Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Alkoholizm w rodzinie

Zgłoś nadużycie #31 16 października 2018, 9:48

kitti32 Zaprawiona w bojach
Rejestracja: Cze, 2016 Posty: 210 Podziękowania: 2
Też jestem zdania, że samodzielnie ciężko poradzić sobie z problemem alkoholowym. W takich przypadkach ważne jest wsparcie doświadczonego terapeuty. I najlepiej leczenie alkoholizmu podjąć w odpowiednim ośrodku, jak np. ten http://www.alkoholizm.org.pl/ . To skuteczniejsza opcja.

Zgłoś nadużycie #32 14 lutego 2019, 23:40

lusesitka774 Gotowa na wszystko
Rejestracja: Lis, 2017 Posty: 698 Podziękowania: 2
O uzależnieniu bardzo ciężko się mówi i czasami musi ono zostać zdiagnozowane przez specjalistę. Jeśli tylko macie jakieś kłopoty, to polecam zerknąć sobie na stronę http://www.centrumdobrejterapii.pl/ Tam macie świetne centrum, które radzi sobie z różnymi problemami.

Zgłoś nadużycie #33 11 marca 2019, 11:11

Szachista Zaprawiona w bojach
Rejestracja: Maj, 2016 Posty: 136 Podziękowania: 0
Z własnego doświadczenia mogę polecić ośrodek terapii uzależnień Parasol. Specjaliści oferują pomoc nie tylko osobie uzależnionej, ale również jej rodzinie czy osobom współuzależnionym. Jest to niezbędne, aby w pełni uwolnić się od problemu uzależnienia. Akurat u mnie sytuacja była taka, że osoba uzależniona miała okresy, w których wyrażała chęć podjęcia leczenia, więc znalazłam ośrodek i byłam przygotowana. W chwili kiedy była chętna rozpocząć leczenie po prostu odwiozłam ją do ośrodka. Efekty terapii są zauważalne. Jeśli tylko będziecie mieć taką potrzebę polecam leczenie uzależnień w ośrodku Parasol. Warunki niesamowite, domowa atmosfera i zmiana otoczenia dla osoby uzależnionej są bardzo pomocne w efektywnej terapii.

Zgłoś nadużycie #34 12 marca 2019, 11:43

jellon Zadomowiona
Rejestracja: Kwi, 2017 Posty: 113 Podziękowania: 0
No niestety alkoholizm to jest problem. Alkohol jest po to żeby go używać z umiarem, a nie nadużywać. Na szczęście są różni specjaliści od rozmaitych uzależnień, tutaj macie na przykład uzależnienia Ostrołęka http://uzaleznienia-ostroleka.pl/ - Uzależnienia to nie tylko alkohol - warto o tym pamiętać!

Zgłoś nadużycie #35 27 marca 2019, 19:01

Emilka01 Świeżo upieczona
Rejestracja: Sty, 2019 Posty: 3 Podziękowania: 0
Niedawno moja siostra rozpoczęła działalność terapeutyczną dla osób uzależnionych i pomaga ludziom w różnych nałogach. Zachęciłam ją, aby zgłosiła swoją poradnię do bazy Ranking ośrodków terapii. Wiecie, ilu pacjentom dzięki temu pomogła? Może wśród Was też są osoby prowadzące takie ośrodki? Jeśli tak to rozgłoście swoje informacje wśród pacjentów dzięki umieszczeniu danych na tej stronie.

Zgłoś nadużycie #36 10 maja 2019, 12:04

Cyberemilka Zaprawiona w bojach
Rejestracja: Sty, 2018 Posty: 273 Podziękowania: 0
Osobę uzależnioną nalezy wysłać do specjalistycznego ośrodka, aby pod sprawdzonym okiem rozpoczęła leczenie. Moja siostra wyszła z tego dzięki Ośrodkowi Leczenia Uzależnień Virtus https://virtus.bialystok.pl/ w Białymstoku . Kombinacja odpowiedniej terapii i detoksu pozwoliła jej wstać na nogi!

Zgłoś nadużycie #37 13 maja 2019, 20:13

biedronkaja Gotowa na wszystko
Rejestracja: Paź, 2015 Posty: 515 Podziękowania: 0
Jeżeli w twojej rodzinie jest problem alkoholizmu to polecam Ci się zainteresować miejscem jakim jest Prywatny Ośrodek Leczenia Uzależnień  jest to najlepsze rozwiązanie w celu walki z alkoholizmem. Na pewno warto będzie sie udać tutaj niz próbować na siłę samemu.

Zgłoś nadużycie #38 14 maja 2019, 0:41

michaelxp91 Świeżo upieczona
Rejestracja: Maj, 2019 Posty: 5 Podziękowania: 0
Podzielcie się tutaj swoimi opiniami. Nie wiem czy warto z tego skorzystać.

Zgłoś nadużycie #39 9 lipca 2019, 10:44

daynerystargeryan Zaprawiona w bojach
Rejestracja: Maj, 2019 Posty: 259 Podziękowania: 6
Jeśli to zatrucie alkoholowe jest jednorazowe, to wszystko w porządku. Jednak gdy powtarza się u kogoś notorycznie to już znak, że trzeba zacząć się leczyć. Najlepszym sposobem na to jest zwrócenie się do odpowiedniej placówki pomagającej osobom uzależnionym. Myślę, że Prywatny ośrodek terapii uzależnień byłby najlepszym rozwiązaniem.

Zgłoś nadużycie #40 22 lipca 2019, 8:06

tosiasamosia Gotowa na wszystko
Rejestracja: Kwi, 2017 Posty: 288 Podziękowania: 2
Są ośrodki pomagające w leczeniu uzależnień nowymi metodami, teraz już stare metody niezbyt się sprawdzają, po wyjściu z ośrodka osoba wraca do nałogu. Znalazłam niedawno ośrodek terapii uzależnień Nefo, zastanawiam się nad wysłaniem tam brata, poczytałam trochę o metodach leczenia tam stosowanych i gotów jestem spróbować czegoś nowego.

Zgłoś nadużycie #41 30 sierpnia 2019, 22:16

Kazoo Zaprawiona w bojach
Rejestracja: Kwi, 2018 Posty: 191 Podziękowania: 0

tosiasamosia napisał(a)

Są ośrodki pomagające w leczeniu uzależnień nowymi metodami, teraz już stare metody niezbyt się sprawdzają, po wyjściu z ośrodka osoba wraca do nałogu. Znalazłam niedawno ośrodek terapii uzależnień Nefo, zastanawiam się nad wysłaniem tam brata, poczytałam trochę o metodach leczenia tam stosowanych i gotów jestem spróbować czegoś nowego.Dobrze mówisz - najlepiej udać się do ośrodka, który ma nowoczesne i sprawdzone naukowo praktyki, które są po prostu skuteczne. Wszywki czy inne metody "leczenia" się długoterminowo zupełnie nie sprawdzają. Trzeba dobrego podejścia ze strony psychologa i odpowiedniego podejścia najbliższych. NIestety jest sporo "ośrodków leczenia alkoholizmu", bo to poważny i popularny problem w naszym kraju, więc jest ryzyko, że trafi się w nieodpowiednie miejsce. Ten ośrodek ma dobre opinie i można przeczytać o sposobie leczenia http://terapiaeuropejska.pl/co-leczymy/alkoholizm/