Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

bicie serduszka w 5 tc ???

Zgłoś nadużycie #31 27 marca 2012, 15:56

dziubek_k2 Fajna mama

zuzu_26 napisał(a)

hej!mam nadzieje ze wszystko bedzie dobrze. ja tez dzis bylam na usg ( 5 tydzien i 2 dni), lekarz powiedzial ze nie widac zarodka jeszcze i cialko jest malutkie, wymsknelo mu sie nawet ze za male, ale to moze dlatego ze do zaplodnienia doszlo troche pozniej i coaza moze byc mlodsza. Ale ja sie mimo wszystko strasznie tym denerwuje i nie wiem co robic :( zeby tylko wszystko bylo dobrze, mam nadzieje ze zarodek sie rozwinie

mialam identyczną sytuacje z tym że mnie lekarz dodatkowo nastraszyl że prawdopodobnie to ciąża obumarla, żebym sie nie nastawiała bo za mala itp... i już mi tlumaczył nawet jak wygląda zabieg czyszczenia itp!!! nawet nie wiecie co ja wtedy czułam... a okazało sie że poprostu mialam przesuniętą owu z jakichś powodów o 2 tygodnie i dlatego wszystko wydawało sie na poczatku nie tak :) a teraz jestem w 28tc :) i jedyna róznica jest tata że nie mam wyznaczonej daty porodu z OM tylko przez USG :) więc główki do góry będzie dobrze!!! jestem najlepszym przykładem na to że nie ma co sie załamywać i martwić na zapas :) :) :)

Aniołek 22/11/2016 r. 6tc

Zgłoś nadużycie #32 27 marca 2012, 16:19

yellowsun Fajna mama

zuzu_26 napisał(a)

hej!mam nadzieje ze wszystko bedzie dobrze. ja tez dzis bylam na usg ( 5 tydzien i 2 dni), lekarz powiedzial ze nie widac zarodka jeszcze i cialko jest malutkie, wymsknelo mu sie nawet ze za male, ale to moze dlatego ze do zaplodnienia doszlo troche pozniej i coaza moze byc mlodsza. Ale ja sie mimo wszystko strasznie tym denerwuje i nie wiem co robic :( zeby tylko wszystko bylo dobrze, mam nadzieje ze zarodek sie rozwinie

Zu zu mnie też tak straszyli i podobnie jak dziubek datę porodu mam wyznaczaną z USG a nie z OM, bo mi się owu przesunęła... Głowa do góry! Stres nie sprzyja dzieciątku :)

Zgłoś nadużycie #33 27 marca 2012, 18:41

zuzu_26 Zaprawiona w bojach
dzieki dziewczyny :) , naprawde mi troche lepiej, tylko szkoda ze to tak długo trwa :( , ledwo sie moge powstrzymac zeby za pare dni znowu na kolejne usg nie isc i nie sprawdzic tego

Zgłoś nadużycie #34 27 marca 2012, 18:43

a czy zdarzyło wam się przechodzić przeziębienie na początku ciąży? wiem że zwłaszcza na początku może mieć szkodliwe skutki....

Zgłoś nadużycie #35 27 marca 2012, 19:04

Extremalna21 Fajna mama

zuzu_26 napisał(a)

a czy zdarzyło wam się przechodzić przeziębienie na początku ciąży? wiem że zwłaszcza na początku może mieć szkodliwe skutki....

Witam ;)
Ja na poczatku ciąży kilka razy byłam przeziębiona ;/ Ale piłam herbate z sokiem malinowym i cytryną i mi przechodziło zawsze ;) teraz jestem w 33 tygodniu ciąży i z małym jest wszystko ok :)

Zgłoś nadużycie #36 27 marca 2012, 23:03

Konto usunięte
Zuzu ja okrutnie przeziebilam sie w ok 6 tc, okruuutnie, ale przemeczylam na domowych sposobach i wszystko bylo ok. drugie przeziebienie dopadlo mnie na wiosne. bylo duuuuzo gorzej bo mialam okropny kaszel, no takiego kaszlu to w zyciu nie mialam. ale tez, tak samo, domowe metody i do przodu ;) ale kaszel dlugo mnie meczyl. i na kaszel najbardziej pomogla mi herbatka z majeranku :)
trzeba bardzo na siebie uwazac, bo szkoda nerwow i zdrowia :) wkoncu to szczegolny czas.
Kocham Mojego Tomcia i Naszego Kazika :*

Zgłoś nadużycie #37 27 marca 2012, 23:05

Konto usunięte
Zuzu a na kiedy masz teraz wizyte?

jak bardzo mocno sie denerwujesz moze dla wlasnego spokoju, zrob usg, prywatnie nawet :)
jakby Cie to uspokoilo to moze sobie zrob...
no chyba ze zaraz wizyta sie zbliza ;)

Zgłoś nadużycie #38 28 marca 2012, 0:07

yellowsun Fajna mama
zuzu, mnie jak czekałam od usg do usg na początku to między nimi robiłam sobie test taki paskowy zwykły (dwa razy, czyli co tydzień) :-P trochę to głupie, ale jak kreseczka stawała się coraz ciemniejsza, to wiedziałam, ze stężenie hcg rośnie, więc dzidziuś też na pewno :-P

trzymajcie się dziewczyny :-)

Zgłoś nadużycie #39 28 marca 2012, 12:13

EwaK Zadomowiona

zuzu_26 napisał(a)

hej ja byłam na pierwszym usg to widac było pecherzyk o sr. 8,8mm, a za 2 tyg na usg juz lekarz zauwazyl zarodek crl 11,4 mm co odpowiadało 7ti 2 dniom.Też panikowałam, zresztą do dziś mi zostało, bo robiłam usg połowkowego i na innym sprzęcie pokazało o tydzień za pozno. Moj gin. popatrzył, porównał i powiedział, ze jest ok to juz nie wiem jak oni to wszytsko liczą. Próbuje nie panikować. Tobie też to radzę :-) pozdrawiam.

Zgłoś nadużycie #40 28 marca 2012, 12:17

EwaK Zadomowiona

yellowsun napisał(a)

Zu zu mnie też tak straszyli i podobnie jak dziubek datę porodu mam wyznaczaną z USG a nie z OM, bo mi się owu przesunęła... Głowa do góry! Stres nie sprzyja dzieciątku :)

hej kochana mam podobnie na polowowym lekarz mnie opierdzielil, ze podalalam mu date OM bo wlasnie wyszlo ze dziecko było o 3 tyg jakos za male. Najadlismy sie strachu, ale jak podalałam mu date z pierszego usg tzn. z 7 tyg. - 6 sierpnia 2012 to juz mu tam pasowalo i kazal zawsze podawac date porodu. Powiedz mi jaka u ciebie jest roznica OM a z USG > pozdrawiam

Zgłoś nadużycie #41 28 marca 2012, 12:42

yellowsun Fajna mama

EwaK napisał(a)

hej kochana mam podobnie na polowowym lekarz mnie opierdzielil, ze podalalam mu date OM bo wlasnie wyszlo ze dziecko było o 3 tyg jakos za male. Najadlismy sie strachu, ale jak podalałam mu date z pierszego usg tzn. z 7 tyg. - 6 sierpnia 2012 to juz mu tam pasowalo i kazal zawsze podawac date porodu. Powiedz mi jaka u ciebie jest roznica OM a z USG > pozdrawiam

U mnie jest duża różnica... Z OM termin wynika mi na 16.07.2012, a z USG na 12.08.2012r. Sprawdzało to kilku lekarzy, każdy twierdzi najpierw, że to zbyt duża różnica, a po USG, mówią: "no faktycznie wszystko się zgadza" :) Np. teraz usg miałam robione w lutym i wyszedł termin na 12.08, a z usg po miesiącu w marcu na 11.08, więc rośnie zdrowo i prawidłowo :)

Zgłoś nadużycie #42 28 marca 2012, 13:18

Konto usunięte
dziewczyny jak by co zawsze mzoecie powtzrac sobie test z krwi na bete :) jej wzrost takze swiadaczy o dobrze rozwijajacym sie malenstwie :)

Zgłoś nadużycie #43 28 marca 2012, 13:54

EwaK Zadomowiona
Wiolu ale nie wiem czy wiesz, że tą bete można zrobić ale do max 12 tyg. z tego co pamietam- bo pozniej jest jej spadek i wynik nie będzie wiarygodny. Zreszta jak robilam wywiad na początku ciąży to wielu lekarzy mi mowiło ze w razie wątpliwości zrobić raz i po 2 dniach zobaczyć czy rosnie a juz wiecej nie robic.

Zgłoś nadużycie #44 28 marca 2012, 16:10

dziubek_k2 Fajna mama
no ja własnie wtedy jak lekarz mi powiedział że prawdopodobnie ciąża obumarła poleciałam na bete i po 48h powtórzyłam... szłam po wyniki pamiętam z sercem na ramieniu... pierwsza beta mi pamiętam wyszła troszke ponad 100... wychodziło na 2 tc a powinien to być 4 wg OM... a druga 380... wiedziałam że rośnie ale bałam sie czy nie za mało... później trafiłam do szpitala... 4 dni na obserwacji i nic sie nie dowiedziałam bo nadal nie widzieli serduszka... dalej stres, strach i płacz co to będzie... po tygodniu miałam się zgłosić na kontrole... poszłam i okazało się że widać serduszko czyli maluszek zdrowo rośnie... to usg robił mi lekarz który jeszcze tydzień wcześniej powiedział mi że na 90% ciąża jest obumarła i już tłumaczył mi jak wygląda czyszczenie itp... jak zobaczył bijace serduszko to powiedział "mamy tutaj taki mały cud"...

Zgłoś nadużycie #45 28 marca 2012, 16:13

dziubek_k2 Fajna mama
a co do przeziębienia koło 11 tc tez złapałam jakaś infekcje... piłam jakis syropek taki na kaszel dla dzieci... i po nim kaszel mi przeszadł... kaszel jest dość niebezpieczny na tym etapie ciąży bo podczas kaszlu może dochodzić do skurczów macicy i może dojść do poronienia dlatego moja Pani doktor od razu przepisała mi syrop... na gardło miałam tantum verde w sprayu... z tego względu że od przeziębienia i od wymiotów które męczyły mnie od 6tc do 23tc miałam owrzodziałe gardło które strasznie mnie piekło i bolalo...tantum verde pomagało...

Zgłoś nadużycie #46 28 marca 2012, 18:22

zosia_samosia Świeżo upieczona
czesc Dziewczyny!

odebrałam wynik: beta HCG wynosi 26 000...
czyli rośnie - mam nadzieję, że to dobry znak :)

jutro wizyta u gina, który MUSI, po prostu MUSI powiedziec: "serduszko zaczelo pukac"!

ZUZU, u mnie na pewno bedzie dobrze, bo po prostu musi tak byc. Nie mam zadnych watpliwosci, ze i u Ciebie też wszystko będzie dobrze! głowka do góry :)

Zgłoś nadużycie #47 29 marca 2012, 7:27

a ja odebrałam wczoraj moje wyniki badania ogólnego moczu i wyszło że mam zapalenie dróg moczowych i lekarz kazał mi brać antybiotyk! Ten antybiotyk to Duomox. Czy któraś z was może brała antybiotyk na początku ciaży? strasznie sie boje go brać bo wiem że teraz nie powinno się brać takich rzeczy :( tylko nie wiem co gorsze/ Lekarz niby powiedział że ten antybiotyk jest bezpieczny....

Zgłoś nadużycie #48 29 marca 2012, 9:46

Konto usunięte
Zuzu ja uważam, że lekarzy powinno się słuchać. Mnie na szczęście omineły większe infekcje na początku ciąży.

Zgłoś nadużycie #49 29 marca 2012, 11:06

zosia_samosia Świeżo upieczona
zuzu, ja odkad pamietam cierpialam na zapalenie drog moczowych.
nawet 2 razy w miesiacu - skonczylam jeden antybiotyk i po 3 dnia chorobsko nawracalo i musialam zaczac kolejny...
zawsze lekarz przepisywal mi cipronex + tabletki z zurawiną (dostepne bez recepty).
myslę, że powinnaś zaufac swojemu lekarzowu - wie co robi, ale jesli sie obawiasz, to moze sprobuj najpierw cos lagodniejszego, np. tabletki z zurawina + domowe sposoby?

pozdrawiam :)
z.

Zgłoś nadużycie #50 29 marca 2012, 12:45

Konto usunięte
Zuzu, to bezpieczny antybiotyk :) bierz i nie marudz ;) zakazenie trzeba tepic zeby sie nie rozwinelo!!