Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Atopowe zapalenie skóry

Zgłoś nadużycie #111 16 września 2017, 15:25

Wera1984 Świeżo upieczona
u mnie mała początki AZS ale odstawiłam niektóre jedzonka i stosuję kremy. Odstawiłam Danonki, jeśli już mam podać jogurt dziecku to najlepiej ten zwykły z Rolmlecza wanikiowy, Activia też się sprawdza. Do kąpieli najpierw używałam Oilatum ale teraz Nivea sessitive ten biały wystarczy. Balsam tak samo. Dobrze tez działał Bepanthen Sensiderm.
No i zapomniałabym - mlek - z Hippa przeszłam na Bebilon.

Zgłoś nadużycie #112 23 września 2017, 14:42

Aguchan Gotowa na wszystko
Czasem jedzenie bardzo pogarsza takie stany alergiczne.

Zgłoś nadużycie #113 6 listopada 2017, 14:55

Matylda91 Zaprawiona w bojach
No, cóż, niestety jak dotychczas nikt z atopią nie wygrał. Ja cierpię na azs od dzieciństwa, wprawdzie na razie choroba się wyciszyła, ale przecież nikt nie powiedział, że nigdy nie wróci. Muszę przy tym przestrzegać szeregu restrykcji. Chociażby takiej, że nie powinnam przebywać w klimatyzowanych pomieszczeniach, a także w basenach z chlorowaną wodą. Jakby ktoś był zainteresowany tematem, to odsyłam do artykułu, który znalazłam ostatnio w necie - www.super-zdrowie.pl/skora-atopowa-w-jaki-sposob-lagodzic-objawy-azs/

Zgłoś nadużycie #114 6 listopada 2017, 15:09

claudia Gotowa na wszystko
To nie jest prosta choroba. Na szczęście są coraz lepsze kosmetyki i leki.

Zgłoś nadużycie #115 7 listopada 2017, 12:36

modrz Świeżo upieczona
To nie jest choroba, która przechodzi całkowicie, tylko wchodzi w stan remisji, który może trwać do końca życia. Ale wystarczy tylko, by znowu wystąpiła przyczyna pojawienia się AZS w ogóle: kontakt z alergenem, zbyt duże różnice temperatur w pomieszczeniach, niewłaściwe detergenty bądź pielęgnacja, i znowu będą pojawiać się stany zapalne. Dlatego chorzy muszą przestrzegać wielu obostrzeń i zasad, jeśli chcą trzymać chorobę w ryzach. Kosmetyki to na pewno jedno, bo dajemy skórze ochronę przed pojawianiem się plam na jej powierzchni. Tutaj na pewno trzeba szukać, by znaleźć odpowiednie produkty, zakup pierwszego lepszego kosmetyku nie przyniesie efektów. Po drugie, dieta. Nie zawsze ostre składniki odpowiadają za wyskakiwanie świądu na skórze, dlatego trzeba przeanalizować jadłospis dziecka i wyeliminować niektóre produkty albo zastąpić je innymi. Proszki do prania albo materiały ubrań też trzeba wziąć pod lupę, bo to one mogą odpowiadać za postępowanie choroby. To są najczęstsze przyczyny występowania AZS.

Zgłoś nadużycie #116 10 listopada 2017, 17:00

Barrin Zaprawiona w bojach
Niestety to prawda, że z tej choroby nie da się wyleczyć, ale przy odpowiednim leczeniu można zminimalizować objawy, ale podstawą jest dobra diagnoza i dobrana metoda leczenia. Ja byłam u wielu specjalistów, swego czasu czułam się jak królik doświadczalny, aż w końcu znalazłam tą ofertę http://febumed.pl/oferta/dermatologia/atopowe-zapalenie-skory/ , która okzała się być strzałem w dziesiątkę. Przecudowni lekarze z fajnym podejściem do ludzi.

Zgłoś nadużycie #117 10 listopada 2017, 17:00

Barrin Zaprawiona w bojach
Niestety to prawda, że z tej choroby nie da się wyleczyć, ale przy odpowiednim leczeniu można zminimalizować objawy, ale podstawą jest dobra diagnoza i dobrana metoda leczenia. Ja byłam u wielu specjalistów, swego czasu czułam się jak królik doświadczalny, aż w końcu znalazłam tą ofertę http://febumed.pl/oferta/dermatologia/atopowe-zapalenie-skory/ , która okzała się być strzałem w dziesiątkę. Przecudowni lekarze z fajnym podejściem do ludzi.

Zgłoś nadużycie #118 14 maja 2018, 19:59

eleona Początkująca
Większość osób łyka leki bez opamiętania, mało kto wie jak prawidłowo je dawkować, warto wiedzieć jak je brać i na co dokładnie, w tym celu odsyłam do bloga o chorobach http://dzidziula.pl/jak-opoznic-wytrysk/

Zgłoś nadużycie #119 16 maja 2018, 23:37

telene Początkująca
Każdy człowiek ma równe prawo wiedzieć co mu dolega i jak się leczyć, w tym celu właśnie powstał blog http://www.mamandi.pl/mammografia/