Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

bicie serduszka w 5 tc ???

Zgłoś nadużycie #51 29 marca 2012, 13:16

yellowsun Fajna mama
zuzu kochana, ja myślę, że zapalenie nieleczone jest znacznie groźniejsze niż przepisany przez lekarza antybiotyk... Przecież nie jest to lek, który znalazłaś podczas sprzątania mieszkania i postanowiłaś wziąć, tylko zapisany przez lekarza :) Głowa do góry i zdrowiej szybko!

Dla pocieszenia, powiem, że w będąc już w ciąży miałam OKROPNĄ, wielką oprychę na ustach, praktycznie całe usta wokół, zanim się dowiedziałam o ciąży brałam leki przeciwwirusowe i smarowałam się maściami... też się bałam, że to zaszkodzi, bo tego to akurat w ciąży nie wolno stosować, a teraz proszę: jestem w 21tc i wszystko jest w porządku! :) Dzidziuś jest zdrowy, rośnie jak na drożdżach i już nie mogę się go doczekać :)

Trzymaj się kochana i nie martw :)

Zgłoś nadużycie #52 29 marca 2012, 13:32

zuzu_26 Zaprawiona w bojach
byłam u mojego ginekologa dzis a ona się za głowę złapała jak to tak mi mogli antybiotyk od razu przepisać bez powtórzenia badań, więc robię jeszcze raz to badanie ogólne moczu plus posiew i dopiero jak sie potwierdzi to bedę brać antybiotyk, uff...a swoją drogą to w sumie dziwne że tak od razu mi kazał antybiotyk brać

Zgłoś nadużycie #53 29 marca 2012, 13:51

yellowsun Fajna mama
zuzu, prawda jest taka, że co lekarz to opinia...

W 12tc miałam krwawienie, byłam w szpitalu - jedna opinia, 3 dni później inny lekarz usg genetyczne - inna opinia, tydzień po szpitalu - lekarz z przychodni - inna opinia, 2tyg po - lekarz prowadzący - inna opinia... W ciągu 2tygodni miałam czterech różnych lekarzy i cztery różne diagnozy i zalecenia... Ostatecznie postanowiłam pytać i słuchać, tylko lekarza prowadzącego, to w końcu on bierze odpowiedzialność za moją ciążę...

Podsumowując, kontaktuj się tylko z jednym lekarzem, taka moja rada...

Zgłoś nadużycie #54 29 marca 2012, 14:37

Konto usunięte
dokladnie, albo jeden lekarz albo wcale. bo zwariujesz.

ja wiem ze duomox jest bezpiecznym antybiotykiem. z jakiegos powodu Ci go przypisano.. oczywiscie badania mozna powtarzac i posiewy robic itp, ale w ciazy jak jest zakazenie, lepiej szybciutko leczyc.

lekarz ciezarnej przypisuje tylko bezpieczne leki - albo wcale.
ja na chorobska nie dostalam ani razu, bo nie byly to żadne wieksze sprawy. ale na przeziebiony pecherz, w 9 miesiacu ciazy furaginum bralam. mimo ze ponoc juz sie nie powinno.
ale co, mialam czekac az mi zakazenie dalej pojdzie? w ciazy organizm nie jest tak silny zeby sam zwalczal takie sprawy.
cala energia idzie w dzidzie :)
Kocham Mojego Tomcia i Naszego Kazika :*

Zgłoś nadużycie #55 29 marca 2012, 20:47

a ja własnie odebrałam moje powtórzone na własną rękę badanie ogólne moczu i co- wyniki wyszły bardzo dobre, żadnej infekcji. I teraz juz nie wiem za którym razem popełniono błąd, ale cieszę się ze od razu nie zaczełam brać tego antybiotyku. Pozostaje mi zrobic to badanie trzeci raz zeby sie upewnic co do wyniku.......i jak tu nie zwariować..

Zgłoś nadużycie #56 29 marca 2012, 20:52

Konto usunięte
pfff no to niezle!

kurcze i teraz badz madra. faktycznie gdzies musial wkrasc sie blad.
a w ogole, zapomnialam o waznym pytaniu - a jak sie czujesz jesil chodzi o drogi moczowe, cos Ci dokuczalo czy jak? bo kurcze zwykle jak cos dolega to sie odczuwa..
przynajmniej ja baardzo odczuwalam.

Zgłoś nadużycie #57 29 marca 2012, 21:02

dziubek_k2 Fajna mama
ja miałam taką sytuacje i doszlam po tym do wniosku że do pojemniczka musiał mi sie wkrasć jakiś kurz czy cos w tym stylu...

Aniołek 22/11/2016 r. 6tc

Zgłoś nadużycie #58 29 marca 2012, 21:27

no właśnie nic mi nie dokuczało, częściej robie siusiu ale to podobno normalne w ciaży;żadnego bółu itd, a zawsze "czuje" najmniejsze zapalenie pęcherza a tu nic

Zgłoś nadużycie #59 29 marca 2012, 21:49

dziubek_k2 Fajna mama
a ten pojemnik w którym oddawałas próbke miałaś wcześniej szczelnie zamknięty ?? jak go kupiłaś czy tam jak go w domu miałaś? bo ja okazało sie miałam taki co siedział już troche i wszystko możliwe że moje siostrzenice takie mały mogły sie bawić... i poprostu go zabrudzic... wystarczy że ktoś "wsadził paluchy" wcześniej do niego bo na dłoniach są bakterie...

Aniołek 22/11/2016 r. 6tc

Zgłoś nadużycie #60 29 marca 2012, 23:02

zosia_samosia Świeżo upieczona
wszystko dobrze! serduszko już puka :)

Zgłoś nadużycie #61 29 marca 2012, 23:11

Konto usunięte
GRATULUJE :D i widzisz, juz mozesz byc spokojna :D
to duzo spokoju i relaksu Ci zycze!

Zgłoś nadużycie #62 30 marca 2012, 9:55

ja również gratuluje! czyli pierwszy raz zobaczyłas serduszko na usg w 6 tygodniu i 4 dniu? a wcześniej ile razy robiłas usg? ja mam wizyte na wtorek i mam nadzieje że też zobacze serduszko bo wcześniej nie było widać. Jeszcze raz gratuluje :)

Zgłoś nadużycie #63 30 marca 2012, 10:54

yellowsun Fajna mama
zosiu, gratuluję Ci serdecznie!!! Bardzo się cieszę :) :) :) Pamiętam jak pierwszy raz lekarz pokazał mi tę pulsującą kropeczkę, właśnie w 7tc :) :) Cały mój chłopak miał wtedy 9mm długości, a teraz samo jego serduszko ma 2cm :P

zuzu, na pewno będzie dobrze :) Faktycznie jak nie czułaś objawów to dziwne to trochę... Ja przy zapaleniu dróg moczowych miałam problemy nawet z siadaniem, a sikanie to tak jakbym igły chciała wysikać...

Zgłoś nadużycie #64 30 marca 2012, 11:48

zosia_samosia Świeżo upieczona
zuzu, dokładnie w 6 tyg 3 dniu zobaczylam serduszko po raz pierwszy ;)
na pierwszym usg bylam dokladnie tydzien wczesniej...

dziewcyzny kochane, dziekuje za slowa otuchy, ktorymi mnie obdarowywalyscie :*

Zgłoś nadużycie #65 1 kwietnia 2012, 10:33

dziewczyny, ja to jakiegoś pecha chyba mam. W piatek wieczorem zaczął mnei strasznie duży palec u nogi boleć i puchnąć, noc nie przespana-żadnego urazu. Pojechaliśmy na pogotowie, chirurg wyjął malusieńki kawałeczek szkła....i zalecił okłady z sody. Niestety nie przeszło, opuchlizna się utrzymuje i nawet trochę pogłebia mimo okładów ale nie boli już tak strasznie. Dziś byłam znowu i chirurga i tym razem już mi kazał wziać antybioty! ten nieszczęsny Duomox od którego chciałam uciec poprzednim razem.....jestem załamana :(

Zgłoś nadużycie #66 1 kwietnia 2012, 10:40

Konto usunięte
widocznie pisany Ci on :/
nie boj sie - bedzie dobrze. duomox jest bezpieczny, dlatego ZNOW Ci go przypisali :)

Zgłoś nadużycie #67 13 kwietnia 2012, 20:51

betka123 Gotowa na wszystko

yellowsun napisał(a)

zosiu, sprawa na prawdę bardzo indywidualna... u mnie z miesiaczki wynikało, że jest 8tc, więc teoretycznie już powinno być serce i zarobek spory, a z usg był 5tc. i tylko pecherzyk, dlatego miałam te usg robione tyle razy...

najważniejsze to jak rośnie, po tym tygodniu dalej może nie być widocznego serduszka, ale lekarz oceni czy pecherzyk powiększa się prawidłowo. u mnie tak właśnie było: 5tc. pecherzyk 5mm. po tygodniu lekarz powiedział, że pecherzyk, ma mieć co najmniej 1,5cm, a miał 2,5cm co zadowoliło lekarza, choć serduszka dalej nie było widać :-)

nie stresuje się, jak "trzeba" będzie się się stresować, to lekarz ci to powie, dopóki lekarz jest spokojny to ty też bądź :-)

Yellow uspokoiłaś mnie troszkę bo ja już w środku się bałam że ze mną jest coś nie tak, też byłam na usg w "teoretycznie" 7 tygodniu licząc od okresu ostatniego i był tylko pęcherzyk na 5 mm i lekarz określił że to 4 tc więc teraz czekam na wizytę na 20 kwietnia i myślę że już zobaczę serduszko
Nadzieja zawsze umiera ostatnia...

Zgłoś nadużycie #68 16 kwietnia 2012, 13:54

yellowsun Fajna mama

betka123 napisał(a)

Yellow uspokoiłaś mnie troszkę bo ja już w środku się bałam że ze mną jest coś nie tak, też byłam na usg w "teoretycznie" 7 tygodniu licząc od okresu ostatniego i był tylko pęcherzyk na 5 mm i lekarz określił że to 4 tc więc teraz czekam na wizytę na 20 kwietnia i myślę że już zobaczę serduszko

Życzę Ci z całego serca, żeby i u Ciebie było dobrze :) 20go, czekam na wiadomości od Ciebie :) :) :)

U mnie już 23tc. ostatnio maluch ważył już 550g i będzie chłopiec :)

Zgłoś nadużycie #69 16 kwietnia 2012, 16:22

betka123 Gotowa na wszystko

yellowsun napisał(a)

Życzę Ci z całego serca, żeby i u Ciebie było dobrze :) 20go, czekam na wiadomości od Ciebie :) :) :)

U mnie już 23tc. ostatnio maluch ważył już 550g i będzie chłopiec :)

Super, chłopczyk ja też bym chciała chłopczyka ale z drugiej strony co Bozia da to da ważne by zdrowe było :) na pewno dam znać co i jak
Nadzieja zawsze umiera ostatnia...