Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

bóle brzucha, nudności

Zgłoś nadużycie #11 15 marca 2017, 14:32

barba26 Zaprawiona w bojach
mąż się co jakiś czas skarży na żołądek, lubi kuchnię włoska więc pizza i makarony są często, ale ostatnio to ciągle mówi ze boli go brzuch, jest mu niedobrze, martwię się że to coś poważniejszego, popija często mięte po posiiłkach, czy cos jesszcze pomagającego na trawienie by pomogło?

Zgłoś nadużycie #12 16 marca 2017, 11:01

Matylda91 Zaprawiona w bojach
Może jego dolegliwości wynikają z przejedzenia? Sama miałam tak wielokrotnie i od czasu, gdy nie podjadam w nocy czy między posiłkami, staram się jeść regularnie, nudności ustąpiły. Może nich przestanie jeść ciężkostrawne potrawy i postawi na zdrową żywność. Ja znalazłam biowłoszczyznę w gazetce lidlowskiej, fajna sprawa - http://www.ceneolokalnie.pl/sklepy/18144s-lidl.pl/gazetka1. Jutro się chyba wybiorę do sklepu.

Zgłoś nadużycie #13 17 marca 2017, 20:59

barba26 Zaprawiona w bojach
Byłam w aptece i babeczka mi polecila cholestil max, taki lek, który podobno ulatwia trawienie tłuszczy. Bo nie zawsze ziolka pomoga, jeśli ma się problemy z trawieniem. Wspomniała tez ze ludzie często myla objawy i kupuja zle leki. Bo takie przejedzenie i niestrawność, przy której tez sa wzdęcia, jakies smierdzacegazy to często problem z drogami zolciowymi. I nie wie się takich rzeczy,a czasami jednak warto.

Zgłoś nadużycie #14 29 marca 2017, 16:17

nitka88 Świeżo upieczona
barba26, moj maz mial to samo. co prawda ma juz swoje latka, ten moj kochany, ale łapało go tak często ze w konyc kupiłam mu ten cholestil max i pilnowalam, zeby przypadkiem nie zapominal go brac. A on nie dosc ze brzuch ma z natury wielki, to i ciagle narzekal ze jest ciagle pełny, odbijało mu sie tez po jedzeniu. nie wiedzialam tez ze to akurat zle trawienie tluszczow, myslalam ze to cos z żołądkiem nie tak

Zgłoś nadużycie #15 9 kwietnia 2017, 22:04

wieslawa Zaprawiona w bojach
Przyczyną może być także obciążona wątroba. Czytałam na jej temat ciekawy materiał poradnikowy, który znalazłam na stronie http://essentiale.pl/ . Z wielu informacji, których dowiedziałam się z lektury tego tekstu nawet nie zdawałam sobie sprawy.

Zgłoś nadużycie #16 19 kwietnia 2017, 10:44

viki Zadomowiona
Ja w sumie na żołądek nie mogę narzekać, ale za to często bolą mnie jelita. Lekarz stwierdził, że to zespół jelita drażliwego. A najgorsze, że w sumie nie ma na to leków. Trzeba po prostu dbać o dietę, unikać stresu. Mam ochotę przetestować taki suplement Dralitan firmy Medarfa http://medarfa.pl/ . Czytałam, że właśnie działa rozkurczowo, zmniejsza wzdęcia i polecany jest przy zespole jelita drażliwego. Znacie może?

Zgłoś nadużycie #17 19 kwietnia 2017, 11:41

domma Świeżo upieczona
Wydaje mi sie że takie dolegliwości mogą sie brać ze stresów, czy to w pracy czy gdziekolwiek indziej. Nawet sobie czasami nie zdajemy sprawy jak sie takie biezące sprawy odbijają na naszym układzie nerwowym. Niby nic, niby nic, a mieśnie spięte i potem brzuch boli i wszystko...

Zgłoś nadużycie #18 14 maja 2017, 23:11

JoannaPodleska Zadomowiona
Faktycznie, także stres może wpływać na bóle brzucha, bo jednak typowa włoska kuchnia jednak do ciężkostrawnych nie należy. Niemniej jednak jeżeli tego rodzaju problemy często się powtarzają, należałoby pójść na badania. W Warszawie bardzo dokładne usg jamy ustnej można wykonać w Gabinecie USG http://www.gabinetusg.com.pl przy ulicy Białobrzeskiej. Wykorzystuje się tam bowiem nowoczesny sprzęt, taki jak aparat SG LOGIQ P 6. Dzięki niemu możliwa jest niezwykle dokładna diagnostyka. Warto sprawdzić, czy z organizmem nie dzieje się coś złego, ażeby w razie potrzeby odpowiednio szybko interweniować.

Zgłoś nadużycie #19 15 maja 2017, 12:29

kate_kasia Świeżo upieczona
Też uważam, że te bóle brzucha mogą mieć podłoże stresowe ale nie łatwo jest to wyłapać. Czasem ludzie stresują się zupełnie nieświadomie. Ja bym proponowała do tej mięty pić jeszcze rumianek. A na uspokojenie może melisę? Trzeba pamiętać, że żołądek jest bardzo delikatny i łatwo można go podrażnić. Dlatego zioła to dobre rozwiązanie. Ja mogę polecić zioła z herbapolu lublin. Mają dobry naturalny skład bez jakichś dziwnych dodatków.

Zgłoś nadużycie #20 18 maja 2017, 8:05

Leosia Zadomowiona
Często przyczyną bulu brzucha są kłopoty z wypróżnianiem. Ja wspomagam się preparatem o nazwie Regulax  -firmy Krewel Meuselbach .Regulax stymuluje pracę jelit i przyspiesza przemieszczanie się treści pokarmowych, dzięki czemu skutecznie likwiduje zaparcia.Mnie ten specyfik bardzo pomaga.

Zgłoś nadużycie #21 19 maja 2017, 11:56

bartek88 Zaprawiona w bojach
Jeśli o poradniki chodzi, to ja na temat wątroby czytałem interesujący na stronie http://szczesliwawatroba.pl/ciekawostki-ze-swiata-watroby.html . Warto zajrzeć także na tą stronę, bo takie wiadomości mogą okazać się nam przydatne.

Zgłoś nadużycie #22 19 maja 2017, 16:13

Pamelcia Gotowa na wszystko
jeśli problem utrzymuje się od dłuższego czasu i nabiera na sile, to trzeba czym prędzej udać się do lekarza na badania.

Zgłoś nadużycie #23 25 maja 2017, 19:48

BlueBerry Świeżo upieczona
U mnie ostatnio powróciły niestrawności ale to raczej związane z weselami, komuniami czy sezonem na grilla :P Jedzenie jest ciężkie to i żołądek się buntuje. Czy ten cholestil max pomógłby mi na takie dolegliwości? Czy ziolowe herbatki też pomoga?

Zgłoś nadużycie #24 26 maja 2017, 11:50

Ola_1 Zaprawiona w bojach
Wg mnie najlepiej byłoby zrobić jakieś konkretne badania. Z krwi można np. w kierunku Helicobacter pylori. Dobrym pomysłem byłoby też USG jamy brzusznej. Można je wykonać np. w tym ośrodku http://www.helimed.pl/uslugi/usg/ .

Zgłoś nadużycie #25 24 czerwca 2017, 13:25

jeśli te dolegliwości się przedłużają a testy ciążowe wychodzą ujemne, to koniecznie trzeba się skonsultować z lekarzem.

Zgłoś nadużycie #26 28 czerwca 2017, 9:01

BlueBerry Świeżo upieczona
Przy ciąży też są niestrawności? Na razie zakupiłam cholestil max, poradził sobie po imprezie i grilluu. Na wakacje tez zamierzam go wziąc na wszelki wypadek. Nigdy nie wiadomo czy nie zjem o jednej ryby za dużo :D Albo czy ktoś z radziny ni ebędzie potrzebował ratunku. A tutaj przetestowałam już, że ulge przynosi dość szybko. A to ważne.

Zgłoś nadużycie #27 10 sierpnia 2017, 16:49

dinera Zaprawiona w bojach
W ciąży wzdęcia i zaparcia to standard. Miałam je przy obu moich córkach, nie będę ukrywać że kiepsko znosiłam ciąże. Lekarz kazał mi pić roztwory z dicopegu 10g na te zaparcia, bo był strach że wyjdą hemoroidy. Na szczęście nie, ten środek mi pomógł :)

Zgłoś nadużycie #28 30 sierpnia 2017, 7:53

tak to standard ale uważam, że konsultacja z lekarzem na pewno nie zaszkodzi.

Zgłoś nadużycie #29 5 września 2017, 10:15

antosiak Zadomowiona
Ostatnio na http://natrawienie.pl/ widziałam artykuły i porady dotyczące bólu brzucha i objawów. Może zajrzyj tam w wolnej chwili? Ja dzięki tym artykułom odkryłam, że mam nerwicę żoładka a lekarz później to potwierdził.

Zgłoś nadużycie #30 25 września 2017, 21:21

april13 Zaprawiona w bojach
powodów takiego bólu brzucha może być wiele i na pewno radziłabym wizytę u lekarza. ewentualnie sięgnij sobie po sylimarol 70 ( do kupienia w aptece bez recepty ) mi pomaga jak zjem coś pikantnego czy tłustego.