Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

ASTMA OSKRZELOWA

Zgłoś nadużycie #11 16 czerwca 2013, 11:44

mamuska2008 Świeżo upieczona
WITAM CZY KTÓRAŚ MAMUŚKA MA DZIECKO Z ASTMĄ LUB MIAŁO ASTME? JAK U WAS PRZEBIEGA LECZENIE I KIEDY JEST NAJGORZEJ JAKIE PORY ROKU. POZDRAWIAM

Zgłoś nadużycie #12 16 czerwca 2013, 12:15

neri84 Fajna mama
Hej, ja mam astmę oskrzelową, zdiagnozowaną 3 lata temu. Z tym da się żyć, z tym że trzeba mieć dobrane odpowiednie leki. Ważny jest też wysiłek fizyczny, którego wbrew obiegowym opiniom osoby z astmą wystrzegać się nie powinny, bo jest on potrzebny w profilaktyce leczenia i łagodzenia objawów astmy. Choroba może mieć okresy uśpienia, kiedy nie daje żadnych objawów, ale są momenty, że budzi się z tego uśpienia i wtedy występują duszności i inne typowe dla niej objawy. Może się obudzić w przypadku przeziębienia lub jakiejś choroby.
Wiem, że każda mama chce, żeby jej dziecko było zdrowe, ale spokojnie, dzisiejsze metody leczenia są na tyle skuteczne, że astma może pozostać przez długi czas w utajeniu. Ważna jest jednak regularność w przyjmowaniu leków.
Zmień myślenie, a świat zmieni się dookoła Ciebie. :)

Zgłoś nadużycie #13 16 czerwca 2013, 12:35

anuskka Gotowa na wszystko
hej ja tez jestem mama z astma. zostala wykryta jak bylam w 6 miesiacu ciazy. Martwilam sie ze leczenie moze zaszkodzic malenstwu-ale jak do tej pory Milenka jest okazem zdrowia.ja uzywam na codzien inhalatora,niewstety zaostrzenia mam kilka razy do roku-jesienia ,zima-a w porze wiosenno-letniej to juz w ogole bywa kiepsko

starsze dzieci od malenstwa do wieku szkolnego mialy problemy oskrzelowe,wciaz byly na inhalatorach..Teraz to juz prawie doroslio ludzie-i na razie odpukac maja spokoj ze zdrowiem. Obawiam sie jednak,ze astma kiedys powroci.

Zgłoś nadużycie #14 16 czerwca 2013, 16:24

mamuska2008 Świeżo upieczona
NERI84. czyli dziecko powinno miec wysilek fizyczny nawet jezeli zaczyna go dusic? moje malenstwo ma skonczone 11 miesiecy i od 5 mesiecy jest leczeone na astme. teraz walczylam poltora miesiaca na berodualu z ventolinem na przemian co 3 godz i pulmicort. ma dodatkowo montelukst i jak jest dobrze to flixotide125 i doraznie ventolin. jestem przerazona jak slysze ze dzieci anwet sie dusza....

Zgłoś nadużycie #15 16 czerwca 2013, 18:53

Milka_S Fajna mama
ja jako dziecko miałam astmę oskrzelową (chyba coś ok 9 lat miałam jak zdiagnozowano to u mnie) i wyrosłam z tego jeśli można to tak nazwać. i rzeczywiście się dusiłam - u mnie te duszności były w nocy. większości ataków rano już nie pamiętałam. ale niestety to nic fajnego. a wysilku fizycznego rzeczywiscie nie unikałam. normalnie sie bawiłam i żadnych zwolnien z w-f nie miałam. ale myślę że miałam w miarę łagodny przebieg choroby - mam koleżankę która jako dziecko spędziła sporo czasu w szpitalu przez astmę właśnie. i do dzisiaj używa inhalatora.

Zgłoś nadużycie #16 30 lipca 2013, 13:54

neri84 Fajna mama

mamuska2008 napisał(a)

NERI84. czyli dziecko powinno miec wysilek fizyczny nawet jezeli zaczyna go dusic? moje malenstwo ma skonczone 11 miesiecy i od 5 mesiecy jest leczeone na astme. teraz walczylam poltora miesiaca na berodualu z ventolinem na przemian co 3 godz i pulmicort. ma dodatkowo montelukst i jak jest dobrze to flixotide125 i doraznie ventolin. jestem przerazona jak slysze ze dzieci anwet sie dusza....

Hej, tzn. źle się zrozumiałyśmy. Nie chodzi mi o wysiłek fizyczny w trakcie ataku, broń Boże. Chodzi mi o normalną w tym okresie dziecka ruchliwość, nie należy wystrzegać się spacerów, ani zabaw i gier na świeżym powietrzu. A w wieku szkolnym w żadnym wypadku nie powinno się rezygnować z zajęć wychowania fizycznego, należy jednak uprzedzić wychowawcę i nauczyciela w-f, że dziecko ma astmę i że w razie nawrotu choroby może być chwilowo zwolnione z zajęć. A tak podchodzić do wszystkiego na spokojnie i normalnie, gdy nie ma nawrotów dziecko nie powinno unikać ruchu.
Zmień myślenie, a świat zmieni się dookoła Ciebie. :)

Zgłoś nadużycie #17 23 sierpnia 2013, 10:14

martunia87 Gotowa na wszystko

mamuska2008 napisał(a)

czesc mamuska, a skad wiadomo ze takie malenstwo ma astme juz ?? widac jak sie dusi, czy przy badania swista w oskrzelach ??

ja mam astme, tez wrodzona, odziedziczona po ojcu, czesto wlasnie mysle zeby skontrolowac swoja corcie, mam nadzieje ze jej nie przekazalam tej paskudnej choroby ??

Zgłoś nadużycie #18 23 sierpnia 2013, 15:42

Olensja Fajna mama
ja mam astme oskrzelową:/już ładnych kilkanaście lat:/
leczenie powinno odbywać się po skończonym sezonie grzewczym ( kiedy przestajesz ogrzewać mieszkanie), najlepiej jest zacząć od kwietnia/maja. i to są albo zastrzyki albo tabletki. Ja miałam w tym roku się odczulać ale zaszłam w ciążę i nie jechałam do Pl(mieszkam w NL). Z wiekiem troszkę się uspokoiło. Największe duszności mam w zimę, wtedy używam inhalatora. Wchodzenie po schodach to wyczyn dla mnie:/ Z astmą da się żyć, można ćwiczyć ale nie jest wskazane przeforsowanie się. Ja mam w PL super lekarkę, jak idę do niej to tylko prywatnie, bo normalnie to bym czekała kilka miesięcy:/
Znajdź lekarza, wybierz się do niego a on ci powie co i jak :)
Zatrzymać czas na chwile zapomnieć się i śmiać :)

Zgłoś nadużycie #19 23 sierpnia 2013, 15:42

Olensja Fajna mama
leczenie powinno odbywać się po skończonym sezonie grzewczym ( kiedy przestajesz ogrzewać mieszkanie), najlepiej jest zacząć od kwietnia/maja. i to są albo zastrzyki albo tabletki. Ja miałam w tym roku się odczulać ale zaszłam w ciążę i nie jechałam do Pl(mieszkam w NL). Z wiekiem troszkę się uspokoiło. Największe duszności mam w zimę, wtedy używam inhalatora. Wchodzenie po schodach to wyczyn dla mnie:/ Z astmą da się żyć, można ćwiczyć ale nie jest wskazane przeforsowanie się. Ja mam w PL super lekarkę, jak idę do niej to tylko prywatnie, bo normalnie to bym czekała kilka miesięcy:/
Znajdź lekarza, wybierz się do niego a on ci powie co i jak :)
Zatrzymać czas na chwile zapomnieć się i śmiać :)

Zgłoś nadużycie #20 23 sierpnia 2013, 23:22

martunia87 Gotowa na wszystko

Olensja napisał(a)

masakra ja to samo, chociaz bylam zaleczona ladnie 15 lat bez zadnych atakow to teraz mnie od 3 lat morduje wstretna jest nie nawidze jej:/ w ciazy mialam jeszcze spokoj, ale na nowo wrocila malpa ehh

Zgłoś nadużycie #21 16 października 2017, 15:30

Matylda91 Zaprawiona w bojach
Ja walczę z tą chorobą od dzieciństwa i na szczęście teraz już czuję się dużo lepiej. Jak jednak sobie przypomnę, co przeżywałam jeszcze pięć, sześć lat temu, to nie chcę mi się wracać do tamtych czasów, "słusznie minionych". Owszem, z astmą da się żyć, ale pod warunkiem że się ją regularnie leczy, chodzi na kontrole do lekarzy, robi badania itd. Mogę Wam tylko wspomnieć, że fajny jest ten portal - http://www.totylkoastma.pl/kurs-postepowania-podczas-ataku-u-doroslego,3.html , na którym można zaopatrzeć się w podręczną wiedzę o astmie.

Zgłoś nadużycie #22 22 grudnia 2017, 16:58

Maria5 Zadomowiona
U mojego synka zdiagnozowano astmę gdy miał 1,5 roku. Dostawał najczęściej ataku pod wpływem stresu, czy dużych emocji. Lekarze najchętniej podawali od razu antybiotyk. Dlatego dobrze, że teraz jak przyjeżdza na wezwanie lekarz z https://lekarzobok.pl, to przywozi z sobą strep test A i test na grypę, które pomagają we właściwej diagnozie i użyciu antybiotyku lub nie. Nie trzeba dziecka faszerować niepotrzebnie antybiotykiem.

Zgłoś nadużycie #23 27 grudnia 2017, 23:57

skarbek554 Zaprawiona w bojach
fajnie że są takie aplikacje jak lekarzobok, nigdy nie wiadomo co się wydarzy a godzina czasu to mało :) czasem uibrać dziecko i dojechać do przychodni więcej czasu zajmuje.

Zgłoś nadużycie #24 20 lutego 2018, 9:04

kitti32 Zaprawiona w bojach
Podpytaj lekarza o tlenoterapię. Być może to będzie pomocne. Można ją prowadzić w warunkach domowych przy wykorzystaniu koncentratorów tlenu. Tutaj https://www.patronus-med.com/czym-jest-i-jak-dziala-koncentrator masz informacje o tym sprzęcie - jak działa i jakie są jego zalety. Rzuć okiem, może się przyda.

Zgłoś nadużycie #25 15 czerwca 2018, 12:27

rafaiell Zadomowiona
Każdy astmatyk może przejść tlenoterapię? Czy na NFZ jest to możliwe? Znalazłam stacjonarny koncentrator tlenu Oterapia OLV-5 i już od jakiegoś czasu zastanawiam się nad takim rozwiązaniem. U lekarza trudno uzyskać jednoznaczne informacje na ten temat.

Zgłoś nadużycie #26 10 sierpnia 2018, 12:48

rafaiell Zadomowiona
Jakaś odpowiedź?

Zgłoś nadużycie #27 10 sierpnia 2018, 13:01

only_us Zadomowiona
Metod leczenia, czy wspomagania leczenia u astmatyków jest wiele. Tlenoterapia to jedna z możliwości. Faktycznie na stronach typu Oterapia podkreślają jej pozytywny wpływ na życie astmatyków. Wydaje mi się jednak, że sensowniej pozostać przy tym, co zaproponuje lekarz.

Zgłoś nadużycie #28 10 sierpnia 2018, 13:12

rafaiell Zadomowiona
Tyle wiem. Lekarz do którego chodzę ogranicza się do tradycyjnych metod. Pozostanie mi chyba znalezienie innego.

Zgłoś nadużycie #29 10 sierpnia 2018, 13:24

Cephus Świeżo upieczona
Lekarz nie proponuje ci tlenoterapii, bo może ona wywołać hiperkapnię, co z kolei może doprowadzić do rozwoju niewydolności oddechowej, która jest markerem „astmy prawie-śmiertelnej”, czyli najcięższej formy zaostrzenia tej choroby.

Zgłoś nadużycie #30 20 sierpnia 2018, 18:37

myszka2508 Zaprawiona w bojach
Takie skutki może mieć tlenoterapia stosowana samemu. Jeśli lekarz dokładnie określi jaką dawkę tlenu na dobę możesz przyjąć to takich skutków się uniknie. Mój syn tlenoterapię przechodzi z powodu astmy i od samego początku lekarza zalecał. Mamy przenośny koncentrator oterapia OLV-B1 i mogę go polecić, bo jak to dziecko w miejscu nie usiedzi.