Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Alimenty

Zgłoś nadużycie #11 15 sierpnia 2012, 16:18

Pierwiastka Zaprawiona w bojach
Witam . Mam skończone 18 lat , od roku otrzymuje alimenty od ojca, ktory nie daje nam żadnych pieniędzy na życie. Jestem w 9 miesiącu ciąży i miesiąc temu wyprowadziłam się  z chłopakiem na stancję. I właśnie tutaj jest problem, czy z dniem wyprowadzki z domu należą mi się alimenty od ojca ? Czy ma prawo on je zawiesić bądź wycofać ?

Zgłoś nadużycie #12 15 sierpnia 2012, 16:49

aaolciaa Supermama
Wedlug mnie, alimenty otrzymuje się niezaleznie od tego, czy mieszkasz w miejscu zamieszkania czy tez 200 km dalej. Alimenty dostajesz tak jak sama napisalas-na zycie, a zyc mozesz gdziekolwiek :)
Nasza Oliwcia już jest z nami ;)

Zgłoś nadużycie #13 15 sierpnia 2012, 17:09

Bo ojciec uważa , że jestem teraz na utrzymaniu chłopaka i nie należy mi się

Zgłoś nadużycie #14 15 sierpnia 2012, 17:33

Syska Supermama
A alimenty przypadkiem nie sa do ukonczenia przez dziecko 18 lat albo tak jak w wypadku renty do momentu kiedy przestajesz sie uczyc i maksymalnie do 25r. zycia?

"Być może dla świata jesteś tylko człowiekiem , ale dla niektórych ludzi jesteś całym światem"

Zgłoś nadużycie #15 15 sierpnia 2012, 17:52

ewelinakb1 Supermama
Według mojego męża (prawnika i policjanta w jednym) Twój tato może doprowadzić do takiego stanu, że będzie chciał Ci obniżyć te alimenty, dopóki będziesz się uczyła, powinien płacić.

Zgłoś nadużycie #16 15 sierpnia 2012, 19:14

aaolciaa Supermama
dokladnie. Dopoki bedziesz sie uczyla to musi placic. A to, ze mieszkasz z chlopakiem to nie powinno miec znaczenia.
Nasza Oliwcia już jest z nami ;)

Zgłoś nadużycie #17 15 sierpnia 2012, 19:33

no wlasnie tez mi sie wydaje , ze do czasu ukonczenia szkoly musi placic nie zwazajac na to, ze sie wyprowadzilam

Zgłoś nadużycie #18 16 sierpnia 2012, 14:36

credible Supermama

Pierwiastka napisał(a)

Bo ojciec uważa , że jestem teraz na utrzymaniu chłopaka i nie należy mi się

należy ci się nawet jak twój nowy chłopak byłby milionerem. Ojciec dziecka chce ewidentnie wywinąć sie od obowiązku

Zgłoś nadużycie #19 22 lutego 2017, 17:10

donna Gotowa na wszystko
Z tego co wiem ojciec powinien płacić alimenty dopóki nie skończysz szkoły a uczyć się możesz długo... Jeśli jednak masz wątpliwości zgłoś się do prawnika np z http://www.kancelaria-szip.pl/ Na pewno ci doradzi co zrobić w tej sytuacji.

Zgłoś nadużycie #20 30 stycznia 2018, 15:09

JowitkaMama Zaprawiona w bojach
musisz skontaktować się z prawnikiem od spraw rodzinnych,wiesz że na alimenty składa się całość utrzymania czyli media, szkoła, ubrania, potrzeby typu rozrywka, hobby .Odezwij się do prawników z kancelarii Buzuk/Popielarska oni mają duże doświadczenie w sprawach rodzinnych, szczególnie Pani Natalia Popielarska, to miła kobieta pomoże.

Zgłoś nadużycie #21 15 marca 2018, 18:31

karolina1918 Świeżo upieczona
Tak jak już wcześniej dziewczyny pisały, alimenty przysługują ci do momentu zakończenia edukacji, a tym samym do momentu w którym sama nie jesteś w stanie się utrzymać. Miałam bardzo podobną sytuację, tylko mój ojciec po prostu przestał płacić alimenty. Poczytałam trochę, wsparłam się odpowiednimi paragrafami i napisałam do niego pismo z prośbą o polubowne załatwienie sprawy, dodałam załącznik w postaci zaświadczenia, że jestem studentką i podziałało. Jeśli u Ciebie będzie podobnie, to polecam skorzystać z podręcznika wydawnictwa Wolters Kluwer: https://student.profinfo.pl/karta-produktu/prawo-karne-zarys-problematyki-przeds... Jest tam bardzo szczegółowo opisane przestępstwo niealimentacji, na które możesz się powołać. U mnie się udało, może u Ciebie też tyle wystarczy.

Zgłoś nadużycie #22 30 sierpnia 2018, 9:38

Polaa Zaprawiona w bojach
Alimenty, rozumiem że są już po części przyznane? Może Doradztwo prawne Słupsk Ci pomoże. Ja polecam kancelarię http://kancelariazs.pl/ , według mnie wiele podobnych spraw już wygrali i dali radę. Czasami trzeba poszukać odpowiedniej osoby by wyrwać te całe alimenty dla dzieciaków.

Zgłoś nadużycie #23 18 stycznia 2019, 22:06

wemiko Zaprawiona w bojach
Mnie nie zawiodła obsługa prawna w https://www.mentorgroup.pl/ sprawa o alimenty przebiegła błyskawicznie, później była też sytuacja, że osoba nie chciała ich płacić, ale tutaj też pomogła ta sama firma.

Zgłoś nadużycie #24 24 stycznia 2019, 11:32

BezSensu Świeżo upieczona
jeśli jesteś pełnoletnia i się nie uczysz (a skoro jesteś w ciąży to powątpiewam że teraz masz czas na naukę) to zapomnij o alimentach. Ale na pocieszenie dodam że 500+ dostaniesz :D
https://ideashirt.pl/

Zgłoś nadużycie #25 21 maja 2019, 11:23

elbereth Zaprawiona w bojach
Dzień dobry. Niestety w mojej sytuacji wszystko wskazuje na to, że nie obejdzie się bez pomocy prawnika i teraz jestem na etapie poszukiwania. Znacie może jakieś dobre kancelarie w opolskiem? Na razie trafiłam na taką - patrz i bardzo dużo informacji udzielają już na samej stronie, co jest zachęcające... ale może jesteście w stanie coś więcej doradzić?

Zgłoś nadużycie #26 12 sierpnia 2019, 21:03

Roarrra Zaprawiona w bojach
Jeżeli pieniądze wam się należą to powinniście powalczyć o swoje. Dosyć często kobiety olewają sprawę i przez to są bardzo poszkodowane. Jeżeli coś jest nie tak, uważacie, że powinnyście dostać alimenty, albo te są za małe to spróbujcie poszukać pomocy u prawnika, radcy prawnego. Myślę, że tu pomoc od https://radcaprawny-trojmiasto.pl/podatki-marynarskie/ na pewno wam się przyda.

Zgłoś nadużycie #27 12 sierpnia 2019, 21:33

MarkowskaJul Fajna mama
Wiecie co, jestem podłamana, moj maz nie chce mi placic alimentów, przepraszam były maż... a wiem ile zarabia , bo sobie wszystko przeliczylam sobie na fajnym kalkulatorze : 

https://mojprogres.pl/kalkulator-wynagrodzenia i przyznam wam ,ze wiem iz go stac na placenie alimentow. Nie odpuszcze, to tez jego dzieci!!

Zgłoś nadużycie #28 13 sierpnia 2019, 10:46

kordi Zadomowiona
Zależy od sytuacji temat był o dziewczynie, która skończyła 18 lat i otrzymywałam pieniądze od własnego ojca. Jeżeli nadal się uczy to tak, należy się, jeżeli już nie podejmuje nauki, to wybaczcie, ale ojciec może odwołać alimenty, w końcu dziecko jest już dorosłe.

Zgłoś nadużycie #29 25 września 2019, 8:44

Cyberemilka Gotowa na wszystko
W walce o alimenty pomogła mi adwokat z kancelarii kancelaria-podolska.pl . To prawdziwa specjalistka z zakresu prawa rodzinnego. Właśnie takiej pomocy było mi trzeba, udało się przejść przez cały koszmar związany z rozwodem.

Zgłoś nadużycie #30 17 stycznia 2020, 12:19

Elka04 Zadomowiona
Bardzo dobrym, godnym polecenia radcą prawnym, który specjalizuje się w alimentach jest Magdalena Adamczewska - http://www.adamczewska.com.pl/ . Możecie u niej skorzystać z porady prawnej, a także może przeprowadzać mediację (jest wpisana na listę stałych mediatorów). Teraz mediację zyskują coraz więcej zwolenników, bo mniej kosztują niż sprawy sądowe, a można w nich uzyskać satysfakcjonujące obie strony kompromis. Pani Adamczewska jest świetnym mediatorem, o czym mogłam się przekonać sama, gdy walczyłam o alimenty dla dzieci. Polecam.