Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

alergia pokarmowa u psa

Zgłoś nadużycie #11 23 maja 2016, 10:09

obityno Zadomowiona
Jak się mają Wasi pupile? Moja Majka ostatnio źle się czuła, więc zabrałam ją do weterynarza. Okazało się, że ma alergię pokarmową i musimy zacząć ją żywić inaczej. Na szczęście bardzo polubiła nową karmę - http://karmy-granum.pl/, ale szczerze mówiąc, trochę żal mi jej, że je tylko suche pożywienie. Wiecie, bez żadnych przekąsek i "ludzkiego" jedzenia. Może to tylko moje ograniczenia, ale chciałabym dla niej jak najlepiej.

Zgłoś nadużycie #12 24 maja 2016, 14:15

duza_mi Początkująca
Mój na ogół nie ma problemów gastrologicznych, wciąga nawet surowe mięcho i nic mu nie jest. Mamy za to takiego spacerowego kolegę, który jest "jelitowcem" i może jeść tylko jeden rodzaj karmy, jak dostanie inną, to zaraz zaczynają się problemy. Nie szkodzą mu za to psie ciasteczka - konkretnie, takie brązowe kosteczki pedigree, które można też kupić na wagę.

Zgłoś nadużycie #13 25 maja 2016, 7:32

Pamelcia Gotowa na wszystko
ojej nie zazdroszczę, mój pies miał coś takiego i to była jakaś masakra. Musisz na niego uważać i słuchać zaleceń weterynarza.

Zgłoś nadużycie #14 30 maja 2016, 23:02

berti Świeżo upieczona
Nie wiem, czy słyszałeś ale dla psów z alergią pokarmową jest zalecany Pepper's Choice, który nie zawiera konserwantów i innych dodatków.

Zgłoś nadużycie #15 31 maja 2016, 10:25

Pamelcia Gotowa na wszystko
lepiej to jednak skonsultować z weterynarzem.

Zgłoś nadużycie #16 16 stycznia 2018, 19:03

Lenoreek121 Gotowa na wszystko
Niestety zarówno u ludzi jak i u zwierząt występuje alergia pokarmowa. Dlatego też jeżeli wiesz na co pies jest uczulony lub czego nie toleruje najlepiej jest szukać karm, które danych składników nie posiadają. Wiem, ze jest to czasochłonne jednak zdrowie pieska najważniejsze. Ja polecam Ci zajrzeć do ich https://www.maxandmrau.pl/product-pol-937 asortymentu bo mają spory wybór karm dla zwierząt :)

Zgłoś nadużycie #17 10 kwietnia 2018, 2:10

jestembetty Zaprawiona w bojach
Takie dokarmianie ze stołu domowymi obiadami nie jest najlepszym pomysłem. Ostatnio również skorzystałam z pomocy weterynarza- w Vet4pet- bo mój piesek mial zatrucie pokarmowe i uznałam, ze warto zmienić mu dietę na zdrowszą i lżejszą. Od tego czasu czuje sie o wiele lepiej i nie choruje.

Zgłoś nadużycie #18 12 kwietnia 2018, 11:19

Maminka Zaprawiona w bojach
Z tego co wiem alergie pokarmowe u zwierząt, to coraz większy problem. Czy kiedyś nie mówiło się o tym, czy nie było takiego problemu?

Zgłoś nadużycie #19 12 kwietnia 2018, 12:43

tina32 Gotowa na wszystko
Co na takie problemy radzi lekarz?

Zgłoś nadużycie #20 17 kwietnia 2018, 12:29

jestembetty Zaprawiona w bojach
To zalezy od dotychczasowego jadłospisu, rasy i ewentualnej alergii. Nasz weterynarz z vet4pet zalecił calkowita rezygnacje z dokarmiania pieska tzw. resztkami z obiadu... czasem serce sie kraje, bo Nika patrzy na nas swoimi wielkimi oczami, gdy jemy posilek :D ale co zrobic. Wykonalismy tez badania w klinice i okazalo sie, ze mamy psa alergika. Zywienie jest teraz drozsze i troche trudniejsze (dokladnie sprawdzamy, co kupujemy i podajemy), ale w koncu robimy to dla zdrowia naszego czworonoga.

Zgłoś nadużycie #21 11 czerwca 2018, 19:47

wemiko Zadomowiona
Myślę, że dobrzy weterynarze bez problemu powiedzą jaką karmę w takich przypadkach stosować i jakie leki podawać, mój piesek też miał taki problem, a pomogła nam w tym poradnia http://primavet.waw.pl/