Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Blizna po porodzie naturalnym-DOLEGLIWOŚCI

Zgłoś nadużycie #11 17 października 2011, 9:27

iklik Zaprawiona w bojach
rok temu urodziłam synka. oczywiscie w pierwszych 2 tyg blizna bolala niesamowicie,ale teraz kiedy ide do toalety na "cos wiekszego" lub kiedy kocham się z mężem blizna nadal mnie boli, piecze, ciągnie jak na poczatku...Bardzo mnie to denerwuje bo nie mogę nawet majtek nosic bo mnie draznia w bliznę... W dodatku po porodzie mam dziwne upławy (białe) wiec musze nosic cały czas wkładki...Czasem nie trzymam moczu,np jak sie smieje lub strasznie chce mi sie siusiu a nie moge isc do toalety(np na zakupach)... Nie wiem czy powinnam sie wybrac do gina bo nie wiem czy to normalne objawy i konsekwencja porodu...;/ pomóżcie co powinnam zrobic. z góry dziekuje :)

Zgłoś nadużycie #12 17 października 2011, 9:36

Karolinia Supermama
Ja mialam CC, i to niecałe 3 tyg temu, więc mam inaczej, ale jak piszeszból po roku od porodu, i to taki że bielizna podrażnia, to ja napewno do gina bym sie wybrała... Nie zaszkodzi, a pomóc może
Zawsze razem:*

Zgłoś nadużycie #13 17 października 2011, 10:50

paula Zadomowiona
powiem tak, ja jestem prawie trzy miesiące po porodzie i też czasami boli mnie blizna nawet jak siedze. a w twoim przypadku jak już rok to też bym ci radziła wybrć się do ginekologa może być coś poważnego lub nie...

Zgłoś nadużycie #14 17 października 2011, 10:51

Black_rose Supermama
ooo ja też bym biegła już dawno do gina na skargę, że dokucza blizna! 
ps. czytałam na stronce kliniki, że można zrobić coś takiego jak "plastyka krocza" ->głowy nie dam, ale może to się robi właśnie jak źle szwy założą i rana ciągnie?

Zgłoś nadużycie #15 17 października 2011, 11:36

iklik Zaprawiona w bojach
to znaczy nie zawsze mnie ciagnie przez okraglą dobę ale po wiekszym wysiłku... np, własnie sprawa w toalecie lub seks ... Dzwoniłam do mojej gin i powiedziała ze ból jest zupełnie normalny bo to TYLKO rok minal i ureguluje sie po kilku latach... rozmawiałam tez z mama i powiedziała ze ona po moim urodzeniu - 23lata- nadal ma bóle zwłaszcza na zmiane pogody ;-) i to chyba prawda bo czasem blizna sama z siebie mnie boli a na drugi dzien jest słonce lub deszcz wiec chyba wszystko ok... natomiast mam obawy co  do upławów... byłam u gina 3 mies po porodzie i mówiła ze upławy moga lecz nie musza byc... przepisala mi wtedy globulki bo miałam podejrzenie drozdzycy ale znów po 5 mies wszystko sie uregulowało... a teraz znów.... wybiore sie za tydzien do gin

Zgłoś nadużycie #16 17 października 2011, 14:12

mamaela Supermama

iklik napisał(a)

rok temu urodziłam synka. oczywiscie w pierwszych 2 tyg blizna bolala niesamowicie,ale teraz kiedy ide do toalety na "cos wiekszego" lub kiedy kocham się z mężem blizna nadal mnie boli, piecze, ciągnie jak na poczatku...Bardzo mnie to denerwuje bo nie mogę nawet majtek nosic bo mnie draznia w bliznę... W dodatku po porodzie mam dziwne upławy (białe) wiec musze nosic cały czas wkładki...Czasem nie trzymam moczu,np jak sie smieje lub strasznie chce mi sie siusiu a nie moge isc do toalety(np na zakupach)... Nie wiem czy powinnam sie wybrac do gina bo nie wiem czy to normalne objawy i konsekwencja porodu...;/ pomóżcie co powinnam zrobic. z góry dziekuje :)

Oj warto iść do lekarza, bo to nie są normalne objawy tyle po porodzie. Koniecznie też ćwicz mięsnie Kegla, bo to co piszesz z moczem to efekt ich osłabienia po porodzie, warto je wzmacniać.

Zgłoś nadużycie #17 17 października 2011, 15:59

Brioszka Gotowa na wszystko

Black_rose napisał(a)

ooo ja też bym biegła już dawno do gina na skargę, że dokucza blizna! 
ps. czytałam na stronce kliniki, że można zrobić coś takiego jak "plastyka krocza" ->głowy nie dam, ale może to się robi właśnie jak źle szwy założą i rana ciągnie?

moja ciocia miała plastyke krocza, bo po urodzeniu 5 kilowego syna o wielkiej głowie krocze miała całkowicie pocharatane i robiły jej sie infekcje. po 3 latach zdecydowała sie na operacje i od razu poczuła ulgę.

Zgłoś nadużycie #18 17 października 2011, 16:17

aga2014 Fajna mama
ja miałam taki dyskomfort niby wszystko dobrze ale gdy chciałam sie wypruznic miałam wrazenie jakby miało mi wszystko puscic miałam tak do roku pierwszy sex po połogu nie bolało ale tak sie bałam ze zero przyjemnosci jesli chodzi o mnie po kilku miesiacach wrociło do normy sex zaczoł sprawiac przyjemnosci jeszcze bardziej niz przed ciaza ...mały podrusł i odzyłam jak wyprowadzilismy go z sypuiali ok 3 lat ma teraz 7 a ja za niecale piec miesiecy urodze drugie wiec zastanawiam sie czy czeka mnie to samo czy juz bede bardzie rozgarnieta i mniej wystraszona...

Zgłoś nadużycie #19 17 października 2011, 16:19

aga2014 Fajna mama
dodam ze blizna nie przeszkadza mi a syn mimo naciecia rozerwał mnie tak ze az tyłek mi szył maz uwaza ze sa sexi wiec co mnie kiedys krepowało juz nie w koncu urodziłysmy piekne dzieci

Zgłoś nadużycie #20 17 października 2011, 16:45

Konto usunięte
no, ja bym leciala do lekarza :) ja jestem 2 miesiace po CC a to przeciez przecinanie wielu powlok, i jakbym tej CC nie miala, blizny nie czuje, rany rowniez, nie boli nie piecze. o uplawy koniecznie zapytaj, rok czasu to dosyc duzo, moze jakas infekcja Cie dopadla?
lekarz i koniec kropka!
Kocham Mojego Tomcia i Naszego Kazika :*

Zgłoś nadużycie #21 17 października 2011, 21:02

nnikunia Zaprawiona w bojach
ja miałam 2 cesarki i nie ciagnie mnie nic z moczem niestety tez tak mam i tez musze gonic do łazienki co chwila i nosic wkładki.upławów nie mam..ja bym poszła do lekarza bo te ciagniecia nie sa normalne.

Zgłoś nadużycie #22 18 października 2011, 12:17

emilka21 Supermama
ja jestem poltora tygodnia po porodzie i nie zazekam na naciecie krocza...nic mnie nie boli nie ciagnie nie piecze w ogole tak jakbym nie miala nic tam robione...w sumie nic mi nie dolegalo od samego poczatku bo po porodzie jak lezalam te dwie godzinki na obserwacji i przeniesli mnie na sale to od razu wstalam i zero bolu tam...wiec uwazam ze zalezy od lekarza jak zeszyje jak natnie i w ogole...ja jestem zadowolona
Nasza córeczka już z nami...Kochamy Cię Julio :)

Zgłoś nadużycie #23 8 listopada 2011, 21:54

pannaroksanna Świeżo upieczona

iklik napisał(a)

powinnaś isc do ginekologa, bo koleżanka miała tak samo i po prostu została źle zszyta. Niestety mojej koleżance trzeba było spowrotem naciąc i zszyc. 
Jakby wszystko było ok, to powinnaś co najwyżej po kilku tygodniach funkcjonowac 'normalnie'. a co do nietrzymania moczu, to niekiedy jest to konsekwencja porodu, wynikająca z parcia.

Zgłoś nadużycie #24 22 sierpnia 2017, 16:55

jjusti18 Zaprawiona w bojach
Mi rzuciły się w tym temacie informacje na stronie http://wszystkoobliznach.pl . Myślę, że tutaj możecie się rozejrzeć i znaleźć dla siebie poradę. Jest tutaj naprawdę mnóstowo informacji. Sama zamierzam się zapoznać bliżej z tą stroną, ponieważ sądzę że warto.

Zgłoś nadużycie #25 28 września 2017, 14:05

Sashimi Świeżo upieczona
Na blizny tego rodzaju to tylko masaż i jak nic nie pomaga to wtedy laser. Sama się zdecydowałam na zabieg laserem w klinice Efecta w Częstochowie, ze względu na to, że sprawiała mi ból nawet półtorej roku po porodzie, a przecież to przy każdej czynności życie uprzykrzało. I nie żałuję, to naprawdę ogromna ulga dla samopoczucia i pewności siebie.

Zgłoś nadużycie #26 2 października 2017, 14:53

marikaNANA Świeżo upieczona
o to ja ci dziękuję bardzo za namiar, nawet nie jest aż tak daleko ode mnie. niestety nie wiele osób korzysta lub przyznaje się że korzysta z takich usług więc nie mam kogo podpytać.

Zgłoś nadużycie #27 17 października 2017, 23:07

tutula Zaprawiona w bojach
A może zamiast zabiegów żel silikonowy albo plastry sutricon? Czasami po takich zabiegach blizny są jeszcze gorsze, więc i tak po nich coś trzeba zastosować.

Zgłoś nadużycie #28 20 października 2017, 14:34

kasia8603 Zadomowiona
Mam podobny problem jak Ty, cały czas odczuwam bliznę, a od porodu minął już rok. Dodatkowo po porodzie obniżyła mi się macica i wyczuwam ją palcem w pochwie. Bardzo to dla mnie krępujące... Na http://treningdnamiednicy.pl/ czytałam o treningu mięśni dna miednicy i ćwiczę od tygodnia. Mam nadzieję, że te ćwiczenia pomogą, bo mąż w końcu kogoś sobie znajdzie... :(

Zgłoś nadużycie #29 30 października 2017, 15:08

veryAnka Zaprawiona w bojach

tutula napisał(a)

A może zamiast zabiegów żel silikonowy albo plastry sutricon? Czasami po takich zabiegach blizny są jeszcze gorsze, więc i tak po nich coś trzeba zastosować.

Po cc lepsze plastry. Przyspieszają rozjaśnianie i blizna robi się cieńsza. :)

Zgłoś nadużycie #30 30 października 2017, 19:52

tutula Zaprawiona w bojach
Tak, tylko, że tu mowa o porodzie naturalnym, więc plastry niekoniecznie mogą być wygodne w takim miejscu.