Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

badania prenatalne

Zgłoś nadużycie #51 18 maja 2019, 16:29

Paola_33 Supermama

Aguchan napisał(a)

Z tego co wiem badania prenatalne należy robić co miesiąc.

Nie wiesz, nie pisz glupot 🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️ Sprawdz, co znaczy 'badanie prenatalne'. Nie, to nie morfologia. 🤣🤣🤣🤣🤣🤣
Melissa    
Idalia 

Zgłoś nadużycie #52 18 maja 2019, 16:29

Paola_33 Supermama

Aguchan napisał(a)

Z tego co wiem badania prenatalne należy robić co miesiąc.

Nie wiesz, nie pisz glupot 🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️ Sprawdz, co znaczy 'badanie prenatalne'. Nie, to nie morfologia. 🤣🤣🤣🤣🤣🤣
Melissa    
Idalia 

Zgłoś nadużycie #53 7 czerwca 2019, 11:25

MarkowskaJul Gotowa na wszystko
Bardzo ważnym aspektem są badania prenatalne, nie ma co na nich oszczezać, sama zrobiłam szereg badań byleby tylko w porę wykluczyć wszelkie choroby maluszka . ostatnio zainstalowałam sobie super kalendarz https://kalendarzciazy.com.pl/tydzien-dwudziesty-szosty-ciazy-trymestr-drugi , Wiem jak rozwija się mój skarb dzień po dniu! Kocham takie aplikacje :)

Zgłoś nadużycie #54 10 czerwca 2019, 20:00

Paola_33 Supermama
Wystarczy dobra książka.
Melissa    
Idalia 

Zgłoś nadużycie #55 10 czerwca 2019, 20:00

Paola_33 Supermama
Wystarczy dobra książka.
Melissa    
Idalia 

Zgłoś nadużycie #56 20 czerwca 2019, 20:48

Marylee Początkująca
Można wykonać takie badanie, dla pewności, lekarz będzie wiedział jaki termin jest adekwatny. Ja już nie pamiętam, ale od początku wszystko mi tłumaczył, nawet mi polecił podczas starań Cyclotest MyWay-komputer cyklu i udało się zajść w ciążę.

Zgłoś nadużycie #57 26 czerwca 2019, 12:16

adzielka Zaprawiona w bojach
Miałam robione badania prenatalne w Medicover w szpitalu w Warszawie. Wykonują tam różne rodzaje tych badań, nie tylko Pappa. Są też dokładniejsze, droższe ale jak są podstawy to warto robić.

Zgłoś nadużycie #58 24 lipca 2019, 17:38

myszeczka Początkująca
U mnie juz końcówka bo 38tc wiec na wylocie :D z tego co czytalam https://www.smyk.com/porady/ciaza-i-porod/38-tydzien-ciazy moge urodzic nawet dzisiaj :D teoretycznie ciaza donoszona. Jesli chodzi o prenatalne to ja mialam 1 i 2. Pierwsze w 12 tygodniu drugie jakos po 20

Zgłoś nadużycie #59 17 sierpnia 2019, 23:28

kelosol Zaprawiona w bojach
Ja tez sie badałam ale w laboratorium diagnostyce i nie żałuje, badania tanie, wyniki online, wszystko pod ręką plus konsultacja więc spoko

Zgłoś nadużycie #60 20 września 2019, 10:23

Ingrid Gotowa na wszystko
Pełny pakiet badań prenatalnych mozna wykonać w centrach Gameta:
https://gameta.pl/badania-prenatalne/

Na ich stronie jest rozpiska najważniejszych testów z opisem tego, jak wyglądają. Moim zdaniem warto jest je robić, szczególnie,że większość z nich wykonuje sie z krwi. Badania prenatalne wykonuje się u kobiety w ciąży w celu wykrycia chorób genetycznych u dziecka i innych rozwojowych wad płodu. Dzięki nim można zdiagnozować ponad 200 chorób, rozpocząć wczesne leczenie i odpowiednio przygotować się do porodu.

Choroby genetyczne pojawiają się częściej w pewnym wieku, co nie znaczy, ze nie pojawiają się u młodszych kobiet. Dla czystego sumienia warto jest je wykonywać w każdej ciąży.