozenia lozyska, od aktywnosci dziecka. Podobno to chlopcy wiecej sie ruszaja, ale jak wiadomo, takie teorie zazwyczaj sie nie sprawdzaja :) Zawsze mozesz isc do szpitala i to sprawdzic, nie powinni zbagatelizowac takich obaw.

Zgłoś nadużycie #21 16 stycznia 2015, 12:36

Olensja Fajna mama
ja dopiero w 24tc poczułam ruchy dziecka :) a też się martwiłam. Lekarz powiedział mi że nie mam czym się martwić :) ja miałam mięśnie na brzuchu i dlatego też nie czułam :)
Zatrzymać czas na chwile zapomnieć się i śmiać :)

Zgłoś nadużycie #22 16 stycznia 2015, 13:25

Aha,myślę ze skoro tętno było słychać to pewnie jest ok tylko mój dzidziuś jest leniuszkiem. 😁jezeli chodzi o moje jedzenie to tez jest zmiana bo jem mięso wszystko ciezszko strawne ale nie cały czas bo to tez nie zdrowe, odrzuciło mi nabiał, z dziewczynkami jadlam tylko nabiał wiec różnice widzę jak się dowiem to napisze co mi siedzi w brzuchu chłopczyk czy dziewuszka 😁bo sama jestem ciekawa bo odmiana jest duza we wszystkim😀

Zgłoś nadużycie #23 16 stycznia 2015, 13:27

Askim napisał(a)

Mysle, ze to nie zalezy od plci, a bardziej wlasnie od twojej budowy, od polozenia lozyska, od aktywnosci dziecka. Podobno to chlopcy wiecej sie ruszaja, ale jak wiadomo, takie teorie zazwyczaj sie nie sprawdzaja :) Zawsze mozesz isc do szpitala i to sprawdzic, nie powinni zbagatelizowac takich obaw.

A ty znasz płeć malenstwa ??

Zgłoś nadużycie #24 16 stycznia 2015, 15:05

Askim Fajna mama

patrycja24 napisał(a)

A ty znasz płeć malenstwa ??

Druga dziewczynka bedzie :) Ja z kolei w tej ciazy poczulam ruchy bardzo wczesnie, okolo 14 tygodnia, apetyt i zachcianki mialam na kwasne i slone rzeczy- przy pierwszej corce jakos na nic nie ciagnelo za bardzo. Tez widze spore roznice, ale to o niczym nie swiadczy, z czasem nasze cialo tez sie zmienia i kazda ciaza moze przebiegac inaczej :)

Zgłoś nadużycie #25 16 stycznia 2015, 16:15

pendzllowa Gotowa na wszystko
Na czerwcówkach 2015 też są wieloródki. I mija im 20 tydzień, a dalej niewiele czują albo i nic. Także bez strachu. Jest jeszcze czas, a może i faktycznie dzidzia jest leniuszkiem :)
A co do zachcianek to różnie bywa. Słyszałam o kobiecie, która jadła tynk ze ściany albo krede.